Babské rady na průjem u psa

Ach, milá vnučko, když má náš čtyřnohý přítel potíže s bříškem, je to vždycky trápení pro celou rodinu. Ale neboj se, mám pro tebe pár osvědčených babských rad, jak mu ulevit, než poběžíš k veterináři. Tak si sedni, vezmi si šálek čaje a poslouchej.

Hladovka

Nejdřív je dobré dát pejskovi krátkou hladovku, aby se jeho žaludek a střeva mohly trochu uklidnit. Dej mu pauzu od jídla na 12 až 24 hodin. Samozřejmě mu ale musíš zajistit dostatek čerstvé vody, aby nebyl dehydratovaný.

Bílá rýže

Když už začneš pejska zase krmit, začni s něčím lehkým a šetrným. Bílá rýže je ideální. Uvař jí bez soli a tuku a podávej ji pejskovi v malých porcích několikrát denně. Je snadno stravitelná a pomůže zklidnit podrážděný žaludek.

Vařené kuřecí maso

Když vidíš, že se pejskovi trochu ulevilo, můžeš přidat do rýže vařené kuřecí maso. Dej si pozor, aby to bylo bez kůže, kostí a koření. Kuřecí maso je lehce stravitelné a poskytne pejskovi potřebné bílkoviny.

Dýně

Dýně je další skvělý pomocník. Má vysoký obsah vlákniny a pomůže stabilizovat trávení. Můžeš použít konzervovanou dýni (ale ne tu, co je oslazená nebo ochucená na koláče) nebo uvařit čerstvou dýni a přidat ji do jídla. Stačí jedna až dvě lžíce pro menší psy, pro větší můžeš přidat trochu víc.

Probiotika

Probiotika jsou dobrá nejen pro nás, ale i pro naše psí kamarády. Pomáhají obnovit zdravou střevní flóru. Můžeš jim dát trochu bílého neslazeného jogurtu nebo koupit speciální probiotika pro psy v obchodě s potřebami pro zvířata.

Heřmánkový čaj

Heřmánkový čaj má uklidňující účinky na žaludek. Udělej slabý heřmánkový čaj, nech ho vychladnout a dej pejskovi trochu vypít. Pokud mu to nebude chutnat, můžeš čaj smíchat s trochou vody nebo nalít na rýži.

Zázvor

Zázvor je další skvělý pomocník proti nevolnosti a trávícím potížím. Stačí nastrouhat malý kousek čerstvého zázvoru a přidat ho do jídla. Dej si ale pozor na množství, zázvor je velmi silný a stačí jen špetka.

Vývar

Jemný vývar z kuřecího nebo hovězího masa, samozřejmě bez soli a koření, je také dobrý způsob, jak pejskovi dodat tekutiny a živiny. Můžeš ho podávat samotný nebo smíchaný s rýží.

Co bych ještě dodala?

Pamatuj, drahoušku, že pokud průjem u pejska trvá déle než dva dny, nebo pokud se přidají další příznaky jako zvracení, letargie nebo krev ve stolici, je vždy nejlepší vyhledat veterináře. Naši zvířecí přátelé si zaslouží tu nejlepší péči, a i když nám babské rady často pomohou, někdy je třeba i odborná pomoc.

Doufám, že tvůj pejsek bude brzy fit a zase bude vesele běhat a hrát si. Hodně štěstí a zdraví!

TIP: E-mailová konzultace o účincích aloe vera🌿pro vás zdarma

Zajímá vás, jak může Aloe Vera přispět k vašemu zdraví a pohodě? Nyní máte příležitost získat odborné rady zdarma!

Zanechte nám svůj kontakt a my vám na úvod zašleme náš krátký e-book plný zajímavých informací o této úžasné rostlině.

Kde vás můžeme zastihnout?

Zanechte komentář

Diskuze

Zatím bez komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *