Babské rady na svědění kůže

Ach, svědění kůže je opravdu nepříjemná věc, milá vnučko. Ale neboj se, mám pro tebe několik osvědčených babských rad, které ti mohou pomoci zmírnit to nepříjemné svědění. Pohodlně se usaď, dej si šálek bylinkového čaje a poslechni si, co ti mám na to říci.

Ovesné vločky

Ovesné vločky jsou skvělým pomocníkem na zklidnění podrážděné kůže. Udělej si ovesnou koupel: rozemel hrst ovesných vloček na jemný prášek a nasyp ho do vlažné vody ve vaně. Ponoř se do ní na 15-20 minut. Ovesné vločky mají protizánětlivé vlastnosti a pomohou ti zmírnit svědění.

Aloe Vera

Aloe Vera je osvědčený prostředek na zklidnění svědící kůže. Pokud máš doma rostlinu, ulom list, vymačkej gel a nanes ho na postižená místa. Aloe Vera gel má chladivé a hojivé účinky, které ti přinesou rychlou úlevu.

Heřmánkový čaj

Heřmánek je známý svými zklidňujícími účinky. Udělej si silný heřmánkový čaj, nech ho vychladnout a použij ho jako obklad. Namoč čistý hadřík nebo gázu do čaje a přilož na svědící místa. Můžeš také použít heřmánkový čaj jako přísadu do koupele.

Jablečný ocet

Jablečný ocet má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Zřeď ho vodou v poměru 1:1 a jemně potírej svědící kůži vatovým tamponem. Ocet ti pomůže vyrovnat pH pokožky a zmírnit svědění. Pokud máš citlivou kůži, použij více vody.

Kokosový olej

Kokosový olej je skvělý na hydrataci a zklidnění podrážděné kůže. Nanesi tenkou vrstvu oleje na postižená místa a jemně vmasíruj. Kokosový olej má také antibakteriální a protizánětlivé účinky, které ti pomohou zmírnit svědění.

Levandulový olej

Levandulový olej má zklidňující a protizánětlivé vlastnosti. Smíchej pár kapek levandulového oleje s nosným olejem, jako je kokosový nebo mandlový olej, a jemně nanes na svědící kůži. Levandule ti pomůže zmírnit svědění a uvolnit se.

Studené obklady

Studené obklady mohou rychle zmírnit svědění a zánět. Zabal led do čisté látky nebo použij mraženou zeleninu a přilož na postižená místa na 10-15 minut. Studený obklad ti pomůže zklidnit kůži a zmírnit svědění.

Soda bikarbona

Soda bikarbona je dalším skvělým prostředkem na svědění. Udělej si pastu z vody a sody bikarbony a nanes ji na postižená místa. Nech působit několik minut a pak opláchni vlažnou vodou. Můžeš si také přidat hrst sody bikarbony do koupele.

Med

Med má antibakteriální a zklidňující účinky. Nanesi tenkou vrstvu medu na svědící kůži a nech ji působit asi 20 minut. Poté opláchni vlažnou vodou. Med ti pomůže zmírnit svědění a podpoří hojení.

Hydratace

Nezapomeň pít hodně vody a udržovat svou kůži dobře hydratovanou. Suchá kůže často svědí více, takže je důležité ji pravidelně hydratovat pomocí hydratačních krémů nebo olejů.

Závěrem ještě pár slov

Milá vnučko, tyto babské rady ti mohou pomoci zmírnit svědění kůže a přinést úlevu. Ale pamatuj, že pokud svědění přetrvává nebo se zhoršuje, neváhej vyhledat lékaře. Svědění může být někdy příznakem vážnějšího problému, který vyžaduje odbornou péči. Přeji ti brzké uzdravení a hodně zdraví!

TIP: E-mailová konzultace o účincích aloe vera🌿pro vás zdarma

Zajímá vás, jak může Aloe Vera přispět k vašemu zdraví a pohodě? Nyní máte příležitost získat odborné rady zdarma!

Zanechte nám svůj kontakt a my vám na úvod zašleme náš krátký e-book plný zajímavých informací o této úžasné rostlině.

Kde vás můžeme zastihnout?

Zanechte komentář

Diskuze

Zatím bez komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *