Co na bolest ucha babské rady

Ach, bolest ucha, to je opravdu nepříjemná věc. Ale neboj se, drahoušku, mám pro tebe několik osvědčených babských rad, které ti mohou pomoci zmírnit tu nepříjemnou bolest. Pohodlně se usaď a poslechni si, co ti mám na to říci.

Teplý obklad

Teplý obklad může pomoci zmírnit bolest a zánět. Použij čistý hadřík nebo ručník, namoč ho do teplé vody, vyždímej a přilož na bolavé ucho. Nech působit 10-15 minut. Teplo ti pomůže uvolnit svaly kolem ucha a zmírnit bolest.

Olivový olej

Olivový olej je starý osvědčený prostředek na bolest ucha. Zahřej trochu olivového oleje, aby byl příjemně teplý, ne horký. Nakapej pár kapek do bolavého ucha pomocí kapátka nebo vatového tamponu. Olej ti pomůže zvlhčit ušní kanálek a zmírnit bolest.

Česnek

Česnek má silné antibakteriální vlastnosti. Zahřej trochu olivového oleje a přidej do něj pár rozdrcených stroužků česneku. Nech olej odstát, aby nasákl léčivé látky z česneku, pak sceď a nakapej pár kapek do bolavého ucha. Česnekový olej ti pomůže bojovat proti infekci a zmírnit bolest.

Cibule

Cibule má také antibakteriální vlastnosti a může ti pomoci ulevit od bolesti ucha. Nastrouhej trochu čerstvé cibule, zabal do čisté látky nebo gázy a přilož na bolavé ucho. Nech působit asi 10-15 minut. Cibule ti pomůže zmírnit zánět a bolest.

Zázvor

Zázvor je další skvělý pomocník proti bolesti. Nastrouhej trochu čerstvého zázvoru, smíchej s teplým olivovým olejem a nech odstát. Sceď olej a nakapej pár kapek do bolavého ucha. Zázvor má protizánětlivé a analgetické vlastnosti, které ti mohou pomoci.

Heřmánkový čaj

Heřmánek má zklidňující účinky. Uvař si silný heřmánkový čaj, nech ho vychladnout a použij ho jako obklad. Namoč čistý hadřík nebo gázu do čaje a přilož na bolavé ucho. Heřmánek ti pomůže zmírnit zánět a bolest.

Pepřová máta

Pepřová máta má chladivé a analgetické vlastnosti. Smíchej pár kapek esenciálního oleje z pepřové máty s nosným olejem, jako je olivový nebo kokosový olej, a jemně vmasíruj kolem bolavého ucha. Dej si ale pozor, aby se olej nedostal přímo do ucha.

Výplach slanou vodou

Pokud máš pocit, že je bolest způsobena zánětem v krku, může ti pomoci výplach slanou vodou. Rozpusť lžičku soli ve sklenici teplé vody a kloktej tím několikrát denně. Slaná voda ti pomůže zklidnit zánět a ulevit od bolesti.

Hydratace a odpočinek

Nezapomeň na dostatečnou hydrataci a odpočinek. Pij hodně vody a bylinkových čajů, aby se tělo mohlo lépe vyrovnat se zánětem. Odpočívej a vyhýbej se stresu, který by mohl zhoršit tvůj stav.

I když bolí delší dobu, vždy to zmizí, na to pamatuj

Milá vnučko, tyto babské rady ti mohou pomoci zmírnit bolest ucha a přinést úlevu. Pamatuj, že pokud se tvoje příznaky nezlepšují nebo se zhoršují, určitě vyhledej lékaře. Bolest ucha může být někdy příznakem vážnějšího problému, který vyžaduje odbornou péči. Přeji ti brzké uzdravení a hodně zdraví!

TIP: E-mailová konzultace o účincích aloe vera🌿pro vás zdarma

Zajímá vás, jak může Aloe Vera přispět k vašemu zdraví a pohodě? Nyní máte příležitost získat odborné rady zdarma!

Zanechte nám svůj kontakt a my vám na úvod zašleme náš krátký e-book plný zajímavých informací o této úžasné rostlině.

Kde vás můžeme zastihnout?

Zanechte komentář

Diskuze

Zatím bez komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *