Archiv rubriky ◊ Interiér ◊

19 Lis 2014 Jak správně vybrat svítidla do vaší domácnosti?
 |  Rubrika: Interiér  | Štítky:  | Zanechte komentář

Při vybavování nového bytu, domu nebo i po jejich rekonstrukci byste neměli podcenit ani výběr vhodného osvětlení všech místností. Světlo totiž dodává i celkovou atmosféru a díky správnému zvolení svítidel se budete u vás doma cítit příjemně. Je důležité zvolit nejen správný typ svítidel, ale i žárovky, které určují hlavní intenzitu světla. A v neposlední řadě musí být i design svítidel propracovaný, aby se hodil ke stylu vybavení vaší domácnosti.

Správně osvětlené pracovní plochy

Kuchyňská linka nebo pracovní stůl ve vaší pracovně by měl být jistě osvětlen dostatečně, abyste na práci dobře viděli a nestínili si. Je dobré zde kombinovat klasická tlumená osvětlení s osvětlením bodovým, které dokonale osvítí pracovní plochu. Stejně tak tomu je i v koupelně, kde je požadováno, aby byla dostatečně osvětlena celá místnost, ale zejména zrcadlo. Zde je také nejvhodnější sáhnout po bodovkách, ale hlavně světlech, která jsou určena do vlhkého prostředí. Dnes jsou již i v nabídce zrcadla, která v sobě mají rovnou bodová světla zabudovaná a vy tak máte při ranní hygieně dostatek světla na vylepšování vašeho zevnějšku.

Příjemné světlo v obývacím pokoji nebo ložnici

Jelikož je ložnice převážně místem odpočinku, není potřeba zde montovat příliš výkonné žárovky. Naopak je příjemnější, když při nákupu zvolíte lustr, který má mléčné sklo. Světlo se tak zjemní a příjemná atmosféra je rázem na světě. V ložnici ale nesmíte zapomenout na malé lampy nejčastěji umístěné na nočních stolcích, které vám poslouží například při večerním čtení. Proto by lampičky měly být nastavitelné, aby byla jejich účinnost osvětlení dostatečná.

Dále byste neměli podcenit ani osvětlení chodby, ale také venkovních prostorů či teras, to je ale téma na další článek. Místem, kde si můžete vybrat z širokého sortimentu designových svítidel mnoha značek je firma Casca se sídlem v Bratislavě, kde se nachází i rozlehlý showroom.

20 Led 2014 Kvalitní židle je základ všeho

Všichni jistě víme, jak je zdravé sezení důležité. Jenže výběr té správné židle může být pro většinu z nás opravdu nelehký úkol. Pokud máte sedavé zaměstnání, například v kanceláři, jistě znáte ten nepříjemný pocit ztuhnutého krku či zad. Z nesprávného sezení může časem vzniknout i řada zdravotních nepříjemností a těm je opravdu nejlepší se obloukem vyhnout. Nejlepším způsobem je samozřejmě kvalitní židle. Pokud ale nevíte, kde se na tak kvalitní židle a křesla podívat, zkuste využít náš typ a navštivte stránky masazni-kresla.cz

Kvalitní židle do kanceláře?

Myslíte si, že sehnat kvalitní židli do kancelářských prostor je nemožné? Tak to jste na velkém omylu. Kancelářské židle se dají sehnat velice pohodlné a pro vaše tělo také zdravé. Kancelářská židle z těchto stránek opravdu není obyčejnou židlí. Nalezte zde klasické židle, které se hodí jak do kanceláře, tak i na domácí použití k psacímu stolu. Některé kancelářské židle mají dokonce i masážní funkci. Můžete se tak během vaší práce nechat masírovat. Nabídka těchto židlí jistě uspokojí každého zákazníka.

Sháníte něco na relaxaci?

masazni kreslaTak i v tomto případě máte velký výběr. Co takhle vyzkoušet kvalitní relaxační křeslo? Díky tomuto křeslu máte zaručené velké pohodlí a vaše tělo si na něm dokonale odpočine a vy tak můžete nerušeně relaxovat. Vybrat si můžete z velké nabídky relaxačních křesel a můžete také využít některých zvýhodněných nabídek na tyto křesla.

Je libo masáž?

Věděli jste vůbec, že v dnešní době již můžete velice jednoduše do vaší domácnosti pořídit masážní křeslo? Toto křeslo vám nabízí opravdu veliké pohodlí a vy můžete třeba jen koukat na váš oblíbený televizní pořad a masážní křeslo vás mezi tím bude masírovat.

23 Dub 2013 Vaření s láskou

Nejen kvalitní kuchyně, ale také její vybavení je poloviční cestou k úspěchu, k výborným pochoutkám. Dnes se zaměříme na výrobky od známé firmy Tescoma, konkrétně na nerezové hrnce, konvice, kuchyňské nářadí a sklenice na víno.

nerezove hrnceHrnce jsou základním vybavením každé kuchyně. Používáme je při vaření většiny pokrmů, a proto je důležité pořizovat si kvalitní výrobky, které vám práci budou jen usnadňovat. Nerez hrnce od Tescomy jsou vyrobeny z té nejkvalitnější oceli, dno je velmi silné, sendvičové a úchyty jsou vyrobeny tak, aby manipulace s hrnci byla co nejsnadnější. Takové hrnce můžete používat na jakémkoliv sporáku ať je plynový nebo třeba se sklokeramickou deskou. V sortimentu oddělení nerezových hrnců si můžete zakoupit jednotlivé nerezové hrnce různých velikostí, ale také celé sady, které se skládají z různého počtu dílů. Sady jsou složeny z hrnců, které mají rozlišnou velikost. Nerezové hrnce lze samozřejmě mýt v myčce a na sady se vztahuje záruka 5 let.

Z mnoha typů kuchyňských potřeb můžeme zmínit kuchyňské náčiní VIRTUOSO. Jedná se o naběračky, obracečky a lžíce, které jsou vyrobeny z velmi kvalitního žáruvzdorného nylonu, jsou odolné až do 230°C. Lze je používat na všechny druhy nádobí, zejména jsou však vhodné pro nádoby, které jsou opatřeny antiadhézním povlakem. To jsou nádoby, na které by se nemělo používat kovové náčiní, protože by jej poškodilo.

Velmi oblíbeným kusem nádobí jsou sklenice na víno. Sklenice na víno SOMMELIER je řada sklenic pro náročné. Jsou vyrobeny z křišťálového skla a na sklenicích nenaleznete žádné spoje, jsou vyráběny podle speciální technologie. Jsou zde v nabídce sklenice na bílé i červené víno, sklenice určené k pití červeného vína mají o něco málo větší objem. Velcí milovníci vína si mohou pořídit sklenice na bordeaux a burgundské. Nechybí ani sklenice na šampaňské a v neposlední řadě dekanter o objemu 1,5 l, což je nedílná součást výbavy na víno.

kuchynske potreby

21 Dub 2013 Fantazii se meze nekladou
 |  Rubrika: Bydlení, Interiér, PR články  | Štítky: ,  | Jeden komentář

Kuchyně je jednou z nejdůležitějších a nejvíce užívaných místností ve vašem bytě či domě. Je ale pravda, že každý má jiné nároky a vyžaduje jiné podmínky pro vaření. Kuchyně INFINI budou vyhovovat každému, protože jak si kuchyň vysníte, tak přesně poté může v reálnu vypadat. Změňte vaši starou kuchyň na království plné vůní.

kuchyne infiniHodně lidí si myslí, že kuchyně na míru je zbytečná a většinou i velmi drahá záležitost. Opak ale může být pravdou. Kuchyně na míru jsou totiž často jediným řešením, pokud máte omezený prostor nebo máte atypický tvar místnosti. Často se také stává, že si lidé nechají dům navrhnout architektem, včetně kuchyně a při její realizaci musejí hledat firmu, která by byla schopna jejich návrhu vyhovět a podle něj vše zhotovit. A co se týče ceny, vše se dá přizpůsobit vašim požadavkům i po finanční stránce. Díky širokému výběru z různých materiálů a barevných kombinací se nakonec jistě najde optimální řešení.

Na prvním místě společnosti INFINI je spokojenost zákazníků, což je již z nabídky jasné. Tyto kuchyně jsou určené pro zákazníky, kteří se nechtějí obklopovat obyčejnými věcmi a nespokojí se jen tak s něčím. U většiny firem, které se zabývají prodejem kuchyní, dostanete určité množství návrhů a z nich si musíte vybrat, svou vysněnou moderní kuchyň musíte jednomu návrhu jednoduše přizpůsobit.

Každá kuchyně, kterou společnost INFINI prodá je originál. Ať bude vaše představa jakákoliv, bude vašemu přání po konzultaci s designérem vyhověno. Můžete mít ten nejmodernější typ kuchyně, nebo naopak pokud máte rádi útulné a teplé prostory, vaše kuchyně bude dřevěná.  Vaší fantazii se meze nekladou.

Výrobní systém je nastaven tak, že když dojde na samotnou montáž, nemusíte si kvůli tomu brát dovolenou a nakupovat nářadí, jak tomu někdy bohužel jinde bývá. Čas, který bude věnován samotné montáži, je velmi krátký. Výrobní technologie je pokročilá a díky tomu je kvalita provedení a opracování dílů vysoká.

Na webových stránkách společnosti si můžete prohlédnout fotogalerii kuchyní, které byly touto společností zhotoveny. Může vám to pomoci při inspiraci, ale také se můžete sami přesvědčit, že tyto kuchyně jsou doslova rájem pro milovníky vaření. Protože každý si zvolí velikost pracovní plochy, úložného prostoru i umístění všech spotřebičů a v neposlední řadě také originální design. Se stejnou kuchyní, jako bude u vás doma, se jistě nikde jinde nesetkáte.

13 Bře 2013 Kuchyňský pomocník Thermomix

thermomixDomácích spotřebičů a různých pomocníků najdeme v každé kuchyni opravdu požehnaně. Ovšem ne všichni pomocníci nám jsou opravdu ku prospěchu a ne výjimečně se stává, že je máme uložené v kuchyňské lince a pouze zabírají místo. Nejsme tak bohatí, abychom mohli kupovat levné věci. Klidně si spočítejte, kolik jste zaplatili za různé roboty, mixéry a krouhače, které nevyužijete. My doporučujeme koupit jeden kuchyňský robot, který bude umět všechno, nezabere mnoho místa a je tedy skladný, není hlučný a zvládne tolik funkcí, že se do něho zamilujete hned při prvním použití.

Na mysli máme multifunkční kuchyňský robot Thermomix. Naprostou klasikou, kterou u multifunkčních robotů čekáme, je krouhání, sekání a samozřejmě také míchání a hnětení tužších těst. Krom toho ale stroj nabízí funkci kuchyňské váhy, drcení a vaření. Ostatně zdravé vaření je doslova fenoménem dnešní doby pro kuchyřinky, které vaření milují i velmi zaměstnané ženy, které potřebují nachystat plnohodnotný zdravý pokrm doslova bleskurychle.

thermomix vareniKuchyňský robot tedy nabízí zdravé vaření v páře, a třebaže jeho pořízení můžete považovat za větší investici, v porovnání s ostatními přístroji, které mají 12 funkcí je jeho nákup opravdu velmi výhodný. V konečném důsledku ještě ušetříte. Velmi brzy se totiž naučíte vařit ze sezónních, levných surovin.

Nebudete utrácet za přípravky pro redukční dietu. Vše si nachystáte doma, po vlastní ose.

26 Úno 2013 Moderní obrazy na zeď

V dnešním článku se zaměříme na způsob, jak za super peníze zvelebit interiér. Je jasné, že vymalování nebo tapety vyjdou na tisíce korun. My vám ale představíme e-shop s obrazy digitálně tištěné na kvalitní malířské plátno. Jde o velmi přehledný internetový obchod obraznazed.cz, kde najdete opravdu široký výběr motivů s tím, že máte na výběr z padesáti rozměrů. Jsme si tedy naprosto jisti, že si vybere opravdu každý.

Pro čtenáře našeho magazínu nabízí zmiňovaný e-shop slevu 10 % na všechny obrazy. Stačí zadat slevový kód „ZIVOT“.

obrazy na zedV sortimentu jsou jednodílné i vícedílné moderní obrazy, oři jejichž výrobě jsou použity nejmodernější technologie. Máte tak jistotu, že si kupujete opravdu inovativní obraz s dlouhou životností. Bezesporu se jedná také o velmi vhodný dárek. Pokud běžně nakupujete dárky na poslední chvíli, jistě vás ocení, že zboží skladem můžete mít hned druhý den po objednání. S přepravní službou se navíc domluvíte na době doručení.  Pověsit obraz zvládne i méně zkušený kutil. Všechny obrazy jsou totiž dodávány včetně háčků na zavěšení, takže jsou obrazy připraveny k okamžitému zavěšení na zeď.

V nabídce najdete krom klasických také 3D obraz na zeď s vysokým rozlišením. Všechny obrazy jsou díky použitým technologiím stálobarevné, s věrným vyobrazením nejen barev, ale i motivů.

Navíc máte jistotu zdravotní nezávadnosti. Kvalitní malířské plátno ani použité barvy jsou bez jakéhokoliv zápachu, nevypařují se z nich rozpouštědla. To je samozřejmě dobré nejen pro váš zdravotní stav, ale také pro životní prostředí jako takové.

08 Úno 2013 Matrace Matex

original_carnevalTaké se cítíte stále unavení a nepomáhají vám ani vitamínové doplňky stravy? Odborníci se shodují na tom, že nás nepříznivě ovlivňuje krátký den a tedy i nedostatek přirozeného slunečního světla. To nepříznivě ovlivňuje také spánek, který ani zdaleka není 100%. Pomoci si ale můžete, pokud popřemýšlíte nad novou matrací. Matrace vysoké kvality už jsou dostupné opravdu pro každého. Navíc můžete využít akce 1+1 zdarma na velmi přehledném e-shopu matrace-matex.cz. Zde seženete nejen matrace přesně podle vaší potřeby, ale také postele, rošty, lůžkoviny a podobně.

Matrace by měla být alespoň o 20 cm delší než výška vaší postavy. Standardem je šířka 90 cm, ale jistě mi dáte za pravdu, že čím širší, tím pohodlnější. Co se výšky matrace týče, klasikou je 16-18 cm. Výjimkou ale nejsou ani matrace mnohem vyšší. Dalším parametrem je, zda sháníte matraci na jednolůžko, manželskou postel nebo pro děti. S tím souvisí bezesporu také tvrdost matrace a její povlak. Ten doporučujeme vždy, protože je pratelný, což je vysoce hygienické.

Kvalitní matrace nemusí být drahá. Je nám jasné, že cena je pro mnoho rodinných rozpočtů také velmi důležitý parametr. Na druhou stranu se nejedná o investici, kterou podstupujete denně.

26 Led 2013 Hledáte osvědčeného malíře pokojů?

Každý by chtěl bydlet ve svém a mít interiér jako ze škatulky. Přesně to je důvod, proč se v dnešním článku zaměříme na téma natěračství, které je pro mnohé velmi ožehavým tématem. Na mysli máme situace, kdy jste se pokusili vymalovat interiér po vlastní ose nebo pokud jste si pozvali malíře pokojů, který vypil víc piva než je zdrávo a práci neodvedl přesně podle vašich představ.

maliriJe naprosto jasné, že každá řemeslná práce vyžaduje profesionální firmu nebo jednotlivce. Malíři pokojů jsou šikovní i neschopní. Podle čeho ale vybírat? Samozřejmě podle referencí a historie. Vždy se soustřeďte na to, jak s vámi firma komunikuje a zda je schopná předem vyčísli cenu. To platí pro malování interiéru, ale stejně tak pro natírání fasád a další venkovní nátěry. Není totiž pravda, že vám malíř vymaluje jen a pouze stěny. Může natřít topení, trubky, okapy a již zmiňovanou fasádu. Je tedy více než jasné, že krom kvality je velmi důležitým parametrem také cena. Spolehlivá malířská a natěračská firma je schopná vyčíslit cenu za natření metru čtverečního. To je pro orientaci v ceně velmi důležité.

Dalším parametrem je profesionalita a zkušenosti

nateraciŠikovný malíř musí s přehledem a téměř přesně odhadnout, kolik materiálu bude potřeba. V konečném důsledku tedy volbou správné firmy můžete ušetřit, protože nekupujete příliš mnoho materiálu, barev a podobně. Ostatně s barvami to všechno stojí a všechno padá. Pokud chcete stěny bílé nebo barevné, výběr barev a nátěrů je velmi důležitý. Nechcete přeci, aby se vám za chvíli stěna začala loupat.

Malíř musí odhadnout, zda je potřeba stěny oškrábat nebo dokonce nanést štuk. Poradit by vám měl i s výběrem barev. Do kuchyně se nehodí červená barva, protože podporuje chuť k jídlu. Do ložnice a dětských pokojů doporučují odborníci jemné odstíny. Výběr barvy je ale v konečném důsledku na vkusu každého z vás.

19 Pro 2012 Co vám hrozí, když nebudete pořádně spát?

Přestože se dokola opakuje, že spánek je nezbytným předpokladem dobrého duševního i fyzického zdraví, stejně si na něj leckdy nevyhradíme dost času. Jeho význam navíc doceníme až v momentě, kdy se objeví negativní příznaky. Schválně se podívejte, co všechno se může stát, když odpočinek opomíjíme.

davlen postelKaždý preferujeme jiná specifika, díky nimž získáme maximum energie. Pokud ale oddělíme zásadní odchylky, za jaké se dají považovat například jedinci, kterým stačí k správnému fungování organismu tři nebo čtyři hodiny spánku denně, získáme podmínky většiny. A s těmi se již dá blíže pracovat třeba formou statistik.

Vědci z japonské univerzity kupříkladu nasbírali data od téměř 24 tisíc respondentů. Ukázalo se, že lidé, kteří spí méně než šest hodin, mají o 62% větší pravděpodobnost na diagnostikování rakoviny prsu. Se stejnou dobou v pelechu počítal i výzkum na Case Univerzity. Tamní badatelé upozorňují na zvýšené riziko rakoviny tlustého střeva o téměř 50%. Pokud ale trávíte v peřinách sedm hodin a více, negativa se rapidně snižují.

V American Urological Associaton zase předpokládají, že nedostatek spánku vede k zánětlivým procesům. V roce 2011 totiž místní vědci vytvořili průzkum mezi muži a ženami, během něhož se zjistilo, že méně než pět hodin v posteli denně zvyšuje riziko močové inkontinence. Pravděpodobnost vzrostla raketově o 80 až 90%.

K potenciálním nemocem se může přidat i cukrovka nebo kardiovaskulární onemocnění. Problémů z nedostatku spánku je zkrátka tolik, že je získaný čas nikdy nemůže vynahradit. Vyvarujte se proto dlouhodobého přepínání. Každý den si schrupněte v oblíbené posteli kolem osmi hodin a vše půjde lépe. A pokud své lůžko nemůžete označit za oblíbené, změňte to. Server www.davlen.cz je k takovým změnám ideální.

17 Pro 2012 Teplo domova díky biokrbům

biokrb flowerV dnešním článku se s námi Mgr. Michaela Brandalíková, odbornice na biokrby, podělí o základní informace, které se právě biokrbů týkají. Biokrby jsou krby s opravdovým plamenem, který spaluje speciální biolíh určený do těchto krbů. Produktem spalování je hlavně teplo, určité množství vodní páry a oxid uhličitý. Hořením ale nevznikají žádné zplodiny, saze ani jiné škodlivé látky, takže biokrb může být opravdu kdekoliv. Biokrby nepotřebují komín pro odvod spalin, sazí, kouře a jiných zplodin, protože žádné nemají.

Procesem spalování biolíhu vzniká stejné množství vodní páry, které vytvoří domácí zvlhčovač vzduchu. Výhřevnost biokrbů je od 2 do 5kW, kde záleží převážně na velikosti hořáku.

Instalace biokrbu je v případě nástěnné varianty stejně jednoduchá jako zavěšení obrazu, volně stojící biokrby nepotřebují instalaci žádnou. Biokrby mohou být z nerezu, keramiky, mramoru, kamene nebo například ze skla. Záleží pouze na budoucím majiteli, která z mnoha variant designů se hodí právě do jeho interiéru popřípadě exteriéru.

Nejdůležitější část biokrbu – hořák je vyroben z oceli, u menších biokrbů je vyroben z dostatečně silného hliníkového plechu. Například biokrby Crescent nebo Glass Cube mají hliníkové kalíšky o velikosti cca 200ml a plamen vydrží téměř 1hodinu. Ostatně bílý i černý biokrb Crescent (na obrázku vpravo) je pravděpodobně nejprodávanější.

biokrb CrescentJde o krb, který je vyroben z vysoce lesklé keramiky. Hořák je umístěn ve středu a dělá velký plamen, který je ozdobně obklopen křídly. Plamen se v nich krásně odráží, což přitahuje okamžitou pozornost a vytváří hypnotické kouzlo.

Pořizovací cena biokrbu závisí na velikosti, kvalitě, designů a použitém materiálu. U malých krbů by neměla cena přesáhnout 5000Kč, u větších se můžeme pohybovat od 5 až do 70tisíc i víc. Průměrná cena běžně prodávaného malého biokrbu je 2000Kč u většího pak okolo 18 000Kč.