Babské rady na hnisavé rány

Ach, zlatíčko, vidím, že máš trable s hnisavými ranami. To je věc nepříjemná, ale bába ti poradí, jak na to. Tak poslouchej dobře, ať se toho hnisu rychle zbavíš a rány se ti hezky zahojí.

Cibule:

Cibulový obklad: Nakrájej cibuli na tenké plátky a přilož je na ránu. Cibule vytahuje hnis a má dezinfekční účinky. Přikryj to obvazem a nech působit několik hodin, nejlépe přes noc.

Česnek:

Česneková pasta: Rozmačkej pár stroužků česneku a nanes je přímo na ránu. Česnek je silný přírodní antibiotikum a pomůže ti zbavit se infekce. Překryj to čistým hadříkem a nech působit aspoň hodinu.

Med:

Medový zábal: Med je zázračný lék. Nanášej tenkou vrstvu medu přímo na ránu, zakryj sterilním obvazem a nech působit. Med má antibakteriální vlastnosti a podporuje hojení.

Aloe vera:

Aloe vera gel: Máš-li doma aloe, odřízni kousek listu, vymačkej gel a nanes ho na ránu. Aloe vera má hojivé a protizánětlivé účinky.

Epsomská sůl:

Solná koupel: Přidej epsomskou sůl do teplé vody a namáčej si ránu. Sůl pomáhá vytáhnout hnis a dezinfikuje.

Kopřiva a měsíček:

Bylinné obklady: Udělej silný odvar z kopřivy a měsíčku. Namoč čistý hadřík do odvaru a přikládej na ránu. Obě bylinky mají protizánětlivé a hojivé účinky.

Tea tree olej:

Tea tree olej: Smíchej pár kapek tea tree oleje s kokosovým olejem a nanes na ránu. Tea tree olej je silné antiseptikum a pomůže zbavit se infekce.

Jablečný ocet:

Ocet na dezinfekci: Zřeď jablečný ocet vodou v poměru 1:1 a použij jako obklad na ránu. Ocet dezinfikuje a pomáhá v boji proti infekci.

Pamatuj, děvenko, že je důležité mít ránu čistou. Před aplikací jakéhokoliv obkladu nebo masti si umyj ruce a ránu očisti. A pokud se ti rána nehojí nebo se zhoršuje, neváhej a běž za doktorem. Bába ví hodně, ale některé věci musí řešit odborník. Hodně štěstí a brzké uzdravení!

TIP: E-mailová konzultace o účincích aloe vera🌿pro vás zdarma

Zajímá vás, jak může Aloe Vera přispět k vašemu zdraví a pohodě? Nyní máte příležitost získat odborné rady zdarma!

Zanechte nám svůj kontakt a my vám na úvod zašleme náš krátký e-book plný zajímavých informací o této úžasné rostlině.

Kde vás můžeme zastihnout?

Zanechte komentář

Diskuze

Zatím bez komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *