Archiv rubriky ◊ Zdraví ◊

20 Dub 2015 Když ne naboso, tak ve zdravotní obuvi!
 |  Rubrika: Zdraví  | Štítky:  | Zanechte komentář

Zdraví neřešíme na našem webovém portálu prvně a jistě ani naposled. Zaměříme se na vhodnou obuv, která by měla být samozřejmostí pro malé i velké. Je naprosto jasné, že kupovat malým dětem na sezónu klidně i dvoje boty je velmi finančně nákladné. Na druhou stranu dospělým už noha neroste, takže jde o investici, která se vám rozhodně vrátí.

Pojďme si představit boty Hanák. Jedná se o ryze českou rodinnou výrobní společnost, která se na zdraví našich nohou, ale i celého pohybového aparátu jako takového zaměřuje již 25 let. Zdravé chodidlo je totiž alfou a omegou při léčení bolestí krční páteře, kloubů a svalů. I zde totiž mohou pomoci biomechanické aktivní stélky Hanák.

Děti tak nějak od přírody vědí, že je pro ně lepší, přirozenější a zdravější chodit bosky. Velmi často můžeme vidět děti předškolkového věku, jak ze sebe rvou botičky a doma na ně bačkorky v podstatě ani nedostanete. Dospělý člověk ví, že chodit obutý je normální. Ovšem správná obuv nebo alespoň zdravotní stélka respektuje plosku nohy a nezapříčiní deformace. Palce jako výhybky do pekla, vystouplé klouby, zkrčené prsty. Říká vám to něco?

Na webovém portálu http://www.roup.eu/ najdete velké množství zdravotní obuvi, která je navíc i designově přijatelná. Už neplatí, že zdravá obuv je škaredá a vhodná jen pro starší lidi. Naopak zde najdete i velmi hezkou vycházkovou botu, ale také papuče na doma. Nás velmi zaujala nejen přehlednost zmiňovaného internetového obchodu, ale samozřejmě také sortiment, který je krom zdravotních bot rozšířen také o zdravotní pomůcky a další doplňky pro zdraví značky Energy.

Z široké nabídky si dovolujeme vyzdvihnout přípravek v tabletách Flavocel, který je vyrobený z ibišku súdánského eukalyptu, grepu, kardamomu, kopaivy a guajaku. Primárně je určen pro podporu horních cest dýchacích a plic.

23 Úno 2015 Vybíráme invalidní vozík
 |  Rubrika: Zdraví  | Štítky:  | Zanechte komentář

Je dobré uvědomit si, že pro někoho není doprava po městě domě nebo třeba obchodě, tak jednoduchá, jako pro zcela zdravého jedince. Lidé s postižením musí překonávat mnoho překážek a i s invalidními vozíky je jejich mobilita velmi omezená. Vozíkem se nelze dostat všude, ne vždy je chodník či komunikace rovná a budovy bezbariérové. Důležité je vzít v úvahu nejen bariéry v podobě schodů či vysokých obrubníků, ale také nutnost manévrování poměrně robustním vozíkem, tedy bariéry v podobě nedostatečného manévrovacího a průjezdního prostoru.

Invalidní vozíky za příznivou cenu

I přesto pro osoby s postižením dolních končetin představuje invalidní vozík zásadní pomoc v samostatném pohybu. Nákup mechanického, potažmo elektrického vozíku není levnou záležitostí. Naštěstí existuje i možnost koupit funkční repasovaný mechanický či elektrický vozík, například prostřednictvím společnosti Kros Medical, která nabízí k prodeji nejenom nové, ale i zcela funkční mírně použité invalidní vozíky renomovaných značek jako jsou Meyra, Invacare, Kuschall, Excel nebo Sunrise Medical.  Ceny vozíků se liší podle modelu i šíře sedu.

Jednotlivé modely invalidních vozíků se liší v mnoha parametrech, třeba váze či nosnosti. Běžný vozík je většinou určen pro osoby do váhy 125 Kg. Vozíky mají většinou rychloupínání kol, usnadňující převoz autem, nastavitelné podnožky a područky a možnost nastavení  těžiště. Standardem jsou i bezdušová kola, která nepíchnete ani je nemusíte dofukovat.

Elektrické invalidní vozíky lze většinou stejně jako ty mechanické používat v interiéru i exteriéru. Jednotlivé modely se liší výkonem i baterií. Máte možnost zvolit model s pohonem předních nebo zadních kol.

Invalidní skútry

Dalším pomocníkem pro tělesně postižené jsou i tříkolové a čtyřkolové invalidní skútry. Tříkolové invalidní skútry mají nižší nosnost a určené jsou spíše pro pohyb v domě či bytě a v nenáročném terénu. Čtyřkolový invalidní skútr je vhodný i pro lidi s váhou přesahující 12l kg. Jejich výhodou je větší stabilita zaručující pohodlnou jízdu i po nerovném a nezpevněném terénu, například na zahradě. Jezdit lze samozřejmě i po cestách a silnicích, a to maximální rychlostí okolo 15km/h.

18 Led 2015 Vysněná postava na dosah
 |  Rubrika: Zdraví  | Štítky:  | Zanechte komentář

Leden je symbolicky brán jako měsíc, kdy se asi nejvíce lidí snaží zhubnout a změnit svůj životní styl. Myslíte si, že to sami nezvládnete? Vsaďte na pomoc výživového poradce, který ví, co dělá. Pod jeho dohledem bude hned vaše úsilí snazší. Žádné chemické preparáty, prášky ani hladovění. Hezky zdravě, přirozeně pravidelnou, zdravou stravou. Zdarma můžete získat výživové poradenství a pestrý jídelníček na míru.

Firma Naturhouse působí ve 40 zemí světa, kde pomohla zhubnout už 4 milionům lidí. Díky exkluzivním bylinným produktům, psychické  podpoře a motivaci personálu pro vás bude hubnutí zábavou. Firma má tradici od roku 1992. Během této doby získala spousty zkušeností a neustále se zdokonaluje. V České republice má 65 dietologických center, kde s vámi budou pracovat certifikovaní odborníci. Jejich cílem je společnými silami bojovat proti obezitě a nadváze. Pravidelnými konzultacemi budete neustále motivováni. Na každém takovém sezení budete měřeni a váženi. Tím se zjistí, zda je úbytek váhy v pořádku a jestli je hodnota svalů, vody, tuků v pořádku. Samozřejmostí je podávání rad, doporučení a zodpovězení vašich dotazů. Seznámíte se i s metodou ABSI, což znamená index tvaru těla. Další nezbytnost je glykemický index potravin, který vyjadřuje rychlost, kterou se sacharidy přeměňují na glukózu.

Veškeré konzultace, měření, vážení, recepty, jídelníčky a celková podpora, je zdarma. Klient si pouze hradí doporučené přírodní, bylinné produkty, které jsou pro hubnutí prospěšné. Neměli byste zanedbávat žádnou část těla a samozřejmě se pravidelně hýbat! Jak zhubnout stehna a zadek? Základem je správná strava, pravidelný pitný režim a samozřejmě pohyb a cvičení.

Chcete změnu? Chcete být na sebe hrdí, že jste svým vlastním úsilím dokázali snížit vaši váhu? Vedle pravidelného pohybu je nezbytný i správný jídelníček, který získáte jen ve spolupráci s odborníky. Vykročte do nového roku zdravě. Navštivte webové stránky firmy a zjistěte další informace. Včetně zkušeností klientů, což je skvělá motivace. Změňte svůj život!

17 Led 2015 Rehabilitační lehátka pro vaši ordinaci
 |  Rubrika: Zdraví  | Štítky:  | Zanechte komentář

Pokud nutně sháníte rehabilitační lehátka a nevíte, kam se obrátit, máme pro vás skvělý tip! Jděte tam, kde vám nabídnou skutečnou kvalitu za super cenu. Přesně to nabízí firma Resi. Během patnáctileté tradice nastřádala spousty zkušeností a řadí se tak mezi přední výrobce v České republice. To dokazuje i typ odběratelů – od fyzioterapeutů, soukromých lékařů po fakultní nemocnice.

Jedná se o skutečně českou výrobu, což je i to samo o sobě kvalita. Ve svém výrobním závodě v Třeboni vytváří na 43 modelů lehátek. I tam bývá poskytnut záruční i pozáruční servis. O vaše lehátka tak bude krásně postaráno kdykoliv jen bude potřeba. Lehátka jsou vhodná pro fyzioterapii, gynekologii, rehabilitaci, Vojtovu metodu cvičení nebo pro obyčejný odpočinek či transport. Můžete je využít prakticky kdekoliv a na cokoliv budete potřebovat. Jedná se o kvalitní zboží, na které se můžete zaručeně spolehnout.

Potřebujete si vybavit vaši ordinaci či salon? Není pak nic jednoduššího, než navštívit web s e-shopem. Najdete tam další nezbytné věci, které budete potřebovat. Například lavice do čekáren, židle, stoličky, otočná křesla, zástěny a další. Nebudete mít potřebu hledat jinde, protože vše najdete na jednom místě a to za výhodné ceny. Široký sortiment nabízeného zboží a roky zkušeností? Přesně to je firma Resi.

Potřebujete rehabilitační pomůcky? Sháníte skutečně spolehlivou firmu, kde vám poradí skuteční odborníci? Už hledat nemusíte, protože jste ji našli. Navštivte internetové stránky firmy Resi a přesvědčte se o nabízeném zboží sami. Vězte, že nebudete litovat. Zajímavostí je, že společníkem firmy je Karel Poborský, český fotbalista a vicemistr Evropy z roku 1996 v kopané. I takto známá tvář vám může zaručit spolehnutí a kvalitu nabízeného zboží a služeb.

14 Led 2015 Jak přestat kouřit?
 |  Rubrika: Zdraví  | Štítky: ,  | Zanechte komentář

elektronicke cigE-cigarety obsahují e-liquid – náplň, která se doplňuje a obsahuje různé množství nikotinu. Každý si může vybrat od silných až po nulové množství nikotinu. To znamená, že si lze postupně snižovat toto množství až si téměř odvyknout. Na podobném principu sice fungují i nikotinové žvýkačky, nebo třeba náplasti. Většina kuřáků se ale shoduje na tom, že jim během odvykání cigareta v ruce chyběla. Zvyk je holt železná košile.

Tento typ kouření se ale hodí i pro ty, kteří přestat nechtějí, ale na jejich zdraví jim přeci jen záleží. Kuřáci totiž vdechují čistý nikotin, bez dehtu a dalších zplodin nedokonalého spalování tabáku v klasických cigaretách. Zmínit musíme samozřejmě také fakt, že neobtěžujete své okolí. Kouř, který cigareta vydává je totiž jen aromatizovaná vodní pára, která má ještě více podnítit pocit z kouření pravé cigarety.

Joyetech 510CC

elektronicke cigPokud si nejste s nákupem stále jisti, rádi bychom vám představili novinku na poli elektronických cigaret. Jedná se o mini designovou elektronickou cigaretu Joyetech 510CC, která má v průměru jen necelý jeden centimetr. Kapacitu baterie si můžete zvolit a samozřejmostí jsou i náhradní náplně do elektronických cigaret. Vybírat můžete z mnoha barev. Ostatně design je také jedním z parametrů, který mnoho kuřáků bere v úvahu. Kouření elektronických cigaret je totiž velmi moderní záležitostí. Výjimkou není ani mít více přístrojů, které střídáte tak, aby se vám hodily k vašemu outfitu.

Pokud vás tento tip nezaujal, podívejte se do specializovaného internetového e-shopu mojeelektronickacigareta.cz, kde najdete velkou nabídku sortimentu, náhradní díly, baterie, náplně do elektronických cigaret a podobně.

Určitě neprohloupíte, vybere si totiž snad opravdu každý. Už nebudete obtěžovat okolí a můžete mnohem lépe usínat, jelikož a protože děláte alespoň něco málo pro své zdraví. Není nad to se v novém roce zamyslet.

16 Pro 2014 Bolest kloubů už nemusí být limitující
 |  Rubrika: Zdraví  | Štítky:  | Zanechte komentář

Bolí vás klouby? Jistě se s tímto problémem léčíte, proto vám bude známé jméno Prof. MUDr. Milan ADAM, DrSc, který byl českým revmatologem a přední světový odborník v oboru biochemie a pojivových tkání. Do povědomí široké veřejnosti se dostal díky tomu, že jako první na světě popsal vazbu soli zlata na kolagen při artritidě, vliv kolagenních peptidů na příznaky osteoartrózy a osteoporózy a distribuci kolagenních peptidů do buněk tkání kloubního systému. Na základě tohoto výzkumu byl vyvinut GELADRINK. Nosnou látkou Geladrinku jsou kolagenní peptidy Gelita-kolagenní bílkovina, která udržuje normální stavbu kostí a dále obsahuje i celou denní dávku vitamínu C, který přispívá k formaci kolagenu pro normální funkci kosí a chrupavek. Také obsahuje další látky, které mají nutriční a charakter a tak přispívají ke specifické výživě kostí, chrupavek, kloubů, celého pohybového aparátu, krve, kůže a imunitního systému.

Geladrink nabízí několik druhů přípravků Každý je doplněn o nějaké další prospěšné látky. Geladrink je nabízen v několik formách užívání, jako práškový nápoj, biosol a želatinové kapsle. Na stránkách www.orling.cz naleznete návod, jak správně vybrat vhodnou kloubní výživu. Dle vašich problémů si můžete sestavit výživovou kúru, tyto kůry jsou za zvýhodněnou cenu.

Co to vlastně geladrink je? Geladrink je zdrojem látek s nutričním a fyziologickým účinkem, který doplňuje běžnou stravu a lze jej užívat ke komplexní výživě kostí a chrupavek. Geladrink pro svou účinnost užívají i vrcholoví sportovci jako ultramaratonistka v silniční cyklistice Hanka Ebertová a mnohonásobný vítěz Velké Pardubické Josef Váňa.

Na trhu existuje mnoho přípravků na klouby, ale většina lidí, kteří zkouší různé varianty, se vždy vrací k produktu Geladrink, protože je na trhu nejúčinnější a umožňuje opět aktivní pohyb.

První předchůdce Geladrinku byl silný vývar z telecích nožiček. Tyto nožičky se 4 hodiny vařily, pak se k nim přidala zelenina a podávaly se několikrát týdně. Tento způsob je velmi náročný a hlavně ne tak účinný jako užívání Geladrinku. Na 10 g kolagenních peptidů, které jsou obsaženy v Geladrinku, bychom museli uvařit 4,5 kg telecích nožiček.

09 Pro 2014 Bahno z Mrtvého moře
 |  Rubrika: Zdraví  | Štítky:  | Zanechte komentář

V dnešní době civilizačních nemocí je velmi důležité, abychom o své tělo dbali. V tom nám může pomoci přírodní kosmetika. Nejlepší léky pocházejí z přírody, to už věděly naše babičky, které sbíraly bylinky. V dnešní době již máme více prostředků, a proto se můžeme nechat hýčkat i rostlinnými přípravky z jiných koutů světa, jako je na příklad bahno z Mrtvého moře.

Výrobky z bahna z Mrtvého moře jsou osvědčené pro omlazení a zdraví. Bahno je zejména vhodné na léčbu lupénky. A to proto, že bahno je 100% přírodní výrobek a obsahuje vysoké procento minerálů, hořčíku, draslíku a bromu. Tyto minerály mají především uklidňující účinky a obnovují buněčný metabolismus a regenerují buňky. Bahno má největší úspěšnost při léčbě lupénky, kdy zmírňuje její příznaky, dále pak při akné celulitidě a ekzémech. Vůbec se nemusíme bát aplikovat bahno na pokožku hlavy. Na trhu existuje mnoho přípravků, které jsou k této aplikaci vhodné.

Také můžeme bahno nahřívat a posléze ho používat na teplé bahenní zábaly. Tyto zábaly mají analgetický a zklidňující účinek zejména při bolestech pohybového aparátu. Bahno je také výborné při revmatismu, artritidě a co je velmi zajímavé, také napomáhá při hojení pooperačních ran a jizev. Účinek bahna se zvyšuje s jeho nahřátím, kdy se v bahně rozpouští soli a také se díky ohřátí snadněji aplikuje. Jakmile zahřejeme bahno na tělesnou teplotu i jeho aplikace se stává příjemnější. Uděláme-li z bahna zábal, zvyšuje se účinnost minerálních solí i léčebné a relaxační účinky. Bahno z mrtvého moře můžete koupit v mnoha podobách od mýdla po 30 kg pytle. Například takové mýdlo je vhodné proti akné, obsahuje nejen bahno z Mrtvého moře, ale i jeho minerály. Toto specifické složení je určeno přímo pro problematickou pleť s akné.

Na trhu je nepřeberné množství produktů s bahnem z Mrtvého moře, ale Medicatus je má přehledně seřazeny s užitečnými radami a instrukcemi.


09 Pro 2014 Čistý kyslík
 |  Rubrika: Zdraví  | Štítky:  | Zanechte komentář

Kyslík je biogenní prvek a na jeho přítomnosti závisí existence většiny živých organismů. Plynný kyslík produkují ve většině případů rostliny. V atmosféře je zastoupen 21%. Bez kyslíku by nemohl být život ne zemi. Mít dostatek kyslíku je důležité hlavně při fyzické aktivitě, kdy kyslík potřebujeme spolu s vodou ke štěpení cukrů. Tímto způsobem získáváme energii. Je-li kyslíku málo, proces nemůže fungovat tak dokonale. Proto na trh přichází Mountainair čistý kyslík.

Mountainair je balený 99,5% kyslík v 7,7l lahvích s kapacitou 550cc. Toto balení vydrží 75 nádechů dlouhých 2 vteřiny. Co je velmi lákavé je, že si můžete vybrat z příchutí a to buď z pomeranče, nebo mentolu.

Největší uplatnění má čistý kyslík během sportovního tréninku, protože pomáhá s efektivnější regenerací a také se zvýšením výkonu.

Ve studii, která byla publikována v Biology of sport, bylo porovnáno, jaký vliv má na sportovce dýchání vzduchu s 21% kyslíku a jaký má vliv vdechovaný vzduch s 99,5%. Z výsledků jednoznačně vyplívá, že inhalování koncentrovaného kyslíku má pozitivní vliv na regeneraci sportovců. Dýchání se pro tělo stává efektivnější.

Nejen při sportu má kyslík v plechu využití. Také Vám může velmi usnadnit práci v momentě, cítíte-li se unavení, nebo vyčerpaní. Také ho můžete využít jako první pomoc při bolestech hlavy. Stejně tak Vám může pomoci, pokud se ocitnete pod silným psychickým tlakem.

Používání čistého kyslíku není věkově omezeno, naopak starším lidem pomáhá prokysličovat mozek a tím si zajišťují aktivní život i do vysokého věku.

Co je velmi zajímavé, je použití čistého kyslíku po párty, či po probděné noci. Jak už bylo řečeno, kyslík regeneruje a proto nám i po párty může pomoci.

Čistý kyslík snadno objednáte přes webové stránky www.mountainair.cz , kde je přehledný objednávací formulář. Společnost nabízí několik množstevních slev. Také můžete ušetřit na poštovném, v případě, kdy si zboží vyzvednete osobně na pobočce v Mostě.

07 Pro 2014 Správné vybavení ve zdravotnickém zařízení je vždy velmi důležité
 |  Rubrika: Zdraví  | Štítky:  | Zanechte komentář

Zdravotnická zařízení jako nemocnice a jiné samostatné ordinace by nemohly být provozovány bez kvalitního vybavení a dostatku nezbytných přístrojů. Jejich výroba je ale velmi specifická, proto existuje jen pár spolehlivých dodavatelů, kteří nabízejí kromě samotné dodávky přístrojů i zaučení a nezbytný servis. Přístroje a pomůcky pomáhají při léčbě zdraví lidí a proto je jejich 100% funkčnost nanejvýš důležitá.

Společností, která zajišťuje techniku a také nábytek do mnoha nemocnic, ordinací, laboratoří či lázeňských domů se jmenuje ALL CB. Dlouholeté zkušenosti umožňují perfektní spolupráci a zaručují spokojenost každého zákazníka.

V sortimentu je zahrnuta zdravotnická a laboratorní technika konkrétně pro rehabilitační zařízení, která využívají lehátka, přístroje pro magnetoterapii, elektroléčbu nebo vodoléčbu. Nezbytné jsou v tomto oboru i motodlahy, jež jsou v nabídce této společnost také hojně zastoupeny.

Dalšími obory, pro které je využití služeb ALL CB skvělou volbou je samozřejmě praktické lékařství, které je zaměřeno hlavně na diagnostiku nemocí u pacientů, dále na webu této společnosti objevíte podkategorie zboží pro internu, kardiologii, gynekologii nebo například chirurgii.

Samostatnou složkou je zdravotnický nábytek pro stomatologii z důvodu své specifičnosti. Stomatologické ordinace zde mohou zakoupit nejen klasické elektricky ovládané křesla, ale i další pomůcky v podobě separátoru amalgámu nebo například klasického kovového nábytku určeného k přehlednému uskladnění zdravotních karet pacientů.

Jak již bylo zmíněno, společnost ALL CB nabízí prodej a servis zdravotnické techniky. Co se týče servisu, provádí bezpečnostní a funkční servisní prohlídky, které jsou stanoveny podle zákona. Servis se samozřejmě vztahuje na přístroje nedávno zakoupené, tedy v záruční době. Ale také na přístroje po vypršení záruky a dokonce lze využít servisních služeb společnosti, i když máte v laboratoři nebo ordinaci přístroj, jež jste zakoupili od jiného dodavatele.

05 Pro 2014 Spánek je důležitá součást života, tak proč jej šidit?
 |  Rubrika: Zdraví  | Štítky:  | Zanechte komentář

Zdravý životní styl se stává stále více moderní. Jíst zdravé a vyvážené jídlo, cvičit a pracovat na své fyzické formě je určitě ten směr, kterým je dobré se vydat. Se zdravím jde také ruku v ruce i dostatek kvalitního spánku. Spánek je pro regeneraci těla nezbytný, díky němu získává naše tělo energii a působí pozitivně i na psychiku. Jak je to tedy s jeho dostatkem a dá se spánek něčím nahradit?

Mnoho lidí v uspěchaném pracovním i osobním životě nemá jednoduše na spánek tolik času, kolik by asi mít mělo. Pracování do večera, starání se o děti a domácnost jistě nejsou věcmi, které by se daly jednoduše odložit. Avšak dá se relaxovat a nechat tělo odpočívat i trochu jinými způsoby. Obecně se říká, že by člověk měl denně naspat 8 hodin, tento fakt se ale nedá brát doslova. Délka spánku je u každého člověka individuální, pokud se vzbudíte například už po 6 hodinách odpočatí a ve fyzické i psychické pohodě, je to dostačující dávka spánku právě pro vás.

Pokud se cítíte unavení a jít si lehnout není možné, je mnohem lepší než šálek silné kávy nebo energetického nápoje trocha pohybu na čerstvém vzduchu. A pokud jste zrovna v práci a sedíte v kanceláři, je velmi důležité intenzivní větrání. Díky přísunu čerstvého vzduchu se mozek okysličí a začne pak mnohem lépe fungovat. Místo nápojů, které vám sice dodají rychlé cukry, ale zahltí vaše tělo i chemií, sáhněte po ovoci. Nejen že získáte potřebné vitamíny, ale zdravá svačinka vás dokáže snadno nastartovat. Důležitou roli zde hraje také dostatečný pitný režim, čistá voda je určitě tou nejlepší volbou.

Pokud je člověk ve psychickém vypětí, často se můžou objevit i problémy s nespavostí. Proto by si měl každý člověk, jenž nemá tento problém, spánku vážit a snažit se mu věnovat určitou část dne, protože jak se říká, zdraví máme pouze jedno.