Štítek pro ◊ Zahrada ◊

27 Úno 2014 Přemýšlíte o zahradním krbu, grilu nebo udírně?
 |  Rubrika: Bydlení  | Štítky: ,  | Zanechte komentář

zahradnikrbyverisZahrada má nekonečné využití a mnoho možností, jak zde můžete trávit svůj volný čas. Jednou z těch velmi příjemných aktivit je posezení s přáteli nebo rodinou pod pergolou či altánem s čímž jde jistě ruku v ruce i tolik oblíbené grilování. V poslední době se velmi rozšířilo a mnozí lidé si ho zaslouženě užívají hlavně v létě, při teplých večerech.

Rozhodujete se kde si zakoupit vhodný a praktický zahradní krb, gril nebo dokonce udírnu, ze které budou domácí klobásy jako z pohádky? Jedním z velmi spolehlivých obchodů jsou Krby Věříš, jehož nabídku si lze podrobně prohlédnout a nastudovat na internetových stránkách.

Tato firma vyrábí všechny nabízené výrobky ručně již 14 let, má tedy dlouholetou tradici. Modely všech zahradních krbů, grilů i udíren jsou sestaveny podle mnohaletých zkušeností a postupné inovace jsou prováděny na základě pozorování a vlastních nápadů, jak gril zlepšit při samotném grilování.

Co se týká zahradních krbů, je jich v nabídce hned několik, v různých rozměrech. Krby jsou víceúčelové, kombinované s udírnou, což je velmi praktické. Zajímavostí a také předností je sestavování krbů bez použití lepidel a malty, což zajišťuje naprostou chemickou nezávadnost při připravování pochoutek a specialit.

Při práci s grily na zahradě od Věříše nebude mít problém ani úplný začátečník. Manipulace s nimi je velmi snadná a samozřejmostí je i bezpečnost. Rožeň je totiž výklopný, což zabraňuje jakémukoliv popálení rukou při manipulaci s připravovaným jídlem. Grily jsou opět nabízeny v několika velikostech a jsou vyrobeny z ocelového plechu, který je natřen ohnivzdornou barvou, což zabraňuje velmi časté korozi.

Pokud se rozhodnete pro koupi grilu nebo krbu, můžete si všechny výrobky prohlédnout ve vzorkové prodejně, kde vám personál vše vysvětlí a vy se dozvíte odpovědi na své případné dotazy.

17 Čvc 2013 Zahradní pomocník
 |  Rubrika: PR články, Služby, Zajímavosti, Zboží  | Štítky: ,  | Zanechte komentář

Zahradničení je někdy pěkná dřina, aby naše zahrada vypadala přesně tak, jak jsme si vysnili, nám může zabrat mnoho času a stát velké úsilí. Kromě okrasné zahrady je pro každého pěstitele důležitá i bohatá úroda. Existuje mnoho pomocníků, kteří vám k tomu každoročně dopomáhají, jedním z nich může být i kultivátor.

Co to vůbec kultivátor je?

kypricKultivátor je stroj, který slouží ke kypření tvrdé a udusané půdy, pomáhá se zapracováním hnojiva do půdy, ale také vám může pomoci s odstraňováním tolik otravného plevele.

Kultivátory bychom si mohli rozdělit do tří základních kategorií. Tou první jsou kultivátory ruční, které je vhodné používat pro práci na malých zahradách, protože manipulace s nimi není příliš snadná. Další kategorií jsou kypřiče elektrické, ty už fungují automaticky, avšak musíte mít v dosahu přívod elektrického proudu, proto je uváděno, že se hodí na středně velké zahrady. Posledním typem, který zmíníme je kypřič motorový. Jeho ovládání je velmi snadné a většinou je vybaven benzinovým motorem.

Pokud bychom měli zmínit konkrétní výrobek, mohl by to být zahradní robot od společnosti ANTIKOR. Jeho součástí je čtyřdobý benzinový motor HONDA, který je malý a jeho provoz je velmi ekonomický. Velkou výhodou je i hmotnost, kterou tento kultivátor má, váží totiž necelých 10 kilogramů, díky čemuž je jeho ovládání tak snadné. Při jeho používání dosáhnete zkypření půdy až do 25 cm hloubky, odplevelování a kypření lze dosáhnout ve velmi úzkých řádcích. Také máte možnost dokoupit si velké množství přídavných zařízení, které se ke stroji následně velmi snadno montují.

Samozřejmostí je 2letá záruka, ale také záruka doživotní na zlomení kypřících nožů.

05 Čvc 2013 Dětské hřiště snů!

Dětská hřiště jsou pro každého dospělého záludným oříškem. Jak totiž skloubit dětskou touhu dohromady s bezpečností? To totiž není vůbec lehký úkol. Pokud vašemu dítěti dovolíte návštěvu dětského hřiště, jistě spoléháte na to, že splňuje všechny bezpečnostní normy a požadavky. Věříte, že většina nebezpečných nástrah je eliminována. Sice jistě dítě bedlivě pozorujete a hlídáte, ale úplně všemu se rozhodně předejít nedá. Avšak – čím je hřiště bezpečnější, tím lépe pro obě strany.

floraservisPokud se sami rozhodnete takové hřiště vašim dětem pořídit, měli byste se předem informovat, jak k tomu přistupovat. Za prvé je důležité si uvědomit, jak chcete, aby hřiště vypadalo, popřípadě kolik máte k dispozici prostoru. Dají se pořídit jednotlivé atrakce, nebo rovnou celá soustava, která je multifunkční.

Další důležitou volbou je volba materiálu. Prolézačky se vyrábějí ze dřeva, kovu, či plastu. Samozřejmě každý materiál má své výhody a nevýhody. Jeden je více bezpečný, druhý více bytelný atd. Je jen na vás, jaký materiál zvolíte. Někdy se také u prolézaček setkáte s kombinací více materiálů. Každá součást je pak vyrobena z materiálu, který se pro ni nejvíce hodí.

Dětská hřiště FLORA servis, nabízí spoustu druhů nejrůznějších atrakcí. Věnují se výrobě hřišť opravdu profesionálně. Všechny prolézačky jsou vyrobeny tak, aby byly co nejvíce bezpečné a bytelné. Tato investice se vám skutečně vrátí, protože i životnost těchto prolézaček je velmi dlouhodobá.

Jejich profesionalitu a spolehlivost také dokazuje to, že jejich prolézačky najdete na mnoha hřištích, které patří obcím. Také v mnoha zahradách škol a mateřských škol. Vybavili nesčetně mnoho dětských koutků, penzionů, restaurací i obchodů. S jejich prolézačkami se zkrátka setkáváte všude.

V nabídce najdete snad vše na co si vy, nebo vaše děti, vzpomenete. Jednotlivé atrakce se dají libovolně kombinovat a doplňovat. Můžete si vybrat svou vlastní originální prolézačku, kterou doplníte o houpačky, skluzavky, žebříky a další skvělé atrakce, na kterých si děti užijí neskutečně mnoho legrace.

26 Bře 2013 Relaxace na čerstvém vzduchu
 |  Rubrika: Obchody, PR články, Služby  | Štítky:  | Zanechte komentář

masivni zahradni nabytekZa okny to tak nevypadá, ale jaro by se mělo opravdu pomalu ale jistě blížit. Udělejte si chvíli pauzu při jarním úklidu a najděte si místo na zahradě, ze kterého byste se mohli svou zahradou nejlépe kochat. Již takové místo máte? Proč si nepořídit zahradní nábytek? Jen tak se vyhřívat na sluníčku s šálkem kávy, nebo posedět s přáteli. V těchto aktivitách vám zahradní nábytek velmi dobře poslouží.

Zapomeňte ale na nekvalitní produkty, které nabízí vždy za „skvělé“ ceny kde jaký supermarket. Pořiďte si nábytek, který vám bude sloužit řadu let. Vhodnou volbou je kvalitní zahradní nábytek, který pouze stačí jednou za pár let ošetřit správnou barvou a nemusíte se rozčilovat s vratkými a nekvalitními výrobky.

Firma Zahradní nábytek Liška nabízí široký sortiment kvalitního zahradního nábytku. Nejen že si můžete vybrat z velké nabídky dřevěného zahradního nábytku, ale v nabídce jsou i praktické doplňky k vašemu nábytku. Je důležité zmínit, že firma nábytek nejen prodává, ale také ho vyrábí, což znamená, že si nábytek koupíte přímo od výrobce.

V sortimentu naleznete masivní zahradní nábytek z borovice, hliníkový a kovový nábytek, nebo například i umělý ratanový nábytek.

zahradni nabytek liskaPokud bydlíte v bytě a nemáte zahradu, je tu řešení i pro vás. V nabídce je velmi oblíbený balkonový nábytek, takže i vy můžete relaxovat na čerstvém vzduchu při teplých letních večerech.

Dalšími produkty firmy Zahradní nábytek Liška jsou samozřejmě lehátka, která v letním období budete určitě rádi používat. Z nové houpačky na zahradě budou mít jistě radost nejen děti. Abychom na ně nezapomněli, je tu pro ně široký sortiment všemožných hřišť, skluzavek nebo pískovišť.

Další informace a kontakt naleznete na webových stránkách firmy, nebo si pro svůj nový nábytek můžete sami dojet do Velkého Meziříčí pouze asi 1 minutu od Exitu 146 D1.

Pokud se rozhodnete pro koupi zahradního nábytku, nezbývá než si objednat skvělé počasí a v klidu relaxovat.

26 Bře 2013 Výhody sekaček na trávu

Jaro už je v plném proudu, třebaže to podle počasí tak ani nevypadá. Jak jste zimní klidové období využili vy? Většina zahrádkářů využila tento čas k plánování výsevů a výsadeb. Samozřejmě se většina z nás zamyslela také nad zahradní technikou. V některých případech postačí zahradní sekačku, traktůrek a další nezbytnosti jen odzimovat, vyměnit provozní kapaliny a podobně. Někdy je potřeba se zamyslet nad strojem novým. Právě proto bude dnešní článek na téma sekačky, kterými není žádný problém sekat i plochy větší.

az sekackaI pokud nejste příznivcem mechanizace, jistě mi dáte za pravdu, že právě sekačka je nepostradatelným pomocníkem pro menší i větší zahrady. Nebo si dokážete představit, že trávu sečete kosou, záhony obsekáváte srpem a podobně? Zahradní sekačky navíc můžete zakoupit v mnoha variantách. Základní rozdělení je samozřejmě na sekačky s elektrickým či benzínovým pohonem. Krom toho, že si vyberete různou velikost a design sekačky, můžete mít sekačku s pojezdem i bez něho.

Navštivte e-shop firmy Az technika, kde najdete snad všechny dostupné sekačky.

20 Bře 2013 Jaro na zahradě-kompostery a tlakové nádoby
 |  Rubrika: Obchody, PR články, Služby  | Štítky:  | Jeden komentář

Právě dnešní den je podle kalendáře jaro. Ne že by na to počasí ukazovalo, ale to je jen otázka několika dní. Je naprosto jasné, že některé zahrádkářské úkony už máme za sebou. Jedná se samozřejmě o předpěstování paprik, rajčat a jiné zeleniny a samozřejmě také letniček a trvalek. Zahrádka je radost i starost. Jednou z nich je rozhodnutí, zda si na zahrádce zřídíme vlastní kompost, nebo budeme kupovat chemická hnojiva, která nám živiny do půdy vrátí zpět. Tomu se ale většina zahrádkářů brání a důvod je jednoduchý. Hitem nejen tohoto roku totiž bude bio pěstování a s tím kompost bezesporu velmi úzce souvisí. Zbytky rostlin totiž po rozložení dokáží do půdy vrátit živiny podobně jako chemická nebo jiná kupovaná organická zahradní hnojiva. Navíc nemusíte řešit, kam s posekanou trávou, zbytky rostlin nebo slupkami z kuchyně.

mountfield komposteryPokud nechcete vyrábět kompost vlastní, můžete si zakoupit plastové nebo i dřevěné kompostéry. Koupíte je v mnoha hobby marketech, jako je Mountfield. Zde se také můžete informovat o správném způsobu kompostování. Kompost totiž už nemusíte překopávat a podobně. Pomoci si můžete bakteriemi, které pomohou rozkladu přírodní cestou. Na krásný tmavý humus už nemusíte čekat roky, vystačíte si s jednou vegetační sezónou.

Ovšem nejen kompostéry jsou velmi vyhledávaným artiklem. Doma a na zahradě se neobejdeme bez vody, a proto mnoho z nás uvažuje o tlakových nádobách. Tlakové nádoby se hodí všude tam, kde je za potřebí domácích vodáren, ať už větších, či menších. Je naprosto jasné, že se ani zde bez rady nebo vhodného projektu neobejdete. Právě to je důvod, proč se opět obrátit na odborníky.

13 Bře 2013 Bezúdržbová zahrada díky zavlažování
 |  Rubrika: Obchody, PR články  | Štítky: ,  | Zanechte komentář

Dnešním článkem potěšíme všechny, kteří berou zahrádku jako vášeň. Ovšem i ostatní majitelé menší či větší zahradní plochy mají rádi, pokud jsou alespoň částečně obklopeni zelenou plochou. Zahrady jsou v dnešní době jednak pro pěstování zeleniny, protože domácí chutná nejlépe. Na druhou stranu nesmíme zapomenout na relax, protože ten je důležitý především pro životní klídek a pohodičku.

Zahradu ocení zejména rodiny s malými dětmi. Stačí koupit malé plastové pískoviště a třeba jen nafukovací bazének a v létě děti zabavíte na dlouhou dobu. Navíc je máte vždy na očích.

Jak již bylo řečenu, zahradu chtějí i velmi zaměstnaní lidé, kteří v žádném případě nepřijdou z práce a nejdou pracovat na zahradě. Právě proto je valná většina zahrad v dnešní době navrhována jako nízkoúdržbové. To znamená, že nemusíte nejen trhat plevel, ale také zalévat.

Sofistikované zavlažovací systémy totiž udělají práci za vás. Asi se budete divit, ale v žádném případě nejde o nijak zvlášť nákladnou záležitost. Zejména, pokud máte v rodině nějakého šikovného kutila, zvládne zavlažovací systém na zahradě zařídit po vlastní ose. Pokud si na to netroufáte, nezoufejte. Samozřejmě můžete oslovit odborníky. Buď ty, kteří vám zahradu realizovali nebo třeba profesionální zaměstnance ze společnosti Mountfield, kteří mají zavlažování na denním pořádku.

zavlahy m

27 Úno 2013 Nabídka bazénů pro každého

Dnešním článkem potěšíme zejména děti. Řešit totiž budeme zahradní bazény. Ty jsou čím dál tím vyhledávanější zejména díky jejich nízké ceně. Bazény jsou dostupné opravdu pro každého, a proto jich je na zahradách čím dál více. V dnešním článku se zaměříme na rady a tipy, jak vybrat bazén tak, aby z něho plynula jenom radost a žádná starost.

albixon bazenV první řadě musíte zvolit správný typ bazénu a jeho dodavatele. Nás zaujala nabídka bazénů Albixon. Jde o předního dodavatele bazénů, zastřešení a jiných nezbytností, které jsou dodávány více než 20 let. S tímto sortimentem, který bezesporu patří do kategorie domácí relaxace, souvisí samozřejmě také vířivky a infrasauny.

Typ a velikost bazénu souvisí s tím, k jakému účelu bude bazén využívat. Dalším parametrem je, kolik lidí bude bazén využívat. Pokud máte menší děti, počítejte také s jejich kamarády. Ostatně to, že si děti budou celé léto užívat na vaší zahradě je velmi přínosné. Nejen, že ušetříte za vstup do veřejných bazénů a na koupaliště, ale navíc budete mít své děti stále pod dozorem.

Bazén můžete na zahradě umístit v podstatě kdekoliv. Odborníci doporučují dát ho na slunné místo do prostoru, kde nejsou vzrostlé stromy. Pokud máte stromy a keře na zahradě téměř všude, tento problém můžete řešit zastřešením. Zastřešení bazénu vám prodlouží koupací sezónu, ochrání vodu před nečistotami a deštěm a navíc zabrání nechtěnému pádu velmi malých dětí do vody ve vaší nepřítomnosti.

04 Úno 2013 Prodlužte si zahrádkářskou sezónu
 |  Rubrika: Bydlení, Obchody, PR články  | Štítky: ,  | Zanechte komentář

Skleník je užitečný zahradní pomocník mnoha zahrádkářů. Umožňuje prodloužit zahradnickou sezónu o několik měsíců a navíc můžete pěstovat i plodiny, kterým se v našich zeměpisných šířkách nedaří. Skleník ale využijete zejména na jaře, kdy je potřeba vysévat sadbu. Ta pak potřebuje světlo a skleníkové teploty. Udělejte si doma vlastní zahradnictví.

polykarbonatovy sklenikPokud tedy i vy uvažujte o skleníku, jistě vás zaujme dnešní článek, ve kterém vám dáme několik rad a typů, podle čeho skleníky vybírat. Na našem trhu totiž najdete skleníky z mnoha materiálů i provedení. Rozhodně si vybere každý. V prvé řadě si musíte rozmyslet, na co nejvíce budete skleník využívat a tak také odhadnete jeho velikost. Dalším velmi důležitým parametrem je bezesporu materiál. Klasické skleníky jsou samozřejmě ze skla, ale tento materiál je dávno překonán. Velmi vyhledávané jsou zahradní skleníky z polykarbonátu, ze kterého jsou nadšeni ostřílení zahrádkáři, ale i ti, kteří s pěstováním teprve začínají. Nejde totiž až o tak závratnou investici, která navíc není až tak ohrožena klimatickými podmínkami. Ostatně odolávat nepříznivým podmínkám počasí i na horách patří k základním vlastnostem polykarbonátu. A i když jste zarputilými klasiky, měli byste si uvědomit, že skleník nemusí být skleněný.

Polykarbonátový skleník na zahradu je pravděpodobně v dnešní době tou nejlepší volbou. Má totiž neuvěřitelně dobré tepelně izolační vlastnosti a navíc nemusíte výplně zabarvovat nebo přistínit, protože polykarbonát
nepropouští tolik světla jako sklo. To ale mohou brát určití zahrádkáři také jako mínus. To záleží jen a pouze pro vás.

Skleník, to je radost i starost. Pokud mu ale budete věnovat dostatečnou péči, budete se každý rok radovat z rychlené bio zeleniny a jiných vlastních výpěstků.

13 Pro 2012 Vybavení na zahradu

V dnešním článku se zaměříme na zahradní vybavení. Zahrada je sice momentálně zahalena sněhem, ale i tak se většina zahrádkářů těší na jarní sezónu. Zahrádku už většina z nás nemá jen a pouze na pěstování plodin, i když i k tomu se čeští zahrádkáři rádi vracejí. Důvod je jednoduchý. Za zlomek ceny si vypěstujete bio zeleninu a navíc můžete mít radost z vlastních výpěstků.

zahradni stanOvšem naprostou klasikou jsou různé druhy zahradních sešlostí. Naučili jsme se grilovat. Grilování se stává fenoménem setkávání přátel a rodiny. Jde totiž velmi rychlou a zdravou přípravu masa. Krom dobrého jídla ale musíte myslet i na zahradní nábytek. Ať už totiž servírujete dobroty jakékoliv, hosté jistě ocení i pohodlné posezení. Už dávno nechceme sedět na uříznutých kmenech od stromů a podobně.

Pro výjimečnější příležitosti jistě oceníte také zahradní stany. Zejména, pokud pořádáte větší párty, jako je třeba svatba, by se nehodilo nechat svatebčany nebo občerstvení zmoknout. Takové stany ale využijete i jako mobilní garáž, zvětšení prostoru karavanu a vůbec, hodí se nejen na zahradu, ale i dovolenou. Párty stany nemusíte kupovat, dají se také pronajmout. Pokud ale nakupujete vybavení na zahradu na Internetu, ceny jsou oproti kamenným obchodům nesrovnatelně nižší. Jistě mi dáte za pravdu, že se více vyplatí mít vybavení vlastní, než řešit pronájmy nebo výpůjčky od známých.