Babské rady na zalehlé ucho

stará žena dává rady o zdraví acrylic painting, award winning art, trending

Ach, zlatíčko, zalehlé ucho je pěkná mrzutost! Bábu to taky občas potká, ale neboj se, mám na to pár osvědčených babských rad, které ti jistě pomohou.

Žvýkačka nebo cucání bonbónů

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak si uvolnit zalehlé ucho, je žvýkat žvýkačku nebo cucat bonbón. Tento pohyb pomáhá otevřít Eustachovu trubici, která spojuje střední ucho s nosohltanem, a tím může uvolnit tlak v uchu.

Polykání a zívání

Zívání nebo časté polykání také pomáhá otevřít Eustachovu trubici. Zkus několik minut intenzivně zívat nebo polykat sliny. Můžeš si vzít kousek jídla nebo nápoj, abys podpořila polykání.

Teplý obklad

Teplý obklad na ucho může pomoci uvolnit zalehlé ucho, zejména pokud je způsobeno nachlazením nebo infekcí. Namoč ručník do teplé vody, vyždímej ho a přilož na ucho na 5-10 minut. Teplo pomůže zmírnit tlak a uvolnit případný hlen.

Valsalvův manévr

Tento manévr je jednoduchý a často účinný. Zkus to takto:

  1. Zhluboka se nadechni.
  2. Zavři ústa a zacpi si nos.
  3. Jemně vydechuj nosem, dokud neucítíš, že se tlak v uchu uvolnil. Nevydechuj příliš silně, aby sis nepoškodila ušní bubínek.

Olivový olej

Olivový olej je výborný na změkčení ušního mazu, který může způsobovat zalehlé ucho. Zahřej trochu olivového oleje (ale ne příliš horký, aby nedošlo k popálení) a pomocí kapátka nebo vatového tamponu nakapej pár kapek do ucha. Nech působit několik minut, poté nakloň hlavu a nech olej vytéct.

Pára

Inhalace páry může pomoci uvolnit zalehlé ucho, zejména pokud je způsobeno zánětem dutin nebo nachlazením. Napusť mísu horkou vodou, přikryj si hlavu ručníkem a inhaluj páru po dobu 10-15 minut. Pára pomůže uvolnit hlen a snížit tlak v uchu.

Masáž ucha

Lehká masáž kolem ucha a čelisti může pomoci uvolnit tlak. Jemně masíruj oblast za uchem směrem dolů k čelisti a pak zpět nahoru. Opakuj několik minut, aby se zlepšila cirkulace a uvolnily případné blokády.

Doufám, že ti tyhle babské rady pomohou, a tvoje zalehlé ucho se brzy uvolní. Hodně štěstí, děvenko!

TIP: E-mailová konzultace o účincích aloe vera🌿pro vás zdarma

Zajímá vás, jak může Aloe Vera přispět k vašemu zdraví a pohodě? Nyní máte příležitost získat odborné rady zdarma!

Zanechte nám svůj kontakt a my vám na úvod zašleme náš krátký e-book plný zajímavých informací o této úžasné rostlině.

Kde vás můžeme zastihnout?

Zanechte komentář

Diskuze

Zatím bez komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *