Štítek pro ◊ Domácnost ◊

04 Čer 2015 Kulečníkový stůl – zábava, zdravý adrenalin a příjemná hra!
 |  Rubrika: Obchody  | Štítky:  | Zanechte komentář

Zatímco dříve si kulečníkový stůl mohl jen málokdo, v současné době je tato forma zábavy dostupná prakticky komukoli. Tu a tam jsou časy, kdy se oblíbenému a uklidňujícímu biliardu věnovali bohatí, kteří si jeho pořízení mohli dovolit, a pro obyčejné lidi byl stůl potažený zpravidla zeleným plátnem jen nedosažitelným snem. Kulečník – to není jen jeden z mnoha sportů, kterému se dá věnovat profesionálně či jen tak pro zábavu. Kulečník – to je příjemná forma zábavy a setkání s přáteli, příležitost nechat se zaplavit zdravým adrenalinem i chutí po vítězství.

Kulečníkový stůl pro každého

kulecnik klidny zKulečníkových stolů je k dostání nepřeberné množství.  Jednotlivé kousky se od sebe liší nejen cenou, za kterou jej můžete pořídit, ale i provedením, barvou či účelem, ke kterému byly vyrobeny. Pro chvilky zábavy s přáteli u lahodného drinku a dobrého jídla vám bohatě postačí klasický kulečník, chcete-li se této aktivitě věnovat na profesionální úrovni, je vaší jasnou volbou kulečníkový stůl k tomu uzpůsobený. Stačí jen mít dostatek místa pro jeho umístění a zábava může začít!

Bez tága to nejde

Chcete-li hrát kulečník ať už na jakékoli úrovni, je jasné, že kuchyňskou vařečkou či rozkládacím deštníkem do koulí cvrnkat nebudete. K této hře jsou nedílnou součástí nejen samotné koule různých barev a čísel, ale především kulečníkové tágo, bez kterého se jednoduše neobejdete. Kdo se chce kulečníku věnovat častěji, se zapálením pro hru a touze neustále se zlepšovat, měl by si pořídit své vlastní kvalitní tágo, se kterým se doslova sžije a odvede jen ty nejlepší výkony. Tágo není jen kus dřeva s modrou špičkou, pro někoho, kdo kulečník hraje, je to nástroj, který jej dovede ke sladkému vítězství či hořké prohře.

Červená, modrá, zelená!

Většina lidí si kulečníkový stůl vybaví s jasně zeleným plátnem, které při hře nikdo nechce natrhnout. V současné době ale zelené odstíny nejsou povinností! Můžete se setkat i s kulečníkovými stoly v modrém či červeném provedení – barvách, které vaší hře dodají úplně nový rozměr! Prodej kulečníkových stolů je v dnešní době poměrně rozšířen a díky tomu si můžete vybrat ten pravý kulečníkový stůl poměrně snadno a to již od 6000 Kč!

17 Led 2015 Půdní byty a prostory v Praze s luxusním výhledem
 |  Rubrika: Bydlení  | Štítky:  | Zanechte komentář

Pokud milujete městský ruch a chcete bydlet ve velkoměstě, jako je Praha, neměli byste podceňovat bydlení. Skutečně krásné byty v obyčejných nabídkách a inzerátech nenajdete. Sháníte opravdu luxusní bydlení, kde se budete cítit jako doma? Potrpíte si na krásné výhledy? Udělejte si domov z prostorů, které jsou vysoko. A to na půdě!

Je až k neuvěření kolik krásných půdních bytů se v Praze nachází. Bohužel nejsou tolik v povědomí lidí, kteří shánějí bydlení. Smutnou realitou je také fakt, že tyto rozlehlé prostory se stále používají k sušení prádla, hromadění všemožného harampádí nebo v nich zkrátka žijí holubi. Přitom jsou to tak krásná místa, která jsou snem snad každého. Majitelé těchto půd samozřejmě vědí, jaké skvosty se jim pod střechou nachází. Problém je v tom, že neví, jak začít tyto prostory využívat a především, jak vyřešit finanční otázku. Přeci jen kapitál nutný k obnově není nízký. Proto je důležité, začít pátrat po tom, jak z těchto prostorů vykouzlit krásné byty a zvýšit si tak příjmy. Není na tom nic složitého. Stačí vědět, na koho se obrátit a kdo vám může pomoci. Nebudete na to tak sami a vše půjde mnohem snadněji.

Firma Půdy Praha nabízí výhodnou spolupráci. Stačí jim nabídnout své půdní prostory k odkupu a firma už pak zařídí stavební práce, které vylepší váš dům. Vše se bude řídit v rámci nefinančního plnění. Byty vám pak budou vydělávat peníze například do fondu oprav.

Jedná se o kvalitní stavební práce firmy Půdy realizace s.r.o. Po celou dobu prací za vše firma ručí a nese zodpovědnost. Nemusíte se tak strachovat, že by vás forma odkázala na někoho dalšího a zřekla se tak veškeré práce. Férové jednání a spokojenost zákazníka jsou zde na prvním místě. Nebudete se prakticky o nic starat. Firma za váš zařídí veškerá potřebná povolení, projektovou dokumentaci, revize a samozřejmě i úklid, který je nezbytnou součástí jakékoliv přestavby a oprav. Skvělou zprávou také je, že úpravy půdních prostorů zahrnují i realizace přestavby společných prostorů domu, výměny a opravy oken, střechy, dveří, výtahů, fasády, rozvodů vody, plynu, elektriky a dalšího. Jak velké a časové náročné práce se budou odvádět, závisí samozřejmě na případ od případu. Vězte, že budete překvapeni, jak se ze staré, zašlé půdy vykouzlí útulné a moderní byty i pro ty nejnáročnější klienty.

Pokud vás zajímá více informací, neváhejte a navštivte webové stránky firmy, kde se dozvíte veškeré informace, které vás budou zajímat. Najdete tam složku současných projektů, kde se na vlastní oči můžete přesvědčit, jakou práci firma odvádí. Fotografie, popisy bytů a lokality, ceník, financování a smlouvy a samozřejmě kontakt, kde se dozvíte odpovědi na vaše otázky.

V kolonce dokončených projektů se můžete kochat krásami prostorů, které odhalily svou pravou tvář. Nádherné byty, které jsou v nabídce nebo které už mají své šťastné majitele. Veškeré popisky bytů a domů jsou vám k dispozici. Rozhodování, zda je takový byt pro vás, bude hned jednodušší. Ve složce byty k prodeji, tak třeba najdete nejen krásný půdní prostor, ale také místo, kterému budete říkat domoc. Na webu kromě dalších užitečných informací, najdete i možnost virtuální prohlídky několika bytů.

Půdní byty tak mohou být přesně to, co hledáte pro vaši rodinu. Nebuďte všední a mrkněte na nabídku. Třeba právě tam najdete to, co hledáte. Mějte Prahu na dlani! Jste majitelem domu, který přesně takové prostory, které mají předpoklady, že z nich vznikne místo pro život, nabízí? Neváhejte ani vteřinu a přilepšete nejen vašemu domu, ale i vaší peněžence! Realizace těchto prostorů pro vás nemůže být jednodušší.

20 Pro 2014 Kam pro novou kuchyň v Brně?
 |  Rubrika: Bydlení  | Štítky:  | Zanechte komentář

Účelně řešená a designově propracovaná kuchyň je snem nejen každé ženy, ale každého, kdo rád vaří a připravuje jídla pro své blízké. Každému člověku však vyhovuje něco jiného, proto je důležité výběr kuchyně důkladně promyslet a pokusit se pracovat se všemi možnostmi. Pokud jste obyvateli Brna nebo jeho blízkého okolí, dnes přinášíme článek určený přesně pro vás. Srovnání dodavatelů a výrobců kuchyní v Brně, vám může pomoci se rozhodnout, kam zamířit, když už je starou potřeba vyměnit.

Jak sami posléze zjistíte v Brně je mnoho kuchyňských studií, které mají v nabídce nespočet nabídek realizací v oblasti kuchyňských linek. Široká nabídka mnoha typů a materiálů použitých na výrobu kuchyně je důležitá, abyste měli z čeho vybírat. Proto není nejlepším nápadem je obracet na truhlářství, jež vám vyrobí kuchyň pouze ze dřeva jako například DUDA truhlářství.

Dále existuje mnoho firem, které mají pobočky po celé České republice a tedy i v Brně, jako Kuchyně Hanák nebo studio Schmidt. Pokud ale chcete vlastnit originální, ale ne předraženou kuchyň je lepší se obrátit na menší kuchyňské studio, nabízející mnoho variant, díky kterým nová kuchyň skvěle zapadne do vaší domácnosti. Tou pravou volbou by mohla být společnost GABON, sídlící v Brně Bohunicích.

Tyto kuchyně Brno mají ve své nabídce, jak kousky nadčasové, jež se vám ani za několik let neokoukají, tak designově propracované, moderní typy a nechybí zde ani rustikální kuchyně, kde je převládajícím materiálem samozřejmě dřevo. Lidé ze společnosti Gabon vám poradí i při výběru kuchyně do podkrovní místnosti, bytu panelového domu a dokonce není problém dodat kuchyň pro handicapované, což nabízí opravdu málo dodavatelů.

Nebojte se rekonstrukce kuchyně, je to místo, kde trávíte mnoho času, tak si ho zařiďte podle svých představ. Myslete hlavně na dostatečný úložný prostor, praktičnost při vaření a v neposlední řadě je důležitý i styl, jež by měl ladit se zbytkem celého bytu či domu.


19 Lis 2014 Jak správně vybrat svítidla do vaší domácnosti?
 |  Rubrika: Interiér  | Štítky:  | Zanechte komentář

Při vybavování nového bytu, domu nebo i po jejich rekonstrukci byste neměli podcenit ani výběr vhodného osvětlení všech místností. Světlo totiž dodává i celkovou atmosféru a díky správnému zvolení svítidel se budete u vás doma cítit příjemně. Je důležité zvolit nejen správný typ svítidel, ale i žárovky, které určují hlavní intenzitu světla. A v neposlední řadě musí být i design svítidel propracovaný, aby se hodil ke stylu vybavení vaší domácnosti.

Správně osvětlené pracovní plochy

Kuchyňská linka nebo pracovní stůl ve vaší pracovně by měl být jistě osvětlen dostatečně, abyste na práci dobře viděli a nestínili si. Je dobré zde kombinovat klasická tlumená osvětlení s osvětlením bodovým, které dokonale osvítí pracovní plochu. Stejně tak tomu je i v koupelně, kde je požadováno, aby byla dostatečně osvětlena celá místnost, ale zejména zrcadlo. Zde je také nejvhodnější sáhnout po bodovkách, ale hlavně světlech, která jsou určena do vlhkého prostředí. Dnes jsou již i v nabídce zrcadla, která v sobě mají rovnou bodová světla zabudovaná a vy tak máte při ranní hygieně dostatek světla na vylepšování vašeho zevnějšku.

Příjemné světlo v obývacím pokoji nebo ložnici

Jelikož je ložnice převážně místem odpočinku, není potřeba zde montovat příliš výkonné žárovky. Naopak je příjemnější, když při nákupu zvolíte lustr, který má mléčné sklo. Světlo se tak zjemní a příjemná atmosféra je rázem na světě. V ložnici ale nesmíte zapomenout na malé lampy nejčastěji umístěné na nočních stolcích, které vám poslouží například při večerním čtení. Proto by lampičky měly být nastavitelné, aby byla jejich účinnost osvětlení dostatečná.

Dále byste neměli podcenit ani osvětlení chodby, ale také venkovních prostorů či teras, to je ale téma na další článek. Místem, kde si můžete vybrat z širokého sortimentu designových svítidel mnoha značek je firma Casca se sídlem v Bratislavě, kde se nachází i rozlehlý showroom.

17 Lis 2014 Domovní čistírny odpadních vod, na které se můžete spolehnout
 |  Rubrika: PR články  | Štítky:  | Zanechte komentář

Každá domácnost produkuje mnoho znečištěné vody, ať se jedná o vodu při mytí nádobí, splachování toalety nebo vodu, kterou využíváme při každodenní hygieně. Odhaduje se, že každý člověk za den takto spotřebuje asi 150 litrů, což není málo. Ne každý dům je ale napojen na kanalizaci, což se dříve řešilo vlastním septikem. Dnes je zde ještě další možnost a to pořízení vlastní, domovní čistírny odpadních vod.

Princip těchto čističek, je stejný, jako u velkých čistíren odpadních vod, které čistí obrovské masy vody každý den. Jako první proces zde probíhá odstranění hrubých nečistot a dále pokračuje biologické čištění, které probíhá díky mikroorganismům. Mikroorganismy rozkládají v aktivační nádrži nebezpečné látky a díky tomu vzniká zdravotně nezávadná voda. Jako takový třetí pomyslný krok je oddělení samotné vody od kalu, který se usazuje a jenž se musí asi dvakrát do roka vyvézt. Jestliže se ale po rozboru kalu zjistí, že neobsahuje nebezpečné látky jako fosfáty nebo chlor, může se také využít k hnojení zahrady.

Společnost, která nabízí kvalitní čističky odpadních vod nejen do domácností, ale také do podniků, hotelů či kempů je Gonap. Na webu firmy naleznete v sortimentu mnoho různých typů čistíren. Čističky odpadních vod mohou být umístěny nejen v zemi, ale tato firma také nabízí čistírny v nadzemním provedení, kdy je nádrž umístěna uvnitř budovy, aby bylo zajištěno dostatečné teplo pro život mikroorganismů.

Výběr správné čistírny odpadních vod záleží hlavně na její velikosti. Tento parametr se odvíjí od počtu lidí, kteří obývají dům a tedy od počtu litrů vyprodukované odpadní vody. V základu se dělí na čistírny domácí a komunální, jejichž bližší parametry naleznete na webu společnosti Gonap.

Firma Gonap také spolupracuje i s dalšími společnostmi, díky čemuž dochází stále k inovacím a získávání nových informací v této oblasti. Firma má také samozřejmě certifikát dle systému kvality ISO 9001:2000.

12 Lis 2014 Robotický vysavač Clebo Arte
 |  Rubrika: Bydlení  | Štítky:  | Jeden komentář

V dnešním článku se zaměříme na výběr domácích spotřebičů. Jistě mi dáte za pravdu, že se nejedná o lehký úkol. Každý výrobce samozřejmě vychválí to svoje, v obchodě nám také jen těžko poradí. Spoléhat bychom měli na nezávislé testy, ale samozřejmě také spotřebitelské recenze a doporučení kamarádů, známých a rodiny.

Je úplně jedno, zda vybíráte velké spotřebiče, nebo jen něco malého, jako je rychlovarná konvice, toastovač a podobně. Hitem letošních Vánoc ale podle mnoha ukazatelů budou robotické vysavače. Ostatně vysávání je jedna z domácích prací, které většina z nás nesnáší. Právě proto byly vynalezeny robotické vysavače, které vysají interiér kdykoliv si budete přát, klidně několikrát denně, v době kdy jste v práci, v noci, prostě pracují za vás. Stejně jako spousta jiných užitečných pomocníků v domácnosti nám mají především ulehčit od domácích prací. Ovšem rozhodnout se musíte pro kvalitní vysavače.

Jaký vybrat robotický vysavač?

robo vysavacZde více než kde jinde platí, že nejsme tak bohatí, abychom mohli kupovat levné věci. Velmi levné spotřebiče podobného typu mají baterku, která nevydrží déle než několik měsíců, ale hlavně nemají takový sací výkon, aby byly vaše koberce, plovoucí či masivní podlahy jako ze škatulky

Pokročilý model robotického vysavače iClebo Arte

Nás zaujal robotický vysavač  iClebo Arte, který je výborným poměrem ceny a kvality. Velmi výkonný stroj je speciálně nastavený tak, aby místnost vysál důkladně, ale při tom nezajížděl na jedno místo dvakrát nebo dokonce vícekrát. Tím se zajistí, že provozní doba 3 hodin, po kterou jsou baterky spotřebiče schopny pracovat, vysaje i opravdu rozlehlý interiér.

Rovněž se nemusíte bát, že by vám tento typ robota nějak poškrábal nebo dokonce jinak zničil nábytek. Na rozdíl od levných modelů nenaráží do nábytku a jiných překážek.

Za cenu asi 12,500 Kč tedy dostanete kvalitní vysavač, který je bezesporu i vhodným vánočním dárkem.

05 Lis 2014 Stěhování odkudkoliv kamkoliv
 |  Rubrika: Služby  | Štítky:  | Zanechte komentář

Potřebujete se odstěhovat a nemáte dostatečně velké auto nebo po ruce siláka? Ideální volbou je Triv sťahovanie.sk. Tato firma odstěhuje jak objemné, tak i těžké věci na vámi zvolenou adresu i na Slovensko a jiné země. Přestěhují nejen domy a byty, ale i kanceláře a firmy, záleží jen na domluvě, co potřebujete odstěhovat. Přemístit lze jak stoly, televize, pohovky, tak i klavíry a prakticky vše co je potřeba.

Stěhujete-li se poprvé do zahraničí mimo evropskou unii, poradí vám, jak postupovat. V případě stěhování do zahraničí v rámci EU kam patří i Slovensko, na které se firma zvláště zaměřuje, je postup velmi jednoduchý, platí stejné podmínky jako v případě vnitrostátního stěhování.

Rychlost stěhování závisí na požadovaných službách. Například pouze stěhování na Slovensko může trvat jen pár hodin, pokud jsou ke stěhování i jiné požadavky jako je demontáž, úklid, či jiné služby může se doba stěhování mírně prodloužit. V rámci evropské unie používají nákladní auta, do mimoevropských zemí využívají lodní i leteckou dopravu, proto jsou schopni přestěhovat cokoliv kamkoliv.

Před samotným aktem není potřeba žádného speciálního zařizování jen takové, které jsou spojeny s vaším bydlením, a dále pak je nutné napsat seznam věcí, které chcete odstěhovat a čestné prohlášení, že věci, se kterými bude manipulováno, jsou opravdu vaše.

Máte obavy, kolik takové služby budou stát?

Triv nabízí vypracování cenové nabídky, před zahájením stěhovací služby. Cena se pak odvíjí od tíže předmětů a náročnosti terénu, kam je předmět přemístěn.

Pro usnadnění balení firma nabízí zdarma k zapůjčení 30 kusů krabic a lepicí pásku.

Firma si zakládá na telekomunikační dostupnosti, protože přestěhování je náročná událost a je potřeba být v kontaktu s kompetentními osobami. Triv sťahovanie můžete využít také jako firma v případě, potřebujete-li dopravit zboží od 25 gramů do 25 tun a to i v rámci celé Evropy.

Triv sťahovanie má velmi přehledné webové stránky, kde se dozvíte mimo jiné, jak postupovat při objednávce služby do zahraničí a také si můžete spočítat její přibližnou cenu. Dále pak je k dispozici e-shop s obalovými materiály, které jistě využijete nejen při balení, ale také při samotném přesunu věcí malých i velkých.

05 Lis 2014 Zabezpečení domu a majetku
 |  Rubrika: Služby  | Štítky:  | Zanechte komentář

Koho by nepřepadl vztek, když po příjezdu z dovolené domů do Brna, nebo na chatu a najde své útočiště vykradené v horším případě ještě zdevastované. Krádeží rok co rok přibývá, jak v Brně, tak i po celé České republice. Bohužel úspěšnost dopadení není příliš velká. V loňském roce bylo vykradeno celkem 4634 chat. Nejlepší obranou proti krádežím je pečlivé zabezpečení nemovitostí. Taková to investice se opravdu vyplatí, protože ani lupiči neusínají na vavřínech a šikovnost a technické vybavení lapků se stále vyvíjí a zdokonaluje. Ruku v ruce s tím vzrůstá zájem lidí o komfortní a bezpečné bydlení, které je v Brně moderní. V dnešní době je důležité si udržet bezpečí domova. Na trhu působí mnoho firem, které zajišťují dokonalé bezpečí domova. Jen některé firmy dokážou skloubit nejvyšší kvalitu výrobku, přiměřenou cenu a maximální spolehlivost. Jednou z těchto firem je Sherlock.

Bezpečí majetku můžete zajistit bezpečnostními certifikovanými dveřmi Sherlock, protipožárními dveřmi, trezorovými schránkami a trezory, nebo uzamykáním oken a balkónových dveří.

Nejlépe jak investovat do ochrany svého majetku je investice do bezpečnostních dveří. Sherlock nabízí důmyslnou pevnou konstrukci dveří, kterou vyvíjí na vlastním pracovišti a bezpečnostní dveře Sherlock Brno chrání už více jak 170 tisíc objektů. Máte-li problém s atypickou velikostí otvoru, přizpůsobí výsledný výrobek vašim požadavkům, ať už je to velikost dveří, nebo stupeň ochrany. Takto na míru sestavené dveře můžeme najít i v profesionální sféře jako je policie, armáda, agenturní organizace, nebo Pražský hrad. Firma poskytuje ke každému výrobku garanci výroby a servis.

Poskytují certifikované bezpečnostní dveře podle evropské normy ENV 1627 a to ve třech bezpečnostních třídách, dále pak dveře s třemi stupni hlukových uzávěrů, které jsou rozděleny podle množství propuštěných decibelů. Nesmí chybět tři úrovně požární odolnosti od 30 do 60 minut a dalším možným zvýšením bezpečnosti dveří jsou jistící doby. V rámci projektu objednej a hraj. Společnost Sherlock nabízí v měsíci říjnu hru o jedny bezpečnostní dveře a 2 tablety. Stačí během října objednat zboží.

K zajištění nejvyšší bezpečnosti či úschově peněžní hotovosti a cenností je nejdůležitější spolehlivá ochrana a to třeba v podobě trezorů. Při výběru trezorů vám poradí odborníci a najdou takovou variantu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Trezory Brno jsou výsledkem spolupráce konstruktérů, kriminalistů, hoteliérů i obchodníků a proto je společnost držitelem licence na provozování Technické služby, vydané Krajským ředitelstvím Policejního sboru v Bratislavě.

05 Říj 2014 OBKLÁDÁNÍ LETNÍ CHALUPY PŘÍRODNÍM KAMENEM
 |  Rubrika: Bydlení  | Štítky:  | Zanechte komentář

S manželem bydlíme v bytě v Praze. Když byly ještě děti malé, chtěli jsme jim alespoň trošku vynahradit to, co oproti ostatním dětem nikdy neměli. A to velkou zahradu a možnost pobytu v přírodě. I já s manželem trávíme většinu času jen v práci a na odpočinek ani moc nezbýval čas. A tak jsme se rozhodli postavit chalupu na Beskydsku, kde bychom jezdili každý víkend načerpat nové síly. Chaloupka nám přirostla k srdci a tak jsme se rozhodli jí po tolika letech dát nový kabát z a to rovnou z přírodního kamene.

A tak jsme začali brouzdat po internetu, jaký kámen na fasádu bychom mohli pro naše příležitostné obydlí. Na výběr bylo kvantum stavebnin i koupelnových studií. Nejvíce nás ale uchvátil kamenný obchod ve Zlíně, který se přímo zabýval přírodním a umělým kamenem. Nechtěla jsem se ale spoléhat pouze na fotografie z internetu, a tak jsme si s majitelem kamenného obchodu sjednali schůzku o víkendu, kdy jsme měli namířeno na naši chalupu.

Obchod nabízel pestré množství přírodního kamene, avšak můj zrak se upnul pouze na jeden. Zaujal mě svými ladnými přirozenými rysy a pestrým zbarvením. Ve struktuře tohoto obkladu z kvarcitu se prolínala oranžová, bílá, šedá a hnědá barva. Celá rodina mi obklad odsouhlasila a tak jsme se pustili do řešení objednávky. Vzhledem k velké rozloze obkládané plochy jsme získali slušnou množstevní slevu a dokonce i dopravu zdarma. Navíc nám byl majitel obchodu schopný zajistit dovoz do pouhého týdne, takže budeme mít chalupu do zimy s přehledem zrekonstruovanou.

Obkladový přírodní kámen má hlavně tu výhodu, že nevyžaduje nějakou náročnou údržbu. Stačí, když ho jednou za čas omyjeme tlakovou vodou. Ale takové omytí bude bohatě stačit jednou za rok. Na doporučení jsme se rozhodli na celou obloženou plochu aplikovat hydrofobní nástřik, neboli impregnaci, která má tu funkci, že uzavře póry obkladu. Tím by se měla prodloužit životnost kamene, která je už tak několik stovek let.

Nyní se už můžu jenom kochat, jak málo stačilo k tomu, aby náš dům zase vypadal jako opravdu vzhledný domov, kde se budu stále ráda vracet. Kamenný obklad, totiž do našeho domova přinesl kus přírody.

26 Srp 2014 Klimatizace s inovativními funkcemi
 |  Rubrika: Obchody  | Štítky:  | Zanechte komentář

Člověk má sice jistou schopnost termoregulace, přesto je na změny teploty okolí poměrně citlivý. Protože v našich zeměpisných šířkách se teploty vzduchu velmi mění během roku, často se uchylujeme domů, kde můžeme teplotu vzduchu lépe regulovat. Každému vyhovuje trochu jiný tepelný standard a je obecně známo, že pro dobrý spánek je vhodné teplotu v ložnici o něco snížit, zhruba na osmnáct stupňů Celsia.

V současné době si člověk už nemusí hledat teplejší nebo chladnější prostředí, které mu lépe vyhovuje, může si pomoci topením a klimatizací. A to nejenom v přímořských státech, klimatizaci si pořizuje stále více lidí v mírném pásmu. Instalaci vnitřní i venkovní jednotky by však v každém případě měli provádět odborníci.

Existuje hned několik možností, jak prostor klimatizovat. Na výběr jsou kazetové, kanálové, parapetních i podstropní klimatizace. Pro vytvoření optimálního klima třeba pro práci, slouží nástěnné klimatizace. Základní princip klimatizování však zůstává stejný. Teplý vzduch je z místnosti odváděn, část vzduchu je nasávána z okolního prostředí, další část vzduchu se recykluje.  Ochlazený vzduch je pak rozváděn ventilátory.

Klimatizují se nejenom interiéry obytných domů a bytů, stálá teplota je důležitá především v laboratořích, ale i kancelářích a některých komerčních prostorech. Klimatizace neslouží pouze k ochlazování vzduchu v interiéru, moderní klimatizační jednotky, jako je například klimatizace Daikin Emura upravuje vlastnosti vzduchu, zvlhčuje ho a především čistí. O vyčištění vzduchu od prachových částeček, organických kontaminantů a v neposlední řadě od bakterií a virů se stará fotokatalytický filtr s apatitem.

Další konkurenční výhodou klimatizace Daikin Emura je 3D průtok vzduchu, který zajistí rovnoměrné rozptýlení chladnějšího vzduchu do všech stran bez toho, aby docházelo k přímému foukání vzduchu na osoby pobývající v místnosti.

O tom, že pro spánek je výhodnější mít v místnosti o něco chladnější vzduch jsme se již zmiňovali. Díky funkci Noční režim se po zapnutí časovače, nastaví klimatizační jednotka na teplotu o 2°C nižší. Údržba klimatizace je opravdu jednoduchá a její ovládání je uživatelsky příjemné a není problém nastavit teplotu interiéru, i pokud jste momentálně mimo domov.