Štítek pro ◊ Tarot ◊

12 Zář 2011 Výklad tarotových karet
 |  Rubrika: Karty  | Štítky:  | Zanechte komentář

tarotove kartyTarot je vlastně obrazová forma kabaly, židovsko-křesťanské starověké nauky, původně předávané po tisíciletí z generace na generaci jen ústně, tajně, pouze mezi zasvěcenci.

Doplněn byl postupem času i východními učeními. Jsou v něm obsaženy všechny archetypální zkušenosti lidstva, kterými dříve nebo později v životě projde každý z nás.

Tarot spojí člověka s jeho vlastním podvědomím a může být prvním krokem na cestě v hledání odpovědí na životní otázky i jinde než jen ve viditelném a hmatatelném materiálním světě. Pokud tarot vykládá někdo, kdo mu rozumí, kdo si ho váží a má ke kartám úctu, může být pro klienta velice překvapivé, jak hluboko do duše mu karty „ vidí “ a jak je zřejmé, že karty mluví opravdu k němu osobně, právě k jeho tématu, k jeho otázce.

Každý člověk má také svou kartu osobnosti, kartu duše – klient lépe pochopí, jak ho vidí okolí, proč on sám  reaguje na druhé tak nebo onak. Také každý rok má svou kartu roku – která platí od narozenin do narozenin, dále kartu vztahu – jaké je společné téma dvou lidí ve vztahu, proč  se právě s tímto partnerem, kolegou, příbuzným či kamarádem v životě potkali.
Karty pomohou pochopit vesmírné zákonitosti a vyšší duchovní principy.