Co na pálení žáhy babské rady

Ach, děvenko, pálení žáhy, to je taková nepříjemná věc! Vím, jak to dokáže pokazit den. Mnozí z nás, co už jsme si něčím prošli, máme pár osvědčených rad na to, jak se toho zbavit. Poslyš, co ti bába doporučí, a uvidíš, že se ti brzy uleví.

Jablečný ocet

Přestože to může znít paradoxně, jablečný ocet je skvělý prostředek na pálení žáhy. Kyselina octová v něm může pomoci vyrovnat hladinu žaludečních kyselin. Smíchej jednu lžíci jablečného octa s jednou sklenicí vody a vypij to před jídlem. Pokud je na tebe ocet moc silný, přidej trochu medu pro zlepšení chuti.

Jedlá soda

Jedlá soda je starý osvědčený trik. Pomáhá neutralizovat žaludeční kyseliny a rychle ulevuje od pálení žáhy. Rozpusť půl lžičky jedlé sody ve sklenici vody a vypij. Nepoužívej to však příliš často, protože to může narušit acidobazickou rovnováhu v těle.

Zázvor

Zázvor je vynikající na trávení a může ti pomoci zmírnit pálení žáhy. Udělej si zázvorový čaj – nakrájej několik plátků čerstvého zázvoru, zalij je vroucí vodou a nech louhovat asi 10 minut. Můžeš přidat i trochu medu nebo citronu. Zázvor také pomáhá uklidnit podrážděný žaludek.

Banány

Banány jsou přírodní antacidum. Obsahují látky, které pomáhají neutralizovat žaludeční kyseliny. Když tě začne pálit žáha, dej si jeden banán. Navíc jsou bohaté na draslík a další důležité minerály.

Mandle

Žvýkání mandlí může pomoci zmírnit pálení žáhy. Mandle obsahují oleje, které mohou neutralizovat žaludeční kyseliny. Dej si hrst mandlí a dobře je rozžvýkej. Tímto způsobem můžeš zabránit dalšímu pálení.

Aloe vera

Aloe vera není jen na popáleniny, ale také na žaludeční problémy. Aloe vera šťáva může pomoci uklidnit podrážděný žaludek a zmírnit pálení žáhy. Pij půl sklenice aloe vera šťávy před jídlem. Ujisti se, že používáš šťávu určenou k vnitřnímu užívání.

Heřmánkový čaj

Heřmánkový čaj je výborný na zklidnění žaludku a může pomoci zmírnit pálení žáhy. Udělej si šálek heřmánkového čaje a pij ho pomalu. Heřmánek má protizánětlivé účinky a pomáhá uvolnit svaly trávicího traktu.

Jablka

Jablka jsou dalším dobrým přírodním prostředkem na pálení žáhy. Když tě začne pálit žáha, dej si kousek jablka. Jablka obsahují pektin, který může pomoci neutralizovat kyseliny v žaludku.

Fenykl

Fenykl je skvělý na trávení a může pomoci zmírnit pálení žáhy. Žvýkání fenyklových semínek po jídle pomáhá předcházet žaludečním potížím. Můžeš si také udělat fenyklový čaj – zalij jednu lžičku fenyklových semínek vroucí vodou a nech louhovat asi 10 minut.

Doufám, že ti tyhle babské rady pomohou a brzy se zbavíš toho nepříjemného pálení žáhy. Hlavně si dávej pozor na stravu, vyhýbej se příliš kořeněným a tučným jídlům a jez menší porce, ale častěji. Hodně štěstí a ať je ti brzy lépe, děvenko!

TIP: E-mailová konzultace o účincích aloe vera🌿pro vás zdarma

Zajímá vás, jak může Aloe Vera přispět k vašemu zdraví a pohodě? Nyní máte příležitost získat odborné rady zdarma!

Zanechte nám svůj kontakt a my vám na úvod zašleme náš krátký e-book plný zajímavých informací o této úžasné rostlině.

Kde vás můžeme zastihnout?

Zanechte komentář

Diskuze

Zatím bez komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *