Štítek pro ◊ Deprese ◊

05 Úno 2013 Pozor na depresivní nálady
 |  Rubrika: Lékárna, PR články  | Štítky:  | Jeden komentář

depresivni naladaV dnešním článku se zaměříme na deprese. Sklony k depresím jsou dány geneticky, ale mohou se projevit také v důsledku neutuchajících psychických problémů. Nepleťte si ale deprese s klasickou špatnou náladou. Z té vám může pomoci filmová komedie, dobrá káva se zákuskem a podobně. Deprese je mnohem hlubším problémem, který se dá většinou řešit terapiemi a doplňky stravy nebo léky, které mozku pomohou vyrovnat se s problémy.

Někteří lidé se ve špatné náladě utápějí snad rádi. Vyhledávají problémy i tam, kde nejsou. Uvědomit bychom si ale měli, že s naším psychickým stavem bezesporu souvisí i náš stav fyzický. Mnoho nemocí může mít příčinu v psychice. Je tedy jen a pouze na vás, jestli se budete v problémech rýpat, nebo se je budete snažit vyřešit.

S depresí může bezesporu souviset také snížené sebevědomí. Nejhorší je, léčit si ego na slabších. I podle odborníků jsou takoví lidé podráždění až agresivní. Zejména na lidi, kteří nás milují. Těch se chceme zbavit jako prvních. Máme pocit, že nám házejí klacky pod nohy a nerozumí nám. Také by nás mohli přesvědčovat, že bychom s naším psychickým stavem měli něco dělat, což se nemocnému člověku samozřejmě nelíbí a dává to tedy patřičně najevo.

20 Kvě 2012 Zpovědnice-vypovídej se

Portál PeopleLovePeople.cz zná snad každý. Najdete zde velkou spoustu citátů, lidových mouder, ale také odpočinkových vtipů. Přečíst si můžete básničky či povídky vašich vrstevníků a už je na vás, zda se chcete pobavit nebo si přečíst nějaký pochmurný příběh ze života. Do mnoha sekcí tohoto inovativního webu, který si nachází stále více příznivců také na Facebooku, můžete přidávat vlastní příspěvky. Výjimkou není ani zpovědnice. Tato sekce se velmi rychle rozvíjí a dnes a denně do ní píšete vlastní příspěvky.

zpovednice

Občas totiž není jednoduché svěřit se druhé osobě, a přesto ze sebe ať už negativní, nebo pozitivní zážitek potřebujeme dostat. Do zpovědnice může napsat naprosto kdokoliv, kdo má partnerské problémy, nevyřešenou lásku nebo problémy s rodiči. Ty totiž své ratolesti v určitém věku jakoby zcela přestali chápat. Problém je ale oboustranný. Teenageři také nechápou věčné příkazy a zákazy. O tom všem se můžete rozepsat a podělit se tak o zážitky a zkušenosti s ostatními. Ti také mohou tvůj článek hodnotit, což je super zpětná vazba pro každého pisatele. Ostatně zpovědnici si vyžádali pravidelní čtenáři a všichni, kteří na portál přispívali ještě mnohem dříve, než byla zpovědnice spuštěna.

13 Dub 2012 Právní poradna pro každého

nehodyKlidný život je sice hezký, ale málo kdo z nás má to štěstí, že má v životě klid. Sem tam se totiž vyskytnou situace, které jsou pro nás více či méně stresové. Samozřejmě se může stát, že máte problémy s půjčkou, nevrlým sousedem, reklamací a podobně. V dnešní době už nemusíte vyhledávat advokáta z místa bydliště, stačí využít služeb s názvem online právní poradna.

Poradna online

Nyní se můžete zkušených odborníků zeptat z pohodlí vašeho domova. Můžete využít buď telefonickou linku, nebo komunikaci e-mailem. Musíme podotknout, že aby tato služba byla 100% profesionální, samozřejmě se jedná o placenou službu. Tím je zaručeno, že vám odpovídají odborníci na slovo vzatí z oblasti rodinného i občanského práva.

Telefonní linka je zpoplatněna devadesáti korunami za minutu a je dostupná vždy v pracovní den od 8,00 do 17,00 hod. Je tedy dobré, mít dotaz předem zformulovaný na papíru a jednoduše ho přečíst. Pak s tužkou a papírem nebo diktafonem čekat na odpověď. Samozřejmě je jedno, zda voláte jménem právnické osoby, jako podnikatel nebo fyzická osoba. Pokud vám telefonická komunikace nevyhovuje, můžete za poplatek 900 Kč dostat odpověď na otázku poslanou emailem.

Otázky do právní poradny

pravni poradnaZdaleka nejčetnějšími otázkami jsou problémy vzniklé v důsledku exekucí a společného života manželů. Rozvody, pře o majetek a o děti. Je jasné, že člověk bez právnického vzdělání se v podobné problematice jen těžko orientuje. Krom fundované odpovědi dostanete také citace jednotlivých zákonů, takže dostanete opravdu podloženou odpověď, vždy 100% správnou. Největší výhodou je ale rychlost online poradenství. Právní linka vám dá odpověď ihned, nemusíte si sjednávat schůzku s předraženým právníkem. Samozřejmostí je nestrannost a lidský přístup.

16 Led 2012 Naučte se relaxovat
 |  Rubrika: Zajímavosti, Zdraví  | Štítky: , ,  | Zanechte komentář

Zejména v době zimy se musíme naučit relaxovat. Tělo je unavené z nedostatku vitamínů a také denního světla. Do práce i z práce jdeme nebo jedeme za tmy. Rychle se postarat o domácnost a o děti a druhý den na novo. Pokud máte to štěstí, a pracujete jen 8 hodin denně, i přesto si ale každý den najděte alespoň malou chvilinku na zasloužený odpočinek.
Kvůli wellness a relaxaci nemusíte jezdit do lázní a předražených wellness hotelů. Postačí vám svíčky, vana plná pěny a relaxační hudba.
relax ve vaneHarmonické prostředí relaxu můžete mít i doma. Poproste manžela nebo babičku, ať jde s dětmi na procházku a „naložte“ se do vany. Nezapomeňte na koupelovou sůl nebo vonné oleje. Nám se velmi osvědčil levandulový olej, který jsme si přivezli z dovolené v Chorvatsku.

Zcela určitě se nezapomeňte po koupeli namazat. Použijte obvyklé tělové mléko. Zkusit ale můžete i dětský olej na vlhkou pokožku, zabalte se do županu, tím aromaterapii završíte.

20 Lis 2011 Křivda a nespravedlnost

V jedné knize (nevím už jaké, ale to je u mě běžné, to už jste si asi všimli – je to proto, že to mám nastavené tak: když přečtu něco, co mě hluboce osloví, tak se mi uloží do duše a je to tam navěky, není už pro mě pak podstatné kdo, kde, kdy a proč to řekl) jsem našla tuto větu:

DOBRÁ.    STALO  SE.    UŽ  V TOM  NEŽIJI.    MÁ  CESTA  JE  NYNÍ  VOLNÁ.    JSEM  V POLI  VŠECH  MOŽNOSTÍ.

Nabízím ji do oběhu, protože podle mého názoru má obrovskou sílu. Ano, všem se nám v životě staly „ křivdy “ a „ nespravedlnosti “ a zažili jsme „ podrazy “ a „ zrady “. Uvozovky užívám proto, že by se dalo velmi dlouze hovořit o tom, že nic jako křivda a nespravedlnost vlastně ve skutečnosti neexistuje a vše se nám stalo proto, abychom se posunuli dál.  Ale víc než všechno, co se nám stalo, nám ublíží naše setrvání v těchto pocitech křivdy, v těchto energiích ublížení a oběti.

Nebudu tu obšírně mluvit o nutnosti odpuštění těm, kdo nám to „ udělali “, místo toho nabízím tuto větu jako pomoc, abychom to alespoň opustili. Nedošli – li jsme zatím k ODPUŠTĚNÍ, volme alespoň OPUŠTĚNÍ.

Ano, stalo se. A je to pryč. Nesetrvávejme v tom, brzdí nás to v životě, vysiluje nás to. Už v tom nežijme, posuňme se alespoň o jeden – ten  první -  krok dál. Tím se uvolní a znovu otevře naše cesta. A vstoupíme do prostoru, kde na nás čekají další a další možnosti, příležitosti, výzvy a šance. Ale jistě není třeba mého tlumočení. Přečtěte si tu větu sami a sami si ji prociťte a rozkódujte. A opakujte tak dlouho, dokud bude třeba:

DOBRÁ.    STALO  SE.    UŽ  V TOM  NEŽIJI.    MÁ  CESTA  JE  NYNÍ  VOLNÁ.    JSEM  V POLI  VŠECH  MOŽNOSTÍ.

Hodně štěstí! Milena