Patní ostruha léčba babské rady

Ach, milá vnučko, sedni si tady vedle mě a já ti povím něco o tom, jak jsme si my, staré babky, pomáhaly s patní ostruhou, než byly všechny ty moderní léky a procedury. Víš, babské rady jsou často plné moudrosti, která se předávala z generace na generaci. Tak se pohodlně usaď a poslouchej.

Co je to patní ostruha?

Nejdřív ti řeknu, co to vlastně ta patní ostruha je. Je to taková nepříjemná věc, kdy se ti na patě vytvoří výrůstek kosti, který způsobuje bolest. Často je to spojeno se zánětem a pěkně to dokáže potrápit. Ale nemusíš se bát, i na to máme své fígle.

Teplé obklady

Jedna z nejjednodušších a nejúčinnějších metod je starý dobrý teplý obklad. Vezmi si nějaký čistý hadřík, namoč ho do teplé vody, dobře vyždímej a přilož na bolavé místo. Můžeš přidat i trochu soli do vody, to ti pomůže zmírnit zánět. Nech to působit alespoň 15 minut a opakuj několikrát denně.

Jablečný ocet

Jablečný ocet je skoro zázračný prostředek. Vezmi si kousek látky, namoč ho do jablečného octa a přilož na patu. Zabal nohu do igelitu a navlékni si teplou ponožku. Nech to působit přes noc. Ocet ti pomůže změkčit výrůstek a zmírnit bolest.

Kurkuma

Kurkuma je koření, které má silné protizánětlivé účinky. Můžeš si udělat pastu z kurkumy a olivového oleje, kterou pak naneseš na patu. Nech to působit asi 30 minut a pak opláchni. Kurkuma ti může pomoci zmírnit zánět a otok.

Epsomská sůl

Když už jsme u té soli, Epsomská sůl je také skvělá. Přidej si hrst soli do teplé lázně a ponoř nohy na 20 minut. Sůl ti pomůže uvolnit svaly a zmírnit bolest.

Masáže

Staré dobré masáže! Můžeš použít nějaký bylinný olej, třeba levandulový nebo rozmarýnový. Jemně masíruj patu a okolí. To ti pomůže zlepšit prokrvení a uvolnit napětí.

Cvičení

Nezapomeň na cvičení! Protahuj si lýtka a chodidla, to ti pomůže udržet šlachy pružné a zmírnit tlak na patu. Postav se čelem ke zdi, dej jednu nohu za druhou a pomalu se předkláněj. Ucítíš, jak se ti protahuje lýtko.

Aloe Vera

Aloe Vera má chladivé a hojivé účinky. Pokud máš doma rostlinu, stačí ulomit list, vymačkat gel a potřít jím bolavé místo. Nech to zaschnout a opakuj několikrát denně.

Má slovíčka na závěr

Víš, drahoušku, tyto babské rady ti mohou opravdu pomoci zmírnit bolest a zánět, ale pokud tě patní ostruha trápí dlouhodobě, nezapomeň se poradit i s lékařem. Někdy je potřeba moderní medicína, ale je vždy dobré mít na paměti, že i příroda nám poskytuje mnoho účinných prostředků.

Tak, ať tě ty tvoje nožky přestanou bolet co nejdříve a můžeš zase běhat jako srnka!

TIP: E-mailová konzultace o účincích aloe vera🌿pro vás zdarma

Zajímá vás, jak může Aloe Vera přispět k vašemu zdraví a pohodě? Nyní máte příležitost získat odborné rady zdarma!

Zanechte nám svůj kontakt a my vám na úvod zašleme náš krátký e-book plný zajímavých informací o této úžasné rostlině.

Kde vás můžeme zastihnout?

Zanechte komentář

Diskuze

Zatím bez komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *