Archiv rubriky ◊ Zahrada ◊

12 Pro 2014 Spolehlivý eshop krmiv a vitamínu pro hlodavce
 |  Rubrika: Zahrada  | Štítky:  | Zanechte komentář

Máte domácího mazlíčka? A je to hlodavec? Tak jistě oceníte tip na kvalitní obchod krmiv a potřeb pro hlodavce a králíky.

Na webu mujmazlik.cz najdete velký výběr krmiv a spousty pochoutek pro morčata, králíky, fretky, osmáky, potkany, křečky, činčily, pískomily, myšky a další. Pokud pro své malé čtyřnohé kamarády chcete jen to nejlepší, měli byste dbát na dostatečný přísun živin, které jsou obsaženy v kvalitních krmivech. Díky tomu budete moct se zvířátkem prožít dlouhá léta a užívat si společné radosti. Vedle krmiva byste neměli zapomínat na neustálý přístup k pitné vodě, kvalitní prostředí, v němž zvířátko žije a samozřejmě by zvířátko mělo neustále pociťovat lásku, kterou mu dáváte.

Na eshopu máte skutečně široký výběr nabízeného zboží. Můžete vybírat dle kategorií rozdělených podle značek krmiva. Avicentra nabízí kompletní krmiva a krmné směsi pro hlodavce. Tento výrobce klade důraz na kvalitu výrobků. Navíc se snaží neustále zlepšovat postupy výroby, aby dosáhl co nejlepších výsledků. Výrobky jsou navíc i přes vysokou kvalitu cenově dostupné.

Brit_Animals_Rabbit_AdultKrmivo Brit Animals svým složením respektuje přirozenou nutriční potřebu zvířete. Malá zvířata, která jsou chována v domácím prostředí, potřebují speciální přísun potravy. To znamená dbát na vyváženost a pravidelnost. Právě tato řada krmiv dodává domácím hlodavcům živiny, které by normálně získali ve volné přírodě.

Značka Supreme Petfoofds klade důraz především na kvalitu svých výrobků pro hlodavce a malá domácí zvířata. Proto obsahují kvalitní suroviny potřebné pro tak malá zvířátka, aby během každého dne měla to správné množství vitamínů.

Dalšími kategoriemi, kterými můžete listovat, jsou dle zaměření pro konkrétní zvířátko. Na webu najdete široký výběr krmiv s vydatným zdrojem živin pro zakrslé i chovné králíky, morčata, fretky, potkany, osmáky, činčily, křečky, myši i pískomily. Zapomínat byste neměli ani na nejrůznější pochoutky, vitamíny a doplňky stravy. Krmiva mají různé složení, příchutě a velikosti. Každý majitel malého zvířátka si zde přijde na své a jistě najde, co hledá. Nabídka je skutečně široká a nebudete vědět, co dřív. Váš mazlík bude více než spokojen.

Další nezbytnosti, které jako majitelé těchto malých zvířátek oceníte, jsou krmné seno, tyčinky, zrniny, granulované krmivo, pochoutky a vitaminy a další doplňky stravy.

Seno obsahuje důležité množství karotenu, vitamínu D, E a vitamínů skupiny B. Je jedním z nejpřirozenějších potravin všech hlodavců. Každodenní potravu můžete doplnit i o ovoce, zeleninu, semínka, obiloviny, oříšky a další pochoutky za nabídky stránek mujmazik.cz.

Dalším tipem pro váš nákup jsou tyčinky. Zvířatům chutnají a navíc je berou i jako hračku, takže se během dne dokážou zabavit. Navíc jsou obohaceny nezbytnými vitamíny a potřebnými živinami. V kategorii zrniny zrniny najdete chutné směsi pro malé hlodavce. Obsahují pšenici, ječmen, kukuřici, a další důležité živiny nezbytné pro růst a vývoj vašeho miláčka. Granulové krmivo je jedním z nejoblíbenějších krmiv pro hlodavce. Majitelé je svým mazlíkům servírují rádi. Snadno se skladují a obsahují veškeré živiny. I cena je velice příjemná. Stejně jako my lidé nebo psi či kočky máme rádi mlsání. I naši nejmenší kamarádi si rádi pochutnají na něčem dobrém. Proto bychom neměli zapomínat na koupi nejen krmiva pro hlodavce, ale také pochoutek. Navíc obsahují vitamíny a živiny. Váš malý hlodaveček bude mít jednak radost, a jednak získá spoustu energie na celý den. Poslední kategorií jsou doplňky stravy. Ty jsou skvělým způsobem, jak podpořit, aby vaše zvířátka měla pevné kosti, klouby, zuby, drápky, ale také psychickou a fyzickou prospěšnost. Výsledkem bude zdravý životní styl vašeho hlodavce.

05 Čvc 2013 Dětské hřiště snů!

Dětská hřiště jsou pro každého dospělého záludným oříškem. Jak totiž skloubit dětskou touhu dohromady s bezpečností? To totiž není vůbec lehký úkol. Pokud vašemu dítěti dovolíte návštěvu dětského hřiště, jistě spoléháte na to, že splňuje všechny bezpečnostní normy a požadavky. Věříte, že většina nebezpečných nástrah je eliminována. Sice jistě dítě bedlivě pozorujete a hlídáte, ale úplně všemu se rozhodně předejít nedá. Avšak – čím je hřiště bezpečnější, tím lépe pro obě strany.

floraservisPokud se sami rozhodnete takové hřiště vašim dětem pořídit, měli byste se předem informovat, jak k tomu přistupovat. Za prvé je důležité si uvědomit, jak chcete, aby hřiště vypadalo, popřípadě kolik máte k dispozici prostoru. Dají se pořídit jednotlivé atrakce, nebo rovnou celá soustava, která je multifunkční.

Další důležitou volbou je volba materiálu. Prolézačky se vyrábějí ze dřeva, kovu, či plastu. Samozřejmě každý materiál má své výhody a nevýhody. Jeden je více bezpečný, druhý více bytelný atd. Je jen na vás, jaký materiál zvolíte. Někdy se také u prolézaček setkáte s kombinací více materiálů. Každá součást je pak vyrobena z materiálu, který se pro ni nejvíce hodí.

Dětská hřiště FLORA servis, nabízí spoustu druhů nejrůznějších atrakcí. Věnují se výrobě hřišť opravdu profesionálně. Všechny prolézačky jsou vyrobeny tak, aby byly co nejvíce bezpečné a bytelné. Tato investice se vám skutečně vrátí, protože i životnost těchto prolézaček je velmi dlouhodobá.

Jejich profesionalitu a spolehlivost také dokazuje to, že jejich prolézačky najdete na mnoha hřištích, které patří obcím. Také v mnoha zahradách škol a mateřských škol. Vybavili nesčetně mnoho dětských koutků, penzionů, restaurací i obchodů. S jejich prolézačkami se zkrátka setkáváte všude.

V nabídce najdete snad vše na co si vy, nebo vaše děti, vzpomenete. Jednotlivé atrakce se dají libovolně kombinovat a doplňovat. Můžete si vybrat svou vlastní originální prolézačku, kterou doplníte o houpačky, skluzavky, žebříky a další skvělé atrakce, na kterých si děti užijí neskutečně mnoho legrace.

26 Bře 2013 Výhody sekaček na trávu

Jaro už je v plném proudu, třebaže to podle počasí tak ani nevypadá. Jak jste zimní klidové období využili vy? Většina zahrádkářů využila tento čas k plánování výsevů a výsadeb. Samozřejmě se většina z nás zamyslela také nad zahradní technikou. V některých případech postačí zahradní sekačku, traktůrek a další nezbytnosti jen odzimovat, vyměnit provozní kapaliny a podobně. Někdy je potřeba se zamyslet nad strojem novým. Právě proto bude dnešní článek na téma sekačky, kterými není žádný problém sekat i plochy větší.

az sekackaI pokud nejste příznivcem mechanizace, jistě mi dáte za pravdu, že právě sekačka je nepostradatelným pomocníkem pro menší i větší zahrady. Nebo si dokážete představit, že trávu sečete kosou, záhony obsekáváte srpem a podobně? Zahradní sekačky navíc můžete zakoupit v mnoha variantách. Základní rozdělení je samozřejmě na sekačky s elektrickým či benzínovým pohonem. Krom toho, že si vyberete různou velikost a design sekačky, můžete mít sekačku s pojezdem i bez něho.

Navštivte e-shop firmy Az technika, kde najdete snad všechny dostupné sekačky.

11 Bře 2013 Plastová pískoviště pro děti
 |  Rubrika: Děti, PR články, Zahrada  | Štítky: , ,  | Zanechte komentář

Dnešním článkem vám dáme návod, jak na dlouhou dobu zabavit své ratolesti. Maminky si samozřejmě nemohly nevšimnout, že děti si nejraději hrají na pískovišti. Stavět hrady nebo jen bourat bábovičky velmi podporuje dětskou fantazii, a tak se formou hry stimuluje mozek. Ostatně mnoho odborníků na dětskou psychologii se shoduje na tom, že nejvíce šedé kůry mozkové se vytváří kolem věku 3 let. Pak už nic nedoženete.

plastove piskovisteCo se pískovišť týče, máte několik možností. Zejména na sídlištích najdete veřejná pískoviště. Ta ale občas slouží i k venčení psů a písek je v nich opravdu nevalné kvality. Pokud vlastníte alespoň malý kousek zahrady, rozhodně zauvažujte o pískovišti vlastním. Zanedlouho zjistíte, že jde o investici k nezaplacení. Děti budete mít na očích a nebudete muset mít strach o jejich bezpečnost jak ze strany nehygienického písku nebo třeba ostatních dětí, které chodí ven i s kašlem nebo rýmou.

Pokud nemáte v rodině zrovna šikovného kutila, který je schopen pískoviště postavit po vlastní ose, kupte si mnohem levnější dětské pískoviště z plastu.

Plastové pískoviště vás zaujme nejen cenou, ale také odolností a dlouhou životností. Kvalitní pískoviště (např. plastová pískoviště americké firmy Step2) jsou natolik odolná, že jejich barvu nevyšisuje slunce ani déšť. Co se deště týče, můžete si k pískovišti dokoupit kryt a v případě potřeby pískoviště zakrýt, a tak ho chránit před deštěm nebo třeba před domácími mazlíčky. Zejména kočky totiž milují zahrabávat výkaly v jemném písku. Pokud kryt zrovna nezakrývá pískoviště, můžete u něho udělat brouzdaliště. To děti ocení zejména v horkých letních dnech.

Podtrženo sečteno, dostanete v plastovém pískovišti opravdu dobrého pomocníka, pokud potřebujete zabavit menší děti. Ty totiž vydrží na písku hodiny. Stačí jim pořídit pár hraček, jako jsou bagry, jeřáby, kbelík a samozřejmě také bábovky. Vy pak budete mít aspoň trochu času na sebe. Vypít si kávu v klidu je mnohdy k nezaplacení. Na vlastní zahradě navíc budete mít jistotu, že se vám ratolesti nikam nerozutečou.

13 Pro 2012 Vybavení na zahradu

V dnešním článku se zaměříme na zahradní vybavení. Zahrada je sice momentálně zahalena sněhem, ale i tak se většina zahrádkářů těší na jarní sezónu. Zahrádku už většina z nás nemá jen a pouze na pěstování plodin, i když i k tomu se čeští zahrádkáři rádi vracejí. Důvod je jednoduchý. Za zlomek ceny si vypěstujete bio zeleninu a navíc můžete mít radost z vlastních výpěstků.

zahradni stanOvšem naprostou klasikou jsou různé druhy zahradních sešlostí. Naučili jsme se grilovat. Grilování se stává fenoménem setkávání přátel a rodiny. Jde totiž velmi rychlou a zdravou přípravu masa. Krom dobrého jídla ale musíte myslet i na zahradní nábytek. Ať už totiž servírujete dobroty jakékoliv, hosté jistě ocení i pohodlné posezení. Už dávno nechceme sedět na uříznutých kmenech od stromů a podobně.

Pro výjimečnější příležitosti jistě oceníte také zahradní stany. Zejména, pokud pořádáte větší párty, jako je třeba svatba, by se nehodilo nechat svatebčany nebo občerstvení zmoknout. Takové stany ale využijete i jako mobilní garáž, zvětšení prostoru karavanu a vůbec, hodí se nejen na zahradu, ale i dovolenou. Párty stany nemusíte kupovat, dají se také pronajmout. Pokud ale nakupujete vybavení na zahradu na Internetu, ceny jsou oproti kamenným obchodům nesrovnatelně nižší. Jistě mi dáte za pravdu, že se více vyplatí mít vybavení vlastní, než řešit pronájmy nebo výpůjčky od známých.

25 Lis 2012 Párty stany k nezaplacení

stan 1Děkujeme, že jste navštívili náš web. Naši pravidelní čtenáři už moc dobře vědí, že většinou řešíme otázku, jak si ulehčit život, ušetřit a podobně. Ani nyní neuděláme výjimku, protože v dnešním článku budeme řešit praktické  párty stany. Jedná se o mobilní zastřešení různých venkovních prostor. Velmi nás zaujalo, že lze tyto stany v různých velikostech také pronajmout. Pokud je ale potřebujete na více než několik dní nebo pokud víte, že je budete potřebovat ještě někdy v budoucnu, v konečném důsledku se vyplatí koupit párty stan nebo i více stanů.

Je sice pravda, že pronájem je velmi jednoduchá služba, kdy krom zaplacení a výběru stanu neřešíte téměř nic. Mít ale vlastní stan je k nezaplacení. Party stan bez oken se může dobře využít i jako mobilní garáž. Dále ho využijete, pokud kempujete, pořádáte firemní oslavy, společenské bankety, svatby nebo jiné akce. V dnešní době se snad už žádná zahradní slavnost neobejde bez podobných stanů, které mohou chránit jídlo a pití, ale také hosty před deštěm. Počasí totiž stále poručit neumíme.

Nakupujeme párty stany

Na našem trhu jsou párty stany v různých velikostech a barvách. Velmi důležitým parametrem je ale také konstrukční řešení. To by mělo být velmi stabilní, s několika upevňovacími body a navíc by konstrukce neměla zabrat půl dne. Klasický párty stan byste měli být schopni zkonstruovat i potáhnout ve dvou lidech.

Při nákupu si tedy v prvé řadě dobře rozmyslete velikost, která je asi nejdůležitějším parametrem. Dalším je samozřejmě cena, ale zde pozor. Není dobré kupovat podobné zboží v hobby marketech, kde mnohdy nemá dlouhou životnost. Pokud chcete hezký, kvalitní stan, ale nechcete zruinovat rodinný rozpočet, nakupujte na Internetu-více zde.

31 Srp 2012 Ratanový nábytek nejen na zahradu

Také máte rádi přírodní materiály? I odborníci tvrdí, že dřevo na nás působí mnohem lépe, než jeho syntetické varianty. Zejména v ložnici bychom měli mít dřevěnou postel a nábytek všeobecně. Nejen v domácím prostředí, ale také na zahradě si chceme užívat přírodních materiálů. Už nechceme sedět na plastových křesílcích, které jsou vyráběny v Polsku. Chceme něco přírodního, ale při tom trvalého, s dlouhou životností a neotřelým designem. Přesně toto všechno splňuje ratanový nábytek.

ratanove kresloRatanový nábytek najdete dnes už na každém kroku. Důvod je jednoduchý, ratan je super materiál, který má dlouhou životnost a navíc je neuvěřitelně variabilní, takže na našem trhu najdete širokou nabídku křesílek, lehátek, stolků, ale také různé jiné druhy ratanového nábytku.

Ratan je ve své domovině, v jihovýchodní Asii v podstatě liána, která se šplhá po vzrostlejších stromech, a tak je využívá jako oporu, aby se dostala blíže ke zdroji slunečního záření. Na našem trhu krom přírodního, poměrně drahého ratanu najdete také ratan umělý, který je vyroben z lehkého syntetického materiálu a od toho přírodního je v podstatě k nerozeznání. Můžete si být naprosto jisti, že se z materiálu neuvolňují žádné škodliviny, takže se hodí i jako doplněk do dětských pokojíků. Díky neuvěřitelné životnosti se samozřejmě nejvíce využívá jako zahradní nábytek, o který nemusíte složitě pečovat.

Velmi nás zaujal e-shop s neuvěřitelnou skladovou zásobou, lepsizahrada.cz. Všechno zboží bude odesláno do 2 dnů od přijetí objednávky. Pokud si nevíte rady, jaký nábytek vybrat, informujte se u profesionálních zaměstnanců na nábytek, který se hodí právě pro vás. Velmi vyhledávaná je sedací souprava Bahama a další.

30 Srp 2012 Jak vylepšit vaší zahradu

Hledáte něco ideálního na vaši zahradu? Abyste si mohli v klidu odpočívat, starat se o zahrádku a kochat s přírodou? Ale děti kolem vás neustále neúnavně pobíhají a chtějí si s vámi hrát? Potom jistě začnete co nejdříve řešit druh zábavy, který by se jim mohl zalíbit na co nejdelší dobu. Ideálně bez toho, abyste nad nimi museli neustále stát jako dozorce a dbát na to, aby se jim nic nestalo. Ač by se tak mohlo zdát, třeba bazén není tím ideálním řešením, připravte se, že pokud se děti budou koupat, budete muset být neustále jako ostříž.

detske trampolinyNaopak skvělou alternativou se mohou stát trampolíny. Můžete si vybrat mezi malými, nebo velkými. V každém případě to vaše děti zabaví natolik, že se budete sami až divit, kolik kreací na nich dokážou vymyslet. Nebudete stačit žasnout, kolik energie na nich vybijí a jak se nesmírně vyblbnou. Sice u toho mohou být trochu hlučnější, ale není se čemu divit. Vždyť přece skákání je taková zábava! Odměnou vám potom bude, když padnou do postele jako zabité s úsměvem na rtech.

A teď něco pro vás. Jestliže nemáte dostatek prostoru pro výše zmiňovaný bazén, můžete se pořídit menší a dostupnější možnost, kterou jsou koupací sudy, nebo kádě. Jsou levnější, než klasický bazén a pro relaxaci dospělých jistě postačí. I jejich provoz je méně nákladný. A třeba takový romantický večer pod hvězdami na zahradě jistě nemusí být špatný. Také si můžete pořídit vířivku, ale tam už se cenová kategorie posouvá trochu nahoru. Další akční zboží nejen na zahradu najdete zde.

30 Čvc 2012 Zastřešení bazénů nejen jako bezpečnostní prvek

zastreseni_klasikV dnešním článku se zaměříme na zastřešení bazénu. Je to totiž velmi diskutované téma. Češi milují vodu, a pokud je to možné, každý by chtěl mít na zahrádce vlastní bazén nebo jezírko. S bazénem ale samozřejmě souvisí jeho zastřešení. Bazénové zastřešení je už dnes téměř takovou samozřejmostí, jako třeba pískové filtrace. A proč je zastřešení bazénů tak důležité? Především si prodloužíte koupací sezónu a bazén tak využijete v podstatě od jara do podzimu.

Navíc zabráníte neustálému zanášení nečistot, jako jsou listy, větévky a podobně, do bazénu.

Krom toho, že dochází k ohřívání vody, rovněž nedochází k jejímu ochlazování během noci, kdy zejména letos klesají teploty opravdu velmi nízko, což by znemožnilo ranní koupání následující den. Dalším faktorem je bezesporu ochrana vody v bazénu před deštěm, protože se kvalita vody zhorší vždy, když zaprší.

V neposlední řadě ale musíme zmínit také bezpečnost. Je naprosto jasné, že malé děti nemůžete mít stále na očích. Stačí si odskočit a neštěstí je na světě. Aby si děti na zahradě mohli hrát bez problémů, použijte zastřešení tak, aby děti do bazénu nemohli spadnout. To stejné samozřejmě platí i pro domácí mazlíčky. Bezpečnost, prodloužení koupací sezóny a minimální údržba, to jsou faktory, které mluví pro investici do zastřešení bazénu.

19 Čer 2012 Dokonalý bazén pro váš vkus i zahradu

Mnoho z nás si touží dopřát luxus v podobě vlastního bazénu. Pokud máte dostatečně velký pozemek, neměl by to být problém. Jak si ale vybrat ten pravý bazén přesně podle vašeho přání a vkusu? To už může být náročnější.

Výběr bazénu má několik kritérií. Ty si jednoznačně vybrat není vždy úplně jednoduché. První typ je plastový bazén, u kterého si vyberete již daný tvar a barvu. Tento typ je jeden z nejlevnějších, ale zároveň poměrně kvalitních. Jistě vám pěkných pár let poslouží.

Další je fóliový bazén, který se vám velmi výborně přizpůsobí a tak si ho můžete navrhnout přesně podle vašich představ. Stačí si vybrat barvu folie a zbytek už za vás vyřeší firma. Folie je velmi odolná, kvalitní a antibakteriální. Poslední a nejkvalitnější typ bazénů je keramický kompozitní bazén, který je odolný proti zkroucení a působí nádherným trojrozměrným dojmem. Proto jsou tyto bazény také nádherně velkolepé. Tento typ bazénu vám poslouží pěkných pár let, bez sebemenší známky opotřebení.

Bazén se stane dokonalým doplňkem vaší zahrady a jistě si u něho užijete spoustu chvil bezmezné relaxace. Nehledě na to, že plavání skvěle aktivuje mysl i tělo.

Abyste mohli váš bazén využívat každý rok co možná nejdéle, je vhodné pořídit si zastřešení bazénu. Prodlouží vám možnost koupání se až několik měsíců, neboť voda se vám snáze ohřeje a naopak v létě přes noc nevychladne. Také se zastřešením dá skvěle předejít znečištění bazénu, jako je třeba padající listí, pyl, nebo různý hmyz.

Zastřešení bazénů

zastreseni popZastřešení si můžete pořídit podchůzné, nebo nepodchůzné.

Nepodchůzné je určeno zejména k zakrytí bazénu, můžete se pod ním koupat, ale jelikož je nižší, komfort koupáním trochu omezený. Podchůzné je praktičtější, neboť se pod ním můžete koupat bez jakéhokoli omezení. Třeba v nabídce firmy bazény Popp naleznete spoustu dalších podtypů zastřešení a je jen na vás, které vám přijde pro vás jako to nejdokonalejší.

Mezi hlavní výhody firmy Popp patří to, že nejedním z největších výrobců bazénů v České Republice a zároveň má mnohaletou tradici. Při využití jejích služeb jistě oceníte osobní a naprosto férový přístup. Bazén si můžete vybrat přímo na míru a můžete využít odborné poradenství. Firma spadá do cenového středu, ale kvalit je nadprůměrná. Při využití jejích služeb nemusíte nutně jen listovat barevnými katalogy, ale také můžete navštívit její showroom, kde si můžete zboží tzv. osahat.