Babské rady proti nadýmání

Ach, nadýmání, to je nepříjemná věc, co dokáže pořádně potrápit. Ale neboj se, drahoušku, mám pro tebe několik osvědčených babských rad, které ti mohou pomoci zmírnit nadýmání a ulevit bříšku. Sedni si pohodlně a poslechni si, co ti mám na to říci.

Heřmánkový čaj

Heřmánek má zklidňující účinky a pomáhá uvolnit trávicí trakt. Udělej si silný heřmánkový čaj a pij ho pomalu po jídle. Heřmánek ti pomůže zmírnit nadýmání a podpoří trávení.

Máta peprná

Máta peprná je skvělým prostředkem proti nadýmání. Uvař si mátový čaj nebo si dej pár kapek esenciálního oleje z máty do sklenice vody. Máta ti pomůže uvolnit svaly trávicího traktu a zmírnit nadýmání.

Zázvor

Zázvor má protizánětlivé a zklidňující účinky. Udělej si zázvorový čaj tím, že nastrouháš kousek čerstvého zázvoru, zaliješ ho horkou vodou a necháš louhovat 10 minut. Můžeš přidat i trochu medu pro sladší chuť. Zázvor ti pomůže zmírnit nadýmání a podpoří trávení.

Fenyklová semínka

Fenyklová semínka jsou známá svými vlastnostmi proti nadýmání. Žvýkej lžičku fenyklových semínek po jídle nebo si udělej fenyklový čaj. Zalij lžičku semínek horkou vodou a nech louhovat 10 minut. Fenykl ti pomůže uvolnit plyny a podpoří trávení.

Jablečný ocet

Jablečný ocet může pomoci vyrovnat pH v žaludku a podpořit trávení. Přidej dvě lžíce jablečného octa do sklenice teplé vody a vypij to před jídlem. Ocet ti pomůže předcházet nadýmání a podpoří trávení.

Teplá voda s citronem

Teplá voda s citronem je skvělý start do dne. Vymačkej šťávu z půlky citronu do sklenice teplé vody a vypij to ráno na lačno. Citronová voda ti pomůže nastartovat trávení a předcházet nadýmání.

Pohyb

Lehký pohyb může pomoci uvolnit plyny a zmírnit nadýmání. Zkus krátkou procházku po jídle nebo pár jemných cvičení na břicho, jako jsou například lehké kroužení boky. Pohyb ti pomůže uvolnit plyny a podpoří trávení.

Jogurt s probiotiky

Probiotika v jogurtu mohou pomoci vyrovnat střevní mikroflóru a podpořit trávení. Dej si jogurt s živými kulturami pravidelně, aby ti pomohl předcházet nadýmání a podpořil zdraví trávicího traktu.

Horký obklad

Horký obklad může pomoci uvolnit břišní svaly a zmírnit nadýmání. Namoč ručník do horké vody, vyždímej ho a přilož na břicho. Nech působit 10-15 minut. Teplo ti pomůže uvolnit břišní svaly a zmírnit bolest.

Omezení nadýmavých potravin

Některé potraviny mohou způsobovat nadýmání, jako jsou luštěniny, zelí, brokolice, cibule, česnek nebo sycené nápoje. Zkus omezit konzumaci těchto potravin a sleduj, jestli se ti po nich nedělá hůř. Každý člověk je jiný, a tak je dobré zjistit, které potraviny dělají problémy právě tobě.

Tak. Využiješ mé rady?

Milá vnučko, tyto babské rady ti mohou pomoci zmírnit nadýmání a ulevit bříšku. Pamatuj, že každý člověk je jiný a co pomáhá jednomu, nemusí nutně pomoci druhému. Pokud se tvoje příznaky nezlepšují nebo se zhoršují, neváhej vyhledat lékaře. Nadýmání může být někdy příznakem vážnějšího problému, který vyžaduje odbornou péči. Přeji ti brzké uzdravení a hodně zdraví!

TIP: E-mailová konzultace o účincích aloe vera🌿pro vás zdarma

Zajímá vás, jak může Aloe Vera přispět k vašemu zdraví a pohodě? Nyní máte příležitost získat odborné rady zdarma!

Zanechte nám svůj kontakt a my vám na úvod zašleme náš krátký e-book plný zajímavých informací o této úžasné rostlině.

Kde vás můžeme zastihnout?

Zanechte komentář

Diskuze

Zatím bez komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *