Babské rady na oteklé dásně

Ach, drahoušku, oteklé dásně to je nepříjemná věc, ale naštěstí máme několik starých osvědčených babských rad, které ti mohou pomoci zmírnit bolest a zánět. Sedni si, dej si šálek bylinkového čaje a poslechněte si, co máme na to léta prověřeného.

Slaná voda

Slaná voda je jednoduchý a účinný prostředek. Rozpusť lžičku soli v teplé vodě a kloktej tím několikrát denně. Slaná voda pomůže zklidnit zánět a zničit bakterie.

Heřmánkový čaj

Heřmánek je známý svými protizánětlivými a uklidňujícími účinky. Udělej si silný heřmánkový čaj, nech ho vychladnout a kloktej nebo použij jako ústní vodu. Můžeš si také připravit heřmánkové obklady a přiložit je na tváře.

Hřebíček

Hřebíček má silné antiseptické a analgetické účinky. Stačí si vzít celý hřebíček, rozkousnout ho a nechat ho v ústech poblíž postižené dásně. Můžeš také použít hřebíčkový olej – nanes pár kapek na vatový tampon a přilož na oteklou dáseň.

Aloe Vera

Aloe Vera gel je skvělý na zklidnění zánětu a podporu hojení. Pokud máš doma rostlinu, ulom list, vymačkej gel a aplikuj ho přímo na dásně. Nech působit několik minut a pak vyplivni. Můžeš to opakovat několikrát denně.

Kurkuma

Kurkuma má silné protizánětlivé vlastnosti. Udělej si pastu z kurkumového prášku a vody a nanes ji na dásně. Nech působit 10-15 minut a pak vypláchni ústa teplou vodou. Kurkuma ti pomůže zmírnit otok a bolest.

Zázvor

Zázvor je další skvělý prostředek. Nastrouhej trochu čerstvého zázvoru, udělej z něj pastu a nanes ji na postiženou oblast. Můžeš také žvýkat kousek zázvoru, což ti pomůže zmírnit bolest a zánět.

Studené obklady

Studené obklady mohou pomoci zmírnit otok a bolest. Zabal led do čisté látky nebo použij mraženou zeleninu a přilož na tvář poblíž oteklé dásně. Nech působit asi 15 minut, pak si dej pauzu a můžeš to opakovat několikrát denně.

Česnek

Česnek má silné antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Udělej si pastu z česneku a trochy soli a nanes ji na postiženou dáseň. Nech působit několik minut a pak vypláchni ústa. Česnek ti pomůže bojovat proti infekci a zmírnit zánět.

Olejová kúra

Olejová kúra, neboli „oil pulling“, je stará metoda z ajurvédy. Vezmi si lžíci kokosového nebo sezamového oleje a kloktej ho v ústech asi 15-20 minut. Olej vytáhne toxiny a bakterie z úst a pomůže zlepšit zdraví dásní.

Stačí to takto?

Doufám, že tyto babské rady ti přinesou úlevu, milá vnučko. Oteklé dásně mohou být velmi nepříjemné, ale s trochou trpělivosti a péče se to dá zvládnout. Pokud se ale stav nelepší, nebo pokud je bolest velmi silná, neváhej vyhledat pomoc zubaře. Zdraví tvých dásní je důležité a někdy je nejlepší kombinovat babské rady s odbornou péčí. Přeji ti brzké uzdravení a hodně zdraví!

TIP: E-mailová konzultace o účincích aloe vera🌿pro vás zdarma

Zajímá vás, jak může Aloe Vera přispět k vašemu zdraví a pohodě? Nyní máte příležitost získat odborné rady zdarma!

Zanechte nám svůj kontakt a my vám na úvod zašleme náš krátký e-book plný zajímavých informací o této úžasné rostlině.

Kde vás můžeme zastihnout?

Zanechte komentář

Diskuze

Zatím bez komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *