Štítek pro ◊ Rady a tipy ◊

02 Led 2017 Chcete v novém roce zhubnout?
 |  Rubrika: Služby  | Štítky: ,  | Zanechte komentář

hubnuti dietaMít skvělé křivky je snem každé ženy. Ovšem sedavé zaměstnání, hektická doba, která nám nepřeje k udržování zdravé stravy a často se tak tláskáme nezdravými fast foody a bagetami jenom proto, abychom potlačili hlad, vede k tomu, že často nemáme takové křivky, jaké bychom si přáli. Tukové polštářky se poté ukládají na problémových partiích těla a to především na bocích, stehnech a břiše samotném. Pokud nemáme čas na to se pravidelně hýbat a posilovat tak své fyzické zdraví, je třeba vyhledat pomoc odborníků, kteří nám s naším problémem nepěkných tvarů, které nepůsobí, v žádném případě žensky pomohou za pomoci estetické medicíny velmi rychle. V boji s tukovými polštářky nám poté pomůže pouze liposukce Praha.

Ultrazvuková liposukce

Bezpečí klienta je v každém případě vždy na prvním místě a to při jakýchkoliv zákrocích. Stejně tak důležitý je ovšem i kýžený výsledek. Metoda takzvané ultrazvukové liposukce je velmi bezpečná a účinná zároveň, tudíž nám v našem boji s přebytečnými kily hravě pomůže. Tuto bezbolestnou variantu zbožňují tisíce klientek, výsledek je přitom prokazatelný a to během několika málo týdnů. Ultrazvukové vlny této liposukce zlepšují metabolické procesy v samotných tkáních, tukové buňky se štěpí a pak následně také mizí. Samotným výsledkem je pak ubývání přebytečných kilogramů i centimetrů. Je ovšem pro dosažení opravdu optimálního výsledku doporučeno tuto metodu kombinovat se zdravým životním stylem, tedy především správnou a vyváženou stravou. Dále také s lymfodrenáždní masáží, to pomáhá rychleji odvádět produkty takzvané látkové výměny z buněk.

Kýžená postava snů

Liposukce Praha vám zajistí kýženou postavu snů, o které jste dlouho snili. Budete sami překvapeni konečným vzhledem vaší postavy. Ultrazvuková liposukce, jak již bylo jednou řečeno, je velmi spolehlivá, bezpečná a především účinná. Oceníte rychlost zákroku i následný efekt, kterého si budete užívat velmi dlouhou dobu.

02 Čer 2015 Družstevní bydlení je stále populární. Jaké jsou jeho výhody?
 |  Rubrika: Bydlení  | Štítky:  | Zanechte komentář

Pohráváte si s myšlenkou na vlastní bydlení? A co byste řekli na družstevní byt? V určitých situacích jsou družstevní byty výhodnější než bytové jednotky v osobním vlastnictví. Historie družstevního bydlení má v hlavním městě a potažmo i celé České republice dlouhou historii. V současnosti se naše země řadí mezi evropské státy s největším podílem tohoto typu bydlení. Ale proč by mohl být družstevní byt vhodný i pro vás?

Historie družstevního bydlení ve zkratce

První družstevní byty vznikly již v 19. století a k rozšíření došlo za první republiky. V této době byl pro družstva charakteristický profesní charakter a navíc se angažovaly společensky a kulturně. Rozvoj družstev narušil příchod druhé světové války, ale hned poté byla obnovena a značný rozkvět zaznamenala v 50. letech minulého století. Díky finanční výpomoci státu bylo postaveno spoustu nových bytů a v 80. a 90. letech tvořily družstevní byty téměř polovinu všech nově postavených panelových domů.

byty nove

Jak to vypadá s družstevními byty dnes?

V současné době působí stovky bytových družstev a bytové jednotky realizují také známí developeři. Za zmínku stojí družstevní byty od společnosti FINEP. Konkrétně v lokalitách Prahy 9 – Prosek a Prahy 5 – Stodůlky.

Družstevní novostavby v Praze vynikají finanční dostupností – není zapotřebí složitě řešit vyřízení hypotéční úvěr s bankami. Není divu, že se první pilotní projekt na Proseku s názvem Habr setkal s tak dobrou odezvou. Ceny jsou velmi nízké a byty lze převést do osobního vlastnictví. Na věku zájemce nezáleží, ale musí se jednat o fyzickou osobu.

byty nove 02

Tip na závěr

Rozhodnutí je pouze na vás, a pokud shledáte, že byt v družstevním vlastnictví není tím „pravým ořechovým“, mohl by vás zajímat prodej rodinných domů. Výše zmíněný developer FINEP aktuálně nabízí desítky rodinných domků v rezidenčních projektech v Praze 5 a v Praze 10.

07 Kvě 2015 Jak naplno využít skleníky z polykarbonátu
 |  Rubrika: Bydlení  | Štítky:  | Zanechte komentář

Hledáte na svou zahradu skleník, díky kterému byste mohli pěstovat i takové plodiny, které vyžadují hlavně vyšší vlhkost a teplotu? Pokud ano, jsou dobrou volbou levné skleníky z polykarbonátu. Ty dnes téměř stoprocentně nahradily běžné skleněné varianty, a to především pro svá pozitiva, která tyto zahradní skleníky mají. Pojďme se tedy podívat na to, jak jejich přednosti využít skutečně stoprocentně.

Větších velikostí se nebojte

Jelikož cena daného řešení je skutečně příznivá, rozhodně doporučujeme vsadit hlavně na větší varianty daného zboží. Takto levné skleníky vám umožní bez problémů pěstovat o mnoho více plodin, než menší varianty. Navíc skleníky z polykarbonátu nadchnou svou pevností a odolností, takže ani v tomto směru se není třeba ničeho obávat a bát se, že by koupě takového skleníku nebyla dlouhodobou investicí.

Zautomatizujte proces větrání

Co je u daných skleníků také důležité, to je udržování té správné teploty. V tomto ohledu to může fungovat i bez vašeho přičinění. A to proto, že zahradní skleník může nabídnout systém automatického otevírání oken. Ten je už buď součástí dané nabídky, nebo je možné ho samozřejmě bez problémů dokoupit také zvlášť. A to za příznivé ceny. Díky tomu se tak větrání bude regulovat s ohledem na požadovanou vnitřní teplotu.

polykar sklenik

Zvyšte kapacitu

Většina lidí, která prodej skleníků využije a poté ho postaví na své zahradě, ho nedokáže využít na sto procent. A to z toho důvodu, že nejčastěji pěstují pouze na zemi a vrchní část tak může zůstat nevyužitá. V tomto ohledu doporučujeme zvýšit kapacitu, jakou má právě váš skleník. Polykarbonát, ale i samotná konstrukce totiž umožní umístit praktické police, díky kterým můžete rostliny pěstovat třeba i v několika patrech. Díky tomu tak budete v potřebním klimatu moci pěstovat mnohem více druhů, než jste si dříve mysleli.

23 Úno 2015 Vybíráme invalidní vozík
 |  Rubrika: Zdraví  | Štítky:  | Zanechte komentář

Je dobré uvědomit si, že pro někoho není doprava po městě domě nebo třeba obchodě, tak jednoduchá, jako pro zcela zdravého jedince. Lidé s postižením musí překonávat mnoho překážek a i s invalidními vozíky je jejich mobilita velmi omezená. Vozíkem se nelze dostat všude, ne vždy je chodník či komunikace rovná a budovy bezbariérové. Důležité je vzít v úvahu nejen bariéry v podobě schodů či vysokých obrubníků, ale také nutnost manévrování poměrně robustním vozíkem, tedy bariéry v podobě nedostatečného manévrovacího a průjezdního prostoru.

Invalidní vozíky za příznivou cenu

I přesto pro osoby s postižením dolních končetin představuje invalidní vozík zásadní pomoc v samostatném pohybu. Nákup mechanického, potažmo elektrického vozíku není levnou záležitostí. Naštěstí existuje i možnost koupit funkční repasovaný mechanický či elektrický vozík, například prostřednictvím společnosti Kros Medical, která nabízí k prodeji nejenom nové, ale i zcela funkční mírně použité invalidní vozíky renomovaných značek jako jsou Meyra, Invacare, Kuschall, Excel nebo Sunrise Medical.  Ceny vozíků se liší podle modelu i šíře sedu.

Jednotlivé modely invalidních vozíků se liší v mnoha parametrech, třeba váze či nosnosti. Běžný vozík je většinou určen pro osoby do váhy 125 Kg. Vozíky mají většinou rychloupínání kol, usnadňující převoz autem, nastavitelné podnožky a područky a možnost nastavení  těžiště. Standardem jsou i bezdušová kola, která nepíchnete ani je nemusíte dofukovat.

Elektrické invalidní vozíky lze většinou stejně jako ty mechanické používat v interiéru i exteriéru. Jednotlivé modely se liší výkonem i baterií. Máte možnost zvolit model s pohonem předních nebo zadních kol.

Invalidní skútry

Dalším pomocníkem pro tělesně postižené jsou i tříkolové a čtyřkolové invalidní skútry. Tříkolové invalidní skútry mají nižší nosnost a určené jsou spíše pro pohyb v domě či bytě a v nenáročném terénu. Čtyřkolový invalidní skútr je vhodný i pro lidi s váhou přesahující 12l kg. Jejich výhodou je větší stabilita zaručující pohodlnou jízdu i po nerovném a nezpevněném terénu, například na zahradě. Jezdit lze samozřejmě i po cestách a silnicích, a to maximální rychlostí okolo 15km/h.

15 Úno 2015 Elektronické obojky pro všechna psí plemena
 |  Rubrika: Příroda  | Štítky:  | Zanechte komentář

Vychovat psa tak, aby neobtěžoval vás ani své okolí, není jednoduché. Rozhodně byste měli být sebekritičtí a zvolit takové psí plemeno, které není nebezpečné ani v případě, když výcvik nezvládnete. Na druhou stranu není pravda, že malý pes vychovaný být nemusí. I když vidíme spoustu majitelů, kteří svého psa z vodítka nikdy nepouštějí. Rozhodně a to bez pardonu by ale měli být vychováni všichni pejsci. Jistě se shodneme na tom, že služební, lovečtí psy, nebo psy větších plemen tak trochu přednostně.

Výcvikový obojek pro malé i velké psy

Malý pes vás sice nezakousne, ale zato může obtěžovat pronikavým štěkáním. Právě proto bychom vám rádi představili elektronické obojky značky Aetertek, které v sobě mají zabudovaný protištěkací mechanismus. Protištěkací obojky jsou velmi výhodné, protože reagují na vibraci hlasivek psa. To znamená, že pes není upozorňován v případě, že štěkají ostatní psy kolem něho (to je důležité pokud máte více psů, nebo třeba na cvičáku).

Výcvikové obojky Aetertek mají 18 možností nastavení síly upozornění na nevhodné chování. Hodí se tedy stejně pro labradora, jako pro mini psí plemena.

Vaše prodloužená ruka

Zmiňované obojky jsme si z několika značek dostupných na našem trhu vybrali také pro jejich dostupnost. Vzhledem k výbavě nejsou drahé. Zdaleka nejvíce nás ale zaujal jejich dosah. Pes může odběhnout i několik stovek metrů, ale stejně ho máte pod kontrolou. Vybrat si můžete, zda při nevhodném chování dostane elektrický, zvukový nebo vibrační impuls. Ovládací mechanismus je opravdu user friendly, zacházet se s ním naučíte natotata.

A jak je to s nabíjením? Samozřejmě musíte čas od času kontrolovat míru nabití. Přijímač i vysílač pak nabijete najednou, což je také velmi výhodné.

Pro některé chovatele je využití elektronických obojků při výcviku osobním selháním. Jiní si bez podobných pomůcek už ale výcvik ani nedokáží představit.

12 Úno 2015 Vybíráme granule pro starší psy
 |  Rubrika: Příroda  | Štítky:  | Zanechte komentář

Pokud jste majitel staršího psa, pak zcela jistě oceníte dnešní článek, ve kterém si alespoň velmi zhruba vysvětlíme rozdíly mezi granulemi pro dospělé psy.

pes seniorJiž v některém z minulých článků jsme si vysvětlili, že každý psí věk má své potřeby. Právě proto se vyrábí granule (ale také například konzervy a pamlsky) pro štěňata a dospěláky. I starý pes má své nároky. Tím hlavním je samozřejmě stravitelnost. Již od sedmého roku věku (v závislosti na velikosti psa) byste psovi měli nastolit tzv. šetřící dietu. To znamená, že byste mu měli podávat takové jídlo, které zbytečně nezatěžuje jeho trávicí trakt a vylučovací soustavu. V pozdějším věku trpí zejména játra. Právě proto byly vyvinuty granule pro seniory. Ty sice obsahují všechny potřebné živiny, ale v takovém poměru a úpravě, aby pes co nejlépe prospíval, ale nebyly zatěžovány jeho vnitřní orgány. Granule také bývají měkčí, protože mnoho starších psů mívá problémy s chrupem.

Jaké by mělo být krmivo pro starší psy?

Krmivo pro starší psy ve valné většině případů obsahuje také méně tuku. Starší pejskové už se tolik nehýbají a nadváha jejich pohybovému aparátu také zrovna dvakrát nepřispívá. Co se light granulí pro seniory týká, najdete je pod mnoha světovými značkami. Z českých značek se zaměřte především na špičková krmiva Calibra, nebo třeba Brit. Obě značky mají řadu pro staré psy, stačí si jen vybrat. Velkou výhodou je samozřejmě fakt, že nemusíte platit dovoz granulí ze zahraničí. Žrádlo pro psa tedy můžete mít za cenu, která rozhodně neohrozí váš rodinný rozpočet. V nabídce najdete také doplňková krmiva, pamlsky na čištění zubů a podobně. Rozhodně neprohloupíte, pokud koupíte granule se zvýšeným obsahem látek podporujících klouby nebo samostatné kloubní preparáty.

Když krmíte psa granulemi (ostatně jako většina chovatelů), nesmíte zapomínat na pravidelný přísun čerstvé vody.

12 Úno 2015 Přečtěte si zajímavé články!
 |  Rubrika: Zajímavosti  | Štítky:  | Zanechte komentář

Nudné dlouhé zimní večery? To je minulost. Pokud máte co zajímavého číst, nebudete vědět, co je to nuda! Co takhle vyzkoušet zajímavé internetové magazíny? Co třeba témata jako jsou dovolená, sport, bydlení a další a další?

Baví vás cestování? Rádi poznáváte nová místa? Ať už na vlastní kůži nebo prostřednictvím informací v jakékoliv formě, jistě oceníte web, kde najdete spousty zajímavých článků právě na toto téma. Nejen informace od moře a vzdálených zemí, ale i o místech naší země. Získáte tipy na dovolenou do klasických zemí jako je Egypt, Řecko, Španělsko, Chorvatsko, Egypt, Mallorca, Turecko, Itálie, Maďarsko, ale dočtete se i o méně častých zemích jako je Norsko či Thajsko. Nebojte se vystrčit paty z domova! Dovolená je přeci tak dostupný luxus pro každého.

Pokud si rádi přečtete články na různá témata, tak právě pro vás je tu web o zajímavostech. Široké spektrum témat, dělá z této stránky skutečně všestranného zabijáka nudy, kde si na své přijde každý. Máte rádi zajímavosti na webu? Tak na tomto webu rozhodně objevíte to, co hledáte. Stránky jsou rozděleny do několika kategorií, proto se budete jednoduše orientovat. Auta, cestování, móda, zdraví, gastronomie, podnikání, sport, zábava… To je jen zlomek toho, co zde můžete najít. Skoncujte s nudou a buďte o něco vzdělanější.

Dalším tolik diskutovaným a zajímavým tématem je samozřejmě bydlení, pozemky a vše s tím spojené. Na specializovaném webu se dozvíte o správném výběru pozemku, radách, jak opravovat či stavět dům, tipy, jak správně provést dokončovací práce, jak ho vkusně, prakticky a funkčně zařídit, jak se starat o zahradu, bazén a další a další informace, který využije každý člověk, který obývá jak dům, či byt.

Zamávejte nudě z okna a vrhněte se na čtení! Televize už dávno vyšla z módy a nedá vám tolik informací, jako jasně napsaný článek na téma, které vás baví a o které se zkrátka zajímáte.

26 Led 2015 Zahradní stany pro vaše party
 |  Rubrika: Služby  | Štítky:  | Zanechte komentář

Kalendář nám sice ještě stále ukazuje zimu, ale jaro už nám pomalu klepe na dveře. S teplejším počasím pak přichází delší čas, který trávíme venku. Proto bychom na toto období měli být plně připraveni. Kromě svých blízkých, se kterými chceme společně trávit čas venku, bychom neměli zapomínat na velice důležité věci, které nám pobyt venku zpříjemní. Počasí je nevyzpytatelné, proto je příjemné ho neřešit a být připraveni třeba i na déšť. Nejlepším pomocníkem jsou zahradní stany. Vždy ho budete mít doma a nebudete se tak muset bát špatného počasí.

Vaše party tak bude moci začít a skončit kdykoliv si to budete přát vy. Kromě garden party můžete stan využít i jako úschovnu pro gril, dřevo, sušící se prádlo nebo zkrátka cokoliv potřebujete uložit pod střechu. Využijte skvělé nabídky na webu t-zbozi.cz. Jejich široký výběr je tak obsáhlý, že nebudete vědět, pro který stan se rozhodnout dřív. Navíc vás potěší super ceny a dodání do 48 hodin. Vybírat můžete z nejrůznějších velikostí, tvarů a barev. Všechny výrobky odpovídají směrnicím a předpisům. Neváhejte a navštivte eshop firmy a vyberte si svůj stan, který se vám bude nejvíce hodit.

Zkuste například oblíbené nůžkové stany, které se hodí pro jakoukoliv příležitost. Jejich výhodou je snadná manipulace, rozložení a praktická průhledná okna na stěnách. Materiál je vysoce kvalitní, pevný a voděodolný. Kdykoliv ho můžete přenést z místa na místo. Na výběr máte ze třech velikostí: 3×3, 3×6, 3×9. Záleží na vás, pro který se rozhodnete. Tyto stany vám budou dělat radost klidně i více jak deset let.

Pronajímání stanů už se vám moc nevyplatí. Díky cenové dostupnosti je zkrátka pohodlné, mít takový stan doma a stát se královnou či králem v pořádání zahradních večírků. Party stany vás překvapí svou praktičností a širokým spektrem využitelnosti. Potřebujete před koupí svého stanu více informací, pak si přečtěte další podrobnější informace zde.

26 Led 2015 Vzduchové filtry v té nejlepší kvalitě
 |  Rubrika: Služby  | Štítky:  | Zanechte komentář

Pokud podnikáte nebo se chystáte podnikat v odvětví průmyslu či výroby, kde je třeba zajistit čistotu a nezávadnost látek vypouštěných do ovzduší, tak aby vše odpovídalo platným normám a předpisům, je zde kvalitní řešení. Od cementáren, sléváren, chemického průmyslu až po například papírenství nebo potravinářství nabízí spolčenost BIO-GEO-EKO,spol. s r.o. spolehlivé a profesionálně navržené řešení filtrace vzduchu, bio filtrů a kompletní vzduchotechniky.

Společnost BIO-GEO-EKO,spol. s r.o. působí dlouhodobě na českém trhu v oblasti dodávek a distribuce nářadí, spotřebního materiálu a příslušenství zejména pro slévárny. Mezi jejich produkty patří například ruční stříkací pistole, postřikové systémy, nátěrové materiály na kovové formy a jiné. Společnost dále zajišťuje prodej a servis tlakových licích strojů od renomovaného výrobce ITALPRESSE. Mezi důležité aktivity firmy je i již zmíněná vzduchotechnika, filtrace vzduchu od škodlivých látek a tzv. pračky vzduchu a plynů.

V dnešní době je velkým tématem ekologie a je třeba dodržovat normy, které udávají povolené znečištění vzduchu. Trendem je samozřejmě tyto hodnoty dále snižovat. Proto pro filtraci a čištění výparů používá společnost velmi kvalitní uhlíkové a bio filtry od společnosti Ecochimica. Díky komplexnímu řešení pro zákazníka je možné vyřešit v podstatě jakékoli znečištění, které se může ve vzduchu či plynech vyskytovat. Profesionálně navržená vzduchová filtrace tak zajistí dosažení a udržení podlimitních hodnot vypouštěných látek do ovzduší.

Na webu společnosti tak najdete kompletní nabídku a sortiment vzduchových praček, praček plynů, různé typy filtrů včetně jejich konstrukce. Řešení se tedy nabízí opravdu pro každého. Neváhejte, navštivte stránky a zjistěte více. Spolehněte se, že jistě najdete, co hledáte a budete nadmíru spokojeni.

25 Led 2015 Topte uhlím jednoduše
 |  Rubrika: Bydlení  | Štítky: ,  | Zanechte komentář

Pytlované uhlí V dnešním článku si vezmeme pod lupu topení fosilními palivy. Není tomu tak dávno, kdy byly i menší vesničky plynofikovány. Po obrovském zdražení plynu, ale také elektrické energie, se lidé pomalu, ale jistě k topení tuhými palivy vracejí. Ušetřit totiž mohou nemalé sumy.

Pokud jediné, co vás od nákupu kotle na tuhá paliva odrazuje je, že si nemůžete překontrolovat množství dodaného sypaného uhlí, následná práce s ním a samozřejmě všudypřítomný jemný prach, pak zbystřete. My jsme totiž narazili na prodej pytlovaného uhlí, které má nejednu výhodu.

Uhlí je dodáváno ve velmi praktických pětadvacetikilogramových pytlech. Už se tedy nemusíte obávat zašpiněného sklepu a vdechování jemného uhelného prachu. Největší výhodou ale bezesporu je kvalita dodávaného uhlí. Jedním z hlavních parametrů, kterým se kvalita uhlí měří, je jeho výhřevnost. Pokud tedy koupíte levné uhlí, ušetříte pouze zdánlivě. O něco dražší balené uhlí má o mnoho vyšší výhřevnost, než uhlí sypané, ve kterém jsou v mnoha případech nemalá procenta příměsí a nečistot. To vše ovlivňuje právě výhřevnost.

Stejně jako je to u mnoha vychytávek, je pytlované uhlí oblíbené zejména u našich západních sousedů. Ti si totiž velmi rychle spočítali, že balené uhlí není oproti tomu klasickému, které vám na dvorek vysype nákladní auto, o mnoho dražší. Když do ceny navíc zakalkulujete fakt, že již od jedné palety baleného uhlí je doprava v rámci celé České republiky zdarma, jistě se do tohoto produktu zamilujete stejně, jako my. Na výběr navíc máte hnědé i černé uhlí. Sami vyzkoušejte, jaký typ bude vyhovovat právě vám. Možná jste si ani nedokázali představit, že existuje čistý způsob vytápění uhlím. Snad vás o tom dnešní článek alespoň trochu přesvědčil. Teď už jen vybrat nízkoúdržbový kotel a vytápění už nebude černou můrou vaší peněženky.