Štítek pro ◊ Pro firmy ◊

28 Srp 2014 Dodržujte pitný režim i v zaměstnání
 |  Rubrika: Zdraví  | Štítky:  | Zanechte komentář

Pravidelný pitný režim je neoddělitelnou součástí zdravého životního stylu každého z nás. Pokud vlastníte menší či větší firmu, ve vašem zájmu by také měla být spokojenost vašich zaměstnanců, protože spokojený, dobře naladěný zaměstnanec odvede i kvalitní kus práce, a o to přeci jde. Pitný režim je důležitý především v letním období, kdy je v kancelářích často teplo k zalknutí. Nicméně i v dobře klimatizovaných místnostech je nutné pravidelně doplňovat tekutiny, protože klimatizace velice často a ve velké míře vysušuje okolní vzduch. V zimě zase často malé místnosti trápí přetopený a suchý vzduch. Pokud chcete svým zaměstnancům dopřát komfort dostatečného přísunu vody včetně nápojů jako např. káva, čaj, čokolád, není nic snadnějšího než kontaktovat odbornou firmu, která vám vše zde zmíněné zajistí. Společnost Fontana Watercoolers je odborníkem v této oblasti již dlouhou dobu, což zaručuje i mnoho spokojených zákazníku napříč širokým spektrem klientů. Jedinečnou výhodou, kterou firma nabízí, je praktický veškerý servis jak nápojových automatů, tak výdejníků na vodu. Pokud s firmou sepíšete smlouvu, prakticky o nic dalšího se již nemusíte starat. Samozřejmostí je pravidelné doplňování vody a ostatních nápojů, které si pro svou firmu objednáte. Spolehnout se také můžete na pravidelný servis automatů a výdejníků vody, popř. okamžitou opravu, pokud se závada vyskytne v době mezi dvěma pravidelnými návštěvami.

Vybrat si můžete z široké nabídky produktů právě ten, který je pro vás a vaši firmu ten nejpraktičtější a bude vám tak vyhovovat ve všech ohledech. Na stránkách www.fontana.cz si můžete prohlédnout kompletní nabídku, která zahrnuje jak klasickou vodu v barelech, tak dodávku pitné vody v PET lahvích různých objemů, filtry na úpravu klasické kohoutkové vody aj. Pokud chcete svým zaměstnancům či klientům dopřát rozsáhlejší nabídku nápojů, pro tyto účely vám poslouží nabídka menších kávomatů, které se hodí spíše do menších kanceláří, popř. tzv. velkých vendingových automatů určených spíše do větších prostor. Kontaktovat firmu Fontana Watercoolers samozřejmě můžete i pokud nesídlíte v Praze či jiném velkém městě. Díky rozšíření firmy a vybudování spousty poboček může své služby zajistit prakticky po celé České republice.

18 Led 2013 Kouzlo bublinkových obálek

Jistě mi dáte za pravdu, že je potřeba čas od času někam „něco“ odeslat. Problém ale vždy nastává s vhodným zabalením. Na stránkách přepravců vždy najdete, jak by měla být zásilka správně zabalena. Většinou by se mělo jednat o vnitřní a vnější obal. Podtrženo sečteno, je to docela věda. A proč by vlastně zasílané zboží mělo být správně zabaleno? Důvod je jednoduchý. Při jakémkoliv poškození zásilky totiž vůbec nemusíte mít nárok na odškodnění, třebaže byla zásilka pojištěná. Česká pošta i další přepravci vždy koukají na způsob zabalení. Abyste si už nemuseli lámat hlavu s balením, využívejte bublinkové obálky.

bublinkove obalkyJde o velmi sofistikovaný, velmi jednoduchý obal, který splňuje podmínku vnitřního i vnějšího zabalení. Bublinky totiž reprezentují protinárazový vnitřní obal a papírová obálka zase ten vnější. Při poškození zásilky ze strany dopravce jste tedy z obliga a na zásilku se bez problémů vztahuje pojištění. Do těchto typů bublinkových obálek, lidově bublinkovek, se většinou balí menší, klidně i křehké věci. V případě velikosti obálky A4 a šířky do 4 cm se může jednat o doporučenou zásilku, která je u České posty pojištěna na 500 Kč.

Obálky jsou využívány jak pro domácí užití, tak v rámci všech, kteří posílají zboží dnes a denně. Na mysli máme e-shopy a jiné zásilkové obchody. E-shopy mají tento typ balení velmi rádi, protože se jedná o jednoduchý, levný typ velmi praktického zabalení. Bublinkové obálky se navíc vyrábějí v několika velikostech i provedeních. Velmi vyhledávané jsou obálky s lepicím štítkem ve velikosti A4. Do menších typů pak lze zabalit CD a podobně. V jednoduchosti je krása a právě to platí i v případě zasílání menších zásilek. Pro ty větší je lepší použít bublinkovou metráž a klasickou kartonovou krabici.

18 Led 2013 Poptávkový systém ušetří spoustu peněz

trh-poptavekJistě mi dáte za pravdu, že s pohodovým životem bezesporu souvisí také domov bez závad. Ne vždy se ale zadaří a čas od času je potřeba něco opravit či předělat. Ovšem není jednoduché sehnat řemeslnou firmu nebo dodavatele materiálu, který by nebyl drahý a navíc byl spolehlivý. Zejména, pokud se jedná o větší investice, je velmi výhodné srovnat nabídky více dodavatelů. Bezesporu také nemáte čas obíhat všechny společnosti, firmy a menší živnostníky ve svém regionu. Dokonce, i když použijete mailovou komunikaci nebo telefony, strávíte nad sbíráním nabídek a jejich vyhodnocováním opravdu velkou spoustu času. Právě proto se v dnešním článku se zaměříme na poskytovatele zboží a služeb, jako je prodej stavebního materiálu a podobně.

Narazili jsme totiž na inovativní webový portál trhpoptavek.cz, na kterém můžete zdarma, bez závazků a bez omezení vložit poptávku. Poptávka online se může týkat řemeslných prací a dalších služeb. Tím máme na mysli, že pokud hledáte speciální kadeřnici a podobně, není nic jednoduššího než zadat poptávku. Stejně tak pokud sháníte dodavatele různých materiálů. Už nemusíte hledat kontakty na Internetu, ale v pohodlí domova si následně můžete prohlédnout všechny nabídky.

Podle čeho vyhodnotit nabídky? Parametry samozřejmě závisí na každém z vás. Dokonce si nemusíte vybrat dodavatele žádného. Jak již bylo řečeno, poptávky v žádném případě nejsou závazné. Musíme ale podotknout, že se málokdy stane, že byste si z desítek nabídek nevybrali. Hlavním parametrem pro většinu z nás je bezesporu cena, ale také reference a doba dodání.

07 Pro 2012 Pracovní nabídky

prace na projobsV dnešním článku se zaměříme na ne zrovna radostný akt, kdy jste nuceni hledat si práci. To může být zapříčiněno několika faktory. Jedním z nich je například dokončení školy. To může znamenat, že máte problém s potřebnou praxí. Není nad to se tedy během vzdělávání nechat zaměstnat alespoň na částečný úvazek nebo brigádně. Další případ, kdy je nutno hledat práci je bezesporu ukončení pracovního poměru v práci sávající. Pak můžete jít na místní úřad práce, kde se zaregistrujete a nebudete muset platit sociální a zdravotní pojištění. V některých případech vám po dobu několika měsíců může být vyplácena i podpora v nezaměstnanosti. Jedná se ale o poměrně nízkou částku, která opravdu slouží jen k překlenutí těžkého období, než si najdete práci novou. Nepočítejte ale s tím, že by vám Úřad práce nějak aktivně hledal práci vašich snů. Většinou se jedná o podřadné práce nebo takové, kde byste dlouho nevydrželi. Na druhou stranu jsou velmi žádaná řemesla, jako je stavební dělník, tesař, zámečník a podobně. Lidé s touto profesí ale na „pracáku“ většinou nenajdete.

Kde tedy hledat odpovídající zaměstnání, když mi stát nepomůže? Pracovní portál ProJobs.cz usnadňuje hledání práce. Jistě velmi oceníte, že jde o online hledání zaměstnání ve všech regionech ČR. Oblast hledání můžete upřesnit a zacílit tak pouze na pozice a inzeráty, které vás zajímají. Neprobíráte se tedy desítkami nabídek pracovních pozic, které by vás stejně neoslovili. Vyberte si pracovní pozici nebo lokalitu a získáte přehled o trhu práce. Třeba nabídky z Brna najdete na http://www.projobs.cz/okres-brno-mesto. Jednoduše vyhledáte nejenom inzeráty z Prahy či Brna, ale i pracovní nabídky z dalších měst.

04 Pro 2012 Nakupujeme auto v autobazaru

ahroV dnešním článku se zaměříme na výhody ojetých automobilů. Teď jste se jistě tak trochu usmáli pod vousy. Je totiž více než jasné, že nákup „ojetiny“ je výhodný jen do určité míry. Hlavním parametrem bývají nepoctiví prodejci a samozřejmě také nepoctivé autobazary. Přesně to je důvod, proč bychom měli být při nákupu vozu z autobazaru velmi obezřetní. My jsme narazili na velmi profesionální autobazar Praha. Jde o autobazar Arho v Praze, kde na vás nečíhají žádné nepříjemnosti. Autobazar dopadl výborně v testu 15 autobazarů na iDnes. Prošel s dobrým hodnocením Cebia, což vám dává jistotu, že nekupujete zajíce v pytli, ale automobil daných vlastností.

Velmi nás zaujalo, že krom prodeje se zmiňovaný autobazar zaměřuje také na výkup aut. Pokud tedy chcete obměnit svůj vozový park, pak neváhejte a optejte se na výkupní ceny. Pokud naopak kupujete, máte na výběr z desítek prověřených automobilů. Vždy víte, o jaký stav se jedná. Snad každému musí být jasné, že auto za několik desítek tisíc korun už má něco za sebou. Naopak dražší vozy mohou být ojeté jen velmi málo. Samozřejmostí profesionálních služeb pražského autobazaru Arho, je bezesporu také komplexní financování, různé garance a v neposlední řadě různé akční nabídky. To znamená, že i pokud máte omezený rozpočet, můžete si pořídit auto s doplňky nebo v akční nabídce i o třídu někde jinde.

ahro autobazar

02 Pro 2012 Podnikový informační systém
 |  Rubrika: PR články, Služby, Zajímavosti  | Štítky:  | Zanechte komentář

helios erpV dnešním článku se zaměříme na firemní informační systémy. Ať už pracujete jako zaměstnanec, osoba samostatně výdělečně činná nebo jako součást nějaké větší firmy, jistě mi dáte za pravdu, že s informacemi to všechno stojí, ale také všechno padá. Ne nadarmo jsou informační systémy jedním ze stěžejních předmětů na vysokých školách ekonomického zaměření. Ostatně ještě jako studentka oboru ekonomika a management jsme si říkala, proč nás vůbec zatěžují takovými banalitami, jako je určování kritických bodů a uzlů během různých procesů, včetně těch výrobních.

Příklady tohoto předmětu sice byly z praxe, ale já vždy měla pocit, že musí existovat nějaký software, který vám s řešením problémů pomůže. Samozřejmě se vyznat v dané problematice je k nezaplacení, stejně jako software, který vám hodně usnadní život.

Spojení výroby až po konečnou fakturaci a daňová přiznání by byl bez správného pomocníka nad lidský úkol. Pomoci vám ale může SW Helios, který vám pomůže vést účetnictví jednoduše a správně, řídit výrobu, distribuce, lidské zdroje, marketing a podobně. Jednoduše řečeno informační systém spojuje všechny firemní divize a informace zpracovává v takovém tvaru a čase, aby byly co nejvíce využitelné. Bez relevantních informací se nemůžete rozhodovat, ať už jako vrcholový manager, nebo majitel menší či větší firmy.

Možná si můžete pomyslet, že počáteční investice do odpovídajícího SW není zrovna malá. Vždy závisí na vašich požadavcích a samozřejmě složitosti struktury společnosti. Bez relevantních informací, které se dají jednoduše, ale hlavně rychle zpracovat, nemáte šanci vystihnout niku na trhu. Dřív nebo později zjistíte, že být konkurenceschopný něco stojí. Přesně to je důvod, proč mnoho firem už dávno poznalo fakt, že bez informací, které jsou dostupné napříč celou společností, jednoduše nemají šanci prorazit.

Na závěr bych se ráda trochu rozepsala o již zmíněné společnosti Asseco Solutions (dříve Helios), která vznikla spojením dvou společností s informačními technologiemi a programováním, a která dodává účetní a informační systémy pro jednotlivce i větší či menší firmy. Velmi nás zaujalo delší působení na našem, ale i slovenském trhu. Díky tomu profesionálové z této společnosti měli šanci nasbírat tolik potřebné informace a zkušenosti. Díky tomu nikdy nebudete mít problémy s finančním úřadem a jinými úřady. Vaše účetnictví bude vždy správné a co je také důležité, včas.

25 Lis 2012 Párty stany k nezaplacení

stan 1Děkujeme, že jste navštívili náš web. Naši pravidelní čtenáři už moc dobře vědí, že většinou řešíme otázku, jak si ulehčit život, ušetřit a podobně. Ani nyní neuděláme výjimku, protože v dnešním článku budeme řešit praktické  párty stany. Jedná se o mobilní zastřešení různých venkovních prostor. Velmi nás zaujalo, že lze tyto stany v různých velikostech také pronajmout. Pokud je ale potřebujete na více než několik dní nebo pokud víte, že je budete potřebovat ještě někdy v budoucnu, v konečném důsledku se vyplatí koupit párty stan nebo i více stanů.

Je sice pravda, že pronájem je velmi jednoduchá služba, kdy krom zaplacení a výběru stanu neřešíte téměř nic. Mít ale vlastní stan je k nezaplacení. Party stan bez oken se může dobře využít i jako mobilní garáž. Dále ho využijete, pokud kempujete, pořádáte firemní oslavy, společenské bankety, svatby nebo jiné akce. V dnešní době se snad už žádná zahradní slavnost neobejde bez podobných stanů, které mohou chránit jídlo a pití, ale také hosty před deštěm. Počasí totiž stále poručit neumíme.

Nakupujeme párty stany

Na našem trhu jsou párty stany v různých velikostech a barvách. Velmi důležitým parametrem je ale také konstrukční řešení. To by mělo být velmi stabilní, s několika upevňovacími body a navíc by konstrukce neměla zabrat půl dne. Klasický párty stan byste měli být schopni zkonstruovat i potáhnout ve dvou lidech.

Při nákupu si tedy v prvé řadě dobře rozmyslete velikost, která je asi nejdůležitějším parametrem. Dalším je samozřejmě cena, ale zde pozor. Není dobré kupovat podobné zboží v hobby marketech, kde mnohdy nemá dlouhou životnost. Pokud chcete hezký, kvalitní stan, ale nechcete zruinovat rodinný rozpočet, nakupujte na Internetu-více zde.

20 Lis 2012 Jednoduchá a efektivní úprava pokoje

Lidé si zdobí interiér z mnoha důvodů. Nejčastěji však proto, aby byli styloví a cítili se útulně a příjemně. Zkrátka jako doma. Jistě máte interiér laděný do pro vás příjemných barev. Zkuste ho ale trošku oživit, upravit, změnit. Nemusíte hned dělat kompletní přestavbu. Znovu vymalovat celý dům, nebo se stěhovat. Můžete změnit jen maličkost a uvidíte, že ve výsledku to nezůstane jenom maličkostí.

dekolepky4Jestli jste zvyklí na určitou věc, i sebemenší změnu zaznamenáte. Jestliže chcete radikální změnu, klidně celý byt vymalujte, nebo vytapetujte. Bude to však zásah na delší dobu.

Jestliže jste ochotni jít do změny jen tak napůl, zkuste samolepky na zeď. Napůl je teď myšleno v uvozovkách. Není to totiž tak obrovský a trvalý zásah, ale zato ho hned pocítíte a zaznamenáte. Navíc bude vypadat nanejvýš stylově.

Samolepky na stěnu se dají objednat v podstatě jakéhokoliv tvaru, velikost i barvy. Sami si můžete navrhnout požadovaný design. Můžete vzít třeba kresbu, nebo obrázek, který namalovalo vaše dítě, a nechat ho zvětšit a zvěčnit v podobě dekorace na zeď. Tato samolepka prvotřídně drží na zdi, je k tomu totiž uzpůsobena použitím speciálního lepidla, které drží, ale nezanechává skvrny po sloupnutí.

Je to levná a jednoduchá forma vylepšení

dekolepky1Zvládne to opravdu každý a výsledek je velmi efektní.

Můžete jimi třeba i dotvářet atmosféru určitého místa. Do kavárny umístit obrázek kávového zrnka, do čajovny obrázek šálku s čajem, ze kterého se kouří. Do bytu můžete pořídit siluetu stromu, nebo i zvířete. Samozřejmě ale i jakéhokoliv ornamentu. Vyberte si z bohaté nabídky, nebo si samolepku navrhněte zcela sami.

10 Říj 2012 Jak odhalit, že na vás někdo chystá podvod

Všechno co nás obklopuje, téměř veškerá média, reklamy, informace kolem nás, obsahují, ať už záměrně, nebo nezáměrně, mnoho podvodných informací a nabídek. V dnešním světě je opravdu těžké z toho nepřeberného množství informací vytknout právě ty, kterým skutečně můžete věřit. Většina totiž vypadá nanejvýš důvěryhodně a to, že jde o podvod, nemusíte ani v nejmenším tušit.

podvody

Podvést, nebo napálit vás může skutečně kdekdo. První pohled a dojem může skutečně velmi lehce oklamat. A to v podstatě ve všem. Může se vám to stát při seznamování. A to zejména při seznamování přes internet. Je totiž opravdu lehké namluvit lži někomu naprosto cizímu.

Často se také mohou objevit podvodníci, kteří vám „prodají“ nějaké zboží, které po zaplacení nepošlou. Nikdy už neuvidíte peníze, ani zaplacené zboží. Můžete se i setkat s podvodníky, kteří vám slíbí určitou mzdu, kterou vám následně, po vykonané práci, nesplatí. Takový podvodník má všechno pečlivě prozkoumané a ošetřené. Domáhat se potom svých práv je takřka nemožné.

Lepší je totiž podvodům rovnou předcházet. Vyhnete se tak tomu, že se stanete obětí. Jedno z očividných znamení je, že při manipulaci s penězi na peníze příliš spěchá. Může na vás také vyvíjet nátlak při podpisu smlouvy. Podvodníci, kterým se až tolik nejedná o peníze, odhalíte tak, že se chovají až moc rozšafně, nebo familiárně.

Na webových stránkách podvodyfirem.cz můžete s ostatními lidmi diskusní formou konzultovat nejrůznější podvody a podvodníky. Najdete zde nejproslulejší podvodné firmy a podvodné práce. Příspěvky sem lidé píšou na základě vlastních zkušeností a i vy můžete vyjádřit své špatné, nebo dobré zkušenosti. Opravdu tak pomůžete předejít nemálo problémům a podvodům, které se mohou stát i vám.

29 Srp 2012 Klidné a levné ubytováni v Praze

ubytko PrahaChcete si udělat výlet do našeho hlavního města Prahy, nebo máte neodkladnou záležitost, kterou musíte nutně vyřešit, a nenavazuje vám na daný čas žádný přímý spoj? Jistě budete hledat nějaké krátkodobé a výhodné ubytování. Právě na téma ubytování a ubytovna Praha bude dnešní článek. Jestliže jdete do Prahy studovat a z nějakého důvodu vám nepřidělí kolej, jistě budete řešit podobný problém, jen na dlouhodobější poměr.

V penzionu Zahradní město, naleznete vše. Krátkodobé i dlouhodobé ubytovací poměry, levnou ubytovnu i penzion. Je to opravdu vyhledávané ubytování a v klidu si váš pobyt budete moct užít. Konkrétně je tato možnost ubytování situována v Praze 10, ještě konkrétněji v její zelené části, takže zde klidu i odpočinku dosáhnete až až.

A jaké jsou výhody?

Tou hlavní a nespornou je rychlá a pohodlná dostupnost do centra, to se vyplatí zejména při cestování, nebo možnosti nočního života. Pro studenty je to rozhodně příjemnější prostředí, než rušná kolej. K dispozici je tu i kavárna a hifi internet na pokoji. Taktéž si zde můžete pronajmout garsonku 1+1, která je plně vybavená a platí se jen jeden nájem dopředu. Jestliže zde hledají ubytování dělníci, nebo firmy pro své zaměstnance, i pro ně je zde připraveno přes 1000 lůžek. Je to jedno z nejkvalitnějších a nejlevnějších ubytování tohoto druhu.

praha ubytovaniPro turisty jsou zde připravené služby jako masáže, posilovna, manikúra atd. a je odtud rovněž výborná dostupnost do centra města. Také je zde k využití naprosto diskrétní hodinový hotel, který můžete využít i v případě, že si zapomenete udělat registraci v jiném hotelu, neboť zde se můžete zaregistrovat i bez předchozího objednání.

Pro více info a aktuální ceník, co se týče ubytování Praha, se podívejte na www.pzm.cz.