Archiv rubriky ◊ Děti ◊

01 Bře 2015 Vybíráme edukativní i pohybové hračky
 |  Rubrika: Děti  | Štítky:  | Zanechte komentář

Vánoce jsou sice zdárně za námi, ale příležitostí k nákupu dárků není nikdy dost, to by vám odsouhlasily především děti. Pokud máte doma dítě větší, tedy třeba školou povinné, už si samo řekne, co by si přálo. S největší pravděpodobností bude ovlivněno reklamou a hračky, které si vybere, vám budou připadat příšerné. Ovšem už v mateřské školce děti moc dobře vědí, které hračky jsou značkové, nebo licenční. Proto, pokud máte doma miminko, rozhodně si užívejte nákupy hraček a jiných potřeb. To totiž bude možné jen do určitého věku, pak už bude váš vkus jaksi jen poradním hlasem.

Co rozhodně nesmí chybět

Jistě mi dáte za pravdu, že rodiče mají nejraději edukativní hračky. Proto neváhejte mít doma stavebnice, ale také knížky. Dětský mozek je rozvíjen také pexesem a dalšími klasikami, kterými jsme si prošli snad všichni. Velmi oblíbené jsou také různé typy vláčkodráh. Je na vás, zda dáte přednost plastu, nebo dřevo. Dřevěné jsou sice o něco dražší, ale zase o to trvanlivější a většinou kompatibilní s díly od různých výrobců. Vláčky seženete i značkové. Takže pokud má vaše školkou „povinné“ dítě rádo lego, rozhodně se porozhlédněte po vláčcích Lego Duplo.

Edukace nebo pohybová aktivita?

Stimulů pro rozvoj mozku nemají děti v dnešní době zrovna málo. Odborníci se ale shodují na tom, že již děti od 3 let mají mnohem méně pohybu než kdysi. Ruku na srdce. Kolik pohybových kroužků pro malé děti je ve vaší lokalitě? Jak tedy děti přivést ke sportu tak, aby je to bavilo i v citlivé době puberty a dospívání? Rozhodně dopřejte svému dítěti odstrkovadlo. Malé děti potřebují více opěrných bodů, proto mají rádi motorky a autíčka. Následně se zaměřte na velmi malá odstrkovadla na dvou kolech.  Odrážedla od jednoho roku mohou být ve formě již zmiňovaných motorek. Nejmenší velikosti najdete pod názvem Rolocykl. Tato odrážedla koupíte jak v růžových barvách pro holčičky, tak modrých pro chlapečky. Nás velmi zaujalo barevné LENA odrážedlo rolocykl . jedná se o vozítko pro děti do 3 let, ale vzhledem k velikosti 48×21×34 cm počítejte s tím, že je opravdu spíše pro menší děti. Velmi se nám líbí zpracování zmiňovaného odstrkovadla. Jedná se sice o plastový výrobek, ale použitý plast je velmi kvalitní, o čemž svědčí i nosnost 40 kg. Asi vás zajímá také cena. Ta je necelých 300 Kč, takže si tento typ pohybových hraček může dovolit opravdu každý. Navíc vás může těšit fakt, že bude mít váš potomek pohyb, kterého je v dnešní době takový nedostatek.

Hračky na ven

Mezi ty můžeme zařadit odrážedla, odstrkovadla a různá jiná kola. V neposlední řadě ale také hračky na písek. V dnešní době si děti nevystačí s obyčejnými bábovkami. Zkuste třeba set pro výrobu zmrzlin nebo různé druhy nakladačů.

A kde nakupovat? Velmi široký sortiment zboží, které je přehledně řazeno do kategorií a navíc za super cenu najdete v e-shopu http://www.hrackomat.cz/

01 Pro 2014 Elektrická vozítka, která potěší každé dítě
 |  Rubrika: Děti  | Štítky:  | Zanechte komentář

Koupit dárky pro dítě pod stromeček nebo třeba k narozeninám nikdy nebýval problém. Dnešní děti ale často touží po drahé elektronice či počítačových hrách, které jim moc zážitků nezajistí. Knížky či oblečení neocení a tak často vyvstává otázka: Co dítěti koupit, aby hračka měla smysl a zároveň dítě bavila? Pokud máte doma kluka nebo odvážnou malou slečnu, máme pro vás skvělý tip na dárek. Dětské vozítko by ve svém dětství mělo vlastnit každé dítě, ať už se jedná o šlapací varianty nebo o ty elektrické, jež mají poslední dobou veliký úspěch.

Od Ježíška jsem dostal auto, jako má můj táta

Design elektrických vozítek vás dostane na první pohled. Často jsou to zmenšeniny reálných automobilů třeba značky Hummer, Mercedes nebo Jeep, které mají perfektně propracovaný jak exteriér, tak interiér. Elektrická dětská vozítka mají funkční otevírací dveře a palubní deska vyrobená z tvrdého plastu obsahuje tachometr i otáčkoměr. Dítko ohromí i řadicí páka a funkční přední osvětlení, díky kterému si bude připadat jako ve skutečném autě.

Elektrická čtyřkolka, sportovní auto nebo motorka?

Vybrat si můžete z mnoha typů aut nebo motorek, dokonce má web www.fakthracky.cz v nabídce elektrických vozítek i dvoumístné buginy nebo silniční motorky. Vozítka jsou podle konstrukce určena na venkovní ježdění. Hravě zvládnou terén i jízdu po zahradě nebo na jakémkoliv hřišti. Pokud si říkáte, že byste při prohánění se dítěte v malém elektrickém Mercedesu trnuli strachy, určitě vás musíme informovat o možnosti kontroly nad autíčkem pomocí dálkového ovládání. Díky němu se nemůže stát, že by se dítě dostalo z vašeho dohledu nebo se vydalo zkoumat nebezpečná místa. Jestliže byste i přesto nebyli jako rodiče klidní, určitě sáhněte po některém ze šlapacích dětských vozítek. Neváhejte web navštívit a prohlédnout si celý sortiment v oblasti dětských vozítek. Tento dárek jistě ocení nejen každý malý kluk.

03 Zář 2014 Tak trochu jiný dětský spořicí účet
 |  Rubrika: Děti  | Štítky:  | Zanechte komentář

Jak si myslíte, že se bude vyvíjet situace na finančních trzích? Jste optimisté, co se týče budoucnosti? Všichni rodiče chtějí pro své děti to nejlepší. Usnadnit jim start do života. Mladí lidé na začátku kariéry to totiž v současné době nemají vůbec lehké a jsou na ně kladeny vysoké nároky. Naspořené peníze do začátku jsou tedy příjemnou náplastí při opouštění rodičovského hnízda.

Pokud zvažujete spoření pro děti, jaký finanční produkt vybrat? Záleží samozřejmě na tom, jaký obnos budete ochotni nebo schopni dětem spořit. Pokud začnete dítěti ukládat peníze již od narození nebo od útlého věku, suma během let pěkně naroste a v ideálním případě se peníze i dostatečně zhodnotí. Odrostlé dítě je pak může využít například při studiu na vysoké škole, zařizování vlastního bydlení a podobně.

Jedním ze způsobů spoření pro potomky je investice do zlata nebo jiných cenných kovů. V porovnání s některými jinými způsoby investování se jedná o velmi konzervativní a bezpečný způsob.

Spoření do drahých kovů určené pro děti

Rodiče, kteří myslí na budoucnost svých ratolestí a dávají přednost skutečné hodnotě před planými sliby politiků, zde získávají možnost otevřít dětem za exkluzivních podmínek spořicí účet do drahých kovů.

Spořící účet Zlatíčka je určený pro děti do věku 18 let. Můžete si vybrat, zda budete peníze ukládat do zlata – Zlatý program, do stříbra – Stříbrný program, nebo do obou drahých kovů – Vyvážený program. Hodnota peněz je okamžité přeměna do drahého kovu a výnosy z prodeje drahých kovů nepodléhají zdanění. Zlatý slitek nebo stříbrná mince jsou movité věci, jejichž hodnota je velmi stabilní.

Naspořená cílová částka není nijak limitována. Po dosažení plnoletosti dítěte lze účet převést do zvýhodněných důchodových či spořících programů. Naspořený slitek či minci si můžete samozřejmě kdykoliv fyzicky převzít.

Výhodou spoření do zlata ve formě spořícího účtu Zlatíčka je mimo jiné možnost nepravidelných plateb, podle možností těch, kteří na konto příspěvky posílají. Spoření tak lze kdykoliv na nějakou dobu přerušit bez hrozby sankcí. Za vedení účtu není účtován žádný poplatek. Zjistit aktuální stav konta a spravovat konto lze samozřejmě on-line.

13 Čvc 2014 Všichni ji známe z dětství-Včelka Mája
 |  Rubrika: Děti  | Štítky:  | Zanechte komentář

Vcelka MajaObdivovali jsme její odvahu, troufalost a prožívali s ní a jejími hmyzími přáteli dobrodružství. Po letech se Mája vrací, v novém provedení a s novými příběhy.

Staronová hrdinka našich dětí, včelka Mája, se znovu na obrazovkách objevila začátkem podzimu 2013. V pořadu České televize (kanál ČT:D) Kouzelná školka, určeného pro děti předškolního věku, je pravidelně vysílána v novém počítačově animovaném (CGI) formátu.

Nová technologie, v níž je oblíbený seriál zpracován, nabízí malým divákům moderní vzhled původního zpracování. Nouze není o nové napínavé příběhy, které mají u nejmenších probudit pozitivní vztah k přírodě, živým bytostem a upozornit je na jejich křehkost a zranitelnost. Edukativní význam spatřují autoři nových příběhů Včelky Máji i v důrazu na přátelství, odvahu, troufalost a touhu po vědění. Publikum ve věku od 2 do 6 let se také z příběhů mohou dozvědět spoustu informací ze světa hmyzu, řešit se svou hrdinkou záhady a ponořit se do světa miniaturních tvorů jako by byli jeho součástí.

Původní zpracování Včelky Máji sahá až do roku 1975, kdy byl seriál poprvé uveden na televizní obrazovky. Inspirací pro první řadu úspěšné série se stala předloha knihy německého spisovatele Waldemara Bonselse „Včelka Mája a její dobrodružství“, která byla publikována už v roce 1912.

Popularita odvážné včelky rychle rostla, a tak není překvapením, že jen za posledních deset let byl tento klasický seriál ve formátu 2D odvysílán celkem 136 televizními stanicemi ve 120 zemích světa.

Mája v kině a „včelí“ produkty

Vcelka MajaPo nových příbězích s novou grafikou a moderním nádechem, čeká příznivce Včelky Máji ještě jedno překvapení. V letošním roce se Včelka Mája objeví také v kinech jako celovečerní film ve formátu 3D. V trojrozměrném provedení tak děti budou své statečné kamarádce ještě blíž a budou s ní moci naplno prožít další fascinující dobrodružství po boku přátel Vilíka a Hopa. Za hranicemi jejich louky číhá neznámý svět a noví přátelé jim pomohou překonávat různé nástrahy a nebezpečí.

Pro milovníky Včelky Máji je k dostání také stejnojmenný časopis, který vychází pod taktovkou vydavatelství Egmont ČR a je dostupný v běžných trafikách. Součástí časopisu je několik příběhů, interaktivní hry, spousta kvízů, omalovánek a soutěží.

26 Kvě 2014 Knížka jako dárek ke dni dětí
 |  Rubrika: Děti  | Štítky:  | Zanechte komentář

Mezinárodní den dětí se blíží (1. června), a to je dobrá příležitost k tomu, odměnit vaše sviště něčím užitečnějším než je čokoláda, bonbóny, anebo bakelitová hračka z Číny, totiž knihou. Jak známo, čtení významně pomáhá ke zvládnutí gramatiky, rozvíjí představivost a fantazii a přináší vašemu dítěti spoustu užitečných informací i zábavy. Naproti tomu čokoláda a bonbóny přináší obezitu a zkažené zuby a bakelitová hračka z Číny přináší rozčílení, to potom, když se druhý den rozpadne.

Zkuste například

Anička v Austrálii

kniha anicka v australiiJednou večer tatínek oznámí Aničce skvělou novinu – jede na kongres do daleké Austrálie. Ale nejúžasnější je, že Anička s babičkou poletí s ním! Nadšená Anička se těší, určitě ji tam čekají báječné zážitky, a navíc uvidí exotické rostliny, klokany, papoušky a medvídky koala! Svůj deník si tentokrát povede jako opravdová cestovatelka. A Anička u protinožců skutečně prožije spoustu nevšedních dobrodružství a setkání…

Deník malého poseroutky 8 – Fakt smůla

Osmý díl příběhů malého Poseroutky!
Gregu Heffleymu ujíždí půda pod nohama. Jeho nejlepší kamarád Rowley Jefferson se na něj vybodnul a najít si nové kamarády bude fakt fuška. Aby obrátil štěstí na svou stranu, Greg se rozhodne, že zariskuje a nechá svá rozhodnutí na náhodě. Bude mít kliku, nebo se mu smůla bude lepit na paty až do konce života?

Dobrodružství v přírodě – Plánování, vybavení, dovednosti a hry

Každý někdy snil o tom, že prožije dobrodružství v divočině, bude stopovat a pozorovat zvířata nebo si ustele pod širým nebem. Je na čase to všechno vyzkoušet. Tato knížka ti poradí, za jakým zajímavým cílem se vydat, a pomůže všechno naplánovat a připravit. Podívej se tedy, co všechno budeš na výpravě potřebovat. Nauč se číst v mapě, používat kompas, nech si poradit, jak si v přírodě najít jídlo, rozdělat oheň nebo postavit obydlí. A až to budeš umět, nečekej a vydej se na dobrodružnou expedici!

12 Úno 2014 Očima profesora…
 |  Rubrika: Děti  | Štítky:  | Zanechte komentář

Konec zkouškového. A jako každý semestr chodí maily od těch, kteří se propracovali (to sloveso má být asi uvozovkách, že) k úplnému vyhazovu. Tu dvousemestrální řadou efek, jindy stejně dlouhým nezájmem o plnění průběžných úkolů, onehdy třeba absencí na vypsaných zkušebních termínech. Většinou jsou ony maily variací tohoto: „Dejte mi ještě jednu šanci a vypište zvláštní / individuální / [říkejmetomujakchceme] termín, protože jde o mé studium a všude jinde mám všecko úspěšně skončené…“ Odpovídám většinou konstantně: „Sorry, šancí bylo tolik, kolik mělo být, a zvláštní termíny vypisuju jen těm, kdož byli ze závažných důvodů jaksi výkonů neschopni (nemoc, nečekané zlé události…). Pokud s mým postupem nesouhlasíte, rozporujte ho – na to máte nárok a máte k tomu i postupy.“

To k věci patří. Ty maily chápu. I pocity vyhozených.

Dvě věci mě ale i po deseti letech mírně čílí.
(1) Hrát na emocionální notu je prostě nefér – vyhroceně formulovaný vzlyk ve stylu „máte můj osud i duševní pohodu mé rodiny ve svých rukou, moje babička do mě vkládá…“ je trapným překládáním zodpovědnosti za vlastní selhání ve vlastním studiu na moje takřka neexistující ramena. Navíc je žádostí o to, abych já porušil pravidla. A tam se kříží zodpovědnost plédujícího a zodpovědnost moje.
(2) Použít v takové emocionální hře analogii se selekcí v Auschwitzu je vyloženě napřesdržku.

11 Říj 2013 Značkové oblečení i pro vaše děti
 |  Rubrika: Děti, Obchody, PR články  | Štítky: ,  | Zanechte komentář

bambino bundaLuxusní oblečení nepatří pouze dospělým, nádherné kousky mohou mít ve svém šatníku i naši nejmenší. Dětské značkové oblečení nemusíte shánět běháním po městě, stačí navštívit internetový obchod Bambino Italiano a zboží si nechat poslat až k vám domů.

Co na tomto e-shopu všechno najdete? V první řadě se jedná o kvalitní oblečení celosvětových značek. Určitě bychom měli zmínit Dolce & Gabbana, Dior, Armani, Burberry, Roberto Cavalli a mnohé další luxusní značky toho nejvybranějšího oblečení určeného dětem.

Protože se blíží zima a každý rodič chce, aby jeho dítě bylo na prvním místě v teple, je v sortimentu tohoto e-shopu mnoho originálních zimních bundiček. Chlapecká zimní bunda, která navíc bude dělat i parádu, je trefou do černého. K takové bundičce bez problémů vyberete i hodící se chlapecké kalhoty, protože máte určitě z čeho vybírat. Navíc mnohé z nabízeného zboží je výrazně zlevněno, z toho důvodu se také vyplatí dětské oblečení zmíněných značek nakupovat spíše přes e-shop než v kamenném obchodě.

I pro dívenky je sortiment opravdu široký, naleznete zde veškeré oblečení, které by se holčičkám jakéhokoliv věku mohlo líbit. Krásné kousky vyberete v kategorii dívčí svetry a vesty, které nesmí chybět v šatníku žádné mladé dámy. Ať jsou to svetříky značky Burberry, Dior, Miss Blumarine, nebo vestičky Tommy Hilfiger či Manila Grace. Dětské oblečení se zdá být kopie toho našeho dospělého, pouze v menším měřítku. Z toho důvodu v něm děti vypadají opravdu kouzelně.

Je také důležité zmínit, že nezáleží na věku dítěte, protože sortiment obsahuje oblečení jak pro miminka tak až pro teenagery ve věku 16 let.

11 Zář 2013 Zábava pro děti. Nebojte se, pustit je na weby pro ně určené
 |  Rubrika: Děti, PR články, Služby  | Štítky: , ,  | Zanechte komentář

detskyklubV dnešní době starší generace nechápou, proč děti stále sedí u počítače, neběhají tolik venku nebo si méně hrají s obyčejnými hračkami. Odpověď je jasná. Vše kolem nás se mění a vyvíjí. Nejinak je tomu i s hraním a rozvojem dětské osobnosti. Například před pár lety se počítače v práci neužívaly vůbec nebo jen zřídka. Dnes se v zaměstnání nějakým způsobem setkává s počítačem většina z nás. Proto i děti s počítačem prakticky vyrůstají a mají k nim blíže. I ony ho berou jako součást jejich života.

Co je však důležité, že počítače a především internet nejsou pro dítě tolik nebezpečné, jak se mnozí domnívají, ale dokážou děti zajímavým způsobem pobavit, odreagovat od povinností nebo je formou hry rozvíjet. Stačí jim jen ukázat ten správný web, kde toto všechno najdou. Že o žádném nevíte? Proto zbystřete a čtěte dále.

Dětské hry jsou důležitou součástí zábavy našich nejmenších. Proto bychom jim měli dopřát jen ty nejlepší. Mohou si vybrat z nejrůznějších kategorií. Hry doporučené pro dívky, pro chlapce nebo určené na hraní si ve dvojici. Dále kategorie pro milovníky zvířat, sportů, logických a závodních her nebo skákaček. Nechybí ani pohádkové hry nebo dnes tolik oblíbené Angry Birds. Z tohoto širokého výběru si tu svou oblíbenou hru najde snad každý.

Ukažme si příklad jedné ze zajímavých her, které můžete na stránkách naleznout. Děti si často hrají na doktora. Proč se do role lékaře nepoložit hlouběji, něco nového se dozvědět o svém těle a zároveň trochu potrénovat angličtinu. Jedná se o hru Operate Now: Appendix Surgery. Bavit bude zaručeně i dospělé. Je to zároveň tip, jak strávit příjemné odpoledne se svým dítětem.

Pokud vaše dítě rádo sleduje pohádky, tak si na těchto stránkách také přijde na své. Vybrat si může ze široké škály kreslených pohádek. Večerníčka si tak můžete pustit kdykoliv.

Zručnost dítěte můžete rozvíjet pomocí omalovánek. Omalovávat se dá přímo v počítači nebo po vytisknutí na papír. Oblíbené obrázky najdou holky i kluci. Omalovánky pro děti jsou nezbytnou součástí každé domácnosti, kde se nějaké to děcko nachází.

Na stránkách si, i vy rodiče, můžete přečíst velice přínosné články o rizicích internetu a problémech s nimi souvisejících. Naleznete i další zajímavá témata určená pro koho jiného, než pro děti. Nejen tento úsek za podívání jistě stojí.

07 Čer 2013 Laktační poradkyně nám zachránila kojení

materske mlekoŽe je kojení nejlepší způsob výživy novorozenců, je jasné snad už naprosto každému. Mateřské mléko obsahuje neuvěřitelné množství zdraví prospěšných látek a co je nejdůležitější, jeho složení pružně reaguje na potřeby kojeného dítěte, zejména na jeho imunitu. Více o složení mateřského mléka se dozvíte ve článku „Proč je mateřské mléko tak jedinečné?“

My se ale zaměříme na kojení jako takové

To se totiž maminka i miminka musí někdy učit. Asi teď kroutíte hlavou, že donošené dítě má mít plně vyvinutý sací reflex. Ano, ale problémy mohou nastat naprosto vždy. Například moje miminko má příliš vysoké patro a já k tomu ke všemu příliš malé bradavky. I to se dá ale řešit, ale pokud možno před porodem. Existuje perfektní pomůcka-tzv. formovače bradavek, které pomohou krátké nebo dokonce vpáčené bradavky stálou stimulací prodloužit. Jelikož jsem tento problém podcenila a malá z mých prsou jednoduše sát nedokázala, sáhla jsem také po odsávačce mateřského mléka. Naštěstí už jsou na trhu velmi praktické elektrické odsávačky, jejichž používání je velmi pohodlné a praktické.

Krmíme odsávaným mateřským mlékem

lahvicka calmaAsi se budete divit, ale rozhodně není jedno, z jaké lahvičky dítěti odsáté mateřské mléko podáváte. Klasické dětské lahvičky, které koupíte v drogeriích nebo lékárnách, dítě žádným způsobem nestimulují, naopak poškozují schopnost dítěte být kojeno. Nemusí sát, a přesto jim mléko stéká do pusinky. To je špatně a rozhodně nebudou chtít na prsu, až se bradavky prodlouží, pracovat. Příroda je mocná čarodějka a dítě se brzy přizpůsobí „dudlíkové lahvičce“ a správná práce jazykem se zcela ztratí.

Naštěstí nám laktační poradkyně Mgr. Jitka Herzánová doporučila speciální průtokovou lahvičku Calmu. Zvolila ji jako dočasnou přeučovací pomůcku. Dítě musí sát, a tak se mu dostává potrava přirozeným způsobem. Při sání z této lahvičky odpočívá jako u prsu a co je hlavní „nic nemá zadarmo“. Přechod na klasické kojení tak nebude žádným problémem.

Tak i tak bychom si měli uvědomit, že nikdo není dokonalý. Každá maminka je jiná, každé miminko je jiné. Není žádná ostuda ani charakterová vada, že vám kojení nejde. Ostatně podobné problémy má podle dostupné literatury až 65% maminek. S několika pomocníky a laktační poradkyní ale může kojit snad opravdu každá z nás. Stačí si jen nechat poradit, použít dobré pomůcky a pak už si jen užívat kojení.

14 Bře 2013 Dětské letní tábory pro rok 2013
 |  Rubrika: Děti, PR články, Služby  | Štítky: , ,  | Zanechte komentář

letni taboryV dnešním článku se zaměříme na letní aktivity pro děti. Je totiž více než jisté, že málokteří rodiče mají čas se dětem věnovat celé dva měsíce, kdy mají děti školou povinné prázdniny. Pokud nemáte v záloze babičky a dědečky na hlídání, zcela jistě vás zaujme dnešní článek. Řešit totiž budeme letní tábory pro děti větší i menší.

Vždycky máte na výběr mnoho cestovek a organizací, které tábory pořádají. Pak už jen vybíráte, zda chcete tábor v rámci České republiky nebo své děti vyšlete do zahraničí.

V prvé řadě ale nevybírejte jen a pouze podle ceny zájezdu pro děti. Velmi důležité je profesionalita, vzdělání a zkušenosti organizátorů a samozřejmě také reference. Letní tábor by měl být dobře organizovaný a pokud možno i tematický. Právě téma táboru vám pomůže, abyste jednoduše vybrali přesně podle povahy a potřeb vašeho dítěte. Velmi důležitým parametrem je samozřejmě také věk dítěte. Počítejte s tím, že pokud na tábor pošlete velmi malé dítě, budete muset do místa táboru podniknout jednu, nebo i více návštěv. To stejné ale platí i pro větší děti, pokud jednou na tábor poprvé. Vždy je ale lepší dohodnout se s vedoucím tábora.

letni tabor s ajTematické tábory jsou opravdu pro každého. Nás velmi zaujal pohádkový letní tábor, který zaujme snad opravdu každého. Deskové hry, hrátky v přírodě a různými převleky a maskami, to je přesně to, co děti od letního tábora očekávají. Podobné typy táborů rozvíjejí dětskou fantazii. To stejné platí také pro letní tábory s fotoaparátem, modelingem a podobně.

Máte hyperaktivní děti, o kterých si myslíte, že je nelze utahat? Zkuste je poslat na nějaký druh sportovního nebo military camp. Tyto letní tábory jsou velmi vyhledávané, podobně jako tábory s koňmi a podobně.

Největším organizátorem letních dětských táborů v ČR je Cestovní kancelář Topinka, s.r.o., která má za sebou již 22 let úspěšné tradice. Pestrou nabídku dětských zájezdů najdete na webových stránkách: www.tabory.cz