Štítek pro ◊ Příroda ◊

14 Bře 2015 České granule pro psy Fitmin
 |  Rubrika: Zboží  | Štítky:  | Zanechte komentář

Možná jste to ani netušili, ale také na našem trhu najdete česká krmiva pro psy. Jedná se o granule pro psy Fitmin. Nás překvapila vysoká kvalita krmiv, ale v neposlední řadě cena. Neplatíte totiž za dopravu těžkých pytlů granulí třeba ze zámoří.

Proč krmit granulemi?

Protože je to pohodlná. Suchá krmiva jmenované značky navíc obsahují všechny živiny v přijatelné formě a v poměru, který je pro psy nejlépe stravitelný. Na výběr navíc máte z mnoha receptur, takže není složité si vybrat. Granule pro psy můžete vybrat také podle stáří psa. A krmíte v podstatě od štěněte až po seniorský věk. Nemusíte se navíc obávat, že pes bude mít při přechodu z jedněch granulí na druhé zažívací problémy, protože na vybrané suroviny bude reagovat dobře. Superprémiové granule pro psy Fitmin navíc reprezentují špičku v krmivech, která je u nás za rozumnou cenu k dostání.

Co dál je potřeba vědět?

Ať už se rozhodnete pro granule Fitmin nebo kterékoliv jiné, je potřeba připomenout, že pes musí mít vždy přístup k čisté vodě. Suchou stravu je totiž potřeba dostatečně zapít. Pozor, to platí i pro kočky. Vůbec není pravda, že při krmení kočky granulí jí stačí napít mléka. Naopak, mléko mnoho chovatelů ani nedoporučuje a navíc je to potravina a ne tekutina, která by zastoupila pozici vody.

Dále je velmi vhodné kontrolovat množství, které pes sežere. Podle dávkování na obalu odhadněte, kolik granulí budete psovi dávat a kolikrát denně. Porci rozhodně nemusíte vždy odvažovat. Stačí, když zjistíte, jakou hmotnost mají krmiva v nějakém hrnečku nebo používat odměrku, kterou velmi často k velkému pytli krmení dostanete.

Pokud je váš pes zmlsaný a granule mu nejedou, zkuste mu do nich přidat oříšek rozpuštěného másla nebo trochu vývaru. Odborná veřejnost také doporučuje „nastavit“ suchou stravu malým množstvím konzervy pro psy.

22 Čvc 2013 Aloe vera – přírodní zázrak

Aloe vera je sukulentní rostlina, která se nejčastěji vyskytuje v afrických pouštích, ale také v Evropě ve Španělsku, Itálii a dalších státech v oblasti Středozemního moře. Dalším stanovištěm této rostliny jsou i Kanárské ostrovy.

Úavivirčinky aloe vera jsou známé již po staletí, dokonce i ve starověku v Řecku či Egyptě byla používána jako medicínský přípravek. Aloe obsahuje obrovské množství různých látek, které mají blahodárný vliv na lidský organismus v mnoha směrech. Součástí aloe jsou vitaminy A, B1, B2, B3, B6, B12, C, cholin a niacin, z minerálů například hořčík, sodík, vápník nebo zinek, dále ale také aminokyseliny, glykosidy nebo mastné kyseliny. Člověk si z tohoto přírodního zázraku může odnést až 200 zdraví prospěšných přírodních látek.

Většina všech již zmíněných látek se získává z listů tohoto sukulentu, přesněji řečeno, vyskytují se nejčastěji ve šťávě, která je obsažena v dužnatých listech rostliny. Tyto látky jsou zachovány, ať se rostlina používá čerstvá, usušená nebo konzervovaná.

Aloe vera se používá jako přípravek na potíže v organismu jako jsou potíže s trávením, dále také posiluje imunitu, nebo ulevuje od bolesti svalů. Stejně tak má i blahodárné účinky na povrch našeho těla, na naši pokožku. Je vhodné zakoupit samozřejmě kvalitní kosmetiku, která bude fungovat přesně tak, jak by měla. Velmi dobrou volbou se může stát i kosmetika AVIVIR, která nabízí velké množství různých kosmetických přípravků s vysokým obsahem zdraví prospěšných látek.

Přípravkem, který jistě najde mnoho využití v každé domácnosti je Aloe vera gel. Jeho použití je vhodné například na sluncem spálenou pokožku, po bodnutí hmyzem, dále také při drobných poraněních jako jsou odřeniny. Lze ho také využít na opruzeniny a jakékoliv další kožní podráždění. Po aplikaci na postižené místo pocítíte rychlou úlevu, chladivý pocit a vaše pokožka se bude rychleji a mnohem lépe regenerovat. Právě díky těmto vlastnostem si získal tento gel název gel první pomoci, protože zlepšení a úleva jsou opravdu velmi znatelné.

28 Úno 2013 Vybíráme krmení pro kočky
 |  Rubrika: Obchody, PR články, Zboží  | Štítky:  | Zanechte komentář

Milujeme domácí mazlíčky. Už dávno nemáme psa u boudy na hlídání a kočku na chytání myší. Ze zvířat máme kamarády a podle toho se k nim také chováme. Jistě mi dáte za pravdu, že není potřeba lásku přehánět. Pes a kočka spíše než obojek s kameny ocení především kvalitní krmivo. Málokdo dnes zvířatům vaří. Nejen, že je to velmi časově náročné, ale navíc je velmi složité připravit psovi či kočce dokonale vyváženou stravu, kterou najdete v lepších konzervách a granulích.

krmivo ihned

Pokud kupujete krmivo pro kočky, soustřeďte se především na obsah masa. Je naprosto jasné, že levné konzervy a granule nemohou maso obsahovat téměř vůbec, nebo třeba jen 10% z celkové hmotnosti. Zrním ale kočku příliš nepohostíte, stejně tak ani různými dochucovadly. Právě proto vyhledávejte granule pro kočky v prémiové nebo superprémiové kvalitě. Takové granule jsou sice dražší, ale kočce dodají všechny potřebné živiny, minerály a vitamíny. Vy se o nic nemusíte starat, stačí denně kočce nasypat odměřené množství granulí.

Chovatelské potřeby najdete všude a v sortimentu bezesporu najdete i další vychytávky, které vám usnadní život. Především odměrky na granule, různé boxy, které zapříčiní, že granule nebudou smrdět po bytě a zůstanou dále čerstvé. Velmi vyhledávaná jsou i víčka na konzervy a bezesporu také pamlsky a odměny. Ty jsou podobně jako granule, k dostání také ve variantě light.

Zbytky od oběda se hodí tak akorát pro prase. Nekrmte svého miláčka něčím, co mu sice chutná, ale pomalu, ale jistě negativně působí na jeho zdravotní stav.

13 Pro 2012 Vybavení na zahradu

V dnešním článku se zaměříme na zahradní vybavení. Zahrada je sice momentálně zahalena sněhem, ale i tak se většina zahrádkářů těší na jarní sezónu. Zahrádku už většina z nás nemá jen a pouze na pěstování plodin, i když i k tomu se čeští zahrádkáři rádi vracejí. Důvod je jednoduchý. Za zlomek ceny si vypěstujete bio zeleninu a navíc můžete mít radost z vlastních výpěstků.

zahradni stanOvšem naprostou klasikou jsou různé druhy zahradních sešlostí. Naučili jsme se grilovat. Grilování se stává fenoménem setkávání přátel a rodiny. Jde totiž velmi rychlou a zdravou přípravu masa. Krom dobrého jídla ale musíte myslet i na zahradní nábytek. Ať už totiž servírujete dobroty jakékoliv, hosté jistě ocení i pohodlné posezení. Už dávno nechceme sedět na uříznutých kmenech od stromů a podobně.

Pro výjimečnější příležitosti jistě oceníte také zahradní stany. Zejména, pokud pořádáte větší párty, jako je třeba svatba, by se nehodilo nechat svatebčany nebo občerstvení zmoknout. Takové stany ale využijete i jako mobilní garáž, zvětšení prostoru karavanu a vůbec, hodí se nejen na zahradu, ale i dovolenou. Párty stany nemusíte kupovat, dají se také pronajmout. Pokud ale nakupujete vybavení na zahradu na Internetu, ceny jsou oproti kamenným obchodům nesrovnatelně nižší. Jistě mi dáte za pravdu, že se více vyplatí mít vybavení vlastní, než řešit pronájmy nebo výpůjčky od známých.

06 Zář 2012 Rybářské potřeby

tropicliberecTaké se občas potřebujete čas od času vypnout a odprostit se od všedních problémů? Přesně to vždy odpoví rybáři, proč milují rybaření. Většinou to není kvůli pořádným úlovkům, ale spíše kvůli té relaxaci u vody a nezapomenutelné atmosféře.

Jako při klasickém sportu je ale naprosto jasné, že běhat nemůžete jít ve starých vytahaných teplácích. Stejně tak na ryby nemůžete jít s vlascem a háčkem, budete potřebovat kvalitní rybářské potřeby.

Rybaření je skvělým prostředkem zábavy i relaxace, a pokud k tomu domů přinesete i nějakou tu plovoucí večeři, tím lépe. V našich médiích dokonce proběhla kampaň na podporu konzumace sladkovodních ryb a pravděpodobně měla úspěch. Kupovaný kapr ale nikdy nebude chutnat tak, jak vlastnoručně ulovený.

Mezi základní výbavu bezesporu patří pruty a další značkové rybářské potřeby. Je naprosto jasné, že se nejedná o levnou záležitost, a proto hledejte spolehlivého dodavatele, kde za značkové rybářské pruty a další nezbytnosti neutratíte půl rodinného rozpočtu. Super dodavatelem je e-shopo podpořený kamennou prodejnou v Liberci- Tropic  Liberec, kde najdete veškerý rybářský sortiment.

02 Srp 2012 Očkování proti nemocem v ČR

ockovaniV dnešním článku si vezmeme pod lupu různé druhy nemocí. Nemocem se můžeme bránit různými druhy. Na běžné nemoci, jako jsou chřipka na nachlazení, se můžeme bránit otužováním, vitamínovými doplňky stravy a podobně. Na některé nemoci je běžné plošné očkování, které je v mnoha případech také povinné. Očkují se především děti, ale v dnešní době také teenageři a dospělí.

Očkování proti rakovině děložního čípku

Vakcinace je vhodná pro dívky, ale také ženy až do věku 45 let, bez ohledu na sexuální život a jeho frekvenci. Pohlavní styk je totiž jen jednou cestou, kterou se virus způsobující rakovinu děložního čípku, dostává do těla. Je potřeba podotknout, že stejně jako virů chřipek je více, tak i virů, které způsobují rakovinu děložního čípku. Očkuje se tedy proti těm nejběžnějším, takže účinnost vakcíny není 100%. Co se ceny týče, je malá v porovnání s možnými problémy, které jsou bezesporu s rakovinovým onemocněním spjaty.

Očkování proti klíšťové encefalitidě

Proti klíšťové encefalitidě, se na rozdíl od boreliózy, dá očkovat (jak lidi, tak zvířata). Klíšťová encefalitida (zánět mozkových blan) je další z rodiny virových onemocnění, jejíž zdrojem nákazy je přisáté nakažené klíště. Nakažených klíšťat napříč celou Českou republikou velmi přibývá a jejich aktivita a agresivita je stále větší. Největší riziko, že si domů přinesete nechtěného parazita, je v období jara a v září, kdy se klíšťata rozmnožují a jsou nejhladovější.

Pokud tedy najdete klíště, nečekejte, až se vám objeví červené kolo kolem místa přisátí. Dalšími projevy totiž mohou být bolesti hlavy, únava, horečka, nevolnost a bolesti svalů a kloubů. Zdaleka nejlepší je ale očkování ve formě několika vakcín.

Kde se nechat očkovat?

Více informací najdete na webu ockovacicentrum.cz, kde se dozvíte také více o 20ti očkovacích centrech po celé ČR. Krom klasického očkování nabízí tato centra také informace o vhodném očkování pro zahraniční destinace.

29 Čvc 2012 Výběr nového nafukovacího člunu

plavba na nafukovacim clunuČeši milují vodu, o tom už jsme se několikrát zmiňovali v souvislosti se zahradními bazény a jezírky. Pokud ale máte raději přírodní koupání nebo vodní sporty, pak zcela jistě věnujte několik málo chvil svého volného času dnešnímu článku, který bude na téma nafukovací čluny.

Plavidla, jako jsou nafukovací čluny, kanoe a rafty jsou čím dál tím vyhledávanější. Zejména nafukovací čluny, které jsou i finančně dostupné, si hledají stále více příznivců. Velkou výhodou je také fakt, že nepotřebujete velkou garáž nebo jiný prostor pro stání. Člun po sezóně nebo dokonce po dovolené jednoduše vyfouknete, vyčistíte a uložíte do krabice. Tak bud člun připravený pro další použit v následujícím roce nebo při další příležitosti, kdy se dostanete k řece nebo na stojatou vodu.

Pokud hledáte spolehlivého dodavatele nafukovacích člunů a lodí, najdete ho na odkazu ZDE. Jde o společnost Gumotex, která lodě vyrábí a distribuuje již 50 let. V nabídce najdete čluny pro rodiny s dětmi. Takové čluny jsou vhodné pro plavbu na klidné vodě, nejlépe na rybníky nebo velmi klidné řeky. V nabídce jsou ale také trochu více adrenalinové kanoe a kajaky, které se hodí i na divočejší vodu a bezesporu nadchnou vodáky, ať už profesionální nebo hobby.

Zdroj: http://www.nafukovacilode.cz

nafukovaci clun

28 Čvc 2012 Ekologické hračky a nádobí pro děti

Máme pro vás další záležitost z ekologického a kompostovatelného materiálu – dětské nádobí a hračky z kukuřičného škrobu. Je totiž naprosto jasné, že nejen bio potraviny, ale také ekologické materiály jsou tématem dnešních dní, nejenom budoucnosti. Už v americké armádě se používaly takové obaly, které se daly sníst i se surovinami v nich zabalenými, nebo byly kompostovatelné.

Planetu máme k dispozici jen jednu a podle toho bychom se měli začít chovat. Naštěstí ekologicky smýšlejících osob je čím díl více a nejedná se zdaleka jen o studenty ekologie či environmentalistiky.

Stejně, jako již běžně třídíme odpad na plasty, sklo, papír, bioodpad a směsný komunální odpad. V supermarketech už nedostanete k nákupu igelitovou tašku zdarma a také maminky uvažují nad ekologickými plenkami, protože v Evropě spotřebovává 24 miliard jednorázových dětských plen za rok.

Eko pro každého…

kikko nadobiKdyž už jsme nakousli téma dětí, rádi bychom vám představili snadno rozložitelné (biodegradabilní) hračky a dětské nádobí. Jde o velmi odolné nádobí a hračky, které navíc, když už z nich děti vyrostou, v přírodě se snadno a rychle rozloží. Na rozdíl od klasického plastového nádobí se nemusíte bát potenciálně toxických či karcinogenních látek, tedy ftalátů, formaldehydů, těžkých kovů a podobně. Děti všechno strkají do pusy a vy můžete být naprosto klidní, protože Kikko nádobí a hračky jsou zcela přírodního původu, vyrobeny z  ekologického materiálu ECOL Green Pla z kukuřice. Tím jsme se dostali k dodavateli. Distributorem pro ČR a SR je ostravská společnost KIKKO CZ s.r.o., která vlastní potřebné certifikáty CE a EN 71.

Více na kikko.cz

26 Čer 2012 Cyklozájezdy a cykloturistika

Ať už je pro Vás kolo dopravním prostředkem pro každodenní dojíždění do práce, možností zasportovat si, ať díky němu poznáváte krásy přírody anebo s ním sjedete jen tak v šatičkách na nákup, musíte si ho zamilovat. A právě kvůli jeho kouzlu, relaxaci těla i duše, se cykloturistika u nás ale i ve světě tolik rozmáhá. Pryč jsou doby, kdy sehnat takový bicykl byl obtížný, takřka nemožný úkol a bylo zapotřebí si vystát dlouhé fronty.

cyklo turistika

Dnes je nabídka obrovská a záleží jen na vlastních potřebách a úmyslech, jaké si vybereme. A můžeme vyrazit. Nezáleží na tom, jestli si sami na vlastní pěst volíme cestu, úzkostlivě se stranící hlavních silnic, užíváme si dobrodružství neznámých cest a ztrácení se na každé druhé křižovatce nebo necháme tuto práci na jiných a využijeme cyklotrasy. Ty se stávají oblíbené také čím dál víc.

Každým rokem přibývají nové stezky a je jimi protkána skoro celá Evropa jako lidské tělo cévami. Když máte dost odvahy i nálady, vydejte se na některé z nich, nemůže to být špatný nápad. Tak i sortiment cyklo zájezdů je veliký a značně rozmanitý. Můžete stanovat a sbalit si na nosič celý svůj dům, kola vám může převážet autobus anebo jeďte na klasickou dovolenou k moři a na kole se ráno projeďte do historického města pro čerstvé pečivo. Říká se, že nejkrásnější pohled na svět je z hřbetu koně, ale mnohem jednodušší je pořídit si bicykl. Výsledek je stejný akorát kolo toho méně sežere a navíc po něm nemusíte uklízet hnůj.

Tak kdo je pro a pojede se mnou zítra na výlet, aby zjistil co to je cykloturistika?

cykliste

25 Čer 2012 Doplněk stravy k podpoře celkové energie ENADEN

V dnešním článku se zamyslíme nad problematikou doplňků stravy. Ty jsou totiž stále běžnější a používáme je dnes a denně. Naše strava totiž není natolik vyvážená, jak bychom potřebovali. Nedostatek zeleniny, ovoce a čerstvých surovin zapříčiní, že se cítíme jakoby bez energie. V noci dobře nespíme a poměrně špatně snášíme každodenní pracovní nasazení a stres, který číhá za každým rohem.

Také si představujete nějaké tabletky a doplňky stravy, které slouží jako

enadenPřesně to můžete dostat v unikátním výživovém doplňkem-Enadenu. Obsahuje přírodní substance podporující zvýšení celkové biologické energie organismu, posilující imunitní systém, ochranu buněk před poškozením, navýšení schopnosti vnímání a podobně. Vaše vnímání bude jakoby ostřejší. Každá z buněk vašeho těla bude nabuzená díky dostatku adenin dinukleotidu (NADH), který je přirozeným procesem štěpen na ATP, tedy energii nezbytnou pro správnou funkci mozku, nervů, svalů, srdce a ostatních orgánů.

ATP je tedy univerzálním nositelem buněčné energie, proto je v těle naprosto nezbytné. Abyste mohli fungovat přesně tak, jak potřebujete, sáhněte po doplňcích stravy, které vám s nedostatkem energie pomohou Pokud se cítíte bez energie a věčně unavení, hektolitry černé kávy e energetické nápoje vám nepomohou Zařaďte se do dlouhého zástupu lidí, kteří již Enaden vyzkoušeli.