Babské rady na motání hlavy

Ahoj, milé děvče (nebo hochu), tady babka má pro tebe pár osvědčených rad, jak si poradit s motáním hlavy. Však víš, že přírodní léčba a osvědčené babské rady mají mnohdy větší sílu než všechny ty chemikálie z lékárny. Tak pojď, posaď se, dej si bylinkový čaj a poslouchej, co ti babka poradí.

1. Zázračný zázvor

Zázvor je takový malý zázrak. Když se ti hlava motá, uvař si zázvorový čaj. Stačí si vzít kousek čerstvého zázvoru, nakrájet ho na plátky a zalít horkou vodou. Nech to chvíli louhovat, můžeš přidat med a citron na chuť. Zázvor ti krásně prohřeje tělo a pomůže proti nevolnosti a závratím.

2. Švestky a voda

Pamatuješ na starou dobrou metodu švestek? Když ti v těle chybí železo, můžeš se cítit slabě a motá se ti hlava. Namoč přes noc pár sušených švestek do vody a ráno je sněz. Pomůže ti to doplnit železo a navíc jsou švestky skvělé na trávení.

3. Kopřivový čaj

Kopřiva je úžasná rostlinka, která ti vyčistí krev a dodá potřebné minerály. Nasbírej si čerstvé kopřivy (nebo použij sušené), zalij je horkou vodou a nech louhovat 10 minut. Kopřivový čaj pijej pravidelně a uvidíš, jak se ti motání hlavy zlepší.

4. Ocet a voda

Jednoduchý ocet s vodou taky může pomoci. Smíchej dvě lžíce jablečného octa s jednou sklenicí vody a vypij to. Ocet ti pomůže vyrovnat hladinu cukru v krvi, což může být příčinou závratí.

5. Levandulový olej

Když se ti hlava motá, zkus si přivonět k levandulovému oleji nebo si pár kapek vetři do spánků. Levandule uklidňuje nervy a může ti pomoct stabilizovat tlak. Navíc krásně voní a uklidní tě.

6. Malá svačinka

Někdy se ti hlava motá jednoduše proto, že jsi dlouho nic nejedl/a. Dej si malou zdravou svačinku – třeba banán, hrst ořechů nebo kousek tmavé čokolády. To ti rychle dodá energii a stabilizuje hladinu cukru v krvi.

7. Dechová cvičení

Když se ti hlava motá, může to být i z napětí a stresu. Zkus se na chvíli zastavit, zavřít oči a zhluboka dýchat. Nádech nosem, výdech ústy. Opakuj to několik minut a uvidíš, že se ti uleví.

8. Hydratace

Nezapomínej pít dostatek vody. Dehydratace je častou příčinou motání hlavy. Měj vždy po ruce sklenici vody a pij pravidelně po celý den.

9. Tlakové body

Znáš tlakové body? Jeden z nich je přímo pod nosem, uprostřed mezi nosem a horním rtem. Jemně na něj tlač a masíruj několik vteřin. Může to pomoci při náhlé závrati.

10. Pohyb a čerstvý vzduch

Někdy pomůže prostě vyjít ven na čerstvý vzduch a trochu se projít. Pomalu, bez spěchu. Čerstvý vzduch a mírný pohyb ti mohou rychle ulevit od motání hlavy.

Tak, milé děvče (nebo hochu!:), to jsou babčiny rady. Zkus některou z nich, nebo klidně všechny postupně, a uvidíš, co ti pomůže nejvíce. A nezapomeň, že pokud by se ti motání hlavy vracelo často, je dobré zajít za doktorem a nechat se pořádně vyšetřit. Ale tyhle babské rady ti určitě přinesou úlevu a klid.

A teď běž, udělej si šálek bylinkového čaje a nech svou mysl i tělo odpočinout. Harmonie a zdraví ti přejde!

TIP: E-mailová konzultace o účincích aloe vera🌿pro vás zdarma

Zajímá vás, jak může Aloe Vera přispět k vašemu zdraví a pohodě? Nyní máte příležitost získat odborné rady zdarma!

Zanechte nám svůj kontakt a my vám na úvod zašleme náš krátký e-book plný zajímavých informací o této úžasné rostlině.

Kde vás můžeme zastihnout?

Zanechte komentář

Diskuze

Zatím bez komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *