Každý den řešíme nespočet rozhodnutí…

Každý den řešíme nespočet rozhodnutí. Den ode dne nás společnost nutí tato rozhodnutí učinit rychleji a naše mysl se snaží nezanášet si těmito drobnými rozhodnutími podvědomí. Je to vlastně určitý druh sebeobrany.

Je potřeba udělat to a to, aby se pak stihlo tamto. Kdežto tohleto ještě může počkat. S nákupem rychle do auta, mezi tím zavolat opraváři na myčku a zkontrolovat děti. Do toho zmeškaný hovor od kamaráda.  To počká, zavolám později. Večer si vzpomenu, ale už se to nehodí, pak tedy zítra. Další den kolotoč nanovo a třetí den?

Třetí den je dnes. Dnes se mi kamarád dovolal. Měl zvláštní hlas, mluvil pomalu a rozvážně. Vždycky se ptá, jak se mám a myslí to vážně. Pokaždé se mnou probere to, co mne zrovna trápí a já to vlastně ani netušila. Snažím se svůj čas koordinovat co nejlépe a efektivně ho využít a zjistila jsem, že přestávám vnímat. Přestávám žít v čase kairos  (příhodně) a podřizuji se času chronos (podle hodin).

Nejen já, ale my všichni v tom chvatu zapomínáme na obyčejné vnímání toho, co a především jakým tónem nám druhý sděluje. Já si to dnes uvědomila, a i když to chtěl odbýt, zeptala jsem se jak se má a důsledně trvala na zodpovězení svého dotazu.

Leží v nemocnici se zlomeným žebrem, obratlem, čelistí a nalomeným vším, co se nalomit dalo. Prostě to neodflákl. Pracuje ve výškách a povolilo mu pověstné lano. Vlastně měl ohromnou kliku, výprava kolem nešla a dopadl mezi dva kůly stromů.

Zastyděla jsem se. Jak málo času věnuji pocitům druhých. Jak málo tónu jejich hlasu. V tom každodenním kolotoči starostí a povinností, a jak moc, by mi právě oni chyběli. Nechyběl by mi nákup, ten se dá obstarat později. I nádobí se může umývat ještě pár dní ručně. Ani letáky ve schránce nejsou důležité. Důležitý je čas, který věnujeme přátelům a rodině. Těm co žijí a mají nás rádi. Těm, co se ozveme zítra, anebo se za nimi zastavíme další a další a další týden…..

Přála bych si umět žít a především nezapomínat na to, jakoby tenhle den měl být ten poslední. A neumím si představit krásnější a plnohodnotnější život, než ten, jenž by byl z takových dnů složený.

Uvažte! Jaký je a jaký by mohl být ten Váš? 

TIP: E-mailová konzultace o účincích aloe vera🌿pro vás zdarma

Zajímá vás, jak může Aloe Vera přispět k vašemu zdraví a pohodě? Nyní máte příležitost získat odborné rady zdarma!

Zanechte nám svůj kontakt a my vám na úvod zašleme náš krátký e-book plný zajímavých informací o této úžasné rostlině.

Kde vás můžeme zastihnout?

Zanechte komentář

Diskuze

Zatím bez komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *