Babské rady na růžovku

Ach, růžovka, to je nepříjemná věc, když se na tváři objeví ty červené skvrnky a pupínky. Ale neboj se, drahoušku, i na to máme několik starých dobrých babských rad. Připrav si šálek čaje, pohodlně se usaď a já ti povím, jak si můžeš pomoci.

Heřmánkový čaj

Heřmánek je skvělý na zklidnění pokožky. Uvař si silný heřmánkový čaj, nech ho vychladnout a pak jím jemně potírej postižená místa vatovým tamponem. Můžeš si také připravit heřmánkové obklady – namoč gázu nebo čistý hadřík do čaje a přilož na obličej na 10-15 minut.

Okurka

Okurka má chladivé a zklidňující účinky. Nastrouhej si trochu okurky nebo nakrájej na tenké plátky a přilož je na obličej. Nech je působit asi 15 minut. Okurka ti pomůže zmírnit zarudnutí a hydratovat pokožku.

Aloe Vera

Aloe Vera gel je skvělý na zklidnění podrážděné pokožky a snížení zánětu. Pokud máš doma rostlinu, ulom list, vymačkej gel a nanes ho přímo na postižená místa. Nech působit, dokud se gel nevsákne, a pak opláchni vlažnou vodou.

Med

Med má antibakteriální a zklidňující účinky. Nanesi tenkou vrstvu medu na obličej a nech ji působit asi 20 minut. Poté opláchni vlažnou vodou. Med ti pomůže zmírnit zánět a hydratovat pokožku.

Ovesné vločky

Ovesné vločky jsou skvělé na zklidnění podrážděné pokožky. Rozemel trochu ovesných vloček na jemný prášek a smíchej s vodou, abys vytvořila pastu. Nanesi pastu na obličej a nech ji působit asi 15 minut, pak opláchni vlažnou vodou.

Zelený čaj

Zelený čaj má protizánětlivé účinky a může pomoci zmírnit zarudnutí. Udělej si silný zelený čaj, nech ho vychladnout a pak jím jemně potírej obličej vatovým tamponem. Můžeš si také udělat obklad – namoč gázu nebo čistý hadřík do čaje a přilož na obličej na 10-15 minut.

Jablečný ocet

Jablečný ocet má antibakteriální vlastnosti a může pomoci vyrovnat pH pokožky. Zřeď ho vodou v poměru 1:3 (jedna část octa na tři části vody) a jemně potírej obličej vatovým tamponem. Pokud máš citlivou pokožku, použij více vody.

Levandulový olej

Levandulový olej má zklidňující a protizánětlivé účinky. Smíchej pár kapek levandulového oleje s nosným olejem (například kokosovým nebo mandlovým) a jemně vmasíruj do pokožky. Pomůže ti zmírnit zarudnutí a zánět.

Strava a pitný režim

Pamatuj, že to, co jíš a piješ, má velký vliv na tvou pokožku. Snaž se jíst hodně ovoce a zeleniny, pít dostatek vody a vyhýbat se kořeněným jídlům, alkoholu a kofeinu, které mohou zhoršit příznaky růžovky.

Pamatuj…

Milá vnučko, tyto babské rady ti mohou pomoci zmírnit příznaky růžovky a zklidnit pokožku. Ale pamatuj, že každá pokožka je jiná a co pomáhá jednomu, nemusí nutně pomoci druhému. Pokud se tvůj stav nezlepší nebo se zhorší, určitě vyhledej pomoc dermatologa. Růžovka může být obtížná na léčbu, ale s trpělivostí a správnou péčí můžeš dosáhnout úlevy. Hodně štěstí a zdraví!

TIP: E-mailová konzultace o účincích aloe vera🌿pro vás zdarma

Zajímá vás, jak může Aloe Vera přispět k vašemu zdraví a pohodě? Nyní máte příležitost získat odborné rady zdarma!

Zanechte nám svůj kontakt a my vám na úvod zašleme náš krátký e-book plný zajímavých informací o této úžasné rostlině.

Kde vás můžeme zastihnout?

Zanechte komentář

Diskuze

Zatím bez komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *