Štítek pro ◊ Bezpečnost ◊

30 Čer 2016 Pojistěte si domácnost a žijte spokojeněji!
 |  Rubrika: Finance, Služby  | Štítky:  | Zanechte komentář

I když se říká, že domov je to nejbezpečnější místo na světě, opak je tak trochu pravdou. Domov každého z nás je vlastně permanentně pod tíhou několika hrozeb, jejichž následky mohou být ničivé. Stačí jedna vichřice, následkem které dojde k vyplavení přízemí, přepětí v sítí, které poničí elektrospotřebiče, a hrozbou je třeba i soused, který zapomene vypnout vodu a vyplaví nás. Proti všem těmto i mnoha dalším rizikům se lze chránit jen jedinou cestou. Je to kvalitní pojištění domácnosti! Jak si ho zařídit a mít jistotu, že vás bude efektně chránit?

Na rozsah pojistky si dejte pozor!

Pojištění domácnosti se vztahuje na movité věci. Kryje vás v případě, když dojde k jejich poničení, úplnému zničení i v případě odcizení. Do pojistného krytí spadají škody, které vzniknou například na nábytku, elektronice, podlahových krytinách, pojištění se vztahuje také na domácí zvířata. Je výhodou, pokud jsou v pojistce zahrnuty i peníze a cennosti, které máte doma.

klidny ergo

Než pojištění domácnosti uzavřete, musíte si pročíst pojistné podmínky. V nich najdete definice pojistných událostí a současně i seznam věcí, které jsou do pojištění zahrnuty. Věnujte tomu pozornost, protože mezi pojistkami od různých pojišťoven existují velké rozdíly. Některé pojišťovny nabízí klientům různé bonusy. Například u pojišťovny Ergo je to pojištění odpovědnosti s limitem 3 000 000 korun a pojištění bez limitů na elektroniku, sklo a stavební součásti. Jestliže si nejste jisti, zda všemu rozumíte správě, pročtěte si také odpovědi na dotazy k pojištění domácnosti.

klidny ergo

Rychle a snadno přes internet

Dříve bylo podmínkou, že před podepsáním smlouvy musel domácnost prohlédnout odhadce, který určil její cenu a na základě toho vypočítal pojistné. Dnes je proces mnohem snadnější a rychlejší. Je tu totiž online pojištění domácnosti. Pojištění domácnosti si vyřídíte z domova přes internetové stránky pojišťovny. Je třeba znát jen obytnou plochu a umět odhadnout cenu vašeho majetku.

Kolik zaplatíte?

Cena se odvíjí od velikosti obytné plochy a hodnoty majetku. Za domácnost s obytnou plochou 80 m2 a nastavené hodnotě domácnosti 1 000 000 Kč zaplatíte ročně pouze 1 955 Kč.

Kromě pojištění domácnosti si můžete sjednat také pojištění nemovitosti, které kryje škody na nemovitosti. Více se o něm dozvíte zde.

07 Led 2015 Čím ošetřit namrzlé komunikace?
 |  Rubrika: Zboží  | Štítky:  | Zanechte komentář

V dnešním článku se zaměříme tak trochu na bezpečnost. Zejména v zimním období bychom si měli dávat pozor, ať někde neuklouzneme. S tím samozřejmě souvisí také údržba chodníků, nádvoří a podobně. Samozřejmostí by měly být bezpečné silnice a dálnice.

Posypová sůl

Naprosto nejpoužívanějším materiálem při údržbě komunikací v zimním období je posypová sůl. Jedná se o technický chlorid draselný dané zrnitosti. Zrnitost je důležitá, protože velmi jemná zrníčka jsou méně užitečná než zrnitost podobná soli do myčky na nádobí. Pokud si tedy například chodník před domem sem tam posypete klasickou kuchyňskou solí, je to mnohem méně vhodné z mnoha důvodů. Prvním z nich je samozřejmě cena. Za zlome ceny kuchyňské soli totiž můžete koupit sůl posypovou, která je balena v praktických pytlích po dvacetipěti kilogramech.

Sůl na silnicích, chodnících a podobně funguje tak, že snižuje bod mrznutí vody. V podstatě tedy rozpouští led a sníh. Podle odborných textů by se bod mrznutí mohl posunout až na −21 °C, tak proč se všude udává, že posypová sůl je funkční jen do mínus sedmi stupňů? Důvod je jednoduchý. Počítat musíme s naředěním solného roztoku a samozřejmě platí, že čím menší koncentrace soli, tím nižší účinek. Tím ale rozhodně nemáme na mysli, že máte solit více než méně. Jako vždy platí zlatá střední cesta. Sůl je sice v přírodě naprosto přirozená, ale jejím nadměrným užíváním můžeme ovlivnit okolní vegetaci. Jen málokteré rostlinné druhy totiž snesou substrát s vyšším obsahem chloridu sodnéno.

Pokud potřebujete ošetřit zledovatělou komunikaci při teplotách, které jsou nižší než zmiňovaných mínus sedm stupňů, můžete použít směs chloridu sodného a vápenatého. Příměsí chloridu vápenatého získáte účinný prostředek až do teploty mínus pětatřicet stupňů. Tyto teploty u nás nejsou běžné, ale teploty kolem mínus deset stupňů ano.

02 Dub 2013 Garážová vrata pro dům i průmysl
 |  Rubrika: PR články, Služby  | Štítky: , ,  | Jeden komentář

univers garazova vrataS rozrůstajícím se automobilovým trhem a vlastněním více jak jednoho automobilu rodinou, se dnes zákazníci poohlížejí jak nejlépe zabezpečit svůj automobil. Je velmi jednoduché ho nechat stát venku před barákem. Ovšem tak ale nezabezpečíte auto před možnými povětrnostními vlivy, nebo dokonce pře poškozením či krádeží. V takovémto případě je lepší se poohlédnout po možnosti parkování vozidla v garáži. A však tím ochrana vašeho vozidla nekončí, aby garáž plně splnila svou funkci, měla by mít kvalitní vrata. Nejde jen o funkci ochranou a užitkovou, v dnešní době lze sehnat garážová vrata v modelech a barvách, jež plně budou odpovídat vašemu vkusu.

Garážová vrata se dnes už vyrábějí v několika modelech a samozřejmostí je kvalitní povrch, který je možný vybrat z několika materiálů a barev a tak lze docílit originality vašich vrat. Garážová sekční vrata Doorhan jsou vyráběna v české republice a tím je zajištěn plnohodnotný servis a záruka kvality.

Tím že jsou vrata vyráběna na míru a dle požadavků klienta jsou vhodná do garáží v garážových zástavbách měst, garáže u rodinného či panelového domu a však i do vjezdů a garáží průmyslových skladů. Průmyslová vrata jsou určena hlavně do velkých vjezdů a prostor, kde se předpokládá častý provoz. Tyto vrata jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů se zesílením pružin, které jsou koncipovány na 100 000 cyklů.

Vrata jsou dodávány cca do 3 týdnů ovšem s přihlédnutím na počet kusů a zvláštním požadavkům klienta. Veškeré typy vrat je možno odpojit od elektrického motoru a zajistit otevření ručně. Záruka na garážová vrata, jejich příslušenství a pohony se poskytuje na 24 měsíců.

02 Dub 2013 Rolovací mříže
 |  Rubrika: Bydlení, PR články, Služby  | Štítky: ,  | Zanechte komentář

mrize rolovaciS rozvojem v obchodní sféře a rozšiřováním nabídky obchodů jsou dnes jejich provozovatelé nuceni stále aktivněji vyhledávat možnosti jak své zákazníky zaujmout. U kamenných obchodů je stále nejefektivnější skleněná výloha s vystaveným zbožím. Atraktivní vzhled výloh a dveří obchodů však neláká pouze zákazníky obchodů. Bohužel se také stávají častým terčem zlodějů. Je mnoho způsobů jak svůj majetek ochránit. Bezpečnostní zámek, alarm a další, tato ochrana však nezabrání zničení skel výloh či dveří.

Každý, kdo už se s vykradením a poškozením svého majetku setkal, určitě uzná, že jakákoliv další ochrana majetku a hlavně ta mechanická je dobrý krokem k uchránění jakéhokoliv majetku.

Rolovací mříže jsou skvělou variantou pro kompletní ochranu výloh. Jsou vyrobeny z oceli, a tak jsou vhodné i pro ochranu skladovacích prostor či zabezpečení obchodních prostorů v nákupních centrech. Roletové mříže je možno použít i na garážová vrata a tak lze jednoduše ochránit i soukromý majetek. Ochranu si zaslouží jak výlohy ve zlatnictví tak i prodejny s rychlým občerstvením.

Může se zdát, že mříže můžou kazit estetický dojem dveří či výloh. Také z tohoto důvodu jsou stále mříže rolovací stále vyhledávanější. Díky motoru, kterým jsou ovládány se dají lehce srolovat a tím i skrýt a však bude-li třeba majetek opět chránit, dají se během několika minut opětovně stáhnout a mohou plně chránit váš majetek.

Kvalitní materiál a ruční výroba našich specialistů zaručuje dlouhou životnost a stabilitu mříží. Veškeré mříže jsou vyráběny na míru a tak je možno projednat veškeré technické detaily předem přímo s našimi specialisty. Cenová nabídka mříží se sjednává dle kalkulací a zpracování požadavků klientů. Problémem proto není dodat mříže v jakékoliv velikosti či speciálním tvaru. Nabízený servis k námi dodávaným mřížím je samozřejmostí. Mříže přijede náš specialista namontovat a taktéž vás poučí jak postupovat při řešení jakéhokoliv problému. Pokud dojde k jakékoliv závadě, přijede technik přímo k vám a pokud to bude v jeho možnostech, závadu odstraní na místě.

Veškeré náhradní díly i součástky pro výrobu máme neustále skladem a tak se dodací lhůta pohybuje okolo 3 týdnů. Při odběru většího počtu se dodací lhůta sjednává individuálně a taktéž i jejich následná montáž a cena.

16 Bře 2013 Kvalitní brány za rozumnou cenu
 |  Rubrika: Bydlení, PR články  | Štítky: ,  | Zanechte komentář
Česká firma Lomax působící na trhu už dlouhých 20 let je zárukou kvality a nejmodernějších technologií a designu. Jejich vlastní výroba zákazníkům umožňuje rychlý servis a dostupnost náhradních dílů.
Pokud si chcete zjednodušit život, investujte do posuvné brány. Nejen že vypadají dobře, ale také vám ušetří spoustu času se zavíráním a otevíráním. Stačí jedno kliknutí.
lomax sekcni vrataVýběr automatické brány je nejlepší konzultovat s vyškoleným technikem, který pro konkrétní situaci najde řešení. Existuje totiž více pohonů bran, které jsou ovlivněny například velikostí, hmotností brány nebo provozní činností či umístěním pohonu. Po výběru vašeho řešení vám technik zhotoví nákresy pro přípravu elektrické instalace a základu pro pohon. Další možností je zautomatizování vaší stávající brány. Existují tři typy pohonů. Pohony pro posuvné brány jsou určeny jak pro privátní, tak pro průmyslové využití, jsou spolehlivé a vyžadují minimální údržbu. Další možností je pohon pro křídlové brány a elektromechanické závory a parkovací systémy.
Skvělou nabídkou jsou ploty a brány, kde již v základní ceně máte celou pozinkovanou konstrukci. Jsou vyráběny ve čtyřech provedeních. Modern, History, Classical a Single. Samotné názvy vypovídají o vzhledu profilů. A jaké jsou výhody plotů Lomax? Nemusí se nijak udržovat, jsou kvalitně zpracovány, okouzlí vás jedinečným designem a jejich pohodlné dálkové ovládání. Se zákazníkem je jednáno individuálně a jeho objednávka je zpracována na míru. Poskytnutí návrhu i cenové nabídky je samozřejmě zdarma.
Vrata a brány firmy Lomax jsou skutečně jedničkou na našem trhu. Skvělé ohlasy mají i za hranicemi naší země, na Slovensku a v Rakousku. Dodejte kapku luxusu i vašemu domu.
15 Bře 2013 Bezpečí vašeho domova
Vždy, když odcházíte z vašeho domu či bytu se strachujete, že váš majetek není v bezpečí? Tak to je ten pravý čas hodit obavy za hlavu a pořídit si spolehlivé vchodové bezpečnostní dveře. Na dnešním trhu se dá vybrat z nepřeberného množství různých bezpečnostních dveří.

Stupně bezpečnostních tříd

vchodove-bezepecnostni-dvere Je důležité vědět, že existují 4 stupně bezpečnostní ch tříd. Bezpečnostní třída 1 vám nabídne ochranu před zlodějem, který se dveře pokusí otevřít fyzickým násilím, bez použití jakýchkoliv nástrojů. Dále tu máme 2. bezpečnostní třídu, ta zajistí ochranu nejen před fyzickým násilím, ale dveře také neselžou při použití drobných nástrojů, jako jsou kleště, drát nebo pinzeta. Bezpečnostní třída 3 nepodlehne ani při použití páčidla a nakonec 4. bezpečnostní třída a to třída, která vám poskytne nejvyšší nabízené bezpečí. Dveře podle této bezpečnostní třídy jsou odolné proti velice zkušenému zloději, který by se pokus použít nástroje jako sekeru, nůžky na plech nebo vrtačku. Tento výčet různých způsobů pokusů o znehodnocení bezpečnostních dveří ukazuje, že je výhodné zvolit některý typ bezpečnostních dveří.

Další důležité parametry

Firma NEXT vám nabízí široký sortiment bezpečnostních dveří třídy 3 a 4. Kromě třídy bezpečnosti si zde můžete vybrat z velkého množství různého designu. Povrchovou úpravu dveří si zvolíte ze tří různých materiálů a to z masivního dřeva, dýhy nebo laminátu. I barevnost, čalounění nebo kazetové povrchy si vyberete sami. Samozřejmostí je vyměření jakýchkoli dveří na míru.
V neposlední řadě si můžete zvolit například bezpečnostní typ kování nebo bezpečnostní zárubně.
Tyto dveře vám zajistí nejen bezpečí, ale mají také funkci tepelné a zvukové izolace, nebo požární odolnosti. Sortiment je opravdu obrovský, proto není problém najít pro vaše obydlí ty pravé bezpečnostní dveře.
13 Bře 2013 Autosedačky Maxi Cosi
 |  Rubrika: Děti, Obchody, PR články  | Štítky: ,  | Zanechte komentář

maxi cosi autosedackaKaždá nastávající maminka bezesporu řeší kočárek. Parametrů, podle kterých vybrat ten správný je více. Kolik chcete koleček, jak velkou korbičku, zda má jít o kombinaci a podobně. Ke kočárku je velmi výhodné v kombinaci dokoupit také autosedačku pro novorozence, tzv. vajíčko. V takovém případě jde o sedačku, kterou bez problémů přiděláte na spodek, tedy konstrukci kočárku. Pokud tedy miminko usne při převozu v autě, nemusíte ho tahat v ruce, ale popojíždíte jako s klasickým kočárkem.

Autosedačky vybírejte také podle atestů. Zdaleka nejvyhledávanější jsou autosedačky Maxi Cosi, které vynikají designem a bezpečností. Na téměř každý kočár lze dokoupit redukce pro novorozeneckou sedačku. Na výběr máte z mnoha typů i barev. Vybere si opravdu každý.

Autosedačka Maxi Cosi se dá sehnat pro všechny věkové kategorie dětí. Odborníci nedoporučují kupovat sedačky univerzální, které doslova rostou s dítětem. Bezpečnost by měla být na prvním místě, a proto nekupujte sedačky z druhé ruky. Autosedačka bývá v interiéru vozu umístěna celoročně, což ovlivňuje materiály, ze kterých je vyrobena. Zejména plasty trpí přehřátím v letním období a nedělají jim dobře mrazy v zimě. I sedačky tedy mají svou životnost.

Podtrženo, sečteno, vybírejte atestované autosedačky pokud možno, které mají crash testy. V nich i nejlevnější sedačky s isofixem porážejí i ty nejdražší, které jsou spolu s dítětem připoutány jen klasickým bezpečnostním pásem. V prvé řadě ale musíte vyzjistit, zda vaše auto isofix dětských sedaček vůbec má. U novějších vozů jde ale o naprostou klasiku.

28 Úno 2013 Dokonalá vrata
 |  Rubrika: Bydlení, PR články  | Štítky: , ,  | Zanechte komentář

doorhan vrataPodle odborníků na finance je právě nyní ta vhodná doba pomýšlet na vlastní bydlení. Pokud jste v nájmu, jistě si užíváte výhod, které to s sebou přináší. Rozhodně ale musíme zmínit i dvě podstatné nevýhody. V prvé řadě se vám zcela jistě nechce v cizím bytě cokoliv spravovat, upravovat a zvelebovat. Je totiž naprosto jasné, že tím zhodnocujete cizí nemovitost, Na druhou stranu nikdo nechce bydlet v roky nevymalovaném bytě. Druhým aspektem jsou samozřejmě finance. Nezřídka se totiž stává, že za stejné peníze, na které vás vyjde nájemné, můžete mít splátky na bydlení vlastní a nezáleží na tom, zda máte vysněný dům nebo byt.

V dnešním článku se zaměříme na novostavbu domku. Ta s sebou nese bezesporu radost, kdy všechno budete mít nové, krásné a moderní a na druhou stranu také starost. Vybrat totiž vhodné cihly, podlahové krytiny a střechu není jednoduché. Rozmyslet se, zda si připlatíte za garáž nebo za suterén. My jsme toho názoru, že se občas šetřit nevyplatí. Až nebudete mít kam uskladnit brambory, kompoty nebo kam zaparkovat sekačku či kola ihned zjistíte, že stejně budete muset přistavit nějaký menší zahradní domek. I to se dá ale řešit o trochu větší garáží, kam s přehledem zaparkujete vůz i již zmíněné nezbytnosti.

doorhanZejména ti, kteří do teď bydleli v bytech, si musí uvědomit, že se správou domku a zahrady souvisí i spousta nářadí a dalších nezbytností. Vraťme se ale ke garážím. Pozitiva garážování auta jsou jasná. V zimě nemusíte škrábat a přimrzat k volantu. V létě naopak nejedete v rozpáleném voze. V neposlední řadě do garáže dáte spoustu věcí, můžete ji využít jako malou dílnu a zapomenout nesmíme ani na bezpečnostní riziko, kdy k odcizení vozů z garáží téměř nedochází.

Aby byla garáž využívána opravdu účelně a dnes a denně, již při stavbě se zamyslete nad garážovými vraty. V nabídce nás nejvíce zaujala garážová sekční vrata Doorhan, která jsou k sehnání ve standardních i atypických rozměrech. Jde o vrata s dlouhou životností a objednat si je můžete v mnoha provedeních, dekorech a barvách. Velmi příznivá je i cena. Pokud na vrata myslíte včas, zcela jistě si nechte namontovat vrata automatická, kdy jen dálkovým ovladačem vrata otevřete nebo zavřete. Přesně to je důvod, proč je tento typ využíván i jako průmyslová vrata.

20 Pro 2012 E-cigareta Marion

marionV dnešním článku se budeme věnovat fenoménu dnešní doby- zdravému kouření. I když je všem kuřákům naprosto jasné, že kouření velmi neblaze ovlivňuje jejich zdravotní stav, přestat kouřit je jen pro opravdové osobnosti. Zvyk je totiž železná košile a návyk na nikotin je běžný u nás, stejně jako v celé Evropě i na světě.

V médiích ale proběhly také informace, že ne každá z elektronických cigaret na našem trhu je bezpečná.

V některých státech světa, zejména v severských zemích, je elektronická cigareta jen a pouze na předpis, jako pomůcka pro odvykání kouření. Abyste si byli jisti, že s nikotinem nevdechujete žádné toxické látky, měli byste sáhnout po kvalitních cigaretách. My doporučujeme elektronickou cigaretu Marion.

Výhody e-cigarety Marion jsou totiž nad míru jasné. Kvalita a dlouhá životnost jdou ruku v ruce s originálním designem. Nikdy tedy nekupujte cigarety v supermarketech nebo snad dokonce na vietnamských tržištích. Když už se rozhodnete, že s nikotinem nechcete vdechovat oxid uhelnatý a desítek toxických či karcinogenních látek, které jsou v klasických cigaretách naprosto běžné, nechte si i čas na rozmyšlenou. Můžete zkusit projít internetové diskuze na téma elektronických cigaret a podobně.

Většina kuřáků si u e-cigaret pochvaluje, že mohou kouřit i v prostorách, kde jsou běžné cigarety zakázány. Sílu cigarety navíc můžete jednoduše ovládat, takže je na vás, zda kouříte light nebo hard. A proč e-cigareta Marion? Stejně jako u většiny neoriginálních modelů vás jistě zaujme, že cigareta svítí díky malé diodce, a proto vypadá jako zapálená klasická cigareta. Navíc máte na výběr z několika modelů, takže si určitě vybere každý. Jde také o vhodný dárek nejen k Vánocům, ale i k ostatním příležitostem. Pokud nemůžete donutit partnera, aby kouřil jen na balkoně, pořiďte mu elektronickou cigaretu. A kde nakupovat? My doporučujeme e-shop ecigareta-marion.cz, kde najdete zboží s autentickými fotografiemi a popisky a samozřejmě také všechny informace o výhodách elektronického kouření.

17 Říj 2012 Jak by měly vypadat vstupní dveře?

Každý si jistě chrání své území a soukromí domu určitým způsobem. Tím klíčovým místem však obvykle jsou vchodové dveře. Je to místo kudy každý, kdo se chce dostat dovnitř, většinou prochází. Takový zlom okamžiku a překvapení. Měly by plnit funkci zároveň reprezentativní a zároveň ochrannou. Pokud se vám podaří skloubit tyto dva požadavky, máte napůl vyhráno.

drevene dvereJestliže se budete rozhodovat o tom, jaký materiál zvolit, chcete-li trochu zainvestovat, jednoznačnou výhrou jsou dřevěné vstupní dveře. Jsou odolné a navíc opravdu hezkých pár let vydrží. A co víc, dřevo přeci stárne do krásy. Navíc ho můžete kdykoli natřít, nebo přetřít. Oproti dveřím z plastu, nebo jiného umělého materiálu.

Dřevo má zkrátka něco do sebe a věřte tomu, že bude působit, stejně jako kdekoliv jinde v bytě, velice příjemným a uklidňujícím dojmem. Nebudete obklopeni škodlivými a ekologicky nešetrnými materiály.

Samozřejmě existuje ještě spousta dalších materiálů, které také vypadají dobře. Ale také jak kde. Na trhu také najdeme nepřeberné množství tvarů, tvarů výplní atd. Všude záleží jen a jen na vás a vašem vkusu. Můžete si vybrat také jednou, nebo dvoukřídlé dveře.

Mezi jedny z nejrozšířenějších materiálů patří hpl panely. Je to materiál, který je vysoce odolný, neboť je na to různě zaměřován a testován. Skládá se většinou z více vrstev. Jiný název jsou totiž tzv. sendvičové panely. Mimo výroby dveří se používá na dělící příčky, meziokenní výplně atp. Jádro tvoří extrudovaný polystyren, nebo jeho kombinace s al-plechem, či PRR výztuhou. Typy se liší podle tloušťky jádra a druhu kombinace. Mechanické a bezpečnostní informace se můžete podrobněji dozvědět přímo u výrobce, nebo distributora.