Archiv rubriky ◊ Obchody ◊

04 Čer 2015 Kulečníkový stůl – zábava, zdravý adrenalin a příjemná hra!
 |  Rubrika: Obchody  | Štítky:  | Zanechte komentář

Zatímco dříve si kulečníkový stůl mohl jen málokdo, v současné době je tato forma zábavy dostupná prakticky komukoli. Tu a tam jsou časy, kdy se oblíbenému a uklidňujícímu biliardu věnovali bohatí, kteří si jeho pořízení mohli dovolit, a pro obyčejné lidi byl stůl potažený zpravidla zeleným plátnem jen nedosažitelným snem. Kulečník – to není jen jeden z mnoha sportů, kterému se dá věnovat profesionálně či jen tak pro zábavu. Kulečník – to je příjemná forma zábavy a setkání s přáteli, příležitost nechat se zaplavit zdravým adrenalinem i chutí po vítězství.

Kulečníkový stůl pro každého

kulecnik klidny zKulečníkových stolů je k dostání nepřeberné množství.  Jednotlivé kousky se od sebe liší nejen cenou, za kterou jej můžete pořídit, ale i provedením, barvou či účelem, ke kterému byly vyrobeny. Pro chvilky zábavy s přáteli u lahodného drinku a dobrého jídla vám bohatě postačí klasický kulečník, chcete-li se této aktivitě věnovat na profesionální úrovni, je vaší jasnou volbou kulečníkový stůl k tomu uzpůsobený. Stačí jen mít dostatek místa pro jeho umístění a zábava může začít!

Bez tága to nejde

Chcete-li hrát kulečník ať už na jakékoli úrovni, je jasné, že kuchyňskou vařečkou či rozkládacím deštníkem do koulí cvrnkat nebudete. K této hře jsou nedílnou součástí nejen samotné koule různých barev a čísel, ale především kulečníkové tágo, bez kterého se jednoduše neobejdete. Kdo se chce kulečníku věnovat častěji, se zapálením pro hru a touze neustále se zlepšovat, měl by si pořídit své vlastní kvalitní tágo, se kterým se doslova sžije a odvede jen ty nejlepší výkony. Tágo není jen kus dřeva s modrou špičkou, pro někoho, kdo kulečník hraje, je to nástroj, který jej dovede ke sladkému vítězství či hořké prohře.

Červená, modrá, zelená!

Většina lidí si kulečníkový stůl vybaví s jasně zeleným plátnem, které při hře nikdo nechce natrhnout. V současné době ale zelené odstíny nejsou povinností! Můžete se setkat i s kulečníkovými stoly v modrém či červeném provedení – barvách, které vaší hře dodají úplně nový rozměr! Prodej kulečníkových stolů je v dnešní době poměrně rozšířen a díky tomu si můžete vybrat ten pravý kulečníkový stůl poměrně snadno a to již od 6000 Kč!

25 Led 2015 Úžasný olivový olej
 |  Rubrika: Obchody  | Štítky:  | Zanechte komentář

Dneska se opět zaměříme na zdravý životní styl. Mnoho z nás si v novém roce dalo spoustu předsevzetí. Je jedno, zda chceme začít hubnout, nebo cvičit. Zdravý životní styl by měl být samozřejmostí nejen v lednu, kdy jsou přecpané tělocvičny a posilovny a dietní poradci mají totálně plný diář.

Cvičit a správně jíst

Rozhodně bychom se měli více hýbat. Odborníci se shodují na tom, že pro člověka je zdaleka nejpřirozenějším pohybem chůze. Zkuste tedy více chodit – a začít můžete třeba cestou do zaměstnání nebo naopak z práce domů.

Pokud si myslíte, že zeleninový salát místo večeře je to pravé ořechové, pak vězte, že odborníci na danou věc koukají trochu jinak. V prvé řadě je vždy vhodné zeleninu ochutit zdravým olivovým olejem, který je zejména zastudena velmi blahodárný. Nás zaujala možnost koupit olovový olej ve spreji. Tím je zaručeno, že dosáhnete pravidelného pokrytí nejen zeleniny v salátu, ale také třeba brambor při pečení a podobně.

Jaký olivový olej?

Mnoho lidí se orientuje zejména podle země původu. My jsme narazili na výborný olivový olej z Řecka. Ostatně zde má podle některých pramenů získávání přírodního oleje z plodů olivovníků svůj původ. Také řecké olivové oleje Terra Creta můžete koupit v již zmiňovaném balení s rozstřikovačem. Samozřejmostí jsou ale také klasická balení, včetně plechovky. Díky pevnému tmavému obalu má olej mnohem delší životnost a navíc si zachovává přesně ty vlastnosti, kvůli kterému je tak oblíbený – tedy jemná oříšková chuť a nezaměnitelná vůně.

Řecký olivový olej Terra Creta k nám dováží společnost Pemap. Nabídku proto najdete na jejich webovém portálu. Krom kvalitních olivových olejů zde ale najdete spoustu dalších dobrot, které přispějí k dobré náladě, gurmánskému zážitku, ale v neposlední řadě také zdravějšímu životnímu stylu. Dobrou zprávou ale je, že zmiňované olivové oleje najdete už také v běžné nabídce supermarketů.

12 Led 2015 Barvy na vlasy pro každého
 |  Rubrika: Obchody  | Štítky:  | Zanechte komentář

Možná jste to ani netušili, ale barvy na vlasy se dělí na dvě základní množiny. Jednou z nich jsou barvy určené pro domácí použití a druhou skupinou jsou barvy pro profi použití v kadeřnických salonech, kterým se také někdy říká oxidační. V dnešním článku si obě kategorie trochu přiblížíme, takže by měly zbystřit především dámy, kterých se barvení vlasů, melíry a podobně přeci jen týká o trochu více než mužů.

Profi barvy na vlasy

Asi jste si všimli, že ve vašem oblíbeném kadeřnictví má paní kadeřnice trochu jiný sortiment vlasové kosmetiky a barev na vlasy, než máte vy doma. Nekoupíte je v běžném supermarketu. Část zboží pro kadeřnické salony lze ale objednat na internetu. Nás zaujal velmi přehledný internetový obchod nehty-vlasy.cz, kde najdete spoustu užitečné nejen vlasové kosmetiky a dalších doplňků. Jasně je rozděleno zboží, které může nakupovat kdokoliv a například již zmíněné oxidační barvy, které jsou dodávány jen a pouze do kadeřnictví. Pokud tedy disponujete živnostenským listem a identifikačním číslem pro kadeřnickou činnost, nic vám nebrání objednávat.

Barvy na vlasy pro domácí použití

Kadeřnické služby samozřejmě něco stojí. Pokud máte finanční rozpočet takový, abyste mohli minimálně jednou měsíčně navštěvovat svou kadeřnici, pak gratulujeme. My ostatní se ale čas od času musíme uchýlit k domácímu barvení, kterým zakryjeme menší odrosty – a k tomu je domácí barva na vlasy. Zdaleka nejlepším kompromisem asi bude profesionální nanášení barvy kombinovat s tím domácím. Kadeřnice vždy opraví naše chyby a my ušetříme, ale přesto budeme vypadat dobře.

Pokud se rozhodnete pro úpravu vlasů doma, měli byste se zaměřit také na kvalitní vlasovou kosmetiku. Naprostým základem by měl být šampon a kondicionér. Dlouhé vlasy po umytí ještě ošetřete přípravkem, který je ochrání před horkým vzduchem při vysoušení, kulmování, nebo žehlení. Velmi vyhledávané jsou také různé druhy pěstících výživných olejů, které se používají jen ve velmi malém množství na konečky vlasů.

04 Led 2015 Army styl z módy nevyjde
 |  Rubrika: Obchody  | Štítky: ,  | Zanechte komentář

marines-shopMóda je velmi vrtkavá, kdo by byl řekl, že budou moderní kalhoty vzadu o 3 čísla větší, že se opět vrátí móda legín a podobně. Stálicí je ale army styl, který je považován za nejvíc sexy. Navíc samozřejmě nejde jen o maskáčová trika, která si představujete na vyvinutých blondýnách. Jde také o velmi kvalitní oblečení českých i zahraničních značek, které se hodí pro všechny, kteří milují přírodu a rádi si koupí kvalitní oblečení, které vydrží bez nadsázky roky.

Nás zaujal army shop marines-shop.com, který nabízí opravdu nepřeberné množství zboží. Na své si přijdete, pokud sháníte originální vojenskou výbavu, ale také třeba jen boty do lesa, když jdete na houby. Originální vojenské věci nakupují především vojáci, kterým nestačí vybavení, které každý rok fasují. Vojáci základní vojenské služby vždy řešili fakt, že jim výstroj někdo ukradl a oni ji pak museli horko těžko shánět a nahrazovat. Možná se dočkáme dne, kdy opět tyto problémy nastanou, protože o povinné vojně se opět začíná mluvit. Vraťme se ale k nákupu potřeb nejen pro vojáky. Do zelena laděné především spodní vrstvy oblečení totiž vyhledávají také myslivci. Ne že by bylo mysliveckých potřeb u nás málo, ale jistá originalita je také na místě. Jistě oceníte i výběr, který mnohdy v mysliveckých oděvech chybí.

Rozhodně v již zmiňovaném e-shopu ale nenajdete jen oblečení a boty. Nás velmi zaujala nabídka originálních hodinek Luminox Navy. Ty ocení nejen milovníci vojenství jako takového, ale všichni ti, kteří jsou rádi venku. Tam ale oceníte i další vybavení. Pojďme se podívat například na nože. Sice už neplatí, že každý správný muž má v kapse nůž, ale sem tam by se rozhodně hodil. Když je navíc dokonale funkční a designový, není co řešit. Samozřejmě se jedná i o výborný dárek pro určité typy mužů. Z velkého výběru si dovolujeme vyzdvihnout CRATER C33TX Black značky Leatherman.

14 Říj 2014 Šetřím, šetříš, šetříme….do kasičky
 |  Rubrika: Obchody  | Štítky:  | Zanechte komentář

Od dob, kdy člověk vymyslel a začal používat peníze jakožto platidlo, vznikla i jakási potřeba šetření. Lidé si peníze schovávali pod matrace, do podlahy, ale i do hrníčků. A zde je právě prvopočátek kasiček. Spoření peněz se v dnešní době svěřuje stále více bankám, které nabízejí úroky a další výhodné podmínky. Větší obnosy peněz je jistě lepší bankám svěřit, ale i přesto se mnoha v domácnostech objevují stále klasické kasičky na drobné mince.

Do kasičky často lidé vhazují pár drobných, které dostali nazpět v obchodě při nákupu. Pokud se ale budete snažit do kasičky házet mince s vyšší hodnotou často, vězte, že si za pár měsíců můžete obnos přidat třeba na lepší dovolenou. Výjimkou nejsou ani kasičky plné kovových padesítikorun. Také si za ušetřené „kasičkové“ penízky můžete koupit třeba nové boty, které máte tak dlouho vyhlídnuté a na které jednoduše z rodinného rozpočtu nezbývají peníze. Vždyť možností je mnoho.

Pokladničky by měly být také prvním způsobem, jak se snažit naučit ušetřit pár drobných i vaše děti. Díky tomu, že si z kapesného nebo příspěvků od babiček či dědečků dítě dokáže ušetřit na hračku, kterou mu vy jako rodič jen tak nekoupíte, začne si dítě uvědomovat hodnotu peněz již v brzkém věku.

Darujte kasičku

Kasička je tedy třeba i skvělým dárkem pro děti, kamaráda či kamarádku, ale i pro rodiče. Skvělým místem, kde můžete jednoduše z pohodlí domova pořídit krásné, ručně vyráběné, keramické kasičky je Keramika Andreas. Ať je vaše představa všelijaká, typická kasička prase, ryba nebo slon, zde si ji můžete z pohodlí domova pomocí e-shopu objednat. Například kasa sova, která je symbolem moudrosti ve vás bude vyvolávat pocit, že děláte správnou věc, když ji budete plnit cinkajícími mincemi. V pěkné kasičce, která prošla rukama zkušenému keramikovi, se jistě budou peníze množit skoro samy.

11 Říj 2014 Výcvik psa? S vhodnými pomůckami žádný problém!
 |  Rubrika: Obchody  | Štítky:  | Zanechte komentář

Vycvičit psa není až taková sranda, jak by se mohlo zdát. Proto většina z nás při výběru pejska zohledňuje také zařazení daného plemene. Velmi oblíbená jsou společenská plemena. Charakterově se většinou jedná o hodné psíky, které ani bez vhodného výcviku nikoho nekousnou a v podstatě neobtěžují své okolí. Pokud by ale nebyl vycvičený pes většího vzrůstu, služební, nebo dokonce lovecký, pak by samozřejmě mohl nastat problém.

Výcvik loveckého psa

Pokud budeme uvažovat o pejskovi loveckého plemena, je velmi oblíbeným plemenem například maďarský a výmarský ohař. Každý, tedy nejen pes používaný k lovu, by měl mít základní výcvik. Musí přijít na přivolání a umět základní povely, jako je sedni a lehni. Pes by v žádném případě neměl obtěžovat okolí.

Úplně jinou kategorií jsou lovečtí psy využívaní k lovu. Ti krom základního výcviku musí zvládnout i různé myslivecké či lesní zkoušky. K výcviku psů se používají různé Dummy aporty, které jsou mnohdy pošité kůží, aby si pes zvykl na chlupy v tlamě. Tento typ aportů koupíte v mnoha velikostech i hmotnostech. Samozřejmě jiný dummík bude mít jezevčík a jiný již zmiňovaný ohař.

Lovecké potřeby tedy v žádném případě nejsou jen potřeby pro samotného myslivce nebo nimrota. Důležité jsou i potřeby pro psa od zmiňovaných aportů, až přes lovecké obojky, vodítka a píšťalky pro psa. I ty se vyrábějí v několika provedeních. Liší se materiálem, ale především dosahem. Pokud nevíte, jaká píšťalka bude nejvhodnější právě pro vašeho psa a vaše potřeby, není nic jednoduššího, než se zeptat zkušenějších chovatelů nebo například v obchodě, kde budete chovatelské potřeby pro lovecké psy kupovat. Už je seženete i na internetu. My jsme narazili na e-shop mujmazlik.cz, kde seženete opravdu široký sortiment loveckých potřeb za rozumnou cenu. Velmi mile nás překvapil ochotný personál obchodu, proto se neváhejte zeptat, pokud s nákupem nějakého zboží váháte. Na rozdíl od jiného zboží totiž na lovecké potřeby moc recenzí na internetu nenajdete.

01 Říj 2014 Vyvážená strava pro vaše psí mazlíčky
 |  Rubrika: Obchody  | Štítky:  | Zanechte komentář

Při vmýšlení jídelníčku nezapomínejte ani na své psí mazlíčky. I oni potřebují kvalitní stravu, složenou ze všech potřebných ingrediencí, které budou vyvážené do optimální rovnováhy. Když nakupujete pro sebe a svou rodinu, jistě u mnoha produktů pečlivě studujete nálepky se složením a ujišťujete se, že právě tato potravina je vhodná. Zkuste se někdy zaměřit i na složení krmiv pro psy. Uvidíte, že zdaleka ne všechny výrobky jsou srovnatelně kvalitní.

Kvalitu výrobku snadno odhalíte například podle podílu masa obsaženého ve výrobku. Samozřejmě platí čím vyšší, tím lepší! Jestliže se vám nechce chodit po všemožných obchodech a obcházet všechny zverimexy v okolí, váš problém bude vyřešen, navštívíte-li specializovaný e-shop.

V internetovém obchodě Můj Mazlík prakticky nemůžete šlápnout vedle. Tento obchod se přímo specializuje na chovatelské potřeby a krmiva, tím pádem zde zakoupíte pouze ta nejkvalitnější krmiva, která se na trhu nabízejí.

Najdete tu granule i konzervy pro psy od populárních i méně známých výrobců. Například můžeme zmínit pejsky velmi oblíbená krmiva Brit, Brit Carnilove, Doxneo či Magnusson. Granule se nabízejí v menším či velkém balení. Menší balení může sloužit jako ochutnávka či jako balení krmiva na cesty. Malé balení rozhodně sbalíte snáze a nebude zabírat tolik místa třeba při cestě na dovolenou.

V oddělení konzerv najdete skutečně pestrý výběr. Obsažené jsou v nich různé druhy masa. Ale jak už bylo zmiňováno výše, nezáleží ani tak na druhu, jako spíš na procentuálním obsahu. I v případě, že se váš mazlíček do konzerv zamiluje, v žádném případě ho na přilepšenou nepřekrmujte. Přejídání není zdravé jak pro lidi, tak pro zvířata.

A samozřejmě jako občasnou odměnu zde najdete i kategorii pamlsky pro psy, kde objevíte různé delikátní pochoutky, kterými čtyřnohého kamaráda můžete odměnit za poslušnost nebo výkon.

Díky vhodné a vyvážené stravě se bude pes mnohem lépe cítit. Dá se tak předejít mnoha onemocněním i například problémům s chrupem.

18 Zář 2014 Originální dárek pro každého!
 |  Rubrika: Obchody  | Zanechte komentář

Kolega v práci má narozeniny, tentokrát kulaté a vy opět nevíte co vybrat. Chybí vám inspirace a z vašeho okolí jsou na tom všichni dost podobně, takže od nich se žádné kloudné rady na vhodný dárek k narozeninám nejspíš nedočkáte. Jenže vaše trápení nekončí, za týden vaši rodiče slaví zlatou svatbu a příští měsíc zase slaví narozeniny váš manžel. Je to prostě nikdy nekončící kolotoč oslav a vy si jen marně lámete hlavu s vhodným dárkem. Proč se zbytečně stresovat, vždyť stačí maličkost…

Nemusíte přeci každého oslňovat dárkem za tisíce korun, mnohdy více potěší roztomilá maličkost jako důkaz, že při výběru jste o dotyčném opravdu přemýšleli a chtěli mu udělat radost. Pomoci v této nesnadné situaci, ve které se zajisté již ocitnul každý z nás, by vám mohl náš tip na dárek k téměř všem životním výročím. Dárková cedulka k životnímu výročí je skvělý vtipný dárek k narozeninám pro kolegy či kamarády. Díky tomu, že přání obsahují mnohokrát i žertovné texty jsou cedulky vhodným dárek pro každého muže, ale jistě potěší i ženy se smyslem pro humor. Pro svou jedinečnost a originalitu jsou vhodné jak jako samostatný menší dárek, tak jako doplněk k dárku většímu. Takovým klasickým a jednoduchým příkladem by mohl být dárek pro ženu ve formě krásně uvázané kytice spolu s keramickým přáním.

Výrobce keramických cedulek si zakládají na výrobě klasickými starými metodami, které těmto výrobkům dodávají určitou dávku jedinečnosti a originality. Vyhýbají se zavedení jakékoliv moderní technologie, aby ve svých výrobcích zachovali a udrželi tu jedinečnou pozitivní energii, která vzniká při klasické ruční výrobě. Když si prohlídnete nabídku, kterou na svých internetových stránkách mají, jistě vás jejich výrobky nadchnou. Nemusí se totiž vždy jednat o zajímavý dárek k životnímu výročí, ale pro svou nápaditost jsou vhodné i jako dárek jen tak pro radost někomu blízkému, protože to je hlavní smysl těchto výrobků, rozdávat radost a pohodu. Nespornou výhodou těchto keramických přání je to, že jejich cena je prakticky totožná s přáním papírovým, které většina obdarovaných přečte a založí někam hluboko do skříně či šuplíku. Tyto keramické výrobky jsou však také krásnou a jedinečnou dekorací vašeho domu či bytu. Dárek, který jste dostali tak můžete mít stále na očích a můžete tak častěji vzpomínat na toho, kdo vám ho daroval…

03 Zář 2014 Výhody moderních podběráků
 |  Rubrika: Obchody  | Štítky:  | Zanechte komentář

Od jara do zimy najdeme na březích českých řek, přehrad a rybníků dost rybářů, které od provozování jejich záliby neodradí ani špatné počasí. Je pravda, že na zimní rybolov si troufnou jen opravdoví nadšenci. Parádní úlovek za tu trochu nepohody určitě stojí. A opravdovou radost udělá spíše než vypasený kapr, štika cejn nebo jiná dravá ryba.

Ti, kteří s rybařením začínají, loví nejčastěji v kaprových vodách. Chytají nejenom kapra, naší národní rybu, ale i cejnky, plotice, podoustve či ostroretky. K tomu abyste si rybaření opravdu užili, nemusíte nutně mít vybavení za desetitisíce Korun. Pro začátek si vystačíte se základním modelem prutu a podběráku. Vybírejte kvalitní rybářské vybavení za rozumnou cenu a pokud si nevíte rady, volte raději produkty renomovaných značek a nechte si poradit od zkušenějších rybářů nebo prodavačů ve specializovaných prodejnách.

I když výběr podběráku není tak zásadní, jako výběr prutu, je třeba mu věnovat určitou pozornost. V současné době jsou podběráky snadno rozložitelné, lehké a pevné, odolné proti zkroucení. Tyto vlastnosti jsou zajištěny použitím hliníku a nejrůznějších moderních materiálů, jako je uhlíkový kompozit. Síťky podběráků jsou z vyrobeny rychleschnoucích vláken, které neabsorbují zápach. Jednotlivé modely podběráků se liší velikostí rukojeti, hlavy sítě i ok sítě. Záleží na tom, zda budete lovit kapry nebo jiné druhy ryb na feeder nebo na plavanou. Na výběr jsou podběráky s teleskopickými nebo sestavovacími tyčemi nebo můžete koupit samostatně podběrákovou hlavu a podběrákovu tyč a podběrák tak ještě více přizpůsobit svým požadavkům. Hlava podběráku může být oválná nebo trojúhelníková.

Překvapivě mnoho rybářů nemá rybí maso příliš v lásce. Lov je pro ně koníček a chycené kusy pouze vyfotí a poté pustí. Právě tito rybáři by mohli ocenit podběrák MIDDY Baggin Speed Carp 24″ Spoon s polstrovanou přední hranou hlavy, která zabrání poškození ryby. Jako doplněk pro podběrák lze dokoupit magnetickou spojku nebo plovák, který zachrání podběrák před utopením.

26 Srp 2014 Klimatizace s inovativními funkcemi
 |  Rubrika: Obchody  | Štítky:  | Zanechte komentář

Člověk má sice jistou schopnost termoregulace, přesto je na změny teploty okolí poměrně citlivý. Protože v našich zeměpisných šířkách se teploty vzduchu velmi mění během roku, často se uchylujeme domů, kde můžeme teplotu vzduchu lépe regulovat. Každému vyhovuje trochu jiný tepelný standard a je obecně známo, že pro dobrý spánek je vhodné teplotu v ložnici o něco snížit, zhruba na osmnáct stupňů Celsia.

V současné době si člověk už nemusí hledat teplejší nebo chladnější prostředí, které mu lépe vyhovuje, může si pomoci topením a klimatizací. A to nejenom v přímořských státech, klimatizaci si pořizuje stále více lidí v mírném pásmu. Instalaci vnitřní i venkovní jednotky by však v každém případě měli provádět odborníci.

Existuje hned několik možností, jak prostor klimatizovat. Na výběr jsou kazetové, kanálové, parapetních i podstropní klimatizace. Pro vytvoření optimálního klima třeba pro práci, slouží nástěnné klimatizace. Základní princip klimatizování však zůstává stejný. Teplý vzduch je z místnosti odváděn, část vzduchu je nasávána z okolního prostředí, další část vzduchu se recykluje.  Ochlazený vzduch je pak rozváděn ventilátory.

Klimatizují se nejenom interiéry obytných domů a bytů, stálá teplota je důležitá především v laboratořích, ale i kancelářích a některých komerčních prostorech. Klimatizace neslouží pouze k ochlazování vzduchu v interiéru, moderní klimatizační jednotky, jako je například klimatizace Daikin Emura upravuje vlastnosti vzduchu, zvlhčuje ho a především čistí. O vyčištění vzduchu od prachových částeček, organických kontaminantů a v neposlední řadě od bakterií a virů se stará fotokatalytický filtr s apatitem.

Další konkurenční výhodou klimatizace Daikin Emura je 3D průtok vzduchu, který zajistí rovnoměrné rozptýlení chladnějšího vzduchu do všech stran bez toho, aby docházelo k přímému foukání vzduchu na osoby pobývající v místnosti.

O tom, že pro spánek je výhodnější mít v místnosti o něco chladnější vzduch jsme se již zmiňovali. Díky funkci Noční režim se po zapnutí časovače, nastaví klimatizační jednotka na teplotu o 2°C nižší. Údržba klimatizace je opravdu jednoduchá a její ovládání je uživatelsky příjemné a není problém nastavit teplotu interiéru, i pokud jste momentálně mimo domov.