Syndrom neklidných nohou babské rady

Ach, syndrom neklidných nohou, to je opravdu nepříjemná záležitost, která dokáže zkomplikovat klidné spaní. Ale neboj se, drahoušku, i na to máme několik osvědčených babských rad, které ti mohou pomoci ulevit od těch nepříjemných pocitů. Sedni si pohodlně a poslechni si, co ti mám na to říci.

Teplé obklady a koupele

Teplé obklady a koupele mohou být velmi účinné při uvolnění svalů a zklidnění neklidných nohou. Napusť si teplou lázeň a přidej do ní trochu epsomské soli nebo bylinkový odvar, například z heřmánku či levandule. Ponoř nohy do teplé vody na 15-20 minut před spaním.

Masáže

Masáže mohou pomoci uvolnit napětí ve svalech. Použij masážní olej nebo krém a jemně masíruj nohy od kotníků směrem nahoru. Můžeš přidat pár kapek esenciálního oleje, jako je levandule nebo máta, které mají uklidňující účinky.

Jablečný ocet

Jablečný ocet má mnoho zdravotních benefitů, a může pomoci i při syndromu neklidných nohou. Přidej dvě lžíce jablečného octa do sklenice teplé vody a vypij to večer před spaním. Ocet může pomoci vyrovnat minerály v těle a zlepšit cirkulaci.

Hořčík

Nedostatek hořčíku může být jednou z příčin neklidných nohou. Zkus si přidat do stravy potraviny bohaté na hořčík, jako jsou ořechy, semínka, banány, špenát a celozrnné produkty. Můžeš také zkusit doplňky stravy s hořčíkem po konzultaci s lékařem.

Bylinné čaje

Některé bylinkové čaje mohou pomoci uvolnit tělo a zmírnit neklid. Vyzkoušej čaje z heřmánku, meduňky nebo kozlíku lékařského. Pij je večer před spaním, aby ti pomohly se uklidnit a lépe usnout.

Strečink a cvičení

Pravidelné cvičení a strečink mohou pomoci zmírnit příznaky syndromu neklidných nohou. Zkus jemný strečink před spaním, zaměř se na nohy a lýtka. Jóga a tai chi jsou také skvělé aktivity, které mohou pomoci zlepšit cirkulaci a uvolnit svaly.

Banány

Banány jsou bohaté na draslík, který může pomoci regulovat svalové kontrakce a zmírnit příznaky neklidných nohou. Zkus si dát jeden banán denně jako součást své stravy.

Studené obklady

Pokud teplé obklady nepomáhají, můžeš zkusit i studené obklady. Zabal led do čisté látky nebo použij mraženou zeleninu a přilož na nohy na 10-15 minut. Studený obklad ti může pomoci zmírnit nepříjemné pocity a uvolnit svaly.

Změna životního stylu

Některé změny v životním stylu mohou také pomoci zmírnit příznaky syndromu neklidných nohou. Snaž se vyhýbat kofeinu a alkoholu, které mohou zhoršovat příznaky. Pravidelně cvič, udržuj zdravou váhu a dbej na dostatek spánku.

Tak ať tě to brzy přejde

Milá vnučko, tyto babské rady ti mohou pomoci ulevit od příznaků syndromu neklidných nohou. Pamatuj, že každý člověk je jiný a co pomáhá jednomu, nemusí nutně pomoci druhému. Pokud se tvoje příznaky nezlepšují nebo se zhoršují, určitě vyhledej pomoc lékaře. Přeji ti klidné noci a hodně zdraví!

TIP: E-mailová konzultace o účincích aloe vera🌿pro vás zdarma

Zajímá vás, jak může Aloe Vera přispět k vašemu zdraví a pohodě? Nyní máte příležitost získat odborné rady zdarma!

Zanechte nám svůj kontakt a my vám na úvod zašleme náš krátký e-book plný zajímavých informací o této úžasné rostlině.

Kde vás můžeme zastihnout?

Zanechte komentář

Diskuze

Zatím bez komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *