Štítek pro ◊ Soutěž ◊

11 Čvc 2013 Stévie – přírodní sladidlo
 |  Rubrika: Soutěže, Zajímavosti, Zboží  | Štítky: ,  | 3 Komentářů

stevieStévia je blahodárná bylinka-teplomilná trvalka. Je řešením slazení nejen pro diabetiky, ale také pro obézní lidi, kteří už nemusí spoléhat na umělá sladidla (Aspartam- E951, Acesulfam K-E950, Sacharin-E954, Sukralosa-E955)

V podobě drcených sušených lístků, ale i tabletek už ji můžete zakoupit v obchodech se zdravou výživou. Není ale nic jednoduššího, než si ji vypěstovat-jako pokojovku, na balkóně nebo v létě na zahrádce. Sklízejí se listy i stonky. Ty se používají čerstvé, sušené i mražené.

Sladká stévie, sladké zelí, Stevia rebaudiana-to jsou názvy, se kterými se můžeme setkat. Sladká je tato bylinka díky komplexu látek (steviosid apod.), které jsou o více než 200% sladší než klasický cukr. Ostatně od roku 2011 má stévie i od Evropské Unie posvěceno, že může nahrazovat řepný cukr. To vše navíc bez kalorií. Navíc nemá vedlejší účinky a dodá důležité minerální látky a vitaminy k posílení imunitního systému.

Pokud se o stévii chcete dozvědět více, podívejte se na článek „Jak pěstovat sladkou stévii“ nebo si můžete zakoupit novinku pro měsíc červenec nakladatelství Euromedia Group k.s., Ikar-Stévie – přírodní sladidlo od autorky Barbary Simonsohnové.

kniha stevieV knize se dozvíte spoustu zajímavého o rostlině stévii, jejím pěstování doma,  proč je v Japonsku povolená už dlouho, o produktech se stévií. Můžete sami vyzkoušet řadu receptů a ověřit mnoho cenných rad.

Soutěžíme o 3 knihy Stévie – přírodní sladidlo

Stačí odpovědět na jednoduchou otázku a mít trochu štěstí a kniha je vaše!

Soutěžní otázka: Kolik stran má kniha Stévie – přírodní sladidlo? Správné odpovědi zasílejte na soutěžní mail: soutez@alida.cz, nejpozději do neděle 21. 7. 2013

09 Led 2013 Magie není čarování
 |  Rubrika: Soutěže  | Štítky: , ,  | Komentáře vypnuty

Magie je podle dostupných zdrojů dost nejasně vysvětlitelný pojem. I dnes se obracíme na lidové léčitele, bylinky a zaříkání. Mnoho lidí nedá dopustit na vodu osvícenou úplňkem, nejen zahrádkáři se orientují podle lunárního kalendáře. Pokud vám toto téma není cizí, určitě doporučujeme naprostou novinku, knihu spisovatelky Evy Ulmer-Janes. Knihu vydala Euromedia Group k.s., Knižní klub.

Eva Ulmer-Janes

Eva je německá inženýrka-architektka, která svůj talent uplatňuje rovněž jako kostýmní výtvarnice (například pro německý TV seriál Komisař Rex). Věnovala se psychoanalýze, pak studovala u šamanů v Peru, Nepálu, Brazílii, Tibetu a na Havaji. Fascinuje ji možnost aplikovat jejich vědění v podmínkách evropských velkoměst. Už pětadvacet let úspěšně působí v oboru a je autorkou několika velmi úspěšných knížek.

Hrajte s námi o 3 knihy Magie není čarování

kniha magie neni carovaniChcete pozitivně ovlivnit svůj život? A věříte, že k  tomu lze využít magii? Snadno se přesvědčíte, že to možné je. Autorka, civilním povoláním architektka, je dobře obeznámená se šamanskými praktikami a přináší řadu praktických rad, kterými prospějete sobě i svým blízkým. Dokážete využívat skrytou energii přírody a pozitivních sil, které dřímají v každém z nás. Stačí je jen probudit! Praktické návody, které výklad provázejí, dodávají pestrost této beztak již velmi čtivé knize.

Také vás tato kniha zaujala? Tak o ni soutěžte s námi! Tři vybraní soutěžící od nás zdarma obdrží právě zmiňovanou knihu v hodnotě 250 Kč.

Soutěžní otázka: Kolik stran má kniha Magie není čarování?

Správné odpovědi zasílejte na soutěžní mail: soutez@alida.cz, nejpozději do neděle 27. 01. 2013. K odpovědím nevyužívejte komentáře!

17 Pro 2012 Výherci soutěže o 3 knihy Aranžování květin
 |  Rubrika: Soutěže  | Štítky:  | Zanechte komentář

Gratulujeme třem vybraným soutěžícím, kteří správně odpověděli, že kniha Aranžování květin má 256 stran.kniha aranzovani

V knize se naučíte používat aranžérskou hmotu, vázat kytice do ruky a vytvořit korsáž na svatbu a podobně. Najděte způsoby, jak co nejdéle udržet květiny čerstvé, voňavé a krásné. Knihu vydala Euromedia Group k.s., Ikar

Výherci:

  • Monika Rothová, Voděrady
  • Miluše Šafránková, Hodonín
  • Miluše Kyptová, Praha 6
05 Pro 2012 Soutěž o 3 knihy Aranžování květin
 |  Rubrika: Soutěže  | Štítky: ,  | Komentáře vypnuty

kniha aranzovaniVánoce se nezadržitelně blíží, atak vás možná potěší možnost výhry jedné ze tří publikací Aranžování květin (autoři: Mark Welford, Stephen Wicks). Jde o knihu jednoduchých aranžmá z květin dostupných po celý rok, ať je koupíte v květinářství, nebo uříznete na své zahrádce, je inspirací. Zkuste, které barvy nejlépe ladí tón v tónu nebo jsou v kontrastu, pohrajte si s tvarem květin a vyberte správnou vázu z čirého skla, kovový kbelík, dřevěný box, starou přepravku od vína či šperkovnici. Naučte se používat aranžérskou hmotu, vázat kytice do ruky a vytvořit korsáž na svatbu. Najděte způsoby, jak co nejdéle udržet květiny čerstvé, voňavé a krásné. Knihu vydala Euromedia Group k.s., Ikar

Soutěžní otázka:

Kolik stran má kniha Aranžování květin? Správné odpovědi zasílejte na soutěžní mail soutez@alida.cz, a to nejpozději do neděle 16. 12. 2012

02 Říj 2012 Soutěž o tři romány „Jedenáct“
 |  Rubrika: Služby, Soutěže, Zajímavosti  | Štítky: , ,  | Komentáře vypnuty

jedenactJedenáct (JEDEN OKAMŽIK – JEDENÁCT ŽIVOTŮ – BEZPOČET DŮSLEDKŮ) je citlivý pohled do lidské duše prodchnutý jemným humorem. Vypráví o životních paradoxech, o důsledcích našich činů, o ztrátách a nálezech a v neposlední řadě i o lásce. Kniha popisuje hlavního hrdinu, Chrise Cotswolda, který utíká z Austrálie před svou minulostí a je poněkud uzavřený. Pokud vás zajímá jeho příběh, který končí tím, že Chris vychází ze své ulity, soutěžte s námi o 3 publikace Jedenáct nebo objednávejte na bux.cz. Knihu vydala Euromedia Group k.s., Knižní klub, autorem je britský spisovatel Mark Watson.

Soutěžní otázka:

Kolik stran má kniha Jedenáct? Správné odpovědi zasílejte na soutěžní mail soutez@alida.cz, a to nejpozději do pátku, 12. 10. 2012.

11 Zář 2012 Soutěž o 3x knihu Feng-šuej pro dům-Exteriér
 |  Rubrika: Soutěže  | Štítky:  | Komentáře vypnuty

Joey Yap

Proslulý mistr Joey Yap založil akademii čínských metafyzických nauk Mastery Academy of Chinese Metaphysics s celosvětovou působností a ve společnosti Yap Global Consulting působí jako hlavní poradce v otázkách feng-šuej a čínské astrologie. Je autorem více než 75 knih, pětadvaceti vynikajících příruček, desítek článků, které jsou dokonce volně dostupné na Internetu a podobně. Jeho semináři prošlo na tisíce lidí a všechny poznamenal. V dnešní době krom psaní a přednášení pracuje pro velké nadnárodní společnosti, jako je HSBC, Microsoft, Samsung, IBM, Havlet Packard, Citibank, Volvo, AXA a mnoho dalších.

Feng-šuej pro dům

feng suej pro dumZe všech publikací je u nás pravděpodobně nejproslulejší kniha Feng-šuej pro dům. Interiér a naprostá novinka, která vychází v nejbližších dnech, ale vy o ni můžete hrát již nyní-Feng-šuej pro dům. Exteriér. Joey Yap, vynikající mistr feng-šuej shrnul své zkušenosti a znalosti; díky jeho osvědčeným radám si snadno dokážete vybrat či upravit vhodnou nemovitost a prakticky posoudit podstatné prvky v domě, na pozemku i v širším okolí. Sami poznáte, zda jste obklopeni příznivou energií. Stačí poznat správný postup a dobře se dívat. Mimořádně zdařilá kniha je doplněna řadou ilustrací, plánků a fotografií.

Soutěžní otázka

A my se vás ptáme, kolik stran má kniha Feng-šuej pro dům. Exteriér jejíž autorem je Joey Yap?

Správné odpovědi zasílejte na soutěžní mail soutez@alida.cz nejpozději do soboty 22.9.2012. Tři vybraní soutěžící získají již zmíněnou novinku.