Co na afty v puse babské rady

Ach, afty v puse mohou být opravdovou nepříjemností, ale naštěstí mám pár starých osvědčených triků, které by vám mohly pomoci s tímto trápením.

  1. Heřmánkový čaj: Uvařte si silný heřmánkový čaj a nechte ho vychladnout. Pak si s ním opatrně oplachujte ústa. Heřmánek má protizánětlivé vlastnosti a může pomoci zklidnit podrážděnou sliznici v ústech.
  2. Sůl a teplá voda: Smíchejte lžičku soli s teplou vodou a použijte tento roztok k oplachování úst. Sůl pomůže dezinfikovat afty a podpoří hojení.
  3. Med a soda: Smíchejte malé množství medu s trochou sody bikarbony, aby vznikla pasta. Pak si tuto pastu naneste přímo na aft. Med má antibakteriální vlastnosti a soda pomáhá neutralizovat pH v ústech.
  4. Ledová kostka: Pomalu vysávejte ledovou kostku, aby se podařilo dočasně znecitlivit afty a zmírnit otok.
  5. Šalvějový odvar: Připravte si silný odvar ze sušené šalvěje a použijte ho k oplachování úst. Šalvěj má protizánětlivé vlastnosti a může pomoci rychleji zahojit afty.
  6. Vyvarujte se kyselých potravin: Vyhněte se kyselým potravinám a nápojům, které by mohly podráždit afty a zpomalit hojení.
  7. Ujistěte se, že máte vyváženou stravu: Dbejte na to, abyste jedli zdravě a měli dostatek vitamínů a minerálů. Silný imunitní systém vám pomůže bojovat proti aftům.
  8. Přírodní med a kurkuma: Smíchejte lžičku medu s trochou kurkumy a naneste tuto pastu přímo na aft. Kurkuma má protizánětlivé a hojivé vlastnosti.

Pamatujte, že tyto babské rady mohou pomoci zmírnit nepříjemné příznaky afty, ale pokud problém přetrvává nebo se zhorší, je nejlepší se poradit s lékařem.

Nikdy neváhejte vyhledat lékařskou pomoc, pokud se stav nelepší nebo pokud máte podezření na infekci.

TIP: E-mailová konzultace o účincích aloe vera🌿pro vás zdarma

Zajímá vás, jak může Aloe Vera přispět k vašemu zdraví a pohodě? Nyní máte příležitost získat odborné rady zdarma!

Zanechte nám svůj kontakt a my vám na úvod zašleme náš krátký e-book plný zajímavých informací o této úžasné rostlině.

Kde vás můžeme zastihnout?

Zanechte komentář

Diskuze

Zatím bez komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *