Štítek pro ◊ Fejetony ◊

20 Kvě 2012 Zpovědnice-vypovídej se

Portál PeopleLovePeople.cz zná snad každý. Najdete zde velkou spoustu citátů, lidových mouder, ale také odpočinkových vtipů. Přečíst si můžete básničky či povídky vašich vrstevníků a už je na vás, zda se chcete pobavit nebo si přečíst nějaký pochmurný příběh ze života. Do mnoha sekcí tohoto inovativního webu, který si nachází stále více příznivců také na Facebooku, můžete přidávat vlastní příspěvky. Výjimkou není ani zpovědnice. Tato sekce se velmi rychle rozvíjí a dnes a denně do ní píšete vlastní příspěvky.

zpovednice

Občas totiž není jednoduché svěřit se druhé osobě, a přesto ze sebe ať už negativní, nebo pozitivní zážitek potřebujeme dostat. Do zpovědnice může napsat naprosto kdokoliv, kdo má partnerské problémy, nevyřešenou lásku nebo problémy s rodiči. Ty totiž své ratolesti v určitém věku jakoby zcela přestali chápat. Problém je ale oboustranný. Teenageři také nechápou věčné příkazy a zákazy. O tom všem se můžete rozepsat a podělit se tak o zážitky a zkušenosti s ostatními. Ti také mohou tvůj článek hodnotit, což je super zpětná vazba pro každého pisatele. Ostatně zpovědnici si vyžádali pravidelní čtenáři a všichni, kteří na portál přispívali ještě mnohem dříve, než byla zpovědnice spuštěna.

19 Úno 2012 Kdyby věci uměly mluvit …

miminoZaprášená fotoalba jsou domovem sentimentálních vzpomínek a starých podobizen. Dají se v nich nalézt různí lidé s různými zážitky. Například tenhle malý človíček z fotografie si toho zatím moc neprožil. Ráno kafíčko, pohodička, porod, no prostě den jako každý jiný. Nejspíš vůbec netuší, co ho v životě čeká. A proto, když se na fotku podívám, cítím potřebu předat mu některá životní moudra.

Tak především, ty pidimužíku, nezlob rodiče. Pravděpodobně budeš mít jenom jedny, tak je neodpuzuj svým ustavičným pláčem. Taky by ses už neměl počůrávat, to správní chlapi nedělají.

Probouzení v noci a vyžadování další ukolébavky už dávno vyšlo z módy, takže v rámci zachování dobré reputace ti doporučuji s tím přestat.

Až vyrosteš a budeš navštěvovat mateřskou školku, pocítíš možná chuť vyzkoušet si své zápasnické dovednosti. Bij se ale podle pravidel, útoky zezadu nebo vypichování očí nejsou hodny chování gentlemana. Bude-li se ti líbit nějaká mladá dáma, její srdce si nejlépe podmaníš květinami či milostnými sonety. Zde, ty malý Don Juane, na tebe apeluji, aby ses vyvaroval oplzlých a nemravných veršů. To tvá dáma jistě číst nechce a spíše ji tím urazíš.

Rád bych ti předal i osm obecných rad. Budeš-li se někdy cítit pod psa, teplý čaj a maminčiny koláčky ti určitě zvednou náladu. Hodně sportuj, výborně se uč, dostatečně spi, chovej se slušně a jez ovoce i zeleninu.

Nejsem si jistý, co by mi po tak velkém přívalu informací klučina řekl. Nejspíš by odvětil: „Beee bee beeeee…“ Možná by odpověděl: „Fňuk, fňuk, fňuk…“ Moji radu ohledně nebrečení očividně přeslechl. Snad si zapamatoval alespoň část tipů jak spokojeně prožít své mládí. A kdyby si na ně nevzpomněl, nic se nestane. Vyrostu z něj určitě dobře.

01 Úno 2012 Slovník spisovné školštiny
 |  Rubrika: Pro pobavení, Zajímavosti  | Štítky: , ,  | Zanechte komentář

skola zivotaI. Školní řád = sci-fi povídka s prvky absurdity

- popisuje ideální avšak nedosažitelný stav, kdy se studenti a vyučující navzájem respektují

II. Šatní skříň = úložný prostor bez madla a bez reálného využití

- pozor, za žádných okolností nevyndávejte „ventilační kolečko“, hrozí trestní stíhání

III. Zvonění = startovní výstřel k běhu do jídelny

- doporučuji mít sbalenou tašku a zakleknout do bloků nejméně 10 sekund předem

IV. Svačinová přestávka =  jediná pauza, kdy si stihnete dojít na toaletu

- neztrácejte čas jezením svačiny, na to máte dost času o hodině

V. Třídní schůzky = událost, při které se rodiče dozvědí vaše skutečné známky

- tuto akci doporučuji doma zamlčet všem, kteří mají dobré či horší známky

VI. Kmenová učebna = místnost, kde vám v lavici neustále někdo zanechává zbytky ze svačiny

- v rámci spravedlnosti to někomu při příští příležitosti oplaťte

VII. Vysvědčení = list zvláštního papíru vyměněný s vyučujícím za květinu či bonboniéru

- kvůli žáruvzdornosti se nehodí ani na podpal

VIII. Houpací kůň = pohyby studenta hlavou při poslechu kárání či jiné rozmluvě s vyučujícím

- pohyby je vhodné prokládat citoslovcem „Hmm“ a „Mhh“

IX. Exkurze = den se vstáváním rannějším než do školy a s návratem pozdnějším než ze školy

- při výběru cíle exkurze přebírá vyučující funkci kormidelníka v rozbouřené třídě

X. Termín odevzdání práce = večer před tímto datem začíná student opravdu pracovat

- je zvláštní, jak často se onen večer rozbíjí domácí tiskárna

XI. Odpolední vyučování = část výuky, na kterou se dostaví pouze ti, kterým ujel autobus a musí

čekat na další

- ti, co zůstali, jsou mrzutí a unavení, a proto se mnoho nenaučí

XII. Domácí úkol = to, čemu studenti říkají: „Fakt byl, jó?!“

- tvoří hlavní pracovní náplň pilného studenta o přestávkách

XIII. Jídelna = restaurace bez obsluhy ale za to s dozorem

- jako na silnici zde vyučující předjíždí zleva a bez znamení o změně směru jízdy

XIV. Maturita = sled trochu větších testů

- na tuto událost si připravte obvzlášť dlouhé taháky

XV. Známky = čísla vypočítaná přes nepřímou úměrnost k procentu úspěšnosti a tedy nespravedlivě

- 1 = nemožné
- 2 = zázrak
- 3 = nenormální
- 4 = pozoruhodné
- 5 = v Rusku jsem borec

03 Zář 2011 Témata oslav :-)
 |  Rubrika: Vztahy  | Štítky: ,  | Zanechte komentář

Tento víkend jsem byla pozvaná na grilování a oslavu kulatých narozenin mé kamarádky. Připravovala jsem jí dárek a chtěla k němu nejen říct, ale i připsat pár vět, aby věděla, že nejen tenhle den je potřeba slavit, ale že žijeme báječnej život vlastně stále dokola.

Vzpomněla jsem si, že jsem jí poznala někde na praxi a že jsme byly bláznivé holky, co si nedělají starosti a hlavu vůbec s ničím. Nosily jsme baretky a sukně s kanýrama a vše co bylo potřeba řešit, se vešlo do taštičky na šminky.

Podruhé jsme se setkaly v našem prvním zaměstnání…doba kolem dvaceti let, předrevoluční systém zlatých brigád a trvalá tak pevná, že když se člověk při pití koktejlu trefil vedle, brčko zůstalo uvězněné ve vlasech.

Vše co bylo potřeba řešit, nosilo kalhoty.

Když se tehdy jedna naše kolegyňka podruhé vdávala, bylo jí třicet osm a my si říkaly, jestli to v tomhle věku má ještě vůbec cenu.

Mimochodem, v  sobotu se slavila čtyřicítka.

My se cítíme báječně. Stále řešíme to, co nosí kalhoty, za vydatné spolupráce zázraků z kosmetické taštičky a máme celý život před sebou.  Za dalších dvacet let, budeme vzpomínat na to, jak jsme byly krásné právě dnes.  Jak jsme neměly žádné starosti a jen jsme si užívaly pozornosti mužů a ignorace našich pubertálních dětí. Bolelo nás maximálně zlomené srdce anebo pohledy závistivých sousedů.

Chci říct, že ač nám to mnohdy tak nepřijde, máme báječný život. Přátelé, rodinu, děti a vypadáme neskutečně nádherně. Ano, právě dnes. Právě dnešek, je ten nejúžasnější z dnů, který můžeme prožít a tak bychom se do něj měli probouzet.

Třeba to nevyjdu úplně pokaždé, ale……… vždyť žádný jiný den už nebude stejný, jako právě ten dnešní….