Štítek pro ◊ Příběhy ze života ◊

04 Led 2015 Podpořte zdraví svého psa
 |  Rubrika: Příroda  | Štítky: ,  | Zanechte komentář

Pořídit si pejska je velké rozhodnutí. V prvé řadě asi řešíte, zda dražšího psa s průkazem původu, čistokrevného psíka bez papírů nebo třeba nějakého křížence. V prvé řadě byste se ale měli zaměřit na zdraví vašeho nového kamaráda. Koukněte na oba rodiče, zjistěte si, zda jsou zdraví. My jsme si koupili čistokrevnou fenečku bez průkazu původu. Ukázána nám byla jenom na chvilku, na koberci v chodbě rodinného domku. Zdálo se nám, že na koberci zatrhává drápky, ale nevěnovali jsme tomu pozornost. Až doma a následně i po delší době jsme zjistili, že jí velmi málo drápky rostou, třepí se a lámou. Byli jsme bezradní a náš problém konzultovali s veterinářem, který nám dal několik tipů a rad. Povětšinou se týkaly změny stravy.

Lososový olej nejen pro krásnou srst

lososovy olejByly nám doporučeny granule pro psy s citlivou kůží. Do granulí jsme také pravidelně přidávali vitamín H ve formě prášku a lososový olej. Ten je známý, že podporuje krásnou srst a kůži psa. Jelikož jsou drápky derivátem kůže, pevně jsme doufali, že se těmito aditivy do stravy drápky zlepší.

Už asi po měsíci užívání jsme začali pozorovat změnu. Drápky byly mnohem silnější a tolik se nelámaly. Velmi jsme si ulevili, protože časté strhávání drápků bylo pro fenku nejen bolestivé, ale podle častého veterinárního ošetření také velmi nebezpečné. Kousek od drápku je totiž kost, a tak může snadno dojít k zánětu okostice. Pes by pak klidně mohl přijít o nohu, takže zatrhlý drápek rozhodně nepodceňujte.

Lososový olej pro psy je samozřejmě vhodné podávat jako doplněk stravy pro krátko i dlouhosrstá plemena. Obsahuje důležité omega kyseliny, které jsou důležité pro správné pochody.

Někomu se zdá, že je lososový olej cítit. Ano, je to čistý přírodní produkt z ryb, takže je jasné, že vonět po fialkách nebude. A ještě jedna důležitá informace. Lososový olej už seženete i od českého výrobce pod značkou Brit.

12 Úno 2014 Očima profesora…
 |  Rubrika: Děti  | Štítky:  | Zanechte komentář

Konec zkouškového. A jako každý semestr chodí maily od těch, kteří se propracovali (to sloveso má být asi uvozovkách, že) k úplnému vyhazovu. Tu dvousemestrální řadou efek, jindy stejně dlouhým nezájmem o plnění průběžných úkolů, onehdy třeba absencí na vypsaných zkušebních termínech. Většinou jsou ony maily variací tohoto: „Dejte mi ještě jednu šanci a vypište zvláštní / individuální / [říkejmetomujakchceme] termín, protože jde o mé studium a všude jinde mám všecko úspěšně skončené…“ Odpovídám většinou konstantně: „Sorry, šancí bylo tolik, kolik mělo být, a zvláštní termíny vypisuju jen těm, kdož byli ze závažných důvodů jaksi výkonů neschopni (nemoc, nečekané zlé události…). Pokud s mým postupem nesouhlasíte, rozporujte ho – na to máte nárok a máte k tomu i postupy.“

To k věci patří. Ty maily chápu. I pocity vyhozených.

Dvě věci mě ale i po deseti letech mírně čílí.
(1) Hrát na emocionální notu je prostě nefér – vyhroceně formulovaný vzlyk ve stylu „máte můj osud i duševní pohodu mé rodiny ve svých rukou, moje babička do mě vkládá…“ je trapným překládáním zodpovědnosti za vlastní selhání ve vlastním studiu na moje takřka neexistující ramena. Navíc je žádostí o to, abych já porušil pravidla. A tam se kříží zodpovědnost plédujícího a zodpovědnost moje.
(2) Použít v takové emocionální hře analogii se selekcí v Auschwitzu je vyloženě napřesdržku.

18 Čvc 2013 Zvětšení penisu není tabu

Dnešní článek bude nejvíce vhodný pro pány, kteří nejsou zcela spokojeni s velikostí své chlouby. Věřte, že nemusíte věšet hlavu. Vše má přeci nějaké řešení. Zvětšení penisu již dnes rozhodně nepatří mezi témata, která jsou tabu. Pokud se vás tato situace týká, rozhodně nepřestávejte číst.

Tímto problémem se zabývá i internetový obchod zvetsenipenisu.co. Naleznete zde velkou nabídku všech možných doplňků stravy, které by vám mohly pomoci vyřešit váš problém. Pokud nad koupí takovýchto doplňků stravy uvažujete, ale spíše preferujete zdravou výživu, rozhodně se nemusíte bát, že by vám tyto doplňky stravy nějak ublížili.

Zkuste například výrobek XtraSize

xtraNa výrobě tohoto produktu spolupracovalo velké množství odborníků. Tento výrobek již mělo možnost mnoho mužů vyzkoušet a věřte nebo ne, opravdu poznali rozdíl a produkt XtraSize vřele doporučují. Další výhodou je, že tento výrobek si můžete zakoupit bez jakéhokoliv lékařského předpisu.
Užívání tohoto produktu rozhodně také není nějak náročné. Pouze si každé ráno na lačný žaludek vezmete jednu tabletku. První výsledky obvykle bývá možné pozorovat již po pár týdnech užívání. Pokud budete tabletky XtraSize užívat dlouhodoběji, čekejte také větší výsledky. Například muži, kteří tento produkt užívali půl roku, mají nyní o celých 2,5 cm větší penis. Tento produkt je vyráběn zcela v souladu s přírodou. Takže se rozhodně nemusíte bát žádných vedlejších účinků, které jsou často s produkty na zvětšení penisu spojovány. Tento produkt bývá často i doporučován lékaři a je to opravdu jeden z produktů, který plní to, co slibuje.

Jak to tedy funguje?

XtraSize dokáže velmi účinně působit na erektilní tkáně. Tyto tkáně jsou poté v mnohem lepší formě a dokáží absorbovat mnohem více krve a tímto máte zajištěnou velmi kvalitní erekci. Dále se také tkáně rozšiřují a zvětšují a díky tomu dochází ke zvětšení velikosti vaší chlouby.
Rozhodně se také nemusíte bát toho, že účinky XtraSize vyprchají, jakmile přestanete produkt užívat. Jakmile dosáhnete chtěných výsledků, produkt můžete přestat užívat a výsledky budou trvalé.

Více info ve článku „Jak na větší penis

18 Čer 2013 Blíží se čas dovolených-zvláštní čas
 |  Rubrika: Relaxace, Služby, Vztahy  | Štítky: ,  | Jeden komentář

Protože se nám hromadily dotazy na partnerské problémy v období dovolených, oslovili jsme odbornici-psychoterapeutku Mgr. Jitku Herzánovou. Ta nám potvrdila, že čas dovolených je pro mnoho párů těžkou zkouškou jejich vztahu. Více v dnešním článku.

Pro některé páry je to dlouho očekávaný čas společného relaxu a užívání si jeden druhého. Někdy však před nás může dovolená postavit otazníky a třeba i vykřičníky.

partnerske problemyOtázky, které mohly být mnoho měsíců zakryty ruchem všedních dní, se mohou začít hlásit o slovo, pokud se náš denní program dovolenkově uklidní a najednou máme čas spolu být a mluvit. Někdy nám to mluvení jde a dostáváme se do větší blízkosti a prožívaná intimita se prohlubuje a pak je to fajn. Někdy se ale rozhovory dařit nemusí. Máme pocit, že se spolu domluvit nedokážeme a tak se buď hádáme, nebo pak už snad raději nemluvíme vůbec. Ve vyhrocených případech může situace připomínat zákopovou válku. Z ticha se občas vynoří periskop a hodí po tom druhém slovní minu.

V takovém případě je těžké si dovolenou užít. Můžeme však zjištěné věci využít. Tahle situace ještě nemusí znamenat, že se blíží konec vztahu, ale je varováním, že už bychom se vztahu měli věnovat. A nejlépe ve spolupráci s odborníkem, říká psychoterapeutka Jitka Herzánová ze serveru www.mojeosobnost.cz .

Objevení konfrontačních zón je na dovolené vcelku obvyklé. Je ale užitečné věnovat sobě i sobě navzájem několik dobrých konzultací, prohlédnout si, co se stalo a jak a najít nové strategie, jak spolu komunikovat a řešit otázky, které v partnerství vyvstávají. Pak může být taková dovolená odrazovým můstkem k hlubší úrovni vašeho vztahu a k pohodovějším okamžikům doma i na další dovolených. Šťastný vítr do plachet!

07 Pro 2012 Pozitivní výsledky léčby artrózy

kmenove bunky v pristrojiZdraví by mělo být vždy „až“ na prvním místě. Zdraví si přejeme při každém blahopřání, ale zejména ti, kteří mají nějaké zdravotní problémy, moc dobře vědí, že se v žádném případě nejedná o samozřejmost. Právě to je důvod, proč se v dnešním článku zaměříme na medicínské téma, tedy kmenové buňky. Jsou to tělu vlastní buňky, které se nacházejí v různých tkáních a orgánech. Nejčastěji jsou izolovány z kostní dřeně nebo z tukové tkáně. Právě tuková tkáň je bohatá na kmenové buňky. Jistě mi dáte za pravdu, že jde o hodně skloňované téma, protože se podle posledních výzkumů jedná o opravdový fenomén, díky kterému se dá léčit třeba i artróza.

Artróza je totiž chronická a bolestivá degenerace především nosných kloubů, kterou trpí 50 a podle některých statistik až 80% dospělé populace nad 50 let. Nejnovější poznatky ukazují, že v boji s chronickou bolestivou degenerací nosných kloubů pomáhají kmenové buňky, které se aplikují přímo do kloubu postiženého artrózou (viz obrázky). Lékaři nejdříve pacientovi provedou malou liposukci, kdy odsají asi padesát mililitrů tuku z těla. Kmenové buňky se následně ve spolupráci s tkáňovým zařízením separují a aplikují injekčně přímo do oblasti postiženého kloubu.

kmenove bunky aplikaceStupeň artrózy určuje klinické a rentgenové vyšetření postiženého kloubu. Oprava poškozené chrupavky trvá zpravidla několik měsíců v závislosti na stupni a rozsahu postižení, avšak k významnému zlepšení potíží (především bolestivosti) může dojít již po 1-2 týdnech. Po 3 měsících je vhodné zkontrolovat klinický stav. V případě předchozího těžkého poškození chrupavky je vhodné zvážit druhou aplikaci kmenových buněk.

V průběhu letošního roku (2012) provedl MUDr. Ladislav Lukáč zhruba stovku aplikací a výsledky jsou mimořádné. Příznivou odezvu má až 90% klientů. Pozitivní ukazatele byly zaznamenány hlavně v ústupu, nebo snížení intenzity bolesti a také v rozsahu hybnosti kloubů postižených artrózou. V Praze jsou aplikace prováděny v ambulanci Online 24 kliniky na Karlově náměstí a v Ostravě na Klinice plastické chirurgie v Tyršově ulici v centru města.

07 Pro 2012 Pracovní nabídky

prace na projobsV dnešním článku se zaměříme na ne zrovna radostný akt, kdy jste nuceni hledat si práci. To může být zapříčiněno několika faktory. Jedním z nich je například dokončení školy. To může znamenat, že máte problém s potřebnou praxí. Není nad to se tedy během vzdělávání nechat zaměstnat alespoň na částečný úvazek nebo brigádně. Další případ, kdy je nutno hledat práci je bezesporu ukončení pracovního poměru v práci sávající. Pak můžete jít na místní úřad práce, kde se zaregistrujete a nebudete muset platit sociální a zdravotní pojištění. V některých případech vám po dobu několika měsíců může být vyplácena i podpora v nezaměstnanosti. Jedná se ale o poměrně nízkou částku, která opravdu slouží jen k překlenutí těžkého období, než si najdete práci novou. Nepočítejte ale s tím, že by vám Úřad práce nějak aktivně hledal práci vašich snů. Většinou se jedná o podřadné práce nebo takové, kde byste dlouho nevydrželi. Na druhou stranu jsou velmi žádaná řemesla, jako je stavební dělník, tesař, zámečník a podobně. Lidé s touto profesí ale na „pracáku“ většinou nenajdete.

Kde tedy hledat odpovídající zaměstnání, když mi stát nepomůže? Pracovní portál ProJobs.cz usnadňuje hledání práce. Jistě velmi oceníte, že jde o online hledání zaměstnání ve všech regionech ČR. Oblast hledání můžete upřesnit a zacílit tak pouze na pozice a inzeráty, které vás zajímají. Neprobíráte se tedy desítkami nabídek pracovních pozic, které by vás stejně neoslovili. Vyberte si pracovní pozici nebo lokalitu a získáte přehled o trhu práce. Třeba nabídky z Brna najdete na http://www.projobs.cz/okres-brno-mesto. Jednoduše vyhledáte nejenom inzeráty z Prahy či Brna, ale i pracovní nabídky z dalších měst.

20 Lis 2012 Osobní fitness trenér

osobni trenerKdo chodí pravidelně cvičit, moc dobře ví, že před Vánoci je v posilovnách i tělocvičnách velmi málo lidí. Naprostým opakem je období po Vánocích, kdy si mnoho lidí dá předsevzetí shodit alespoň několik kilogramů a dělat něco pro sebe. Pokud patříte mezi ty, kteří se takto rozhodli už několikrát a nikdy nevydrželi, jistě mi dáte za pravdu, že je velmi důležité vybrat nejen sportoviště, ale také osobního trenéra. Osobní trenér fitness vám profesionálně poradí a sestaví plán pro cvičení, ale mnohdy vám také upraví jídelníček.

osobni fitness trenerPokud jste z Prahy, máme pro vás dobrou zprávu. Váš trenér fitness, přesněji řečeno Lucie Šmídová, vám pomůže se sestavením tréninkového a stravovacího plánu. Pro inspiraci se podívejte na webovou prezentaci incondition.cz, kde najdete úspěchy těch, kteří začali cvičit a změnili stravovací návyky. Zhubnout několik kilogramů a zpevnit svalstvo tak, aby vás přestala bolet záda a lýtko se vám ve větru neotáčelo jako korouhev, to je přesně to, po čem touží snad celá populace naší republiky.

19 Lis 2012 Seznamka Jiskření

Je více než jasné, že se spokojeným životem úzce souvisí také životní partner. Každý, kdo již s někým chodí nebo dokonce svůj svazek nějakým způsobem zpečetil, si ani nedokáže představit, jak problematické je najít vhodného partnera. Tím máme na mysli partnera pro život, ale také partnera, kterého si zrovna brát nemusíte, to ukáže až čas, zda se jedná o toho „pravého“. Také máte pocit, že jdete do zaměstnání a zpět domů a příležitostí, jak a kde se seznámit zrovna není mnoho? Asi si říkáte, že seznamky jsou pouze pro zoufalce, ale opak je pravdou. Seznamky jsou pro lidi, kteří nemají příležitost k seznámení.

jiskreniMy jsme narazili na super inovativní seznamku Jiskření.cz, kde najdete partnera nebo partnerku doslova jednoduše. Nenechte svůj spokojený život na náhodě a zkuste seznamku, která má mnoho výhod. Jednou z nich je, že vaše fotografie a popisky mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Nikdo nechce být sám, to je více než jasné. Možná sami sebe přesvědčujete, že nikoho nepotřebujete. Že máte spoustu času na práci i na koníčky. I tak ale máte jistě pocit, že vám něco chybí. No to je jasné! I pokud máte zlomené srdce a z minulých vztahů nic pořádného nevzniklo, je potřeba si uvědomit, že na každého někde čeká štěstí.

Díky službě seznamka Jiskření se můžete seznamovat nejen online, ale také tzv. na živo. Můžete se zúčastnit některého ze seznamovacích večerů, které můžete znát ze zahraničních filmů. I tento tip seznamování vám může změnit život.

14 Lis 2012 Školní batohy

V dnešním článku si tak trochu zavzpomínáme na školní léta. Jako by to bylo včera, si pamatuji, jak jsem pod stromečkem našla školní batoh. Byl zeleno fialový, se spoustou přihrádek. Uvnitř byl navíc pytlík na přezuvky a penál plný pastelek, fixek a dalších nezbytností pro správného prvňáčka. Dokonce se troufám říci, že díky tomuto super školnímu batohu už jsem se školy nemohla dočkat, dokonce bych i zrušila prázdniny, jen abych už mohla usednout do školní lavice. Ve školce mě unavovalo spaní po obědě, ale záhy jsem pochopila, jak mi to ve škole chybí. Taška se brzy naplnila velkou spoustou učebnic a pracovních sešitů a vážila snad tunu. Přesně to je důvod, proč bychom měli výběru školní aktovky věnovat dostatek pozornosti a její nákup nenechávat na poslední chvíli. Je jedno, zda vaše dítě bude navštěvovat malou Základní školu Rudolfa Koblice v Kadani nebo nějakou speciální v Praze, potřeby dětí jsou všude stejné.

Školní aktovka pod vánočním stromkem

skolni batohVánoce jsou bezesporu super příležitostí, proč menším i větším dětem, teenagerům i studentům, dopřát novou tašku, batoh či brašnu. Pokud je učebnic stále hodně, nikdy nekupujte tašku přes rameno, která by mohla ovlivnit držení těla. Naopak kabely a tašky či batohy na notebooky jsou velmi vhodné pro vysokoškoláky, kteří v podstatě nosí už jen blok na poznámky. Mnoho z nich dokonce využívá jen jeden na poznámky ze všech výukových předmětů.

Výběr je opravdu bohatý a je jen na vás, jaké parametry jsou pro vás nejdůležitější. Školní batohy se liší tvarem, velikostí, barvou, použitým materiálem i nosností. Na výběr jsou batohy s oblíbenými dětskými hrdiny i zvířátky, ale také jednobarevné batohy nebo moderní designy pro studenty vyšších ročníků. Správný batoh by měl mít alespoň jednu kapsu nebo přihrádku například na doklady, peníze a podobně. Dbejte na to, aby měl batoh či aktovka pevná anatomicky tvarovaná záda a nastavitelné ramenní popruhy.

Batoh bude v každodenní permanenci, proto by se měl pohodlně nosit, popruhy nesmí řezat ani škrtit. Velmi důležitá je i samotná váha batohu. Asi si dokážete představit, že učebnice a sešity poměrně dost váží, zaměřte se na odlehčené batohy, které se hodí zejména pro prcky do nižších ročníků.

Více info najdetene na webové prezentaci sevt.cz nebo v některém z již publikovaných článků. My doporučujeme článek batohy a zavazadla.

16 Říj 2012 Jak na větší penis?

S klidným životem bez pochyby souvisí i spokojený sexuální život. I když podle nedávno zveřejněných průzkumů jsou Češi nejenom dobří milenci, ale navíc mají i nadprůměrně veliký penis. Stejně jako u Gaussovy křivky je většina penisů standardních, málo jich je obřích a málo malých. To ale muže, kteří patří do kategorie s podprůměrným vybavením, zrovna neuklidní.

Samozřejmě existuje spousta pomůcek a doplňků, které mohou zpříjemnit intimní chvilky. Od různých pomůcek počínaje, až po tablety na erekci konče. Ne vždy ale platí, že divadlo nahradí Kašpárka a že i s malým Kašpárkem můžete udělat dojem. Pokud máte pocit, že je váš penis příliš malý, jistě vás budou zajímat následující informace, které zaujmou nejen muže, ale také i ženy.

vimaxNarazili jsme totiž na super doplněk stravy, o který se s vámi musíme podělit. Jedná se o Vimax, který je prodáván u nás a doslova napříč celým světem. Jsme zvyklí „zobat“ různé vitamíny a jiné doplňky stravy, tak proč nezařadit do jídelníčku ještě jeden doplněk stravy, který navíc může výrazně zvětšit nejen sebevědomí. Krom zvětšení penisu musíme vyzdvihnout také funkci, jak zlepšit erekci nebo se zbavit předčasného vyvrcholení.

A jak to funguje. Penis je v podstatě houbovitá hmota, která je propletená řadou cév. Díky užívání tohoto doplňku stravy dojde k rozšíření cév, což vede k jeho následnému zmohutnění a prodloužení, především při erekci. Jedná se tedy v podstatě o zvýšení prokrvení. Jedinou „nevýhodou“ je, že pak už vám nezbyde žádná krev v hlavě :-)