Babské rady na svědění pochvy

staru00e1 bu00e1ba du00e1vu00e1 rady o zdravu00ed acrylic painting, award winning art, trending

Ach, svědění pochvy, to je věru nepříjemnost, co by člověk rád co nejrychleji zahnala. No, poslyš, mám pro tebe pár osvědčených babských rad, které by ti mohly ulevit a pomoct v těchto choulostivých chvílích. Pamatuj ale, že pokud se to nezlepší nebo se svědění zhorší, určitě navštiv doktora, aby se podíval, co a jak. Teď ale ke starým dobrým radám.

1. Heřmánkový čaj

Heřmánek je známý svými zklidňujícími a protizánětlivými účinky. Uvař si silný heřmánkový čaj, nech ho vychladnout a použij ho jako oplach na postiženou oblast. Můžeš si také udělat heřmánkovou koupel – přidej do vlažné vody několik sáčků heřmánkového čaje a posaď se do ní na 15-20 minut.

2. Jablečný ocet

Jablečný ocet je dobrý na obnovu pH rovnováhy. Přidej jeden šálek jablečného octa do vlažné koupele a posaď se do ní na 15-20 minut. Uleví ti od svědění a může pomoci v boji proti bakteriím a kvasinkám.

3. Bílý jogurt

Přírodní bílý jogurt obsahuje zdravé bakterie, které mohou pomoci obnovit přirozenou rovnováhu mikroflóry v pochvě. Naneste trochu bílého jogurtu přímo na postiženou oblast nebo namočte tampon do jogurtu a zaveďte ho na několik hodin. Jen pozor, jogurt musí být bez příchutí a bez cukru.

4. Kokosový olej

Kokosový olej má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Naneste trochu panenského kokosového oleje na svědící oblast. Uleví ti to a pomůže zvlhčit pokožku.

5. Aloe vera

Aloe vera je známé svými zklidňujícími účinky. Pokud máš doma čerstvou rostlinu aloe vera, rozřízni list a gel nanes přímo na postiženou oblast. Nech působit a pak opláchni vlažnou vodou.

6. Tea Tree olej

Tea tree olej má silné antibakteriální a protiplísňové vlastnosti. Smíchej pár kapek tea tree oleje s kokosovým olejem a nanes na svědící oblast. Jen opatrně, tea tree olej je velmi silný, tak ho vždy ředěný!

7. Ovesná koupel

Ovesné vločky jsou výborné na zklidnění podrážděné pokožky. Rozemel ovesné vločky na jemný prášek a přidej je do vlažné koupele. Posaď se do ní na 15-20 minut. Ovesné vločky ti pomohou zklidnit svědění a hydratovat pokožku.

8. Soda Bicarbona

Soda bicarbona je dobrá na neutralizaci kyselin a zmírnění svědění. Přidej půl šálku sody do vlažné koupele a posaď se do ní na 15-20 minut. To by mělo pomoci ulevit od svědění.

9. Čistota a vzdušné oblečení

Udržuj postiženou oblast čistou a suchou. Vyhýbej se syntetickému prádlu a těsným kalhotám. Bavlněné spodní prádlo je nejlepší volbou, protože umožňuje pokožce dýchat.

10. Strava a hydratace

Dbej na dostatečný přísun probiotik v stravě (jogurty, kysané zelí) a pij hodně vody. Strava bohatá na čerstvé ovoce a zeleninu může pomoci udržet tvůj imunitní systém silný a v rovnováze.

Tak, děvče, vyzkoušej tyhle babské rady a snad se ti brzo uleví. A pamatuj, zdraví je na prvním místě, takže neváhej vyhledat lékaře, pokud se stav nezlepší. Buď zdráva!

TIP: E-mailová konzultace o účincích aloe vera🌿pro vás zdarma

Zajímá vás, jak může Aloe Vera přispět k vašemu zdraví a pohodě? Nyní máte příležitost získat odborné rady zdarma!

Zanechte nám svůj kontakt a my vám na úvod zašleme náš krátký e-book plný zajímavých informací o této úžasné rostlině.

Kde vás můžeme zastihnout?

Zanechte komentář

Diskuze

Zatím bez komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *