Archiv rubriky ◊ Zajímavosti ◊

27 Dub 2015 Přehled alternativ dostupných v naší republice
 |  Rubrika: Zajímavosti  | Štítky:  | Zanechte komentář

Waldorfská

Montessori

Daltonská (aktivní práce žáků, zodpovědnost, samostatnost, spolupráce)

Začít spolu (multikulturní výchova + třída je rozdělena na tzv. centra aktivity – to jsou vlastně stolky, ke kterým náleží dobře přístupné police s různými materiály podle zaměření centra (uvedla jsem centrum psaní, čtení, matematiky, věd a objevů, ateliér, ale mohou existovat i jiná). Vyučování začíná společným kruhem)

Zdravá škola (školy, které měly o program zájem, vypracovaly podle metodiky „Program podpory zdraví ve škole“ vlastní projekt přizpůsobený podmínkám jejich školy.)

Integrovaná tematická výuka (v jedné třídě je po dvou až pěti žácích od každého ročníku v rozsahu od MŠ až po 5. ročník ZŠ. Učivo všech předmětů integrováno k nějakému tematickému celku. Jedno celoroční téma se člení na měsíční podtémata, a ta na týdenní tematické celky. Každý takový celek obsahuje tzv. základní učivo, které musí zvládnout všechny děti)

12 Úno 2015 Přečtěte si zajímavé články!
 |  Rubrika: Zajímavosti  | Štítky:  | Zanechte komentář

Nudné dlouhé zimní večery? To je minulost. Pokud máte co zajímavého číst, nebudete vědět, co je to nuda! Co takhle vyzkoušet zajímavé internetové magazíny? Co třeba témata jako jsou dovolená, sport, bydlení a další a další?

Baví vás cestování? Rádi poznáváte nová místa? Ať už na vlastní kůži nebo prostřednictvím informací v jakékoliv formě, jistě oceníte web, kde najdete spousty zajímavých článků právě na toto téma. Nejen informace od moře a vzdálených zemí, ale i o místech naší země. Získáte tipy na dovolenou do klasických zemí jako je Egypt, Řecko, Španělsko, Chorvatsko, Egypt, Mallorca, Turecko, Itálie, Maďarsko, ale dočtete se i o méně častých zemích jako je Norsko či Thajsko. Nebojte se vystrčit paty z domova! Dovolená je přeci tak dostupný luxus pro každého.

Pokud si rádi přečtete články na různá témata, tak právě pro vás je tu web o zajímavostech. Široké spektrum témat, dělá z této stránky skutečně všestranného zabijáka nudy, kde si na své přijde každý. Máte rádi zajímavosti na webu? Tak na tomto webu rozhodně objevíte to, co hledáte. Stránky jsou rozděleny do několika kategorií, proto se budete jednoduše orientovat. Auta, cestování, móda, zdraví, gastronomie, podnikání, sport, zábava… To je jen zlomek toho, co zde můžete najít. Skoncujte s nudou a buďte o něco vzdělanější.

Dalším tolik diskutovaným a zajímavým tématem je samozřejmě bydlení, pozemky a vše s tím spojené. Na specializovaném webu se dozvíte o správném výběru pozemku, radách, jak opravovat či stavět dům, tipy, jak správně provést dokončovací práce, jak ho vkusně, prakticky a funkčně zařídit, jak se starat o zahradu, bazén a další a další informace, který využije každý člověk, který obývá jak dům, či byt.

Zamávejte nudě z okna a vrhněte se na čtení! Televize už dávno vyšla z módy a nedá vám tolik informací, jako jasně napsaný článek na téma, které vás baví a o které se zkrátka zajímáte.

01 Led 2015 Zabavte vašeho pejska když nejste doma
 |  Rubrika: Zajímavosti  | Štítky:  | Zanechte komentář

Vánoční dárky máme za sebou. Do některých rodin Ježíšek nadělil štěňátko. Spousta radosti pro celou rodinu, zejména pro děti. Jeho výchova je ale více méně na rodičích. Právě proto vám v dnešním článku přineseme několik tipů, jak se o štěně nebo i staršího pejska postarat v době, kdy děti jsou ve školce či škole a rodiče v práci. Psík už se dávno nemusí doma nudit a hledat hračky tam, kde by neměl. Už se nemusíte bát rozkousaného koberce, rozdrápaných dveří a židlí bez nohou.

Inteligentní hračky pro psy

inteligentni hracky pro psyPokud psa necháváte doma poprvé, rozhodně by to nemělo být hned na celou vaši pracovní dobu. Psa musíte na nepřítomnost zvykat. Vánoční prázdniny jsou k tomuto účelu jako stvořené. Když už je psík na samotu zvyklý, musíte mu zajistit dostatek pitné vody a krmiva – to platí zejména u štěňat. Existují dávkovače krmiva, takže o tento problém je postaráno. Ale co nuda?

Právě proto byly vynalezeny interaktivní a plnící hračky pro psy. Velmi oblíbené jsou míčky na pamlsky s labyrintem. Do míčku nasypete menší psí dobroty a pejsek jeho pošťuchováním z míčku pamlsky dostává. Navíc můžete tyto míčky koupit ve více velikostech pro menší i větší pejsky. Také podle pokročilosti a bystrosti psa můžete podobné hračky na pamlsky koupit v několika variantách od jednoduchých až po vysokou obtížnost. Na podobné bázi fungují i inteligentní hračky pro psy, které nutí psa přemýšlet nad tím, jak dostat pamlsek.

Tím se psi zabaví a nebudou demolovat vybavení interiéru. Investovat několik stokorun a pořídit praktické hračky pro psy je tedy zdá se nejlepší volbou, jak zabavit psa na dobu, po kterou se mu nemůžete věnovat. Navíc podpoříte inteligenci vašeho psa. Podle některých odborníků tento typ hraček pomáhá ve výcviku.

11 Lis 2014 Aby byly vlasy korunou vaší krásy
 |  Rubrika: Zajímavosti  | Štítky:  | Zanechte komentář

Která žena by nechtěla mít zdravé a krásné vlasy? I když každý si je představuje tak trochu jinak. Kdo má vlasy rovné, častou touží po andělských kudrnách a naopak. Některé problémy ale dokážou potrápit stejně, t už máte vlasy rovné, vlnité nebo kudrnaté.

Jedním z problémů, které trápí především dlouhovlásky, jsou roztřepené konečky. Jejich vznik podporuje nejenom nesprávná péče o vlasy, třeba používání nekvalitních produktů nebo časté barvení, ale i špatná životospráva a stres a také otírání vlasových konečků o oděvy.

Zastřihávání konečků je snadný způsob, jak jejich třepení předcházet. A mnoho lidí by dalo ruku do ohně, že i u výběru data pro stříhání je dobré řídit se lunárním kalendářem. Po zastřihnutí o jeden nebo několik centimetrů budou vlasy působit živěji a zdravěji. Problém se zacucháváním a špatným rozčesáváním vyřeší dobrý hřeben. Už jste zkusili nové hřebeny, které rozčešou vlasy téměř bez tahání?

Pokud máte vlasy s větším sklonem ke třepení nebo krepatění, je samozřejmě nutná zvláštní péče. V každém případě používejte produkty, které jsou určeny pro tento typ vlasů. Vlasy zbytečně nevysušují, dostatečně hydratují a vyživují od kořínků do konečků.

Několik rad na závěr

I když spěcháte nebo jste unavené, nikdy nezapomeňte do umytých vlasů vnést kondicionér a sérum. Poškozené vlasy zbytečně nenamáhejte přílišným fénováním horkým vzduchem, Lepší je nechat vlasy přirozeně uschnout nebo je vysoušet studeným vzduchem. Omezte také žehlení a kulmování vlasů. Pokud si přeci jen vlasy tímto způsobem chcete upravovat, nezapomeňte použít ochranná séra pro úpravu vlasů a investujte do kvalitní žehličky, která je k vlasům šetrná. Pozor dejte i při výběru barvy na vlasy. Pokud nechcete utrácet za vlasové oleje, každé je vhodné po každém mytí vetřít do konečků, můžete použít i pár kapek obyčejného olivového oleje. Čas od času dopřejte vlasům pořádnou dávku výživy v podobě vlasové masky. Vždycky je lepší nechat si poradit od odborníka, než nosit na hlavě zkažený experiment.

06 Říj 2014 Chutné tradiční víno
 |  Rubrika: Zajímavosti  | Štítky:  | Zanechte komentář

Najde se nespočet příležitostí, kdy je fajn otevřít si lahev vína. Spousta z nás má ráda pohodový večer při sklence dobrého vína. Nebo pokud čekáte návštěvu, není nic lepšího, než ji pohostit právě vínem. Plánujete oslavu? I v tomto případě je nezbytnost, mít nějakou tu lahev připravenou. Pro jaký druh vína se ale rozhodnout? Na trhu je velké množství, proto je z čeho vybírat. Co se ale obrátit na výborné a cenově dostupné víno?

Medvědí krev je tradiční známkové červené víno z proslulých bulharských vinic v Trácké nížině vhodné k jakékoliv události a chuťově skvěle doplní jídlo. Má rubínovou barvu a voní po lesních ostružinách. V buketu je výrazná vůně i divoké třešně, můžeme v něm však nalézt i stopy rybízu nebo orientálního koření. Je vyráběno ze směsi kvalitních odrůd Merlot a Cabernet Sauvignon. Víno podáváme nejlépe při teplotě 16-18 stupňů.

Tradiční distributor nejen tohoto vína ale i dalších kvalitních potravin a cukrovinek, je firma Pemap. Ta vznikla roku 1992 a mezi její sortiment patří například kvalitní řecké džemy nejrůznějších druhů a gramáží, kompoty, citrónové koncentráty, řecký olivový olej a mnoho dalšího. Kromě oblíbeného již zmiňovaného vína Medvědí krev dále dováží i Soffia, Merlot, Soffia Muscat, Merlot, Cabernet Sauvignon a Slim wine. Všechna tato vína si na trhu našla své příznivce a patří mezi ty oblíbené. Pro kompletní nabídku firmy, se neváhejte obrátit na webové stránky.

Ne tolik známým druhem je Růžový medvěd. Pochází z bulharských vinic, které mají tradici už od 12. století. Za jemnou chutí stojí rozdrcené modré hrozny, které se nechají několik hodin odpočinout, dojde tak k částečnému uvolnění červeného barviva ze slupek. Poté se vylisují a dále zpracovávají jako bílé víno. Výsledkem je víno s narůžovělou barvou.

Medvěd bílý je vyráběn z odrůdy Chardonnay. Vyniká svěží ovocnou chutí s dominantní vůní černého rybízu. Dalším typem je Medvědí krev exclusive. Má intenzivní rubínovou barvu a komplexní ovocné aroma.

05 Říj 2014 Zajímavé slevy na jezdecké potřeby
 |  Rubrika: Zajímavosti  | Štítky:  | Zanechte komentář

Jízda na koních je velmi oblíbeným sportem. Ať už se jezdectví věnujete profesionálně či jen jako volnočasové aktivitě, v každém případě potřebujete patřičnou jezdeckou výbavu.

Pokud to s koňmi umíte, pravděpodobnost, že z něho spadnete, není až tak vysoká. Ale nikdy nevíte, co se zrovna může přihodit a jaká nastane situace. Proto si nezapomínejte při každé jízdě nasazovat ochranné přilby.

Kromě bezpečnosti je také důležité pohodlí. Jasným základem každého outfitu jsou jezdecké kalhoty rajtky – přiléhavé speciálně střižené kalhoty v různých barvách. Další nezbytností jsou jezdecké boty, které by měly sahat nad kotníky. Někdy se setkáte i s jezdeckými botami, které sahají pomalu až ke kotníkům. V každém případě by boty měly být odolné proti nepříznivým vlivům počasí. Jezdecký outfit je dobré doplnit o stylové sako popřípadě bundu. K sehnání i praktické bundy s odepínatelnými rukávy.

Další věc, která ve vaší výbavě rozhodně nesmí chybět, je sedlo. Nejenže chrání zvířecí hřbet, ale zároveň i vám ulehčuje jízdu na zvířeti. Jezdecké sedlo má ergonomicky uzpůsobený tvar a ve většině případů bývá vyrobeno z kůže (můžete se však setkat i se syntetickými materiály). Na hřbet zvířete ho připevníte pomocí popruhů a pásů. Celá připevňovací soustava je ke zvířeti velmi šetrná.

Široký sortiment jezdeckého vybavení najdete třeba v internetovém obchodě Zooprodukt. Mimo vybavení pro jezdce zde zakoupíte i výbavu do stáje – například kbelíky, hobliny či náhubky. Sehnat zde můžete i rovnací zařízení pro povrch jízdáren či mnoho věcí pro samotné koně. Například doplňky stravy, pochoutky, kterými koně můžete odměnit, krmiva ale i kosmetické doplňky a různé léky.

Veškeré zboží si můžete detailně prohlédnout na webu a rovnou objednat. Do pár dnů vám bude zásilka doručena přímo domů. Nezapomínejte web pravidelně kontrolovat, dost často zde narazíte na velmi zajímavé slevy. Více informací najdete na zooprodukt.com

28 Srp 2014 Jak snadno a rychle vycvičit psa!
 |  Rubrika: Zajímavosti  | Štítky:  | Zanechte komentář

Uvažujete o koupi pejska? Nebo vás snad vaše děti bombardují dotazy a prosbami o chlupatého domácího mazlíčka? Pokud ano a vy se rozhodnete, že pro tentokrát děti neměly až tak špatný nápad, rozhodně se vám zalíbí dnešní článek, který se tohoto tématu bezprostředně týká. Samozřejmě klíčovým je výběr psa, resp. plemene, které si hodláte pořídit. Některá plemena jsou pověstná svou tvrdohlavostí, jako např. jezevčík, některá se naopak dají poměrně snadno vycvičit (německý ovčák). Samozřejmě určitým způsobem se dají vychovat prakticky všechna plemena psů, nejdůležitější je však nezanedbat výcvik již u mladých psů a štěňat. Nejpodstatnější je pak samozřejmě důsledný výcvik psa. Úplným základem pro výcvik, se kterým se začíná na prvních hodinách snad všech výcvikových středisek, je pak umět psa přivolat. Pokud máte při této představě trošku nahnáno a nevíte, zda vám toto půjde, popř. jste žena a máte slabší hlas, který by pes na delší vzdálenost nemusel slyšet, existuje pro vás jednoduché řešení. Už jste jistě slyšeli o píšťalkách na psy. Speciální a jedinečné ultrazvukové píšťalky ACME pracují ve vysokých frekvencích, díky kterým jsou z bližších vzdáleností pro lidské ucho téměř neslyšitelné, psy ji naopak velice dobře slyší i na dlouhé vzdálenosti. Udává se, že ACME píšťalky mohou psi slyšet až do vzdálenosti 2 – 3 km. Dosah píšťalky se tedy v žádném případě nedá srovnávat s dosahem běžného lidského hlasu. Frekvence, na níž bude píšťalka své vlny vysílat, je nastavitelná, a to od hodnoty 5 400 Hz až k hodnotě 12 800 Hz, neboť ucha každého psa je svým způsobem jedinečné (podobně jako lidské ucho) a každému psovi může vyhovovat jiná vlnová délka vysílaných ultrazvukových vln. Výhodou také je, že píšťalky ACME jsou stejným způsobem využitelné i pro jiná zvířata, např. kočky či koně.

Ženy jistě ocení skutečnost, že se píšťalky vyrábí v mnoha barevných odstínech. Praktické je také zakoupit si spolu s píšťalkou i řemínek, díky kterému se vám píšťalka bude snáze držet, snadněji hledat v kapse a zaručeně ji na vycházce se psem neztratíte.

13 Srp 2014 Cyklista Jiří Ježek vystoupil na konferenci MotivP
 |  Rubrika: Zajímavosti  | Štítky:  | Zanechte komentář

Člověk musí hrát s kartami, které dostal. I pokud nemáte zrovna tu nejlepší startovní pozici, můžete uspět ve všem, do čeho se pustíte s maximálním úsilím. Že je tomu těžké uvěřit? Inspirujte se příběhy lidí, kteří již něco opravdu velkého dokázali. Mnoho z nich vystoupilo na manažerské konferenci Příběhy růstu a inspirace MotivP.

Jedním z řečníků byl i velmi úspěšný profesionální hendikepovaný cyklista Jiří Ježek, který vystoupil na konferenci s příspěvkem Živote, jedu dál! Za zhlédnutí stojí i následně poskytnutý rozhovor, ve kterém reaguje na dotazy ohledně svého příspěvku a vysvětluje proč je kreativita důležitá pro všechny, nejenom pro lidi na manažerských pozicích, kteří jí mohou využít i jako konkurenční výhodu.

Obrovským úspěchům, kterých dosáhl Jiří Ježek, se může máloco rovnat. Na té nejvyšší úrovni se účastní silničních i dráhových závodů handicapovaných i zdravých sportovců. Vyzkoušel si cyklokros i další cyklistické discipliny. S řečněním na konferencích a kontaktem s publikem má už své zkušenosti. Návod na úspěch se tento šestinásobný paralympijský vítěz a mistr světa snaží předávat všem mladým lidem, nejenom sportovcům.

Pokud si chcete poslechnout názory nejúspěšnějšího cyklisty paralympijské historie, pusťte si rozhovor s Jiřím Ježkem.

Na konferenci Příběhy růstu a inspirace vystoupilo mnoho osobností, lidí úspěšných v nejrůznějších oborech a disciplínách. V dnešní době je na lidi v aktivním věku vyvíjen velký tlak. Je dobré si uvědomit, že růst můžeme nejrůznějšími způsoby. Jakými, to se právě dozvěděli účastníci konference Příběhy růstu a inspirace. Neexistuje jednoduchá rada jak být úspěšný a neztratit sama sebe. Hlavními tématy konference bylo: Jak tedy růst, když jsme na hranici svých možností? Jak si objevovat nové příležitosti? A v neposlední řadě, jak rozvíjet organizaci přes lidi?

10 Čvc 2014 Co dělat v létě?
 |  Rubrika: Zajímavosti  | Štítky:  | Zanechte komentář

Téma, které tak úplně nesouvisí s létem, ale měli bychom si na něj dávat pozor po celý rok, je kvalita výrobků, které si kupujeme a jejich zkušenosti s nimi. Obchody na nás chrlí širokou škálu zboží, ať už druhů či jednotlivých značek. Často nevíme, pro jaký výrobek se rozhodnout, jestli dát přednost nižší či vyšší ceně nebo jaký výrobek je kvalitnější. Proto je dobré zjistit si recenze na dané výrobky a podle toho se dále rozhodovat. Zkušenosti ostatních jsou často k nezaplacení. Ať už zjistíme informace od kamarádek či na specializovaných webech. Ty nabízí soupis výrobků, které byly testovány a výsledky těchto testů. Na základě toho si tak můžeme snadno vytvořit názor a rozhodování mezi více výrobky tak bude rázem snazší.

Letní období je také vhodné pro údržbu našeho domu. Abychom byli na zimu skutečně připraveni, měli bychom věnovat pozornost kvalitním oknům. Vždyť právě ony nám zajistí, aby nám teplo neunikalo a my tak ušetřili. I v létě by měly dobře těsnit, abychom v pokojích naopak neměli vedro. Výměna oken, pokud až ty staré dosloužily, je proto tím správným řešením.

V létě se nejen odpočívá, ale i sportuje. Aby na nás byl pohyb vidět, je důležité se i správně a zdravě stravovat. Často je doporučována tekutá strava. Chcete vypadat při sportování skvěle? Dbejte na to, aby vám sportovní oblečení sedělo a vy se tak cítili dobře. S kvalitním oblečením se navíc budete cítit lépe než s tím obyčejným  a v lecčems vám pomůže. Lépe vám bude například odvádět vlhkost.

Teď už si jen stačí vybrat, jak chcete strávit léto.

20 Kvě 2014 Dodržujte pitný režim se zásobníky pramenité vody

Dostatečný pitný režim je základem pro zdravý životní styl. Denní příjem tekutin by měl být alespoň 2-3 litry vody. Ideálním nápojem je čistá voda bez bublinek. Spousta lidí si samozřejmě kupuje vodu balenou v pet lahvích, ale ta kohoutková je mnohdy daleko lepší a zdravější. Voda z kohoutku je také o hodně ekologicky šetrnější. Není zapotřebí ji přepravovat v plastových lahvích, které je následně třeba třídit a tak dále.

Voda z kohoutku však není na všech místech stejně dobrá. Její kvalita i chuť se místo od místa značně liší. Třeba i v rámci jednoho města v jednotlivých částech chutná jinak. Nejvíce záleží na tom, jak daleko od zdroje se odběrové místo nachází.

Pokud již nechcete utrácet zbytečné peníze za balenou vodu a raději byste přešli ke konzumaci vody z kohoutku, ale voda ve vaší lokalitě není přímo ideální, nezoufejte! Kvalita vody se dá velmi jednoduše upravit. Stačí si domů nebo do firmy pořídit filtry na vodu nebo přímo výdejník pramenité vody.

Jsou dvě možnosti, buď si pořídíte výdejník, který v sobě má připevněný barel s určitým množstvím vody. Jednotlivé barely se samozřejmě dají velmi jednoduše vyměňovat a doplňovat. Rozvoz jednotlivých barelů obsahem 18,9 litrů vody je zcela zdarma až do vašeho odběratelského stanoviště. Voda je balená v ekologických a vratných obalech. Výhodu zásobníku je, že z jednoho kohoutku teče příjemně vychlazená voda o teplotě 5°C. Z druhého uzávěru pak teče voda o teplotě 95°C, kterou si můžete zalít čaj nebo kávu. Některé výdejníky jsou navíc obohaceny o malou ledničku v dolní části, kde můžete uchovávat ostatní nápoje, sirupy či citron.

Druhým typem výdejním jsou takové, které napojíte přímo na vodovodní kohoutek. Tyto výdejník obsahují speciální filtry, které vodovodní vodu zbaví chloru a tím i nepříjemné chuti. Výhodou je že výdejník s připojením na vodovodní řad má vodu neustále k dispozici a to 24/7. I tyto výdejním mívají dva uzávěry – jeden s horkou a druhý se studenou vodou. Výdejník má navíc funkci waterblock, která zamezí nechtěnému úniku tekutiny. Navíc vám odpadne starost s neustálým objednáváním barelů s vodou.

Čistá a příjemně vychlazená voda bude vám i vašim zaměstnancům neustále při ruce, což jistě s přicházejícími horkými měsíci oceníte!