Štítek pro ◊ Přísloví a podobenství ◊

20 Kvě 2012 Zpovědnice-vypovídej se

Portál PeopleLovePeople.cz zná snad každý. Najdete zde velkou spoustu citátů, lidových mouder, ale také odpočinkových vtipů. Přečíst si můžete básničky či povídky vašich vrstevníků a už je na vás, zda se chcete pobavit nebo si přečíst nějaký pochmurný příběh ze života. Do mnoha sekcí tohoto inovativního webu, který si nachází stále více příznivců také na Facebooku, můžete přidávat vlastní příspěvky. Výjimkou není ani zpovědnice. Tato sekce se velmi rychle rozvíjí a dnes a denně do ní píšete vlastní příspěvky.

zpovednice

Občas totiž není jednoduché svěřit se druhé osobě, a přesto ze sebe ať už negativní, nebo pozitivní zážitek potřebujeme dostat. Do zpovědnice může napsat naprosto kdokoliv, kdo má partnerské problémy, nevyřešenou lásku nebo problémy s rodiči. Ty totiž své ratolesti v určitém věku jakoby zcela přestali chápat. Problém je ale oboustranný. Teenageři také nechápou věčné příkazy a zákazy. O tom všem se můžete rozepsat a podělit se tak o zážitky a zkušenosti s ostatními. Ti také mohou tvůj článek hodnotit, což je super zpětná vazba pro každého pisatele. Ostatně zpovědnici si vyžádali pravidelní čtenáři a všichni, kteří na portál přispívali ještě mnohem dříve, než byla zpovědnice spuštěna.

07 Dub 2012 Esoteriská škola Shamballa 1024

shamballa-1024Každý svého osudu strůjcem. To je jasné a myslím, že s tímto rčením se ztotožňuje většina z nás. Každý ale může mít názor jiný, stejně jako každý má jinou životní energii. Někdo je živel, v mluvě puberťáků „tryskomyš“, jiný je zase jako leklá ryba a jako zcela bez energie. Každé tělo i duše je jiná, ale vždy platí, že jim musíme naslouchat. Pokud tělo potřebuje energii, máte hlad, pokud potřebuje vodu, projeví se to jako žízeň. Podobně bychom ale měli naslouchat i v případě nemocí a krom preventivních prohlídek u lékaře, bychom si neměli zvykat na bolest, stres a podobně.

I pokud se snažíme stresovým situacím vyhýbat, dnes a denně na nás útočí miliony nepříznivých vlivů. Do toho klidně můžeme započítat stresové pracovní prostředí, ale také přechemizované životní prostředí a nezdravé interiéry. Chcete se cítit lépe a poslouchat své tělo? Zkuste systém Shamballa.

Shamballa 1024

Shamballa 1024 je oproti reiki méně známý energetický systém, který má za úkol chránit všechny živé organizmy všude na světě. Pokud jste o tomto sytému ještě neslyšeli, zcela jistě vás zaujal číslo v názvu systému. Toto číslo reprezentuje počet energetických symbolů.

shamballa-reikiToto označení v tomto druhu energie je počet energetických symbolů. Hlavním úkolem systému Shamballa je chránit všechny živé organizmy na celé planetě. A jak Shamballa 1024 funguje? Skrze poznání a osobní spirituální rozvoj je možné vyléčit sebe i ostatní. Zdravý člověk má tisíce přání, ale nemocný jen jedno. Právě proto bychom se nad naším zdravotním stavem měli zamyslet i v rámci prevence. Nemůžeme tělu stále jen brát nedostatečným spánkem, nezdravou stravou, fyzickému i psychickému přepění.

Právě v dnešní době vědy a techniky se stále více vracíme k původnímu reiki a léčbu energiemi vyhledáváme stále častěji. Pokud se chcete dozvědět na toto téma více, můžete navštívit některý z kurzů Shamballa 1024.

03 Dub 2011 Čínské a Indiánské přísloví
 |  Rubrika: Citáty  | Štítky:  | Zanechte komentář

Zasej myšlenku, sklidíš čin.

Zasej čin, sklidíš zvyk.

Zasej zvyk, sklidíš charakter.

Zasej charakter, sklidíš osud.

…………………………………………………………………

Jeden večer vzal starý Indián svého vnuka na procházku a vyprávěl mu o bitvě, která probíhá v nitru každého člověka.

Řekl mu: “Synku, ta bitva v každém z nás je bitvou mezi dvěma vlky.

Jeden je špatný. Je to vztek, závist, žárlivost, smutek, sobeckost, hrubost, nenávist, sebelítost, falešnost, namyšlenost a ego.

Ten druhý je dobrý. Je to radost, pokoj, láska, naděje, vyrovnanost, skromnost, laskavost, štědrost, věrnost, soucit a důvěra.“

Vnuk o tom všem přemýšlel a po chvíli se zeptal: „A který vlk vyhraje?“

„Ten, kterého krmíš.“