Štítek pro ◊ Knihy ◊

06 Srp 2013 Michio Kushi

Chcete si přečíst nějakou zajímavou knihu od zajímavého spisovatele? Pokud se zároveň zajímáte o zdravou výživu a o to, co vám o vás prozradí vaše tělo, zkuste se zaměřit na japonského spisovatele, který se jmenuje Michio Kushi.

Tento spisovatel je japonský odborník na makrobiotiku a velice také pomohl její popularizaci v USA a to zejména na začátku 50. let minulého století. Narodil se do rodiny pedagogů 17. května 1926 v Japonsku. Nějaký čas žil spolu s rodinou v Hirošimě. Během druhé světové války studoval politické vědy a í právo v Tokiu. Po válce následně pokračoval v postgraduálním studiu mezinárodního práva v Tokiu.

Ve svých studentských letech studoval mezinárodní právo a velmi se zajímal o vznik celosvětového parlamentu a to zejména proto, aby byl uchován mír ve světě. Jeho následný život velice ovlivnilo setkání se známým profesorem orientální medicíny a filosofie Jukikazuem Sakurazawou. Tento profesor se zajímal o propagaci a výuku tradičního taoistického systémů rovnováhy principů jing a jang.
Na začátku padesátých let se přestěhoval do USA a následně vedl přednášky po celé Americe, západní Evropě ale i třeba na dálném východě.

Napsal velké množství knih a jednou z jeho nejnovějších je kniha Umění orientální diagnostiky. Tato kniha je o tom, že naše tělo nám nikdy nelže. Naučíte se zde umění diagnózy, takovou jaká je dodnes používána v celé Asii. Hlavní metodou, jak poznat zdravotní problémy jsou například dotek, pohled, velikost dlaně nebo prstů. Kniha také poradí jak rozpoznat i zdravotní problémy vaší rodiny.

Michio Kushi je zajisté zajímavý spisovatel a stojí za vaše přečtení. A pro jeho příznivce máme super zprávu.

15.8. totiž vyjde v nakladatelství Euromedia Group k.s. Ikar zmiňovaná novinka: Umění orientální diagnostiky

Umění orientální diagnostiky- Michio Kushi

  • Kompletní kniha orientální diagnostiky

    kniha umeni orientalni

Zásady této metody se zrodily a dodnes používají v Japonsku, Koreji, Číně a Indii a patří do jejich náboženských, kulturních a filozofických tradic dlouhá staletí.

  • Základní principy umění diagnózy

Pomáhají pochopit, jaký je náš aktuální zdravotní stav, jak je na tom rodina, blízcí, přátelé. Kniha může posloužit jako výchozí bod cesty za naprostým zdravím, svobodou a štěstím.

  • Fyzickou a mentální konstituci člověka formují:

Dědičné faktory pocházející z buněk matky a otce, výživa a prostředí v období růstu, podmínky života rodičů a předků, datum početí a porodu, místo narození a růstu, jídlo, kterým jsme byli krmeni v době růstu, společenské a kulturní vlivy.

Tělo nám všechno prozradí, tělo nikdy nelže. Naučíte se umění diagnózy, metodu používanou dodnes v téměř celé Asii  – jak dotykem, pohledem a tlakem poznat z tělesné konstituce, tvaru hlavy, posazení očí, velikosti dlaně, tvaru prstů zdravotní problémy. Kompletní kniha orientální diagnostiky pomáhá pochopit, jaký je náš aktuální zdravotní stav, jak je na tom rodina, blízcí, přátelé. Kniha může posloužit jako výchozí bod cesty za naprostým zdravím, svobodou a štěstím.

11 Úno 2013 Lorna Byrneová bude v Praze
 |  Rubrika: Modlitby a afirmace  | Štítky:  | Zanechte komentář

Tato velmi známá spisovatelka a mystička se narodila v roce 1955 v irském Dublinu. Její knihy jsou známé i českým čtenářům a zaujmou především mystickým námětem setkání s Anděly. Andělé údajně Lorně, která neměla příliš šťastné dětství, vždy ukazovali správnou cestu. Také zastává názor, že Andělé nás vždy a všude doprovází. Pokud se otevřeme jejich hlasu a přijmeme jejich existenci, budou nám pomáhat a povedou nás na cestě životem. V jejích knihách se dozvíte také mnohé o svém vlastním Andělu strážném a o způsobu, jakým s námi komunikuje. Její knihy jsou mezi čtenáři po celém světě velice oblíbené. Přinášejí jim posílení a velikou naději.

„Právě v tuto chvíli, kdy sedíte a čtete tyto řádky – a nesejde na tom, jestli tomu věříte nebo ne – máte vedle sebe anděla.“

POZOR! Právě letos máte jedinečnou šanci se s Lornou Byrneovou setkat osobně. Na programu irské spisovatelky Lorny Byrneové, která pravděpodobně přiletí v pondělí 8. dubna do Prahy, se pracuje. Nicméně v tuto chvíli lze snad závazně potvrdit 2 autogramiády:

  • v pondělí 8. dubna 2013 v 17 hodin v Paláci knih Luxor, Václavské nám. 41, Praha 1
  • ve středu 10. dubna 2013 v 16 hodin v KNIHY DOBROVSKÝ, Joštova 6, Brno

Knihy:

kniha andelske poselstvi nadejeAndělé v mých vlasech (2010)

Schody do nebe (2012)

Andělské poselství naděje (novinka pro rok 2013)

Ve svém nejnovějším díle Andělské poselství naděje se autorka jednoduchou formou obrací přímo ke čtenářům s výzvami a doporučeními, jak mohou oslovit anděly s prosbou o pomoc. Přitom poukazuje na nezastupitelnou úlohu správné výchovy dětí a vysvětluje například i to, jak můžeme v sobě probudit léčitelské schopnosti. Zdůrazňuje velkou sílu nejen modlitby a lásky, ale především naděje. Tu spatřuje v mladých lidech, u nichž rozpoznává touhu po spirituálním růstu, a právě v tom vidí možnost pro lepší budoucnost celého lidstva.

Vydala Euromedia Group k.s., Knižní klub

Pozdravení od Lorny Byrne (přeloženo)

Na dubnovou návštěvu České republiky se velmi těším.

Vím, že jste prožili těžké časy. Andělé mi sdělili, že byste měli všichni kráčet s hlavou hrdě vztyčenou a být pyšní na to, jak daleko jste došli. Bylo mi řečeno, že jako národ hluboce věříte v Boha i jeho anděly a vaše spiritualita rychle vzrůstá.

Jsem si jistá, že při své návštěvě uvidím působení Anděla naděje. Mějte prosím na paměti, že Anděl naděje je tu pro vás. Musíte si uchovat v srdci naději, ať už se v životě děje cokoliv. Líbí se mi, že se České republice říká „srdce Evropy“. Toto pojmenování vystihuje mnohé z kladných vlastností, které jak jsem slyšela, jsou pro Čechy příznačné.

Těším se na setkání s vámi, na anděly, kteří vás doprovázejí i na to, že uvidím něco málo z vaší překrásné země.

S požehnáním

Lorna

29 Led 2013 Výherci soutěže o 3 knihy Magie není čarování
 |  Rubrika: Soutěže  | Štítky:  | Zanechte komentář

kniha magie neni carovaniGratulujeme třem vybraným soutěžícím, kteří správně odpověděli, že kniha Magie není čarování má 208 stran. Knihu vydala Euromedia Group k.s., Ikar jako novinku konce roku 2012.

Chcete pozitivně ovlivnit svůj život? A věříte, že k  tomu lze využít magii? Snadno se přesvědčíte, že to možné je. Autorka, civilním povoláním architektka, je dobře obeznámená se šamanskými praktikami a přináší řadu praktických rad, kterými prospějete sobě i svým blízkým. Dokážete využívat skrytou energii přírody a pozitivních sil, které dřímají v každém z nás. Stačí je jen probudit! Praktické návody, které výklad provázejí, dodávají pestrost této beztak již velmi čtivé knize.

Výherci:

  • Jan Cestr, Malé Žernoseky
  • Naděžda Křičenská,  Tábor
  • Pavla Pavlačková, Valašské Klobouky
09 Led 2013 Magie není čarování
 |  Rubrika: Soutěže  | Štítky: , ,  | Komentáře vypnuty

Magie je podle dostupných zdrojů dost nejasně vysvětlitelný pojem. I dnes se obracíme na lidové léčitele, bylinky a zaříkání. Mnoho lidí nedá dopustit na vodu osvícenou úplňkem, nejen zahrádkáři se orientují podle lunárního kalendáře. Pokud vám toto téma není cizí, určitě doporučujeme naprostou novinku, knihu spisovatelky Evy Ulmer-Janes. Knihu vydala Euromedia Group k.s., Knižní klub.

Eva Ulmer-Janes

Eva je německá inženýrka-architektka, která svůj talent uplatňuje rovněž jako kostýmní výtvarnice (například pro německý TV seriál Komisař Rex). Věnovala se psychoanalýze, pak studovala u šamanů v Peru, Nepálu, Brazílii, Tibetu a na Havaji. Fascinuje ji možnost aplikovat jejich vědění v podmínkách evropských velkoměst. Už pětadvacet let úspěšně působí v oboru a je autorkou několika velmi úspěšných knížek.

Hrajte s námi o 3 knihy Magie není čarování

kniha magie neni carovaniChcete pozitivně ovlivnit svůj život? A věříte, že k  tomu lze využít magii? Snadno se přesvědčíte, že to možné je. Autorka, civilním povoláním architektka, je dobře obeznámená se šamanskými praktikami a přináší řadu praktických rad, kterými prospějete sobě i svým blízkým. Dokážete využívat skrytou energii přírody a pozitivních sil, které dřímají v každém z nás. Stačí je jen probudit! Praktické návody, které výklad provázejí, dodávají pestrost této beztak již velmi čtivé knize.

Také vás tato kniha zaujala? Tak o ni soutěžte s námi! Tři vybraní soutěžící od nás zdarma obdrží právě zmiňovanou knihu v hodnotě 250 Kč.

Soutěžní otázka: Kolik stran má kniha Magie není čarování?

Správné odpovědi zasílejte na soutěžní mail: soutez@alida.cz, nejpozději do neděle 27. 01. 2013. K odpovědím nevyužívejte komentáře!

05 Pro 2012 Soutěž o 3 knihy Aranžování květin
 |  Rubrika: Soutěže  | Štítky: ,  | Komentáře vypnuty

kniha aranzovaniVánoce se nezadržitelně blíží, atak vás možná potěší možnost výhry jedné ze tří publikací Aranžování květin (autoři: Mark Welford, Stephen Wicks). Jde o knihu jednoduchých aranžmá z květin dostupných po celý rok, ať je koupíte v květinářství, nebo uříznete na své zahrádce, je inspirací. Zkuste, které barvy nejlépe ladí tón v tónu nebo jsou v kontrastu, pohrajte si s tvarem květin a vyberte správnou vázu z čirého skla, kovový kbelík, dřevěný box, starou přepravku od vína či šperkovnici. Naučte se používat aranžérskou hmotu, vázat kytice do ruky a vytvořit korsáž na svatbu. Najděte způsoby, jak co nejdéle udržet květiny čerstvé, voňavé a krásné. Knihu vydala Euromedia Group k.s., Ikar

Soutěžní otázka:

Kolik stran má kniha Aranžování květin? Správné odpovědi zasílejte na soutěžní mail soutez@alida.cz, a to nejpozději do neděle 16. 12. 2012

05 Pro 2012 Cvičením Pilates ke štíhlé postavě

V dnešním článku vám opět přinášíme tip na Vánoce. Zdraví je nejpřednější. Ne vždy si ale pomůžeme jen a pouze chemickými preparáty a různými doplňky stravy. I pokud nepijete a nekouříte, vaše tělo strádá. Velmi důležitý je totiž také pohyb. Právě proto vám dnes chceme představit sadu pro domácí pohodové cvičení, kterým nejen že shodíte přebytečné kilogramy, ale také zpevníte postavu-jde o  Pilates pro štíhlou postavu – sada.

Pilates

pilates cviceniCvičení pilates je výjimečný způsob, jak dosáhnout skvělé fyzické kondice a duševní rovnováhy. Již desítky let  slouží tato metoda lidem k lepšímu pocitu pohody a pomáhá jim při formování účinně fungujícího, zdravého a silného těla. Vyzkoušejte si, jak lze s pomocí pilates shodit nadbytečné kilogramy, vyrýsovat postavu a pozitivně proměnit své tělo.

Tento instruktážní průvodce doplněný barevnými fotografiemi obsahuje na 64 stranách kompletní program pilates. Najdete zde snazší verze cviků určené pro začátečníky a těžší, náročnější varianty stejných cviků pro pokročilé.

Pokud pilates zkombinujete s vyváženou stravou a pravidelným kardiovaskulárním cvičením, může být tato cvičební metoda úspěšným faktorem při hubnutí. Kniha Pilates pro štíhlou postavu pomůže jak začátečníkům, tak zkušeným  cvičencům objevovat vlastní tělo a jeho skutečný potenciál.

02 Lis 2012 Knihkupectví pro každého

V dnešním článku se opět budeme věnovat radám a tipům na Vánoční dárky. Také se u vás v rodině říká, že pokud není pod stromečkem knížka, nejsou Vánoční svátky úplné. Ovšem knížky jsou poměrně drahým dárkem. Můžete ale nakupovat na Internetu, kde seženete knížky stejně jako ostatní zboží. Ti, co na Internetu nakupují vše snad kromě potravin denní potřeby, mi dají za pravdu.

azknihyNás velmi zaujala nabídka internetového knihkupectví AZknihy.cz, kde najdete knihy přehledně řazené do několika kategorií. Velmi nás zaujalo také vyhledávání. Pokud jste si jisti, že vaši blízcí mají rádi řekněme daného spisovatele, jednoduše si vyhledáte všechny jeho publikace a vyberete ty, které obdarovanému ještě chybí v knihovničce.

pohybove-hryInternetové knihkupectví má velmi mnoho výhod. Každá kniha je opatřena fotografií obálky a samozřejmě také popiskem. V něm zjistíte žánr, počet stran knihy, styl vazby a podobně. V e-shopu s knihami AZknihy.cz najdete velký výběr knih všech žánrů a literárních stylů, takže si vybere opravdu každý. Internetové knihkupectví navíc nemusí platit nájem za kamennou pobočku, myslet na platy prodavaček a podobně. Přesně to je důvod, proč mohou být knihy až o desítky procent levnější.

Pokud navíc kupujete knihy pro sebe a nepotrpíte si na obálce, zavítejte do sekce zlevněných knih, kde najdete knihy se slevou až 50%, které mají více či méně porušenou obálku. O obal ale u knih nejde, jde o obsah a ten porušený není.

Pokud si vyberete daný titul, můžete se na něho těšit už za 3 dny. Knihy jsou baleny tak, že nedojde k jejich omlácení nebo jinému znehodnocení. Dobrou zprávu ale máme i pro obyvatelé Prahy. Pokud nechcete platit poštovné, můžete si objednané publikace osobně vyzvednout na Praze 8.

14 Říj 2012 BIBLE DALÍ-ideální dárek pro náročné

…aneb vzácné setkání víry a uměníBible Dali

Jedinečné vydání, jedinečná investice v podobě limitováné edice 444 kusů Bible Dalí, je bezesporu vhodným dárkem pro všechny, o kterých si myslíte, že mají vše co potřebojí nebo si to koupí. Kniha je ručně vázána do kvalitní kůže, s pozlaceným podpisem obdivovaného mistra, do nějž je v unikátních kombinacích vsazen čtvrtkarátový briliant a tři drahé kameny.

Kniha představuje monumentální dílo, které se vymyká běžnému chápání knižní podstaty. Dílo, které se dotýká srdce i rozumu.

Kniha vás doslova nadchne, protože obsahuje 105 ilustrací Salvadora Dalího na 900ti stranách velkého formátu. Kniha s rozměry 35 x 47 centimetrů a váhou 15 kilogramů je vskutku viditelnou investicí.

Okamžitě po svém vydání se stala součástí knihoven Papeže Benedikta XVI., Prezidenta Václava Klause i Kardinála Dominika Duky, jenž o ní prohlásil: „Ilustrace Salvadora Daliho nám připomínají, že Bible, Boží slovo, k nám přichází z jiného světa, světa krásy a dobra. Také nám připomínají zásluhu Španělska o krásu biblického jazyka.“

Bible Dalí je rodinnou pokladnicí citu a investic. Její hodnota roste úměrně s časem, finančníky je považována za movitý majetek, zatímco umělci je chápána jako odkaz a sbírka nejslavnějšího surrealisty všech dob, Salvadora Dalího, jehož ilustracemi je hojně doplněna. Jedná se tedy o knihu, která se v rodině nekupuje, ale dědí.ukazka z Bible Dali

Realizujte svou výjimečnou investici a vyberte si svou Bibli Dalí na www.bibledali.cz

Nákup Bible Dalí je vaším významným krokem do světa investic. Každý jeden kus této vzácné knihy je evidován a opatřen pořadovým číslem a certifikátem.

02 Říj 2012 Soutěž o tři romány „Jedenáct“
 |  Rubrika: Služby, Soutěže, Zajímavosti  | Štítky: , ,  | Komentáře vypnuty

jedenactJedenáct (JEDEN OKAMŽIK – JEDENÁCT ŽIVOTŮ – BEZPOČET DŮSLEDKŮ) je citlivý pohled do lidské duše prodchnutý jemným humorem. Vypráví o životních paradoxech, o důsledcích našich činů, o ztrátách a nálezech a v neposlední řadě i o lásce. Kniha popisuje hlavního hrdinu, Chrise Cotswolda, který utíká z Austrálie před svou minulostí a je poněkud uzavřený. Pokud vás zajímá jeho příběh, který končí tím, že Chris vychází ze své ulity, soutěžte s námi o 3 publikace Jedenáct nebo objednávejte na bux.cz. Knihu vydala Euromedia Group k.s., Knižní klub, autorem je britský spisovatel Mark Watson.

Soutěžní otázka:

Kolik stran má kniha Jedenáct? Správné odpovědi zasílejte na soutěžní mail soutez@alida.cz, a to nejpozději do pátku, 12. 10. 2012.

27 Zář 2012 Výherci soutěže o 3 knihy Feng-šuej pro dům-Exteriér
 |  Rubrika: Bydlení, Soutěže  | Štítky:  | Zanechte komentář

feng suej pro dumGratulujeme třem vybraným soutěžícím, kteří správně odpověděli, že kniha Feng-šuej pro dům-Exteriér má 274 stran. Mimořádně zdařilá kniha je doplněna řadou ilustrací, plánků a fotografií. Autorem knihy je vynikající mistr feng-šuej Joey Yap. Knihu vydala Euromedia Group k.s., Ikar

Výherci:
Dana Fantová, Popice
Lenka Tajmrová, Hradec Králové
Josef Háděl, Otrokovice