Archiv rubriky ◊ Relaxace ◊

01 Led 2015 Vyrazte s námi na wellness pobyt
 |  Rubrika: Relaxace  | Štítky:  | Zanechte komentář

luhacovice wellnessTaké máte pocit, že Vánoce byly sice krásné, ale velmi náročné? Vystát nekonečné fronty na jídlo, dárky, v papírnictví a pak ještě připravit výzdobu, pohoštění, zabalit všechny dárky a postarat se o dokonalou atmosféru. Ano, není to jednoduché, a právě proto byste měli zbystřit a věnovat několik málo okamžiků a v klidu si přečíst dnešní článek. Dáme vám totiž jednoduchý návod, jak se zrelaxovat, ale přitom neohrozit rodinný rozpočet.

Řeč totiž bude o slevách na wellness pobyty. Těch je v této době jako hub v létě po dešti. Stačí si jen vybrat, zda preferujete tuzemské pobyty nebo se vydáte k našim východním sousedům. Hotely ve Vysokých i Nízkých Tatrách totiž také nabízejí minimálně bazén, ale také vířivky a různé druhy saun. Pobyty jsou samozřejmě většinou koncipovány pro dva. Tím je ještě umocněna romantika. Vířivka se šampaňským a jahodami, v klidu v privátním spa. Dokážete si představit větší relax než následná společná masáž a odpočinek?

Slevy wellness pobytů

Právě v tuto chvíli mnoho obchodníků zlevňuje své zboží, produkty, ale dokonce i služby. Za zvýhodněné akční ceny nakoupíte naprosto vše, od elektroniky, až po parfémy. Výjimkou nejsou ani slevy wellness pobytů, které jsou dostupné opravdu pro každého. Už tedy nemusíte dumat nad tím, co si koupit za peníze od Ježíška.

Proč relaxace?

Každý z nás potřebuje čas od času vypnout, zbavit se problémů doma a stresu v práci. Tělo, které je odpočinuté navíc pracuje na více než sto procent, což je výhodné nejen pro zaměstnance, ale také pro zaměstnavatele. Odborníci se navíc shodují na tom, že pravidelný wellness navíc podporuje imunitu. Řeč je o sauně – a je jedno jestli o klasické nebo infrasauně. Infrasauna je navíc vhodná i pro malé děti nebo lidi, kterým je ze zdravotních důvodů vstup do klasické sauny zakázán. Prot se při výběru pobytu zaměřte také na možnost navštívit saunu.

06 Říj 2014 Zakrytí bazénů pro každého
 |  Rubrika: Relaxace  | Štítky:  | Zanechte komentář

Také si užíváte to sluníčko za oknem: Babí léto je prostě k nezaplacení a i když mnohdy musíme obléci dlouhé kalhoty a mikinu, náladu nám to zkazit nemůže. Snad jen děti chodí smutně kolem téměř zazimovaného bazénu, protože na koupání počasí už není. Tedy omyl, sluníčko by bylo, ale už nemá takovou sílu, aby ohřálo vodu v bazénu tak, aby se v něm nemuseli koupat jen a pouze Eskymáci.

Právě to je důvod, proč se v dnešním článku zaměříme na zakrytí bazénu. To má totiž nejednu výhodu. Je úplně jedno, zda máte doma menší nadzemní bazén, který na zimu uklízíte, nebo si potrpíte na velké betonové bazény s keramickým obkladem, do kterých by se vešla celá rodina a ještě sousedé. Každá vodní plocha má své řešení v zastřešení tak, že si neuvěřitelně prodloužíte koupací sezónu v podstatě od jara až do podzimu.

Hlavní výhodou zastřešení tedy je, že z vody nemůže unikat teplo. To ale oceníte nejen na jaře a na podzim, ale i během léta. Občas totiž teploty mohou klesat dosti nízko, což také vodu v bazénu ochlazuje. První parametr, tedy teplota vody pro komfortní koupání, cachtání a hrátky ve vodě, bychom měli za sebou. Zdaleka se ale nejedná o poslední výhodou, kterou zakrytí bazénu přináší. Další velkou výhodou je také čistota vody. Do bazénové vody se velmi často dostanou různé nečistoty, od hmyzu až po větévky stromů a další. Ovšem asi někoho překvapí, že vodu kazí také déšť. Dešťová voda je pro bazén velmi nevhodná, mění pH v bazénu a podobně. Takže déšť už vodě na koupání také neublíží, stejně tak jako mechanické a další nečistoty.

V neposlední řadě musíme zmínit také bezpečnost. Pokud máte menší děti, domácí zvířata nebo vám třeba jen není lhostejný osud volně žijícího ježka nebo sousedovic kočky, rozhodně o zakrytí bazénu také zauvažujte.

Zejména maminky si oddechnou, když nebudou muset své ratolesti hlídat až tak urputně. Někdo by mohl říct „Bazén, základ spokojené rodiny“. My říkáme: „Zakrytý bazén je základ spokojené rodiny“ :-)

Více na Termobazény.cz

20 Led 2014 Kvalitní židle je základ všeho

Všichni jistě víme, jak je zdravé sezení důležité. Jenže výběr té správné židle může být pro většinu z nás opravdu nelehký úkol. Pokud máte sedavé zaměstnání, například v kanceláři, jistě znáte ten nepříjemný pocit ztuhnutého krku či zad. Z nesprávného sezení může časem vzniknout i řada zdravotních nepříjemností a těm je opravdu nejlepší se obloukem vyhnout. Nejlepším způsobem je samozřejmě kvalitní židle. Pokud ale nevíte, kde se na tak kvalitní židle a křesla podívat, zkuste využít náš typ a navštivte stránky masazni-kresla.cz

Kvalitní židle do kanceláře?

Myslíte si, že sehnat kvalitní židli do kancelářských prostor je nemožné? Tak to jste na velkém omylu. Kancelářské židle se dají sehnat velice pohodlné a pro vaše tělo také zdravé. Kancelářská židle z těchto stránek opravdu není obyčejnou židlí. Nalezte zde klasické židle, které se hodí jak do kanceláře, tak i na domácí použití k psacímu stolu. Některé kancelářské židle mají dokonce i masážní funkci. Můžete se tak během vaší práce nechat masírovat. Nabídka těchto židlí jistě uspokojí každého zákazníka.

Sháníte něco na relaxaci?

masazni kreslaTak i v tomto případě máte velký výběr. Co takhle vyzkoušet kvalitní relaxační křeslo? Díky tomuto křeslu máte zaručené velké pohodlí a vaše tělo si na něm dokonale odpočine a vy tak můžete nerušeně relaxovat. Vybrat si můžete z velké nabídky relaxačních křesel a můžete také využít některých zvýhodněných nabídek na tyto křesla.

Je libo masáž?

Věděli jste vůbec, že v dnešní době již můžete velice jednoduše do vaší domácnosti pořídit masážní křeslo? Toto křeslo vám nabízí opravdu veliké pohodlí a vy můžete třeba jen koukat na váš oblíbený televizní pořad a masážní křeslo vás mezi tím bude masírovat.

09 Říj 2013 Prodlužte si koupací sezónu správným zastřešením bazénu

Pořídili jste si na vaši zahradu bazén a teď řešíte, jak vyřešit to, aby byla koupací sezóna co nejdelší a vy si tak naplno mohli užívat bazénu co nejdéle? Pokud chcete bazén využívat i v zimních měsících, nejideálnějším řešením je zakrytí bazénu. Střecha, kterou umístíte nad bazén, mu poskytne jakousi termoochranu, takže voda vydrží ohřátá mnohem déle. Voda se snadněji ohřívá i díky prosklenému bazénovému zastřešení. Sluneční paprsky vytváří vlastně skleníkový jev, takže voda bude po celý rok výrazně teplejší, než v bazénech bez zastřešení.

zakryti bazenuNejen, že voda bude teplejší, ale bazén můžete využívat i v počasí, které koupání venku tak úplně nepřeje. Samozřejmě zastřešení také chrání vodu před nečistotami, tím pádem nebudete muset čištění věnovat tolik času a peníze navíc za údržbové prostředky. V neposlední řadě je zastřešení praktické i z bezpečnostního hlediska. A to sice ochrání malé děti, či domácí zvířata před nechtěným pádem do vody.

Zastřešení si vybíráte podle svého gusta. Na výběr je mnoho druhů, takže se nemusíte obávat, že bude na vaší zahradě vypadat nepatřičně. Naopak, většina zastřešení je z hlediska designu i technologií velmi povedená.

Kde pořídit takové zastřešení, které bude spolehlivé, kvalitní, vkusné a za skvělou cenu? Tak třeba firma TERMOBAZENY s.r.o.. Společnost TERMOBAZENY s.r.o. je společnost zabývající se technologií zakrytí bazénu. Jedná se o předního výrobce bezpečnostního zakrytí bazénu a distributora těchto produktů. V jejich sortimentu narazíte hned na několik typů zakrytí. Jedním z nich je právě bazénové zastřešení.

Co se tohoto odvětví týče, setkáte se zde hned s několika základními modely. Tím nejzákladnějším modelem je PRACTIC. Dále narazíte i na modely HORIZONT, DREAM, HARMONY, STAR, ROCK či kombinované modely. Díky rozvinutosti, kvalifikaci a odbornosti společnosti není problém nechat si vyrobit zastřešení přímo na míru. V základní nabídce však najdete i různé atypické modely.

Samozřejmě u každého modelu můžete vybírat z různých barev, materiálů a celkového provedení. Pokud se s firmou přímo spojíte, po domluvě není problém takřka nic. Tak rychle vybírejte, ať stihnete váš bazén zastřešit před příchodem zimy.

Můžete ale zvolit i jiný způsob zakrytí bazénu. Například celoroční bezpečnostní plachty, automatické plachty, terasové či lamelové zakrytí bazénu, nebo letní bublinkovou plachtu.

06 Čvc 2013 Dovolená na Seychelách podle vašich přání
 |  Rubrika: PR články, Relaxace, Služby  | Štítky: ,  | Jeden komentář

Nevíte si rady kam se letos vypravit na dovolenou? Jestli už vás omrzely dovolené, které jsou naplánované do posledního detailu, a na vaše přání zde už není místo, vypravte se letos na dovolenou přesně podle sebe.

seychelyAno, na dovolenou podle svých přání se můžete vydat i sami, ale bude to poměrně organizačně náročné. Zajištění dopravy, ubytování, stravování a tak dále, není příliš zábavné. Obzvlášť pokud jste ve vámi vybrané lokalitě ještě nebyli a nevíte si například s výběrem ubytování rady.

Proto je o mnoho jednodušší obrátit se na cestovní kancelář a vybrat si dovolenou přesně na míru. Tím, že si sami nadiktujete, co vlastně chcete, zajistíte pro sebe a vaše blízké spokojenost po celou dobu dovolené.

Dejme tomu, že se chcete vypravit na Seychely

Díky tomu, že to není destinace vyhledávaná masami lidí, nenajdete v katalozích cestovních kanceláří příliš mnoho variant dovolené na Seychelách. A právě v tomto případě se vám může hodit možnost sestavení dovolené zcela na míru.

Co to tedy v překladu znamená?

Vy si vyberete konkrétní destinaci, kam byste se rádi podívali. Určíte si způsob dopravy na místo – předpokládá se letecká doprava, takže si určíte, do jaké třídy chcete letenky, nebo jestli dokonce chcete zařídit privátní let. Dále si stanovíte, v jakém standardu chcete být ubytováni a jaký typ stravování preferujete. Pak ž jen stačí určit termín a počet osob a základní představa o vaší dovolené je na světě.

Tyto požadavky můžete vyplnit do nezávazného webového formuláře, nebo projednat přímo se zástupcem cestovní kanceláře Exclusive Tours, která tyto zájezdy zprostředkovává.

Po té, co pracovník CK projde všechny možnosti, sestaví pro vás obrázek, jak by taková dovolená mohla vypadat. Je jen na vás, zda kývnete, nebo ne. Pokud ano, doladí s vámi už jen poslední detaily a luxusní dovolená na Seychelách může začít!

Užijte si tu nejlepší dovolenou, která vám bude nanejvýš vyhovovat. A to všechno bez jakýchkoli starostí se zařizováním!

18 Čer 2013 Blíží se čas dovolených-zvláštní čas
 |  Rubrika: Relaxace, Služby, Vztahy  | Štítky: ,  | Jeden komentář

Protože se nám hromadily dotazy na partnerské problémy v období dovolených, oslovili jsme odbornici-psychoterapeutku Mgr. Jitku Herzánovou. Ta nám potvrdila, že čas dovolených je pro mnoho párů těžkou zkouškou jejich vztahu. Více v dnešním článku.

Pro některé páry je to dlouho očekávaný čas společného relaxu a užívání si jeden druhého. Někdy však před nás může dovolená postavit otazníky a třeba i vykřičníky.

partnerske problemyOtázky, které mohly být mnoho měsíců zakryty ruchem všedních dní, se mohou začít hlásit o slovo, pokud se náš denní program dovolenkově uklidní a najednou máme čas spolu být a mluvit. Někdy nám to mluvení jde a dostáváme se do větší blízkosti a prožívaná intimita se prohlubuje a pak je to fajn. Někdy se ale rozhovory dařit nemusí. Máme pocit, že se spolu domluvit nedokážeme a tak se buď hádáme, nebo pak už snad raději nemluvíme vůbec. Ve vyhrocených případech může situace připomínat zákopovou válku. Z ticha se občas vynoří periskop a hodí po tom druhém slovní minu.

V takovém případě je těžké si dovolenou užít. Můžeme však zjištěné věci využít. Tahle situace ještě nemusí znamenat, že se blíží konec vztahu, ale je varováním, že už bychom se vztahu měli věnovat. A nejlépe ve spolupráci s odborníkem, říká psychoterapeutka Jitka Herzánová ze serveru www.mojeosobnost.cz .

Objevení konfrontačních zón je na dovolené vcelku obvyklé. Je ale užitečné věnovat sobě i sobě navzájem několik dobrých konzultací, prohlédnout si, co se stalo a jak a najít nové strategie, jak spolu komunikovat a řešit otázky, které v partnerství vyvstávají. Pak může být taková dovolená odrazovým můstkem k hlubší úrovni vašeho vztahu a k pohodovějším okamžikům doma i na další dovolených. Šťastný vítr do plachet!

31 Bře 2013 Báječná relaxace ve vířivce

Jestliže dříve někdo vlastnil vířivku, byl považován za člověka z vyšší vrstvy. Dnes tomu tak jistě není. Dostupnost těchto zařízení je v dnešní době mnohem lepší a může si jí pořídit jistě více lidí.

virivy bazenJen si to představte…po náročném dni v práci, si lehnete do vířivky nebo vířivého bazénu a díky všemožným typům trysek bude vaše tělo masírováno. Začne hrát vaše oblíbená hudba a vy budete cítit vůni, kterou jste použili v rámci aromaterapie. Není to bezvadné relaxování? Vaše svaly budou uvolněny a stres se rázem vytratí z vašeho těla pryč. To je přesně to, co v dnešní uspěchané době jistě ocení obrovská spousta lidí. Tak co zbývá? Změnit tyto představy ve skutečnost. Pořídit si vlastní vířivku.

Existuje několik variant, jakou vířivku zvolit. Hodně lidí si možná říká, že pokud nemá zahradu, kam by svou vířivku umístil, může si nechat tento sen rozplynout, to ale není pravda. Existují jak venkovní vířivky, tak i vířivky interiérové. Firma Spa & Wellness s.r.o. vám nabídne všechny možnosti. U vířivek interiérových vám odborníci pomohou navrhnout, jakým způsobem by se dal prostor vašeho domu či bytu řešit, aby vířivka byla zakomponována co nejlépe. Firma prodává výhradně americké exkluzivní vířivky, vířivé bazény a vany a nabízí svým klientů záruku na zboží 5 let.

V nabídce naleznete různé druhy a velikosti vířivek. Každý typ vířivé vany má jiný počet trysek, kde každá má za úkol masírovat konkrétní část vašeho unaveného těla. Rozdíly ve velikosti vířivky jsou určeny tím, pro kolik osob je vana určena, takže si můžete udělat ve vířivce romantický večer jen ve dvou s šampaňským a jahodami, nebo se při relaxaci třeba pobavit s přáteli. No není to skvělá představa?

Při výběru vaší vysněné vířivky budete volit typ ergonomických sedátek a lehátek v různých hloubkách. Dále si zvolíte barvu, která vám bude nejlépe ladit k interiéru vašeho domu či bytu nebo na zahradu. Můžete vybírat z 16 barev akrylátu a 5 barev obložení a termokrytu. Právě díky termokrytu je provoz vířivek velice úsporný. Díky špičkové energetické úspornosti tyto vířivky spadají do vířivek s nejnižšími provozními náklady ve své třídě.

Jste tedy rozhodnuti si tento zázrak opravdu pořídit? Navštivte webové stránky firmy, kde si můžete nastudovat další informace nejen o výrobcích jako takových, ale také o firmě. Nebo jednoduše zajeďte do kamenné prodejny, které se nachází v Praze, kde si vířivky můžete okouknout na vlastní oči.

virive bazeny

12 Bře 2013 Inteligentní a energeticky úsporné vířivky Artesian Spas

Kdo by doma nechtěl mít svou vlastní vířivku. Mnozí lidé si myslí, že je to přežitý luxus. 6e provoz je velice finančně náročný a samotné pořízení vířivky drahé. Ve skutečnosti tomu tak ale být vůbec nemusí. Pokud si domů pořídíte kvalitní vířivku, která je uzpůsobená tak, aby byla energeticky méně náročná, provoz opravdu předražený není.

virivka pro vice osobVířivky Artesian Spas, které jsou vyráběny v USA, pod designovým vedením finského designera Timo Nakar, jsou opravdu energeticky úsporné. Mají skvěle vyřešenou izolaci, takže neuniká zbytečné teplo. Izolace je vyrobena z buněčné pěny a navíc mají víko, které dokonale kopíruje tvar vířivky, takže naprosto těsní. Navíc pokud vířivku zrovna nevyužíváte, jede na úsporný režim, takže i tím celkově ušetříte. Vířivky také nemají vzduchovou pumpu, která vodu ochlazuje.

Co vás ale zaručeně potěší je fakt, že vířivka při celoročním provozu, kdy je umístěna ve venkovním prostředí spotřebuje denně méně než jedno Euro. Samozřejmě výsledná cena se odvíjí podle konkrétní velikosti, typu a množství využívání vířivky.

Vířivky Artesian Spas, jsou pokrokové také v tom, že nemají ovládání společné pro celou vanu, ale pro každé místo jednotlivě a odděleně. Což je opravdu více než příjemné. Každý totiž může naplnit své požadavky, bez toho aniž by jimi ovlivňoval další návštěvníky vířivky.

Zajímavé také je že vířivku můžete ovládat dálkově prostřednictvím mobilního telefonu. Takže už si třeba po cestě z práce můžete vířivku zapnout a připravit. Připravit skutečně můžete vše – osvětlení, teplotu vody, nastavení trysek a další parametry.

Vířivky Praha

Pokud o koupi vážně uvažujete, při rozhodování vám jistě pomůže návštěva Showroomu, kde současně probíhá prodej vířivek a kde si některé vířivky můžete dokonce osobně vyzkoušet.

27 Úno 2013 Nabídka bazénů pro každého

Dnešním článkem potěšíme zejména děti. Řešit totiž budeme zahradní bazény. Ty jsou čím dál tím vyhledávanější zejména díky jejich nízké ceně. Bazény jsou dostupné opravdu pro každého, a proto jich je na zahradách čím dál více. V dnešním článku se zaměříme na rady a tipy, jak vybrat bazén tak, aby z něho plynula jenom radost a žádná starost.

albixon bazenV první řadě musíte zvolit správný typ bazénu a jeho dodavatele. Nás zaujala nabídka bazénů Albixon. Jde o předního dodavatele bazénů, zastřešení a jiných nezbytností, které jsou dodávány více než 20 let. S tímto sortimentem, který bezesporu patří do kategorie domácí relaxace, souvisí samozřejmě také vířivky a infrasauny.

Typ a velikost bazénu souvisí s tím, k jakému účelu bude bazén využívat. Dalším parametrem je, kolik lidí bude bazén využívat. Pokud máte menší děti, počítejte také s jejich kamarády. Ostatně to, že si děti budou celé léto užívat na vaší zahradě je velmi přínosné. Nejen, že ušetříte za vstup do veřejných bazénů a na koupaliště, ale navíc budete mít své děti stále pod dozorem.

Bazén můžete na zahradě umístit v podstatě kdekoliv. Odborníci doporučují dát ho na slunné místo do prostoru, kde nejsou vzrostlé stromy. Pokud máte stromy a keře na zahradě téměř všude, tento problém můžete řešit zastřešením. Zastřešení bazénu vám prodlouží koupací sezónu, ochrání vodu před nečistotami a deštěm a navíc zabrání nechtěnému pádu velmi malých dětí do vody ve vaší nepřítomnosti.

19 Úno 2013 Úžasný wellness resort

wellness resortJistě mi dáte za pravdu, že relax by měl být každodenní součástí života. Ne vždy se nám ale poštěstí mít tolik času, že bychom strávili alespoň deset minut ve vaně plné horké vody. Pravidelně bychom měli navštěvovat sportovní i relaxační zařízení, saunu, infrasaunu, vířivku nebo jiné relaxační zařízení. I pokud nemáte čas na pravidelný relax, měli byste se zaměřit na wellness pobyty, na kterých se krásně zrelaxujete a naberete sílu pro zvládání každodenního stresu. Ten na nás číhá v práci i doma, jednoduše na každém kroku.

Nutnost odreagování samozřejmě potvrzují i lékaři a psychologové. Je na vás, zda jako relax zvolíte romantický víkend nebe wellness víkend s kamarádkami. Sami si rozmyslete, s kým si nejlépe užijete masáže a zábaly a samozřejmě také procházky v krásném okolí. Nejen proto nás velice zaujal Wellness resort ve Svaté Kateřině. Na výběr máte z nespočtu pobytů včetně odtučňovacích (součástí je dietologická laboratoř). Jak již bylo řečeno, zdaleka nejvíce vás ohromí klid, ticho a krásná příroda, která doslova vybízí k procházkám či projížďce na kole.

wellness resortyResort nabízí 79 dvoulůžkových pokojů v rámci 3 hotelů (Hotel Svatá Kateřina, hotel Garnison a hotel Gymnasion) a spoustu příležitostí k pohybu-cardio fitness, indoor cyclingový sál, 4 tělocvičny a podobně. Po sportu se budete cítit a vypadat super. K tomu vám ještě více přispěje kosmetika, manikúra a pedikúra, sluneční louka RA a bezesporu také wellness a spa a masážní kabiny.