Archiv rubriky ◊ Nezařazené ◊

19 Led 2015 Jak krmit kočku levně a přitom vyváženě
 |  Rubrika: Nezařazené  | Zanechte komentář

V dnešním článku se opět zaměříme na zvířátka. V prvé řadě na kočky, které jsou hned po psech nejoblíbenějším domácím mazlíčkem. Kočky chované v interiéru ale potřebují speciální péči a zbytky od večeře je rozhodně neuctíte. Mnoho lidí krmí granulemi a jinými komerčními krmivy. Velmi vyhledávané jsou kapsičky pro kočky. Většinou se jedná o jednoporcové krmivo v mnoha příchutích. Zdaleka tou nejoblíbenější jsou příchutě rybí, jako je losos, nebo třeba tuňák.

Konzervy pro kočky jsou sice o trochu méně praktické, ale na druhou stranu vyjde jedna porce žrádla o dost levněji. Pokud si navíc na konzervu pořídíte za několik korun plastové víčko, můžete mít konzervičku v lednici i několik dní. Nemusíte se bát načichnutí ostatních věcí v lednici a také nemusíte mít pocit, že produkujete příliš mnoho obalů. To je samozřejmě neekologické, ale také neekonomické.

Granule pro kočky

Pokud se rozhodnete krmit granulemi, rozhodně kočkám nepodávejte ty psí. Jsou sice levnější, ale mají pro kočky nevhodné složení. Pokud chcete granule pro kočku za rozumnou cenu, ale na druhou stranu si chcete být jisti složením s vysokým obsahem masa, můžeme vám doporučit českou značku Brit. Brit pro kočky seženete dokonce rozdělené podle plemen. Také kočičí suché krmivo vybírejte podle věku. Granulky koupíte jiné pro koťátko, dospělou kočku, ale také kočku zralého věku, chcete-li seniora. Velmi oblíbené jsou granulky pro kastrované kočičky, které mají mnohdy problémy s nadváhou. Light granule jsou plné plnohodnotných živin, ale zároveň mají snížený obsah tuku.

Pokud máte kočku dlouhosrstou, jistě řešíte trichobezoáry. Také dlouhosrsté kočičky mají své vlastní krmiva. Na našem trhu je spousta výrobců, kteří krmivo pro dlouhosrsté kočky nabízejí, stačí si jen vybrat.

11 Led 2015 Krmiva Brit care pro vaše mazlíčky
 |  Rubrika: Nezařazené  | Zanechte komentář

brit adult
brit adult

Známe to všichni majitelé psíků. Je to jako s dětmi, protože důležitá rozhodnutí nás provázejí již od pořízení. Možná teď kroutíte hlavou nad tímto přirovnáním, ale spousta z nás má psíka jako kamaráda, člena rodiny a jeho blaho nám rozhodně není putna. Právě proto se v dnešním článku zaměříme na krmiva pro psy. Přesněji řečeno na česká krmiva brit care, která najdete na všech pultech kamenných chovatelských potřeb, ale také internetových zverimexů.

Je Brit vhodný i pro mého psa?

Brit care jsou velmi kvalitní krmiva, která nabízejí širokou škálu receptur. Pokud si tedy zvolíte toto krmivo, můžete krmit od štěněte, přes dospělého psa až po seniora. Ostatně výběr krmiva podle stáří psa a samozřejmě jeho velikosti a hmotnosti je zdaleka nejdůležitější. Proto máte na výběr  brit care pro malá, střední, ale také velká psí plemena. Na své si přijdou majitelé chihuahua i německé dogy. Nechybí ale ani receptury pro mini psíky, u kterých je dbáno nejen na velmi chutné receptury, ale zejména na jejich potřeby. I mlsní psíci si tedy mohou pochutnat na krmivech řady Petit.

Granule nebo konzervy?

Majitelé mnohdy nevědí, zda psa krmit jen a pouze suchou stravou, nebo ji míchat s doma uvařenými dobrotami pro psy, nebo třeba konzervami. Odborníci se v tomto názoru dost liší. Rozhodně ale neuděláte chybu, pokud budete psovi pravidelně přilepšovat masem. Ostatně toho je v recepturách konzerv Brit velmi vysoké procento. Na výběr máte nejen kusy masa ve vlastní šťávě a paštičky, ale také velmi vyhledávané kapsičky. Jde totiž o jednotlivé porce. Nemusíte nikde uchovávat zbytky a podobně. Kapsičky se hodí také na cesty, protože s sebou nemusíte tahat těžké konzervy.

brit vycvik pamlsky

brit pamlsky

Pamlsky a další

Ano, pod značkou Brit najdete i pamlsky rovněž rozdělené podle velikosti psích plemen. Nás ale zaujala také nabídka vitamínů. Velmi vyhledávané jsou tablety pro podporu imunity. Profi chovatelé také nedají dopustit na lososový olej, který pravidelně přidávají do žrádla. Jde o přírodní zdroj omega mastných kyselin, které mají za následek dokonalou srst.

Co říci závěrem? Není potřeba platit za zbytečně předražené granule, do jejich ceny se odráží bezesporu také doprava. Zejména krmiva ze zámoří jsou pak poměrně finančně nedostupná. Vše potřebné může mít pes z domácí produkce.

03 Led 2015 Jižní Čechy-dovolená pro každého
 |  Rubrika: Nezařazené  | Zanechte komentář

V dnešním článku se opět zaměříme na možnosti zlevněné dovolené. Nedávno jsme měli pod lupou dovolenou v termálních lázních, která je určená pro všechny, kteří milují relax v teplé vodě plné minerálů a jiných tělu prospěšných látek. Pokud nechcete jet až k našim blízkým sousedům na Slovensko nebo třeba i dál, pak rozhodně věnujte několik málo okamžiků ze svého volného času a přečtěte si dnešní článek, který se bude věnovat slevám na dovolenou v jižních Čechách.

newgo jizni cechyRozhodně jde o lokalitu, která stojí za navštívení. V období zimních dovolených si zde většinou užijete spoustu sněhu – stačí vyjet trochu výše do hor. Sníh je zde i v této době, kdy nám ho zima zrovna nedopřává. Díky neustálému zasněžování a perfektní práci vlekařů si ve větších lyžařských střediscích můžete užívat lyžovačku, i když je nedostatek sněhu. Pokud je sněhu více, můžete vytáhnout také běžky, protože kolem lyžařských středisek i mimo ně jsou desítky kilometrů perfektně upravovaných běžeckých tratí.

Zdaleka nejvýhodnější je ale nastavit si dovolenou tak, abyste při svých toulkách nepotkávali velkou spoustu jiných turistů. Také co se slev na ubytování a další služby, včetně restauračních týká, je nejlepším obdobím pro cestování jaro a podzim, kdy má většina restauračních i ubytovacích zařízení jak se říká, okurkovou sezónu. Slevy na pobyty jsou pak klidně i čtyřicet a více procent. To už stojí za zmínku, nebo ne?

Pokud se přeci jen rozhodnete navštívit jih naší republiky v létě nebo v zimě, rozhodně si zájezd vyberte předem, klidně na internetu. Nemůže se vám pak stát, že všechny ubytovací kapacity budou obsazeny. Ano, je naprosto jasné, že nějaké ubytování vždycky najdete, ale nemusí to být nocleh podle vašich představ a už vůbec ne za cenu, kterou jste za normálních okolností schopni, ale hlavně ochotni akceptovat. I tady platí kdo dřív přijde, ten dřív mele, proto si slevy na pobyty nenechte proplout mezi prsty a investujte peníze, které jste třeba na Vánoce obdrželi, do vlastní pohodové dovolené.

03 Pro 2014 Kalendáře a diáře pro rok 2015
 |  Rubrika: Nezařazené  | Zanechte komentář

Blíží se konec roku a to znamená, že nastává ideální čas pro koupi nového diáře a kalendáře. Na trhu jsou spousty stolních a nástěnných kalendářů. Kalendáře jsou tématicky zaměřené, proto si může vybrat každý podle svých zájmů. Kalendáře jsou buď čisté bez fotografií s velkým prostorem pro plánované události. Nebo jsou kalendáře s menšími fotografiemi, ale s dalšími informacemi, jako jsou recepty a křížovky. Dalším typem jsou kalendáře fotografické, kde už nezbývá příliš prostoru pro plánované události. Největší výběr pracovních a žánrových stolních kalendářů má tiskárna s tradicí Baloušek Tisk.

Pracovní stolní kalendáře jsou většinou bez barevných ilustrací a fotografií. Rozvržení dnů je buď čtrnáctidenní, nebo týdenní. Dále je možné si vybírat z různých variant, kde buď jsou informace o měsíčních fázích, ročním období, letním či zimním čase, jmeniny. Kalendáře jsou vyráběny v různých velikostech. V nabídce také mají daňový kalendář, který jistě využijí všichni, kteří se starají o daňové účetnictví. V daňovém kalendáři jsou vyznačeny daňové termíny.

Můžete zpříjemnit začátek pracovního týdne s novým citátem a to díky pracovnímu kalendáři s názvem Citáty, kde je na každý týden připraven jeden originální citát. Dalším pracovním kalendářem je stolní kalendář manažerský. Kde jsou vyznačeny daňové termíny, mezinárodní svátky, české a slovenské kalendárium a k tomu každý týden jiný citát. V nabídce je i žánrový pracovní kalendář, který vám naopak zpříjemní týden s novou neotřelou fotografií. Výbornou variantou je slovensko-český pracovní kalendář, kde jsou zaznamenány jak české, slovenské i mezinárodní svátky, jmeniny a na kartonovém stojánku má přihrádku.

U každého pracovního kalendáře je možnost reklamního potisku. Potisk může být velký až 35 mm a široký dle šířky kalendáře. Můžete si vybírat i podle toho, jak potřebujete široké kolonky pro zapsání událostí. V nabídce jsou široké i úzké sloupečky. Tyto kalendáře jsou tištěny na ofsetový papír s gramáží 70g/m2. Pracovní kalendáře mají barevný potisk na titulní straně, který je upraven UV-lakem proti otěru. Všechny stolní kalendáře jsou spojeny kovovou dělenou spirálou a kartonový stojan je vyroben z bílé lepenky o gramáži 600 g/m2.

Pracovní variantou kalendáře je plánovací karta, která je ve velikosti A5 a jsou na ní vyznačeny všechny svátky, čísla týdnů a všechny další údaje, které jsou součástí v plánovacího kalendáře. A za zmínku také stojí nástěnný roční plánovací kalendář, mini tříměsíční a stolní plánovač ve velikosti A2. To vše má také v nabídce tiskárna Baloušek Tisk.

Žánrové stolní kalendáře jsou tištěny na křídový lesklý papír v gramáži 90-115 g/m2 a jsou vhodné pro psaní perem i tužkou. Vazba, je kovová a kroužková a stojánek je z bílé lepenky. Kalendáře jsou týdenní s vyznačenými jmeninami, měsíčních fází, ročního období, letního a zimního času. Tyto kalendáře jsou nabízeny s různými tématy, jako je příroda, památky, umění, auta a mnoho dalších. Velmi užitečné jsou stolní kalendáře s recepty, kdy na každý týden je nový originální recept. Speciální kalendáře jsou lunární a alternativní medicíny, kde mimo receptů jsou i horoskopy a užitečné rady. Dále pak kalendář myslivecké toulky s informacemi o době lovu zvěře. Nebo pokojové květiny s praktickými radami.

Další kategorií je nástěnný kalendář a to buď trhací bez barevných fotografií, nebo barevné, které vám mimo jejich praktickou stránku ještě zpříjemní a zútulní domov. Nástěnné kalendáře jsou vyráběny také v několika velikostech a tematických okruzích. Ale všechny jsou vyrobeny z kvalitního papíru s naprosto úžasným tiskem. Umělecké kalendáře vás uchvátí detailností snímků a kvalitou reprodukcí.

Tiskárna Baloušek má nepřeberné množství diářů od manažerských po školní v různých velikostech, jak A5 tak i A6. Diáře na rok 2015 si můžete prohlédnout na jejich internetových stránkách nebo katalogu na stránkách balousektisk.cz.

25 Čer 2014 Dovolená pro seniory ve Španělsku
 |  Rubrika: Nezařazené  | Zanechte komentář

K létu neodmyslitelně patří teplo, sluníčko, voda a pohoda. Pokud už vás přestalo bavit posezení na zahrádce a koupání u rybníka, vydejte se dál – k moři a to v září a říjnu, kdy u nás babí léto už doznívá. Dovolené do zahraničí nejsou jen výsadou mladých lidí, ale i pro lidi po padesátce jsou vytvořeny zajímavé zájezdy přímo jim na míru. Pokud už jste dosáhli věku 55 let, zájezd je právě pro vás. S sebou můžete vzít osobu libovolného věku. Osoby mladší 55 let se mohou za příplatek zájezdu také samostatně zúčastnit.

mar menorZájezd se týká španělské destinace Mar Menor jinak tak přezdívané „španělské mrtvé moře“. Pro vaše pohodlí je v nabídce i doprava autobusem na Letiště Václava Havla z devíti měst po celé ČR. Cena zájezdu zahrnuje leteckou dopravu na letiště San Javier s občerstvením na palubě. Dále pak přepravení autobusem po příletu z letiště na hotel a před odletem z hotelu na letiště.

Zájezd obsahuje 7 nocí ve dvoulůžkovém pokoji ve 4* hotelu Izán Cavanna. Během pobytu si můžete užívat skvělý hotelový bazén. Stravování je v polopenzi formou bufetu, který zahrnuje i nápoje včetně vína.

Cestovní kancelář Delfín travel vám nabízí i další služby, které jsou zahrnuty v ceně zájezdu. Polodenní procházka na ostrůvek Isla del Ciervo k léčivému bahnu, ke kterému dostanete kyblík, návštěva typických trhů ve vesnici Cabo de Palos a to vše za přítomnosti delegáta. Ten je vám k dispozici po celou dobu zájezdu. Nemusíte se tak bát, že se nebudete mít na koho obrátit nebo že se nedomluvíte.

Dovolená pro seniory nemusí být nuda. Ale může to být týden poznání a odpočinku. Zájezd je sestaven na míru právě této věkové kategorii včetně vhodně vybrané destinace. Výhodou dále je, že u odbavení je přítomen zaměstnanec CK Delfín travel. Neváhejte a objevujte krásy za hranicemi naší země.

13 Úno 2012 Nemocniční klaun aneb smích léčí
 |  Rubrika: Nezařazené  | Zanechte komentář

Už několik let u nás fungují občanská sdružení, která si kladou za cíl zpříjemnit pacientům pobyt na lůžku. Inspirovaly se, jak jinak, v zahraničí, kde jsou tzv. „clinicclowns“ již desítky let uznávanými léčiteli. Ale je opravdu klaun potřebný k vyléčení nemoci?

deti v nemocniciJsem si jist, že obzvláště malé děti uvítají toto krátké zpestření pobytu na lůžku.

Komici přijdou na pokoj k pacientům a pod záminkou vyšetření se je snaží rozesmát (a v drtivé většině případů se jim to povede). Kdybych ale byl já, ťuk ťuk na dřevo, připoután na lůžko a přišel by za mnou pár pestrobarevně oblečených klaunů, uctivě bych je poslal do pryč. Ne, že bych neměl rád smích, ale představa dospělých lidí předvádějících, podle mne, trapné scénky se mi přímo hnusí. Jestli mi chtějí pomoci, tak ať mi přinesou třeba pořádné jídlo a ne tu „šlichtu“ co vaří v nemocnici. Ale to jsem zabrousil trochu někam jinam.

Podle mne není přímo smích to, co léčí pacienty. Já se domnívám, že tímto rozhodujícím faktorem je dobrá nálada. Někdo by si mohl myslet, že smích a dobrá nálada jsou synonyma, ale není tomu tak. Dobré rozpoložení je totiž množina zahrnující smích, radost, spokojenost a jiné stavy lidské mysli.

Odpověď na otázku, zda-li je klaun opravdu potřebný k vyléčení nemoci, je podle mého názoru NE.

Smích a jeho šiřitelé jsou pouze malé atomy v složité molekule, kterou nazýváme účinný lék. Jako centrální atom této molekuly bych označil podporu blízkých. Na mysli mám rodinu a přátele pacienta. Ti by mu měli dát najevo, že má proč bojovat s nemocí či úrazem, že jim na něm záleží, že není sám. V těžkých chvílích totiž nikdo z nás nemá samotu rád.

A co Vy? Budete na nemocničním lůžku osamoceni? Pomůže Vám více klaun nebo přátelé a rodina? Volte odpovědi pečlivě, jednou Vám můžou zachránit život.

27 Led 2012 Posila redakčního týmu
 |  Rubrika: Nezařazené  | Zanechte komentář

Vážení vyznavači klidného života,

jsem velice poctěn, že Vás mohu informovat o mém přijetí mezi redaktory internetového portálu www.klidny-zivot.cz. Dá-li Bůh, budu zde nějakou chvíli prezentovat své osobní poznatky a postřehy pod pseudonymem Sage (čti: „sejdž“).

V současné době navštěvuji poslední ročník osmiletého všeobecného gymnázia v Mnichově Hradišti. Sám sebe bych popsal jako klidného, zamlklého a sportovně činného poustevníka. Zajímám se o vše a o nic, ze všeho si vyberu něco pozoruhodného.

Na další setkání u monitoru se těší, Sage

23 Led 2012 Rozloučení
 |  Rubrika: Nezařazené  | Zanechte komentář

Milí čtenáři,

mým posledním příspěvkem bylo přání PF do roku 2012. Dnes se s vámi loučím. Moje iniciály M.K. dnes vidíte naposledy.

Byli jsme spolu od dubna 2011, třičtvrtě roku. Jelikož víme, že život je jedna neustálá změna, různé okolnosti způsobily, že už se na stránkách Klidného života nebudu vyskytovat pravidelně. Dál se budete potkávat s příspěvky mé kolegyně pod zn. admin. a s příběhy kolegyně Jarmily.

Mějme se všichni dobře, přeji nám všem KLIDNÝ ŽIVOT.

M.K.