Co na ječné zrno babské rady

Ale no tož, jestli tě trápí ječné zrno, mám pro tebe pár starých, osvědčených babských rad, které ti můžou pomoct. Poslouchej dobře, ať se toho nepříjemného zrnka rychle zbavíš!

1. Teplý obklad

Jedna z nejjednodušších a nejúčinnějších metod je teplý obklad. Vem si čistý hadřík nebo kapesník, namoč ho do teplé vody (ne horké, aby ses nespálila), a pak si ho přilož na postižené oko. Nech ho tam tak 10-15 minut a opakuj to několikrát denně. Teplo pomáhá uvolnit ucpané žlázy a urychluje hojení.

2. Heřmánkový čaj

Heřmánek je známý svými protizánětlivými a zklidňujícími účinky. Uvař si silný heřmánkový čaj, nech ho trochu vychladnout a pak si v něm namoč čistý hadřík. Přilož si ho na oko jako obklad na 10-15 minut. Opakuj několikrát denně.

3. Zelený čaj

Podobně jako heřmánek, i zelený čaj má protizánětlivé vlastnosti. Vypij si hrnek zeleného čaje a použij vychladlé čajové sáčky jako obklady na postižené oko. Nech je tam asi 10 minut. Čaj pomůže zmírnit otok a podráždění.

4. Aloe vera

Aloe vera je zázrak přírody na různé kožní problémy. Vezmi si kousek čerstvého aloe vera, rozřízni ho a gel nanes přímo na ječné zrno. Nech působit alespoň 20 minut, pak opláchni teplou vodou. Aloe má antibakteriální a hojivé vlastnosti.

5. Okurkový plátek

Okurka je skvělá na zklidnění a zmírnění otoku. Nakrájej si plátek okurky a přilož ho na zavřené oko. Nech působit 10-15 minut. Chlad a hydratační vlastnosti okurky ti přinesou úlevu.

6. Čistota a hygiena

Udržuj oko co nejčistější. Ruce si myj častěji, aby ses vyhnula dalšímu zanesení bakterií. Nikdy nevymačkávej ječné zrno, mohlo by se to jen zhoršit.

7. Kurkumová pasta

Kurkuma má silné antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Smíchej si trochu kurkumy s vodou, aby vznikla pasta. Tu pak nanes opatrně kolem postiženého místa (ne přímo do oka!). Nech působit 15-20 minut a pak opláchni.

8. Vaječný bílek

Odděl bílek od žloutku a namoč do něj čistý hadřík. Přilož si ho na oko a nech působit asi 10-15 minut. Vaječný bílek má zklidňující účinky a může pomoci snížit zánět.

9. Hřebíček

Uvař si čaj z hřebíčku nebo nech pár hřebíčků louhovat v teplé vodě. Použij tuto vodu jako obklad na oko. Hřebíček má antiseptické a zklidňující vlastnosti.

10. Jablečný ocet

Smíchej lžíci jablečného octa s vodou a použij jako obklad. Ocet má antibakteriální vlastnosti, které mohou pomoci urychlit hojení.

Tak, děvče, (nebo chlapče?) vyzkoušej tyhle babské rady a snad se toho ječného zrna brzy zbavíš. A pamatuj, pokud se to nezlepší nebo se to zhorší, raději navštiv doktora. Buď zdráva!

TIP: E-mailová konzultace o účincích aloe vera🌿pro vás zdarma

Zajímá vás, jak může Aloe Vera přispět k vašemu zdraví a pohodě? Nyní máte příležitost získat odborné rady zdarma!

Zanechte nám svůj kontakt a my vám na úvod zašleme náš krátký e-book plný zajímavých informací o této úžasné rostlině.

Kde vás můžeme zastihnout?

Zanechte komentář

Diskuze

Zatím bez komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *