Babské rady na zácpu

No jo, zlatíčko, když tě trápí zácpa, je tu pár starých osvědčených fíglů, které nám babky pomáhaly po generace. Tak si udělej pohodlí a poslouchej tyhle babské rady! A nezapomeň, na záchodě, pokud to nejde, netlač příliš na pilu, toto není vhodné. Co je vhodné je střívko řádně uvolnit, aby to šlo všechno samo a přirozeně.

1. Teplá voda po ránu

Ráno hned, jak otevřeš oči, si dej sklenici teplé vody. Ne ledové, ale pěkně teploučké, skoro jako čaj. To ti pěkně rozpohybuje střeva a zažene zácpu do kouta.

2. Sušené švestky

Švestky jsou na zácpu hotový zázrak! Vem si jich večer pár (tak 5–6 kousků), dej je do hrnku s vodou a nech přes noc pěkně namočit. Ráno tu švestkovou vodu vypij a švestky sněz. To ti rozhýbe bříško, jako bys měla hodiny.

3. Lněné semínko

Lněné semínko je taky moc dobré na trávení. Přidej si lžíci mletého lněného semínka do jogurtu nebo do ovesné kaše. Nebo můžeš semínka namočit do vody a vypít je, jak změknou. Pomůže ti to pěkně změkčit stolici.

4. Švestková šťáva

Když už jsme u těch švestek, můžeš si udělat i švestkovou šťávu. Stačí svařit sušené švestky s vodou, scedit a pít tuhle šťávičku. To je projímadlo jak vyšitý.

5. Zelí a zelňačka

Na zácpu je výborné kysané zelí nebo zelňačka. Dej si talíř téhle polévky a budeš koukat, jak ti to ve střevech začne pracovat. Kyselé zelí je plné vlákniny a probiotik, to je pro střeva hotová lahůdka.

6. Pohyb a procházky

Nezůstávej pořád jen sedět. Trochu se projdi, hýbej se. Chůze stimuluje trávení a pomůže ti, aby se střeva hýbala. I krátká procházka může udělat divy. Zkus také kroutivé pohyby s trupem nebo chodit po schodech. Střevo je ucpané a je třeba jej uvolnit, vyčistit nebo rozhýbat.

7. Bylinkový čaj

Uvař si bylinkový čaj. Výborný je čaj z máty, fenyklu nebo heřmánku. Tyhle bylinky uklidní tvé bříško a pomůžou při trávení.

8. Olivový olej

Každé ráno na lačno si dej lžíci olivového oleje. Olej lubrikuje střeva a usnadňuje průchod stolice.

9. Sušené fíky

Podobně jako švestky, fíky jsou také skvělým pomocníkem. Dej si pár sušených fíků, nejlépe namočených přes noc, a uvidíš, jak ti to půjde líp.

Tak co, děvče? (Nebo chlapče) Zkus tyhle babské rady a uvidíš, že se ti brzo uleví. Hlavně nezapomeň hodně pít a jíst vlákninu. Buď zdráva a ať se ti bříško brzo zase směje!

TIP: E-mailová konzultace o účincích aloe vera🌿pro vás zdarma

Zajímá vás, jak může Aloe Vera přispět k vašemu zdraví a pohodě? Nyní máte příležitost získat odborné rady zdarma!

Zanechte nám svůj kontakt a my vám na úvod zašleme náš krátký e-book plný zajímavých informací o této úžasné rostlině.

Kde vás můžeme zastihnout?

Zanechte komentář

Diskuze

Zatím bez komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *