Štítek pro ◊ Ekologie ◊

20 Kvě 2014 Dodržujte pitný režim se zásobníky pramenité vody

Dostatečný pitný režim je základem pro zdravý životní styl. Denní příjem tekutin by měl být alespoň 2-3 litry vody. Ideálním nápojem je čistá voda bez bublinek. Spousta lidí si samozřejmě kupuje vodu balenou v pet lahvích, ale ta kohoutková je mnohdy daleko lepší a zdravější. Voda z kohoutku je také o hodně ekologicky šetrnější. Není zapotřebí ji přepravovat v plastových lahvích, které je následně třeba třídit a tak dále.

Voda z kohoutku však není na všech místech stejně dobrá. Její kvalita i chuť se místo od místa značně liší. Třeba i v rámci jednoho města v jednotlivých částech chutná jinak. Nejvíce záleží na tom, jak daleko od zdroje se odběrové místo nachází.

Pokud již nechcete utrácet zbytečné peníze za balenou vodu a raději byste přešli ke konzumaci vody z kohoutku, ale voda ve vaší lokalitě není přímo ideální, nezoufejte! Kvalita vody se dá velmi jednoduše upravit. Stačí si domů nebo do firmy pořídit filtry na vodu nebo přímo výdejník pramenité vody.

Jsou dvě možnosti, buď si pořídíte výdejník, který v sobě má připevněný barel s určitým množstvím vody. Jednotlivé barely se samozřejmě dají velmi jednoduše vyměňovat a doplňovat. Rozvoz jednotlivých barelů obsahem 18,9 litrů vody je zcela zdarma až do vašeho odběratelského stanoviště. Voda je balená v ekologických a vratných obalech. Výhodu zásobníku je, že z jednoho kohoutku teče příjemně vychlazená voda o teplotě 5°C. Z druhého uzávěru pak teče voda o teplotě 95°C, kterou si můžete zalít čaj nebo kávu. Některé výdejníky jsou navíc obohaceny o malou ledničku v dolní části, kde můžete uchovávat ostatní nápoje, sirupy či citron.

Druhým typem výdejním jsou takové, které napojíte přímo na vodovodní kohoutek. Tyto výdejník obsahují speciální filtry, které vodovodní vodu zbaví chloru a tím i nepříjemné chuti. Výhodou je že výdejník s připojením na vodovodní řad má vodu neustále k dispozici a to 24/7. I tyto výdejním mívají dva uzávěry – jeden s horkou a druhý se studenou vodou. Výdejník má navíc funkci waterblock, která zamezí nechtěnému úniku tekutiny. Navíc vám odpadne starost s neustálým objednáváním barelů s vodou.

Čistá a příjemně vychlazená voda bude vám i vašim zaměstnancům neustále při ruce, což jistě s přicházejícími horkými měsíci oceníte!

30 Čer 2012 Maminky, zkuste jednorázové pleny z kukuřičného škrobu

Dnešní článek bude pro všechny mladé maminky jako vyšitý. Mrkneme se totiž „na zoubek“ ekologickým, tedy biologicky rozložitelným dětským plenkám. V Evropě se totiž podle odhadů ročně spotřebovávají tuny dětských plenek a to znamená také tuny odpadu, který je velmi těžko rozložitelný. Právě proto se hodně ekologicky smýšlejících maminek soustředí a eko plenky. Ale i zde musíme být při výběru obezřetní.

Není eko jako eko

Výrobci většiny ekologických jednorázových plen správně tvrdí, že jejich pleny jsou částečně biodegradabilní, nebo že jsou při výrobě použity z větší či menší části obnovitelné zdroje. Bohužel stává se, že ke konečným zákazníkům se už dostane informace zdeformovaná a mezi maminkami jsou pak za ekologické pleny, brány pleny, které jsou ekologické jen v porovnání s klasickými jednorázovými. Tedy ekologičtější.  A to ještě většinou proto, že obsahují menší procento polyetylenu nebo polypropylenu. V žádném případě však nejsou 100% biodegradabilní neboli kompostovatelné.  Většina ekologických jednorázových plen je, v závislosti na použitých materiálech a technologiích, rozložitelná z 50-85%.

Pleny KIKKO ECO

KIKKO ECOPleny KIKKO ECO jsou certifikovány jako 100% biodegradabilní podle standardů N13432 a ASTM6400

A za běžných podmínek se v zemi rozloží za 90 dní. Výrobci použitých materiálů deklarují, že k jejich výrobě nebyly použité geneticky modifikované rostlinné materiály a k výrobě se zásadně používají odpady z osiva, které není použitelné na lidskou nebo zvířecí spotřebu.

Pleny KIKKO ECO nezpůsobují žádné alergické reakce a co bude pro maminky hodně důležité, nejsou nijak parfémovány. Základem 100% biodegradabilních plen KIKKO ECO je speciální netkaná textilie Ingeo ™ Fibre, jejíž výchozí surovinou je kukuřičný škrob. Tato textilie se vyrábí v USA. Pleny jsou dále složeny z biodegradabilního biofilmu, který zaručuje prodyšnost a zároveň nepropouští vlhkost a jádro pleny je tvořeno celulosou s minimálním přídavkem superabsobčního biopolymeru. Pleny jsou navíc baleny v rozložitelných sáčcích z biofilmu PBAT+PLA  a papírových krabicích.

Všechny tyto materiály jsou certifikované a jejich výrobce garantuje, že celá plena je po odstranění lepítek biodegradabilní a kompostovatelná.

Více na kikko.cz