Archiv rubriky ◊ Příroda ◊

15 Úno 2015 Elektronické obojky pro všechna psí plemena
 |  Rubrika: Příroda  | Štítky:  | Zanechte komentář

Vychovat psa tak, aby neobtěžoval vás ani své okolí, není jednoduché. Rozhodně byste měli být sebekritičtí a zvolit takové psí plemeno, které není nebezpečné ani v případě, když výcvik nezvládnete. Na druhou stranu není pravda, že malý pes vychovaný být nemusí. I když vidíme spoustu majitelů, kteří svého psa z vodítka nikdy nepouštějí. Rozhodně a to bez pardonu by ale měli být vychováni všichni pejsci. Jistě se shodneme na tom, že služební, lovečtí psy, nebo psy větších plemen tak trochu přednostně.

Výcvikový obojek pro malé i velké psy

Malý pes vás sice nezakousne, ale zato může obtěžovat pronikavým štěkáním. Právě proto bychom vám rádi představili elektronické obojky značky Aetertek, které v sobě mají zabudovaný protištěkací mechanismus. Protištěkací obojky jsou velmi výhodné, protože reagují na vibraci hlasivek psa. To znamená, že pes není upozorňován v případě, že štěkají ostatní psy kolem něho (to je důležité pokud máte více psů, nebo třeba na cvičáku).

Výcvikové obojky Aetertek mají 18 možností nastavení síly upozornění na nevhodné chování. Hodí se tedy stejně pro labradora, jako pro mini psí plemena.

Vaše prodloužená ruka

Zmiňované obojky jsme si z několika značek dostupných na našem trhu vybrali také pro jejich dostupnost. Vzhledem k výbavě nejsou drahé. Zdaleka nejvíce nás ale zaujal jejich dosah. Pes může odběhnout i několik stovek metrů, ale stejně ho máte pod kontrolou. Vybrat si můžete, zda při nevhodném chování dostane elektrický, zvukový nebo vibrační impuls. Ovládací mechanismus je opravdu user friendly, zacházet se s ním naučíte natotata.

A jak je to s nabíjením? Samozřejmě musíte čas od času kontrolovat míru nabití. Přijímač i vysílač pak nabijete najednou, což je také velmi výhodné.

Pro některé chovatele je využití elektronických obojků při výcviku osobním selháním. Jiní si bez podobných pomůcek už ale výcvik ani nedokáží představit.

12 Úno 2015 Vybíráme granule pro starší psy
 |  Rubrika: Příroda  | Štítky:  | Zanechte komentář

Pokud jste majitel staršího psa, pak zcela jistě oceníte dnešní článek, ve kterém si alespoň velmi zhruba vysvětlíme rozdíly mezi granulemi pro dospělé psy.

pes seniorJiž v některém z minulých článků jsme si vysvětlili, že každý psí věk má své potřeby. Právě proto se vyrábí granule (ale také například konzervy a pamlsky) pro štěňata a dospěláky. I starý pes má své nároky. Tím hlavním je samozřejmě stravitelnost. Již od sedmého roku věku (v závislosti na velikosti psa) byste psovi měli nastolit tzv. šetřící dietu. To znamená, že byste mu měli podávat takové jídlo, které zbytečně nezatěžuje jeho trávicí trakt a vylučovací soustavu. V pozdějším věku trpí zejména játra. Právě proto byly vyvinuty granule pro seniory. Ty sice obsahují všechny potřebné živiny, ale v takovém poměru a úpravě, aby pes co nejlépe prospíval, ale nebyly zatěžovány jeho vnitřní orgány. Granule také bývají měkčí, protože mnoho starších psů mívá problémy s chrupem.

Jaké by mělo být krmivo pro starší psy?

Krmivo pro starší psy ve valné většině případů obsahuje také méně tuku. Starší pejskové už se tolik nehýbají a nadváha jejich pohybovému aparátu také zrovna dvakrát nepřispívá. Co se light granulí pro seniory týká, najdete je pod mnoha světovými značkami. Z českých značek se zaměřte především na špičková krmiva Calibra, nebo třeba Brit. Obě značky mají řadu pro staré psy, stačí si jen vybrat. Velkou výhodou je samozřejmě fakt, že nemusíte platit dovoz granulí ze zahraničí. Žrádlo pro psa tedy můžete mít za cenu, která rozhodně neohrozí váš rodinný rozpočet. V nabídce najdete také doplňková krmiva, pamlsky na čištění zubů a podobně. Rozhodně neprohloupíte, pokud koupíte granule se zvýšeným obsahem látek podporujících klouby nebo samostatné kloubní preparáty.

Když krmíte psa granulemi (ostatně jako většina chovatelů), nesmíte zapomínat na pravidelný přísun čerstvé vody.

03 Úno 2015 Meowing Heads si vaše kočka zamiluje
 |  Rubrika: Příroda  | Zanechte komentář

Pokud máte doma kočičího mazlíčka, jistě pro něj chcete jen to nejlepší. Určitě byste mu úmyslně nekoupili nic špatného. Chcete, aby si prvotřídně pochutnal a olizoval se až za ušima? Chcete mu koupit něco zdravého? Tak to je pro něj nejlepší krmivo od značky Meowing Heads.

Granule jsou složeny jen z těch nejkvalitnějších surovin z regionálního masa. Granule ho obsahují kolem 70%. Vaše kočka si tak skutečně pochutná a nebude tak jíst žádné zbytečné nedravé přídavky, které se často do zvířecích pokrmů přidávají. Budete vědět, že si vaše kočka pochutnává a zároveň si neubližuje, ale naopak do sebe dostává živiny a vitamíny.

Na webu mujmazlik.cz si můžete vybrat z nepřeberného množství druhů, příchutí a velikostí. U každého výrobku je uveden podrobný popis, který vašemu vybírání napomůže nebo naopak výběr stíží, protože jsou všechny prostě skvělé. Dozvíte se veškeré informace včetně složení, analytických složek, nutričních doplňkových látek, vitamínů a stopových prvků. Můžete vybírat y velikostí 250 g, 2 kg nebo 6 kg.

Zakoupit můžete granule pro zdraví a hebkou srst, pro koťata a mladé kočky, ale i klasické pro kočky dospělé. K některým balením dokonce dostanete konzervu zdarma. Tyto granule zkrátka dokážou potěšit vás i vaši kočičku či kocourka.

Na webu pořídíte nejen granule od značky Meowing Heads, ale i Acana, Arden Grande, Brit, Calibra, FirtsMate, Nutram, Orijen nebo Taste of the Life. Stejně tak nepořídíte nejen granule, ale i konzervy kapsičky, pamlsky, vitamíny a doplňky. Vedle jídla na webu seženete i škrabadla pro kočky, hračky, misky, obojky, toalety, steliva a další nezbytnosti určené pro kočky. Pokud vlastníte i jiné zvířátko než je kočka, ať už nějakého malého hlodavce, ptáka nebo se věnujete akvaristice či teraristice, i pro ně zde seženete nejrůznější věci. Výhodou je, že pokud nakoupíte za více než 999 Kč, dopravu máte zdarma.

04 Led 2015 Podpořte zdraví svého psa
 |  Rubrika: Příroda  | Štítky: ,  | Zanechte komentář

Pořídit si pejska je velké rozhodnutí. V prvé řadě asi řešíte, zda dražšího psa s průkazem původu, čistokrevného psíka bez papírů nebo třeba nějakého křížence. V prvé řadě byste se ale měli zaměřit na zdraví vašeho nového kamaráda. Koukněte na oba rodiče, zjistěte si, zda jsou zdraví. My jsme si koupili čistokrevnou fenečku bez průkazu původu. Ukázána nám byla jenom na chvilku, na koberci v chodbě rodinného domku. Zdálo se nám, že na koberci zatrhává drápky, ale nevěnovali jsme tomu pozornost. Až doma a následně i po delší době jsme zjistili, že jí velmi málo drápky rostou, třepí se a lámou. Byli jsme bezradní a náš problém konzultovali s veterinářem, který nám dal několik tipů a rad. Povětšinou se týkaly změny stravy.

Lososový olej nejen pro krásnou srst

lososovy olejByly nám doporučeny granule pro psy s citlivou kůží. Do granulí jsme také pravidelně přidávali vitamín H ve formě prášku a lososový olej. Ten je známý, že podporuje krásnou srst a kůži psa. Jelikož jsou drápky derivátem kůže, pevně jsme doufali, že se těmito aditivy do stravy drápky zlepší.

Už asi po měsíci užívání jsme začali pozorovat změnu. Drápky byly mnohem silnější a tolik se nelámaly. Velmi jsme si ulevili, protože časté strhávání drápků bylo pro fenku nejen bolestivé, ale podle častého veterinárního ošetření také velmi nebezpečné. Kousek od drápku je totiž kost, a tak může snadno dojít k zánětu okostice. Pes by pak klidně mohl přijít o nohu, takže zatrhlý drápek rozhodně nepodceňujte.

Lososový olej pro psy je samozřejmě vhodné podávat jako doplněk stravy pro krátko i dlouhosrstá plemena. Obsahuje důležité omega kyseliny, které jsou důležité pro správné pochody.

Někomu se zdá, že je lososový olej cítit. Ano, je to čistý přírodní produkt z ryb, takže je jasné, že vonět po fialkách nebude. A ještě jedna důležitá informace. Lososový olej už seženete i od českého výrobce pod značkou Brit.

08 Pro 2014 Čím krmit vaši kočičku?
 |  Rubrika: Příroda  | Štítky:  | Zanechte komentář

Už dávno jsou pryč doby, kdy kočka byla u stavení z důvodu, aby chytala myši. Podobně jako psi jsou i kočky chovány zejména na mazlení, jako kamarádi. S tím také souvisí změna v krmení. Kočka už není závislá na tom, co si uloví. Krmivo pro kočku se v dnešní době řeší úplně stejně, jako třeba pro psa. Pokud nemáte čas kočce vařit, zcela jistě sáhnete po některém z plnohodnotných krmiv. Ani domácí strava nemusí být pro vaši kočičku žádná výhra. Nemusí totiž obsahovat vyvážený poměr živin, vitamínů, minerálů a dalších podstatných látek. Například pokud chováte kočku jen a pouze v interiéru, měli byste zamyslet i nad nákupem trávy pro kočku. Kočky totiž potřebují trávu k trávení.

V e-shopu s chovatelskými potřebami mujmazlik.cz najdete velké množství krmiv pro kočku, pamlsků a dalších potřeb. Je totiž jasné, že stejně jako bez krmiva pro kočku se neobejdete také bez pelíšku, misek, škrabadla a podobně.

Vraťme se ale ke krmivu. Hodně lidí nedá dopustit na suchá krmiva. Granule pro kočku vybírejte podle věku. Je velký rozdíl, zda máte doma kočičího seniora nebo koťátko. Stejně tak jde také o plemeno kočky. Například hodně typů granulí, ale i pamlsků zohledňuje dlouhosrsté kočky. Obsahují totiž látky proti trichobezoárům.

Pokud váš kočičák není zrovna příznivcem suchých granulí, můžete ho krmit kapsičkami pro kočky. Jde o jednoporcové kapsičky různých příchutí. Na výběr tedy máte nejen druh masa, ale také značku. Ne vždy platí, že čím dražší konzerva či kapsička, tím lepší. Určitě se orientujte podle obsahu masa a také zkuste, která značka bude vyhovovat právě vaší kočičce. Pokud váháte, čím začít, zkuste třeba kapsičky s vysokým podílem rybího masa. Koupit je můžete třeba pod vánoční stromeček. Je totiž jasné, že je kočka členem rodiny, a tak by tam také měla něco najít-tedy pokud byla hodná :-)

03 Pro 2014 Láska prochází žaludkem…i ta psí
 |  Rubrika: Příroda  | Štítky:  | Zanechte komentář

Stejně jako každé dítě a dospělý i naši čtyřnozí miláčci rádi mlsají. Pro psy asi nebude nejoblíbenější pochoutkou čokoláda nebo bonbóny, ale určitě pamlsek, který je cítit masem a není hned snědený. Však to znáte, jak dáte pejskovi kousek masa, pomalu ani nekouše a hned ho polyká. Pak samozřejmě žebrá o další, protože masíčko je pro každého psa na prvním místě.

Hlavním úkolem pamlsků je naučit psa novým povelům či zdokonalit ty staré. Nejlepší přítel člověka totiž nebude dělat nic zadarmo, to je jasné, a tak bude spokojenost na obou stranách, když bude mít pes motivaci v podobě pamlsku, který dostane za správně provedený povel. Díky tomu si povel zafixuje a posléze jej bude plnit automaticky. Pamlsky pro psy jsou také často využívány při hrách rozvíjející myšlení zvířete prostřednictvím inteligentních hraček. Dobrotu také lze naplnit do speciálních balónků, jež jsou určeny také k výcviku.

Existuje celá řada různých pochoutek pro psy. Na webu Můj Mazlík, který je zaměřen na prodej chovatelských potřeb, jich objevíte široký sortiment a jistě vás potěší příznivá cena. Klasikou jsou masové pamlsky vyrobené 100% z masa kuřecího, kachního, hovězího nebo jehněčího. Dále jsou to samozřejmě oblíbené kosti, ať vyrobené z buvolí kůže s mnoha příchutěmi nebo z paroží, jež jsou určeny ke žvýkání zajišťující čištění zubů. V nabídce jsou i dentální kostičky, které mají nejen čistit zuby psa, ale také lehce osvěžit dech díky pikantní příchuti. Oblíbené jsou také poloměkké lisované masové kostičky například s příchutí lososa, zvěřiny nebo jehněčího masa. Díky malé velikosti jsou právě ony skvělou pomůckou při výcviku. Složení pamlsků se liší kus od kusu, existují ale i vitaminové pochoutky, které pozitivně přispívají ke zdraví psa. Vybírat můžete od mnoha výrobců českých i zahraničních. Na první pohled jistě zaujmou známé značky jako Calibra Joy, Brit lets bite nebo Arden Grange.

26 Zář 2014 Zelený ječmen – přírodní cesta ke zdraví
 |  Rubrika: Příroda  | Štítky:  | Zanechte komentář

Záleží vám na vašem zdraví? Nechcete do sebe dávat žádnou chemii a radši dáváte přednost přirozené a přírodní cestě? Tak právě pro vás je zelený ječmen a chlorella. Právě tyto přípravky zajistí odkyselení a celkovou detoxikaci organismu. A řekněme si popravdě, v dnešní době nezdravého životního stylu potřebuje detox snad každý.

jecmenA co je vlastně zelený ječmen? Je to výživový doplněk v podobě koncentrované sušené šťávy z lístků organicky pěstovaného zeleného, mladého ječmene. Naleznete v něm širokou škálu výživných látek, minerálních látek a vitamínů a to vše v přirozené, organicky vázané formě. Rostliny mají nejvíce výživových látek právě v době intenzivního růstu. Proto se zelený prášek vyrábí z mladých rostlin.

Zelené potraviny pomáhají udržovat buňky a celé tělo v dobré kondici. Jejich předností je obsah fytonutrientů, které jsou pro tělo dobře stravitelné a využitelné. Dále pak obsahují přírodní antioxidanty, které napomáhají k ochraně buněk před oxidačním stresem. Minerální látky zas zajišťují optimální pH v těle.

Není žádným tajemstvím, že na trhu naleznete spousty značek zeleného ječmene. Proč byste se měli rozhodnout právě pro tuto značku? Zelený ječmen Zelený život je vytlačená sušená šťáva z mladých lístků ječmene. Pro představu: jedna lžička prášku odpovídá 50-60 gramům čerstvé šťávy. Jedná se tedy o vysoký koncentrát výživových látek. Je 100 % rozpustný ve vodě. Vstřebatelnost vitamínů a minerálů je vyšší než v sušené, rozemleté rostlině. Tento zelený ječmen je organicky pěstovaný, což znamená, že nebyly použity žádné chemické látky ani hnojiva. Další výhodou je, že se sebrané mladé listy suší při nízkých teplotách, díky čemuž se zachovává kvalita a vysoká koncentrace živin. Nápoj oplývá krásnou zelenou barvou, příjemnou vůní a zajímavou chutí, kterou si zamilujete.

A jak se zelený ječmen užívá? Stačí 1-3 krát denně rozpustit jednu čajovou lžičku ve 2dcl vody. Výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Chlorella je zelená řasa užívaná pro své blahodárné účinky už odnepaměti. Díky její vysoké nutriční hodnotě zajistí vašemu organismu dostatek důležitých látek, bílkovin, aminokyselin, zdravých tuků, vitamínů, antioxidantů, minerálních látek (např. železo, hořčík, vápník, draslík, fosfor). Neobsahuje cizí látky, mikroorganismy a jiné kontaminanty. Její výhodou je vysoká stravitelnost a nízký obsah těžkých kovů. Chlorella je jedna z nejzdravějších potravin vůbec. V dnešní době naše strava (nekvalitní nebo nedostatečně pestrá)neobsahuje dostatek výživových látek pro fungování našeho těla. Proto bychom neměli zapomínat na jejich doplnění. Chlorella také chrání tělo před poškozením volnými radikály. Chlorofyl v ní obsažený zajišťuje vylučování toxinů z těla.

18 Zář 2012 Domikánská republika

Pokud už vás Chorvatsko nemůže uspokojit, zkuste některý z tropických rájů. Asi se budete divit, ale ani zde není dovolená drahá, stačí si vybrat vhodnou cestovku, která se na podobné dovolené specializuje. Mnoho lidí také využívá služeb německých cestovních kanceláří, protože pak mohou odcestovat na dovolenou, aniž by ovlivnili rodinný rozpočet. Německé cestovní kanceláře totiž nabízejí dovolenou mnohem levněji, zato s vyšším standardem, komfortem a bez jakýchkoliv problémů.

dominikanska republika mapaPokud se vám zdá, že odcestovat přes některou z německých cestovek je logisticky náročné, opak je pravdou. Využít můžete služeb CK Expecta s.r.o., která, jako přímý partner německých CK nabízí pomoc při výběru a nákupu dovolené. Velmi vyhledávanou destinací je v dnešní době bezesporu Dominikánská republika.

Dominikánské republice se velmi často přezdívá perla Karibiku, což jistě všichni, kteří tuto exotickou zemi již navštívili, potvrdí. Navíc sem nepotřebujete víza, takže cestování je o to jednodušší. Kdo někdy navštívil oblast Karibského moře, je pro něho velmi těžké spokojit se s mořem Středozemním nebo Černým. Strávíte zde nezapomenutelnou dovolenou. Je na vás, jakou z lokalit si vyberete. Pokud hledáte klid a nedotčené písečné pláže, zkuste severní část, tedy poloostrov Samaná. Naopak pro všechny, kteří si chtějí užít i noční život a nevadí jim více lidí během sezóny, doporučujeme východní pobřeží Dominikánské republiky, kde najdete jedny z nejkrásnějších pláží na světě, pláže Bávaro.

06 Zář 2012 Rybářské potřeby

tropicliberecTaké se občas potřebujete čas od času vypnout a odprostit se od všedních problémů? Přesně to vždy odpoví rybáři, proč milují rybaření. Většinou to není kvůli pořádným úlovkům, ale spíše kvůli té relaxaci u vody a nezapomenutelné atmosféře.

Jako při klasickém sportu je ale naprosto jasné, že běhat nemůžete jít ve starých vytahaných teplácích. Stejně tak na ryby nemůžete jít s vlascem a háčkem, budete potřebovat kvalitní rybářské potřeby.

Rybaření je skvělým prostředkem zábavy i relaxace, a pokud k tomu domů přinesete i nějakou tu plovoucí večeři, tím lépe. V našich médiích dokonce proběhla kampaň na podporu konzumace sladkovodních ryb a pravděpodobně měla úspěch. Kupovaný kapr ale nikdy nebude chutnat tak, jak vlastnoručně ulovený.

Mezi základní výbavu bezesporu patří pruty a další značkové rybářské potřeby. Je naprosto jasné, že se nejedná o levnou záležitost, a proto hledejte spolehlivého dodavatele, kde za značkové rybářské pruty a další nezbytnosti neutratíte půl rodinného rozpočtu. Super dodavatelem je e-shopo podpořený kamennou prodejnou v Liberci- Tropic  Liberec, kde najdete veškerý rybářský sortiment.

28 Čvc 2012 Ekologické hračky a nádobí pro děti

Máme pro vás další záležitost z ekologického a kompostovatelného materiálu – dětské nádobí a hračky z kukuřičného škrobu. Je totiž naprosto jasné, že nejen bio potraviny, ale také ekologické materiály jsou tématem dnešních dní, nejenom budoucnosti. Už v americké armádě se používaly takové obaly, které se daly sníst i se surovinami v nich zabalenými, nebo byly kompostovatelné.

Planetu máme k dispozici jen jednu a podle toho bychom se měli začít chovat. Naštěstí ekologicky smýšlejících osob je čím díl více a nejedná se zdaleka jen o studenty ekologie či environmentalistiky.

Stejně, jako již běžně třídíme odpad na plasty, sklo, papír, bioodpad a směsný komunální odpad. V supermarketech už nedostanete k nákupu igelitovou tašku zdarma a také maminky uvažují nad ekologickými plenkami, protože v Evropě spotřebovává 24 miliard jednorázových dětských plen za rok.

Eko pro každého…

kikko nadobiKdyž už jsme nakousli téma dětí, rádi bychom vám představili snadno rozložitelné (biodegradabilní) hračky a dětské nádobí. Jde o velmi odolné nádobí a hračky, které navíc, když už z nich děti vyrostou, v přírodě se snadno a rychle rozloží. Na rozdíl od klasického plastového nádobí se nemusíte bát potenciálně toxických či karcinogenních látek, tedy ftalátů, formaldehydů, těžkých kovů a podobně. Děti všechno strkají do pusy a vy můžete být naprosto klidní, protože Kikko nádobí a hračky jsou zcela přírodního původu, vyrobeny z  ekologického materiálu ECOL Green Pla z kukuřice. Tím jsme se dostali k dodavateli. Distributorem pro ČR a SR je ostravská společnost KIKKO CZ s.r.o., která vlastní potřebné certifikáty CE a EN 71.

Více na kikko.cz