Archiv rubriky ◊ Pro pobavení ◊

10 Čvc 2013 Co si všechno můžete zahrát online
 |  Rubrika: PR články, Pro pobavení, Služby  | Štítky: ,  | Zanechte komentář

Hry online jsou obrovským fenoménem. Spousta nás je hraje dennodenně, někdo pouze občas. Každopádně někdy ve svém životě hrál nějakou online hru snad každý. Hry nás umí pobavit, zabavit i ukrátit dlouhou chvíli. Umí nás zklidnit, zkoncentrovat, ale i nabudit.

Tak proč si je zkrátka alespoň občas nezahrát?

princePokud je venku ošklivo, jistě oceníte možnost zahrát si nějaký sport. Například minigolf, atletiku, či rovnou simulované olympijské hry. Sportovní hry se mohou stát dobrým zdrojem adrenalinu. Spousta z nich funguje i jako hry pro dva, takže si můžete dát zápas s kamarády, či nějakým náhodným hráčem a poměřit tak své síly.

Denní dávka adrenalinu se také může skrývat v bojových hrách a střílečkách. V takových hrách se ukrývá nějaký příběh. Musíte překonat nebezpečí, abyste uchránili sami sebe, nebo někoho jiného. Pokud se vám to povede, odměnou vám bude pocit vítězství, nebo dokonce postup do další úrovně.

Skákací hry trénují vaši trpělivost. Nesmíte jednat příliš zbrkle, abyste do vysněného cíle vůbec došli. Skákačky vyžadují rozvážnost a opatrnost. Pokud chcete hry s nějakým podstatnějším smyslem, zkuste hry na procvičení logiky, či strategické hry. Tady zase budete muset dokonale promyslet plán a předem rozplánovat, co a jak zařídíte.

Zahrát si však můžete i dlouhodobější hry, které můžete hrát třeba rok v kuse a stále bude co nového objevovat. Jsou to takzvané hry na pokračování. Nejčastěji se setkáte s hrami, kde se musíte starat o farmu a její chod, nebo s hrami, kde se staráte o nějaké zvířátko, nebo domácího mazlíčka. Takové hry vám pomohou zaplnit prázdné mezery všedních dnů, takže nebudete mít ani chvíli na to se nudit.

05 Čvc 2013 Dětské hřiště snů!

Dětská hřiště jsou pro každého dospělého záludným oříškem. Jak totiž skloubit dětskou touhu dohromady s bezpečností? To totiž není vůbec lehký úkol. Pokud vašemu dítěti dovolíte návštěvu dětského hřiště, jistě spoléháte na to, že splňuje všechny bezpečnostní normy a požadavky. Věříte, že většina nebezpečných nástrah je eliminována. Sice jistě dítě bedlivě pozorujete a hlídáte, ale úplně všemu se rozhodně předejít nedá. Avšak – čím je hřiště bezpečnější, tím lépe pro obě strany.

floraservisPokud se sami rozhodnete takové hřiště vašim dětem pořídit, měli byste se předem informovat, jak k tomu přistupovat. Za prvé je důležité si uvědomit, jak chcete, aby hřiště vypadalo, popřípadě kolik máte k dispozici prostoru. Dají se pořídit jednotlivé atrakce, nebo rovnou celá soustava, která je multifunkční.

Další důležitou volbou je volba materiálu. Prolézačky se vyrábějí ze dřeva, kovu, či plastu. Samozřejmě každý materiál má své výhody a nevýhody. Jeden je více bezpečný, druhý více bytelný atd. Je jen na vás, jaký materiál zvolíte. Někdy se také u prolézaček setkáte s kombinací více materiálů. Každá součást je pak vyrobena z materiálu, který se pro ni nejvíce hodí.

Dětská hřiště FLORA servis, nabízí spoustu druhů nejrůznějších atrakcí. Věnují se výrobě hřišť opravdu profesionálně. Všechny prolézačky jsou vyrobeny tak, aby byly co nejvíce bezpečné a bytelné. Tato investice se vám skutečně vrátí, protože i životnost těchto prolézaček je velmi dlouhodobá.

Jejich profesionalitu a spolehlivost také dokazuje to, že jejich prolézačky najdete na mnoha hřištích, které patří obcím. Také v mnoha zahradách škol a mateřských škol. Vybavili nesčetně mnoho dětských koutků, penzionů, restaurací i obchodů. S jejich prolézačkami se zkrátka setkáváte všude.

V nabídce najdete snad vše na co si vy, nebo vaše děti, vzpomenete. Jednotlivé atrakce se dají libovolně kombinovat a doplňovat. Můžete si vybrat svou vlastní originální prolézačku, kterou doplníte o houpačky, skluzavky, žebříky a další skvělé atrakce, na kterých si děti užijí neskutečně mnoho legrace.

31 Říj 2012 Digitální fotografie-fotoaparáty Canon

Děkujeme, že jste navštívili náš informační webový portál. V dnešním článku od nás opět dostanete tipy na vánoční dárky. Vánoce se totiž nezadržitelně blíží, a pokud nebudete mít dárky nakoupené s dostatečným předstihem, je naprosto jasné, že o klidných svátcích nemůže být vůbec řeč.

Digitální fotoaparát je dnes snad v každé rodině. Ne vždy se ale jedná o model, který je dostačující pro potřeby každého člena. Starší digitální foťáky jsou sice stále funkční, chybí jim ale řada technologických vymožeností, které dělají z focení tu pravou zábavu. Ruku na srdce, kdy naposled jste si řekli, že z mnoha fotek, které jste pořídili řekněme na rodinné oslavě, byly všechny povedené? Právě proto bude dnešní článek na téma digitální fotoaparáty Canon, které nabízejí tolik modelů v různých cenových relacích, že si vybere opravdu každý.

Vybíráme fotoaparát

canonFotoaparáty Canon nabízejí samozřejmě kompakty i zrcadlovky. Hlavní rozdíl je nejen v ceně, ale také ve velikosti. Mnoho lidí si pořídí digitální zrcadlovku, ale nakonec s ní nefotí. Foťák je totiž oproti kompaktu opravdu velký a těžký a vzít ho s sebou třeba na horskou túru, to chce opravdové odhodlání pro pořízení hezkých fotek. Kompakty ale také dělají hezké fotky a navíc jsou mnohdy tak malé, že se vejdou do kapsy.

Fotoaparát Canon tedy vybírejte podle těchto parametrů. Pokud chcete více informací, podívejte s e na webovou prezentaci předního prodejce foťáků u nás-společnost Aaron. Zde u každého fotoaparátu najdete nejen mnoho fotografií, ale také velmi podrobný technický popis. Foťáky v různých variantách a dokonce i barvách, foťáky voděodolné či opravdu kompaktní. Podrženo sečteno, na své si přijde opravdu každý.

06 Zář 2012 Rybářské potřeby

tropicliberecTaké se občas potřebujete čas od času vypnout a odprostit se od všedních problémů? Přesně to vždy odpoví rybáři, proč milují rybaření. Většinou to není kvůli pořádným úlovkům, ale spíše kvůli té relaxaci u vody a nezapomenutelné atmosféře.

Jako při klasickém sportu je ale naprosto jasné, že běhat nemůžete jít ve starých vytahaných teplácích. Stejně tak na ryby nemůžete jít s vlascem a háčkem, budete potřebovat kvalitní rybářské potřeby.

Rybaření je skvělým prostředkem zábavy i relaxace, a pokud k tomu domů přinesete i nějakou tu plovoucí večeři, tím lépe. V našich médiích dokonce proběhla kampaň na podporu konzumace sladkovodních ryb a pravděpodobně měla úspěch. Kupovaný kapr ale nikdy nebude chutnat tak, jak vlastnoručně ulovený.

Mezi základní výbavu bezesporu patří pruty a další značkové rybářské potřeby. Je naprosto jasné, že se nejedná o levnou záležitost, a proto hledejte spolehlivého dodavatele, kde za značkové rybářské pruty a další nezbytnosti neutratíte půl rodinného rozpočtu. Super dodavatelem je e-shopo podpořený kamennou prodejnou v Liberci- Tropic  Liberec, kde najdete veškerý rybářský sortiment.

30 Srp 2012 Jak vylepšit vaší zahradu

Hledáte něco ideálního na vaši zahradu? Abyste si mohli v klidu odpočívat, starat se o zahrádku a kochat s přírodou? Ale děti kolem vás neustále neúnavně pobíhají a chtějí si s vámi hrát? Potom jistě začnete co nejdříve řešit druh zábavy, který by se jim mohl zalíbit na co nejdelší dobu. Ideálně bez toho, abyste nad nimi museli neustále stát jako dozorce a dbát na to, aby se jim nic nestalo. Ač by se tak mohlo zdát, třeba bazén není tím ideálním řešením, připravte se, že pokud se děti budou koupat, budete muset být neustále jako ostříž.

detske trampolinyNaopak skvělou alternativou se mohou stát trampolíny. Můžete si vybrat mezi malými, nebo velkými. V každém případě to vaše děti zabaví natolik, že se budete sami až divit, kolik kreací na nich dokážou vymyslet. Nebudete stačit žasnout, kolik energie na nich vybijí a jak se nesmírně vyblbnou. Sice u toho mohou být trochu hlučnější, ale není se čemu divit. Vždyť přece skákání je taková zábava! Odměnou vám potom bude, když padnou do postele jako zabité s úsměvem na rtech.

A teď něco pro vás. Jestliže nemáte dostatek prostoru pro výše zmiňovaný bazén, můžete se pořídit menší a dostupnější možnost, kterou jsou koupací sudy, nebo kádě. Jsou levnější, než klasický bazén a pro relaxaci dospělých jistě postačí. I jejich provoz je méně nákladný. A třeba takový romantický večer pod hvězdami na zahradě jistě nemusí být špatný. Také si můžete pořídit vířivku, ale tam už se cenová kategorie posouvá trochu nahoru. Další akční zboží nejen na zahradu najdete zde.

20 Čer 2012 Plánujeme výlety na Internetu

turistikaV dnešním článku se zaměříme na zajímavé tipy na výlet. Doba letních dovolených se totiž nezadržitelně blíží a již nyní je ta pravá doba, o některém z výletů zauvažovat. Zejména o prodloužených výletech a v době, kdy jsou v České republice státní svátky, se většina z nás chystá na turistické výlety. U nás v rámci ČR je totiž moc krásně. Pokud vás ale nebaví plánovat trasu, podívejte se na unikátní webový portál infoglobe.cz, kde najdete výlety pro ostřílené sportovce (poradna pro vodáky a horolezce) i rodiny s malými dětmi. Navíc zde najdete informace o dětských atrakcích a naučných stezkách.

Turistika je oblíbená u nás i v zahraničí. I zde totiž najdete celou řadu značených stezek. Výběr lokality je tedy už jen a pouze na vás. Vybírat můžete z tzv. „profláknutých“ i méně známých cest. Vydat se můžete za krásnou přírodou, do ZOO nebo za romantickými panoramaty. U řeky Vydry si dáte výtečného pstruha a dětem cca za 90 Kč koupíte plyšového Vydrýska, jako živého. Stejně zelené hory najdete v Beskydách, kde můžete dokonce potkat bobra nebo rysa.

Pokud máte raději horské štíty, vydejte se k našim sousedům do Tater. Ovšem ani zahraniční dovolená u moře nemusí být vzdálená natolik, že by se nevyplatilo tam jet na prodloužený víkend. Příkladem může být sever Chorvatska-Istrie. Zde u městečka Poreč můžete prožít sportovní výkony na značených cyklotrasách, ale i romantiku u dokonale čistého moře a u pobřežních kavárniček.

Zcela zvláštní skupinou jsou exotické dovolené, které ve vás zanechají nezapomenutelný zážitek. Vydejte se do Asie nebo do Mexika. Zde nezapomeňte ochutnat proslulé Taco, sušené cvrčky a samozřejmě čerstvě vymačkaný džus z kubánských pomerančů.

03 Čer 2012 Co je to RC model a jak se s ním naučit zacházet?

Pryč je doba modelářským pracím při sestavování papírových modelů aut či letadel. Dnešní doba s sebou nese pokrok i v tomto oboru. V tomto článku mluvíme o krásném koníčku rádiově řízeného modelu, jde o  tzv. RC MODEL.

Zaměřme se třeba na modely vrtulníků. Jde sice o „hračky“ pro děti, ale stranou se neudrží ani tatínci, kteří brzy podlehnou kouzlu tomuto modelu, který se pohybuje stejně rychle třeba jako sršeň.

CO JE ZAPOTŘEBÍ VĚDĚT než se začnete tomuto koníčku věnovat?

modely na dalkove ovladani

Je důležité nejprve zvážit, zda si s modely na dálkové ovládání chcete pouze hrát nebo se naučit opravdu létat a umět ovládat výkonné modely. Je třeba říci, že vrtulníky dělíme do několika skupin dle počtu kanálů.
Počet těchto kanálů nám udává počet daných funkcí u vrtulníku, neboli počet směrů v kolika se dá ovládat. Dle toho potom vybíráme model, buď něco minimálně náročného /jak technicky tak i finančně/, či prostřídáme několik základních typů vrtulníků a postupně přecházíme na náročnější.
Ať zvolíte jakoukoliv variantu, musím podotknout, že jste si vybrali „trochu“ finančně nákladnější koníček nebo zábavu. Ale určitě to stojí za to, z této záliby se totiž skoro pokaždé stane závislost. Vybírat je opravdu z čeho, náš tuzemský trh /jak internetový obchod, tak kamenný/ nabízí širokou škálu různých modelů.

Krom vrtulníků jsou velmi vyhledávané i další RC modely, především auta a podobně.

20 Kvě 2012 Zpovědnice-vypovídej se

Portál PeopleLovePeople.cz zná snad každý. Najdete zde velkou spoustu citátů, lidových mouder, ale také odpočinkových vtipů. Přečíst si můžete básničky či povídky vašich vrstevníků a už je na vás, zda se chcete pobavit nebo si přečíst nějaký pochmurný příběh ze života. Do mnoha sekcí tohoto inovativního webu, který si nachází stále více příznivců také na Facebooku, můžete přidávat vlastní příspěvky. Výjimkou není ani zpovědnice. Tato sekce se velmi rychle rozvíjí a dnes a denně do ní píšete vlastní příspěvky.

zpovednice

Občas totiž není jednoduché svěřit se druhé osobě, a přesto ze sebe ať už negativní, nebo pozitivní zážitek potřebujeme dostat. Do zpovědnice může napsat naprosto kdokoliv, kdo má partnerské problémy, nevyřešenou lásku nebo problémy s rodiči. Ty totiž své ratolesti v určitém věku jakoby zcela přestali chápat. Problém je ale oboustranný. Teenageři také nechápou věčné příkazy a zákazy. O tom všem se můžete rozepsat a podělit se tak o zážitky a zkušenosti s ostatními. Ti také mohou tvůj článek hodnotit, což je super zpětná vazba pro každého pisatele. Ostatně zpovědnici si vyžádali pravidelní čtenáři a všichni, kteří na portál přispívali ještě mnohem dříve, než byla zpovědnice spuštěna.

19 Kvě 2012 Magazín Kuchyně a Bydlení

Pokud zařizujete bydlení, jistě hledáte inspiraci. Ne každý má totiž styl takový, že bez problémů zařídí kuchyni a zbytek interiéru tak, aby byl moderně vyhlížející a přitom 100% praktický. Kuchyně by se měla zařídit podle několika parametrů. Dřez by měl být asi v prostředku kuchyně, vedle sporáku musí být z obou stran odkládací prostor. Nad sporákem nezapomeňte na prostor pro digestoř. Pokud preferujete sporák plynový, digestoř musí být výš než v případě elektrické či indukční desky.

kuchyne a bydleniDnešní kuchyně jsou většinou zařizovány tak, aby byly co nejpraktičtější. K tomu poslouží také 60 cm hluboký panel, kam umístíte klasikou a mikrovlnnou troubu nad sebe. Trouba v úrovni očí je mnohem lepší řešení než v případě trouby přímo pod sporákem. Pokud nemáte prostor pro panel s hloubkou spodních skříněk, nezoufejte. Mikrovlnnou troubu můžete umístit do vrchní skříňky, která mívá hloubku jen 30 cm.

Co se ostatního bytového prostoru týče, inspirace je stejně důležitá jako v případě zařizování nové kuchyně. I zde vám může pomoci nový Magazín Kuchyně a Bydlení, kde se dozvíte vše o bydlení na jednom místě. Čeká Vás spousta inspirace, nábytku, receptů a nesčetné fotogalerie nejen kuchyní. Magazín najdete i na Facebooku.

Zdaleka nejžhavějším tématem všech rekonstrukcí nebo zařizování novostaveb jsou v prvé řadě podlahové krytiny. Je jasné, že šetřit právě na podlahách se opravdu nevyplatí. Mnoho lidí se opět obrací k přírodě a sáhne po dřevěné podlaze z masivu nebo dřevěné plovoučce. Hlavní výhoda dřeva je, že se při poškození dá bez problémů obrousit a znovu přelakovat. Zařizovat bydlení nikdy nebylo jednodušší.

29 Dub 2012 Hubnutí s rozumem

Zejména před létem velká část dospělých přemýšlí o možnostech, jak si vylepšit postavu. Odborníci, laická veřejnost i ti, kteří někdy chtěli hubnout, se shodují na tom, že nejhorší je začít. Rovněž kritická je doba před datem, kterou jsme si určili jako počátek hubnutí. Důvod je ten, že si řekneme, že poslední nebo předposlední den před dietou si ještě můžeme dopřát. Spořádáte toho mnohem více a jdete i do potravin, které běžně nekonzumujte. Výjimkou není ani tabulka čokolády ke snídani a horké maliny se zmrzlinou k večeři.

Někdy začít musíte!

lehka vahaS nad váhou bojuje opravdu velká spousta lidí. Neumíme se stravovat po malých dávkách a pravidelně. Celý den jsme v pracovním nasazení a na jídlo si mnohdy ani nevzpomeneme. Největší hlad se dostaví po návratu domů, kdy doslova vyluxujeme ledničku a spíš.

Začít byste měli od snídaně, která je nejdůležitějším jídlem dne. Sáhněte po pomalých cukrech, které vám dodají dostatek energie. Vhodné je také ovoce, ovesné kaše a podobně. Pak už jíte pravidelně. Vezměte si do práce jablíčko, zajděte si na lehký oběd a ke svačině si dopřejte třeba jogurtový nápoj. K večeři se nedoporučuje syrová zelenina, která je na noc do bříška příliš těžká. Sáhnout můžete po rybě na páře, grilované zelenině a podobně.

Pomůže vám portál lehkavaha.cz

Jak již to bývá pravidlem, informace hledejte na Internetu. My jsme narazili na webovou stránku lehkavaha.cz, kde najdete spoustu užitečných informací. Velmi nás zaujalo, že jsou informace sdělované na tomto komunitním portále fundované. Na obsah stránky totiž dohlíží doktorka klinické psychologie. Web doporučujeme pro každého, kdo by chtěl hledat možnosti sportování nebo hubnutí v katalogu nebo si pročítat články.