Štítek pro ◊ Škola ◊

27 Dub 2015 Přehled alternativ dostupných v naší republice
 |  Rubrika: Zajímavosti  | Štítky:  | Zanechte komentář

Waldorfská

Montessori

Daltonská (aktivní práce žáků, zodpovědnost, samostatnost, spolupráce)

Začít spolu (multikulturní výchova + třída je rozdělena na tzv. centra aktivity – to jsou vlastně stolky, ke kterým náleží dobře přístupné police s různými materiály podle zaměření centra (uvedla jsem centrum psaní, čtení, matematiky, věd a objevů, ateliér, ale mohou existovat i jiná). Vyučování začíná společným kruhem)

Zdravá škola (školy, které měly o program zájem, vypracovaly podle metodiky „Program podpory zdraví ve škole“ vlastní projekt přizpůsobený podmínkám jejich školy.)

Integrovaná tematická výuka (v jedné třídě je po dvou až pěti žácích od každého ročníku v rozsahu od MŠ až po 5. ročník ZŠ. Učivo všech předmětů integrováno k nějakému tematickému celku. Jedno celoroční téma se člení na měsíční podtémata, a ta na týdenní tematické celky. Každý takový celek obsahuje tzv. základní učivo, které musí zvládnout všechny děti)

20 Zář 2013 Učte se anglicky způsobem, který vás bude bavit!
 |  Rubrika: PR články, Služby, Zajímavosti  | Štítky: ,  | Zanechte komentář

Kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem. Toto heslo v posledních letech platí mnohonásobně víc. V dnešní době jde opravdu ztěžka sehnat práci, pokud neovládáte nějaký cizí jazyk. Již nestačí pár naučených frází, které budete opakovat stále dokola. V požadavcích mnoha firem se stále častěji objevuje plynulá mluva cizí řečí. Jazyková škola Rodet v Praze vám pomůže se v jazyce výrazně zdokonalit. Více informací najdete na následujících řádcích, nebo na webové stránce společnosti www.rodet.cz. V Praze najdete spoustu kurzů, ale ne všechny jsou kvalitní a dokážou se dokonale přizpůsobit vašim požadavkům.

Pokud se naučíte ovládat cizí jazyk, nebude se vám to hodit pouze při hledání práce či v kariérním růstu. I pro běžný život je znalost cizího jazyka nezbytnou dovedností. Češtinou se ve světě bohužel nedomluvíte.

Jedním z nejpraktičtějších a nejvyužitelnějších jazyků je angličtina. Obklopuje nás doslova ze všech stran. Počítačové výrazy, hesla na internetu, zahraniční webové stránky, zahraničí média, dokonce i filmy a knihy. Snad vše je v tomto jazyce dostupné. Můžete si být téměř jisti, že ať se vydáte do jakéhokoliv civilizovaného koutu světa, vždy narazíte na někoho, kdo se s vámi anglicky domluví.

Jak se tedy anglicky naučit?

rodetTím, že nás angličtina neustále obklopuje, není to nijak zvlášť těžké. Chce to jen trochu píle a trpělivosti. Že nemáte čas? Nesmysl, pár hodin týdně si téměř každý vždy najde. Měli byste se o to alespoň pokusit, jedná se přeci o investici do vaší budoucnosti. Znalost jazyka se jen tak nezapomíná, proto se ho učit opravdu vyplatí.

Pokud jste v práci velmi vytížení, můžete navštěvovat třeba víkendové kurzy angličtiny. V Praze jich najdete celou řádku. Jestliže chcete kvalitní lektory a vysokou úroveň vzdělávání, přihlaste se právě do takového kurzu v jazykové škole Rodet v Praze. Za dobu výuky se setkáte s mnoha lektory, proto je výuka tak efektivní a mnohostranná. Tato jazyková škola se také specializuje na firemní kurzy angličtiny v Praze. Je tedy možné výuku přizpůsobit požadavkům firmy, či společnosti. Přeci jen, každá společnost se specializuje na něco jiného.

Tempo výukové skupiny se odvíjí podle studentů, kteří ji navštěvují. Právě proto budete do skupiny zařazeni podle vaší již dosažené úrovně a podle toho, proč vlastně angličtinu chcete či potřebujete studovat. Angličtina je vyučována zábavnou formou, takže vás kurzy budou neustále bavit. Způsob a forma je neustále obměňována a přizpůsobována přesně podle přání účastníků. Přeci jen, každá škola se ráda pochlubí spokojenými, úspěšnými a nadšenými studenty.

14 Lis 2012 Školní batohy

V dnešním článku si tak trochu zavzpomínáme na školní léta. Jako by to bylo včera, si pamatuji, jak jsem pod stromečkem našla školní batoh. Byl zeleno fialový, se spoustou přihrádek. Uvnitř byl navíc pytlík na přezuvky a penál plný pastelek, fixek a dalších nezbytností pro správného prvňáčka. Dokonce se troufám říci, že díky tomuto super školnímu batohu už jsem se školy nemohla dočkat, dokonce bych i zrušila prázdniny, jen abych už mohla usednout do školní lavice. Ve školce mě unavovalo spaní po obědě, ale záhy jsem pochopila, jak mi to ve škole chybí. Taška se brzy naplnila velkou spoustou učebnic a pracovních sešitů a vážila snad tunu. Přesně to je důvod, proč bychom měli výběru školní aktovky věnovat dostatek pozornosti a její nákup nenechávat na poslední chvíli. Je jedno, zda vaše dítě bude navštěvovat malou Základní školu Rudolfa Koblice v Kadani nebo nějakou speciální v Praze, potřeby dětí jsou všude stejné.

Školní aktovka pod vánočním stromkem

skolni batohVánoce jsou bezesporu super příležitostí, proč menším i větším dětem, teenagerům i studentům, dopřát novou tašku, batoh či brašnu. Pokud je učebnic stále hodně, nikdy nekupujte tašku přes rameno, která by mohla ovlivnit držení těla. Naopak kabely a tašky či batohy na notebooky jsou velmi vhodné pro vysokoškoláky, kteří v podstatě nosí už jen blok na poznámky. Mnoho z nich dokonce využívá jen jeden na poznámky ze všech výukových předmětů.

Výběr je opravdu bohatý a je jen na vás, jaké parametry jsou pro vás nejdůležitější. Školní batohy se liší tvarem, velikostí, barvou, použitým materiálem i nosností. Na výběr jsou batohy s oblíbenými dětskými hrdiny i zvířátky, ale také jednobarevné batohy nebo moderní designy pro studenty vyšších ročníků. Správný batoh by měl mít alespoň jednu kapsu nebo přihrádku například na doklady, peníze a podobně. Dbejte na to, aby měl batoh či aktovka pevná anatomicky tvarovaná záda a nastavitelné ramenní popruhy.

Batoh bude v každodenní permanenci, proto by se měl pohodlně nosit, popruhy nesmí řezat ani škrtit. Velmi důležitá je i samotná váha batohu. Asi si dokážete představit, že učebnice a sešity poměrně dost váží, zaměřte se na odlehčené batohy, které se hodí zejména pro prcky do nižších ročníků.

Více info najdetene na webové prezentaci sevt.cz nebo v některém z již publikovaných článků. My doporučujeme článek batohy a zavazadla.

31 Srp 2012 Batohy a zavazadla

Po následujícím víkendu už školáky čekají povinnosti učit se a docházet do školy. Docházku do školy ale můžete ratolestem zpříjemnit kvalitními brašnami a batohy. Podobně jako u bot, kdy jsou velmi důležité zdravotní atesty, musíme i u batohů dbát na zdravotní hledisko. Batohy totiž velmi ovlivňují držení těla, musí snést váhu i několika učebnic a podobně. Batohy ale využijeme i v denním životě. Odborníci i laická veřejnost se klaní k batohům spíše než ke kabelám přes rameno. Váha nákladu je totiž rozložena na obě ramena a nedochází k přetěžování jedné strany. Jak ale vybírat batohy?

dakineVelmi vyhledávané jsou batohy Dakine, které jsou fenoménem mezi batoh a brašnami. Design jde ruku v ruce se zdravotním hlediskem a vysokou kvalitou použitých materiálů. Mezi batohy Dakine si vyberou malí i velcí. Batohy se hodí nejen do školy, ale také do města a podobně. Tato značka je fenoménem již více než 30 let. Za tu dobu společnost posbírala tolik potřebné zkušenosti pro výrobu těch nejlepších batohů. Postupně se přidala také oblečení a samozřejmě i streetovou a snowboardovou  módu. V nabídce najdete příslušenství pro různé sporty, nově také pro kiting.

Kde nakupovat Dakine? Dakine je velmi rozšířená značka, kterou seženete v každém větším obchodním středisku. Pokud chcete mít větší výběr a samozřejmě ušetřit, objednávejte batohy a módu Dakine na internetu. My jsme narazili na e-shop BatohyBrašny.cz, kde najdete neuvěřitelnou šíři sortimentu. Zcela jistě si vybere každý.

13 Dub 2012 Právní poradna pro každého

nehodyKlidný život je sice hezký, ale málo kdo z nás má to štěstí, že má v životě klid. Sem tam se totiž vyskytnou situace, které jsou pro nás více či méně stresové. Samozřejmě se může stát, že máte problémy s půjčkou, nevrlým sousedem, reklamací a podobně. V dnešní době už nemusíte vyhledávat advokáta z místa bydliště, stačí využít služeb s názvem online právní poradna.

Poradna online

Nyní se můžete zkušených odborníků zeptat z pohodlí vašeho domova. Můžete využít buď telefonickou linku, nebo komunikaci e-mailem. Musíme podotknout, že aby tato služba byla 100% profesionální, samozřejmě se jedná o placenou službu. Tím je zaručeno, že vám odpovídají odborníci na slovo vzatí z oblasti rodinného i občanského práva.

Telefonní linka je zpoplatněna devadesáti korunami za minutu a je dostupná vždy v pracovní den od 8,00 do 17,00 hod. Je tedy dobré, mít dotaz předem zformulovaný na papíru a jednoduše ho přečíst. Pak s tužkou a papírem nebo diktafonem čekat na odpověď. Samozřejmě je jedno, zda voláte jménem právnické osoby, jako podnikatel nebo fyzická osoba. Pokud vám telefonická komunikace nevyhovuje, můžete za poplatek 900 Kč dostat odpověď na otázku poslanou emailem.

Otázky do právní poradny

pravni poradnaZdaleka nejčetnějšími otázkami jsou problémy vzniklé v důsledku exekucí a společného života manželů. Rozvody, pře o majetek a o děti. Je jasné, že člověk bez právnického vzdělání se v podobné problematice jen těžko orientuje. Krom fundované odpovědi dostanete také citace jednotlivých zákonů, takže dostanete opravdu podloženou odpověď, vždy 100% správnou. Největší výhodou je ale rychlost online poradenství. Právní linka vám dá odpověď ihned, nemusíte si sjednávat schůzku s předraženým právníkem. Samozřejmostí je nestrannost a lidský přístup.

10 Bře 2012 Přípravek pro zlepšení učení a podporu paměti

dmae pripravekDMAE je doplněk stravy vhodný pro všechny, kteří potřebují stimulovat nebo podporovat mozkovou činnost pro zlepšení učení.

Je jasné, že jsou na nás mnohdy kladeny mnohem vyšší nároky, než jsme schopni zvládnout. Všechny tyto stresové situace se ale dají vyřešit díky vhodným doplňkům stravy. Každý dospělák mi dá jistě za pravdu, že je období života, kdy je potřeba vstřebat spoustu informací. Může se jednat o různá náročná školení nebo třeba učení na zkoušky. Pokud se připravujete na závěrečné zkoušky, ať už na maturitu nebo státní závěrečné zkoušky, nebo třeba certifikát z jazyků a podobně, jistě využijete doplněk stravy DMAE.

Jedná se o podobně stimulující přípravek, jako je tolik známý Lecithin a ve vypjatých situacích se dokonce doporučuje užívat DMAE a lecitin zároveň.

Mentální a psychická energie

Abyste podávali maximální psychické výkony, aby vám šlo učení, jak se lidově říká, lépe do hlavy, zkuste DMAE na bázi dimetylaminoetanolu, který je přítomen v lidském mozku a jeho zvyšující se hladinou mozkovou činnost stimulujeme. Nejedná se tedy o přípravek, který by byl našemu tělu cizí. Lepší učení a zvýšení mentální energie naprosto přirozenou cestou nenabízí mnoho doplňků stravy. Krom studentů, kteří běžně tento doplněk stravy využívají v době státnic a zkoušek se velmi hodí i pro seniory a všechny pracující, protože slouží k odstranění únavy. To je žádoucí zejména v jarním období, kdy zelenina a ovoce neobsahuje tolik vitamínů jako během sklizně a tělo musíme podpořit i proti jarním depresím. Musíme také zmínit, že s užíváním vhodných podporujících doplňků stravy dochází k podpoře IQ a samozřejmě také zpomalení stárnutí.

DMAE-doplněk stravy pro každého

dmae tabletyJak již bylo řečeno, DMAE se hodí jak pro studenty jako podpora paměti, tak pro aktivní lidi v produktivním věku (zejména managery), ale také pro seniory. Nás velmi zaujalo, že je tento preparát vyroben bez konzervačních látek, umělých barviv, příchutí a vůní. Stejně tak neobsahuje běžné alergeny, jako jsou kvasnice, mléko nebo třeba vejce. Je tedy vhodný i pro alergiky a diabetiky, protože neobsahuje cukr.

O výrobci

Doplněk stravy DMAE na podporu učení a zvýšení IQ vyrábí ryze česká společnost Vetrisol, která má s vývojem podobných preparátů zkušenost již od roku 2006. Všechny přípravky, ať už pro lidi nebo pro zvířata, splňují nejvyšší nároky na kvalitu a účinnost se zachováním rozumné ceny.

01 Úno 2012 Slovník spisovné školštiny
 |  Rubrika: Pro pobavení, Zajímavosti  | Štítky: , ,  | Zanechte komentář

skola zivotaI. Školní řád = sci-fi povídka s prvky absurdity

- popisuje ideální avšak nedosažitelný stav, kdy se studenti a vyučující navzájem respektují

II. Šatní skříň = úložný prostor bez madla a bez reálného využití

- pozor, za žádných okolností nevyndávejte „ventilační kolečko“, hrozí trestní stíhání

III. Zvonění = startovní výstřel k běhu do jídelny

- doporučuji mít sbalenou tašku a zakleknout do bloků nejméně 10 sekund předem

IV. Svačinová přestávka =  jediná pauza, kdy si stihnete dojít na toaletu

- neztrácejte čas jezením svačiny, na to máte dost času o hodině

V. Třídní schůzky = událost, při které se rodiče dozvědí vaše skutečné známky

- tuto akci doporučuji doma zamlčet všem, kteří mají dobré či horší známky

VI. Kmenová učebna = místnost, kde vám v lavici neustále někdo zanechává zbytky ze svačiny

- v rámci spravedlnosti to někomu při příští příležitosti oplaťte

VII. Vysvědčení = list zvláštního papíru vyměněný s vyučujícím za květinu či bonboniéru

- kvůli žáruvzdornosti se nehodí ani na podpal

VIII. Houpací kůň = pohyby studenta hlavou při poslechu kárání či jiné rozmluvě s vyučujícím

- pohyby je vhodné prokládat citoslovcem „Hmm“ a „Mhh“

IX. Exkurze = den se vstáváním rannějším než do školy a s návratem pozdnějším než ze školy

- při výběru cíle exkurze přebírá vyučující funkci kormidelníka v rozbouřené třídě

X. Termín odevzdání práce = večer před tímto datem začíná student opravdu pracovat

- je zvláštní, jak často se onen večer rozbíjí domácí tiskárna

XI. Odpolední vyučování = část výuky, na kterou se dostaví pouze ti, kterým ujel autobus a musí

čekat na další

- ti, co zůstali, jsou mrzutí a unavení, a proto se mnoho nenaučí

XII. Domácí úkol = to, čemu studenti říkají: „Fakt byl, jó?!“

- tvoří hlavní pracovní náplň pilného studenta o přestávkách

XIII. Jídelna = restaurace bez obsluhy ale za to s dozorem

- jako na silnici zde vyučující předjíždí zleva a bez znamení o změně směru jízdy

XIV. Maturita = sled trochu větších testů

- na tuto událost si připravte obvzlášť dlouhé taháky

XV. Známky = čísla vypočítaná přes nepřímou úměrnost k procentu úspěšnosti a tedy nespravedlivě

- 1 = nemožné
- 2 = zázrak
- 3 = nenormální
- 4 = pozoruhodné
- 5 = v Rusku jsem borec