Archiv rubriky ◊ Citáty ◊

20 Kvě 2012 Zpovědnice-vypovídej se

Portál PeopleLovePeople.cz zná snad každý. Najdete zde velkou spoustu citátů, lidových mouder, ale také odpočinkových vtipů. Přečíst si můžete básničky či povídky vašich vrstevníků a už je na vás, zda se chcete pobavit nebo si přečíst nějaký pochmurný příběh ze života. Do mnoha sekcí tohoto inovativního webu, který si nachází stále více příznivců také na Facebooku, můžete přidávat vlastní příspěvky. Výjimkou není ani zpovědnice. Tato sekce se velmi rychle rozvíjí a dnes a denně do ní píšete vlastní příspěvky.

zpovednice

Občas totiž není jednoduché svěřit se druhé osobě, a přesto ze sebe ať už negativní, nebo pozitivní zážitek potřebujeme dostat. Do zpovědnice může napsat naprosto kdokoliv, kdo má partnerské problémy, nevyřešenou lásku nebo problémy s rodiči. Ty totiž své ratolesti v určitém věku jakoby zcela přestali chápat. Problém je ale oboustranný. Teenageři také nechápou věčné příkazy a zákazy. O tom všem se můžete rozepsat a podělit se tak o zážitky a zkušenosti s ostatními. Ti také mohou tvůj článek hodnotit, což je super zpětná vazba pro každého pisatele. Ostatně zpovědnici si vyžádali pravidelní čtenáři a všichni, kteří na portál přispívali ještě mnohem dříve, než byla zpovědnice spuštěna.

07 Dub 2012 Esoteriská škola Shamballa 1024

shamballa-1024Každý svého osudu strůjcem. To je jasné a myslím, že s tímto rčením se ztotožňuje většina z nás. Každý ale může mít názor jiný, stejně jako každý má jinou životní energii. Někdo je živel, v mluvě puberťáků „tryskomyš“, jiný je zase jako leklá ryba a jako zcela bez energie. Každé tělo i duše je jiná, ale vždy platí, že jim musíme naslouchat. Pokud tělo potřebuje energii, máte hlad, pokud potřebuje vodu, projeví se to jako žízeň. Podobně bychom ale měli naslouchat i v případě nemocí a krom preventivních prohlídek u lékaře, bychom si neměli zvykat na bolest, stres a podobně.

I pokud se snažíme stresovým situacím vyhýbat, dnes a denně na nás útočí miliony nepříznivých vlivů. Do toho klidně můžeme započítat stresové pracovní prostředí, ale také přechemizované životní prostředí a nezdravé interiéry. Chcete se cítit lépe a poslouchat své tělo? Zkuste systém Shamballa.

Shamballa 1024

Shamballa 1024 je oproti reiki méně známý energetický systém, který má za úkol chránit všechny živé organizmy všude na světě. Pokud jste o tomto sytému ještě neslyšeli, zcela jistě vás zaujal číslo v názvu systému. Toto číslo reprezentuje počet energetických symbolů.

shamballa-reikiToto označení v tomto druhu energie je počet energetických symbolů. Hlavním úkolem systému Shamballa je chránit všechny živé organizmy na celé planetě. A jak Shamballa 1024 funguje? Skrze poznání a osobní spirituální rozvoj je možné vyléčit sebe i ostatní. Zdravý člověk má tisíce přání, ale nemocný jen jedno. Právě proto bychom se nad naším zdravotním stavem měli zamyslet i v rámci prevence. Nemůžeme tělu stále jen brát nedostatečným spánkem, nezdravou stravou, fyzickému i psychickému přepění.

Právě v dnešní době vědy a techniky se stále více vracíme k původnímu reiki a léčbu energiemi vyhledáváme stále častěji. Pokud se chcete dozvědět na toto téma více, můžete navštívit některý z kurzů Shamballa 1024.

13 Bře 2012 Jak vidíte podnikatele Vy?
 |  Rubrika: Citáty, Vztahy, Zajímavosti  | Štítky:  | Zanechte komentář

podnikateleKdo nezkusil podnikat, neví, co je to za práci. Sice je fajn, že nad vámi nikdo nepráská bičem, ale na druhou stranu pokud nepracujete, tak nemáte. Podnikání není pro každého. Mnoho lidí jsou zarputilými zaměstnanci. Na zamyšlení nad tímto tématem mě navedl níže uvedený citát Sira Winstona Leonarda Spencera-Churchilla.

„Jsou lidé, kteří považují podnikatele za prašivého vlka, kterého je třeba ubít k smrti.

Jiní se domnívají, že podnikatel je snad nějaká kráva, kterou je možno nepřetržitě dojit.

Jen málokdo v něm vidí to, co doopravdy je, tedy kůň, který táhne káru.“

A jak vidíte podnikatele vy, naši čtenáři? Budeme se těšit na komentáře a rozsáhlou diskuzi.

06 Úno 2012 Poznej sebe sama
 |  Rubrika: Citáty, Pro pobavení  | Zanechte komentář

poznej sebe samaToto údajně vyřkl antický filosof Chilón z Lakedaimonu. Záměrně píši „údajně“, protože autorství tohoto výroku není stoprocentně potvrzeno a nikdy se už asi nepotvrdí. Moji úvahu bych rozdělil na dvě menší teorie, a to na I. a II. Řazeny jsou podle pravděpodobnosti od nejvíce k nejméně pravděpodobné.

I. Nejedná se vůbec o výrok určený k hlubšímu filosofickému zamyšlení, nýbrž se jedná o formu pozdravu. Pozdrav je to však ne ledajaký. Jedná se o uvítací sousloví, které pronášejí bohové k obyčejným smrtelníkům. Říkáte si: „Proč nezdraví normálně: <<Buď zdráv!>>?” Odpověď je vcelku jednoduchá. Chtějí se odlišit od ostatních smrtelníků. Zatímco uvítáním „Buď zdráv“ někomu přejeme pevné zdraví, pozdravem „Poznej sebe sama“ někomu říkáme „Buď rozumný“. Bohové si totiž cení více rozumu než-li zdraví. Podle mě se tedy jedná pouze o běžný pozdrav užívaný bohy.

II. Jde o výrok určený k hlubšímu filosofickému zamyšlení.

Chilón nás vlastně nabádá, abychom zjistili, popřípadě zlepšili, svoje limity mentální i fyzické. Jelikož, nezná-li člověk hranice svých schopností, nebude moct nikdy ony schopnosti plně využít. Uvedu příklad: Vím, že Usain Bolt je nejrychlejším mužem na Zemi. Tedy spíše je nejrychlejším do té doby, než ho někdo překoná. Tedy ho překoná někdo, kdo zkusí zaběhnout sprint na sto metrů nejrychleji, jak jen může. Zkusí to někdo, kdo se o to předtím nikdy nepokusil. Čili ten daný člověk bude chtít znát svůj rychlostní limit. Bude poznávat sebe sama. Byla by přece škoda nevědět, zda jsem, či nejsem lepší sprinter než Usain Bolt.

Poznání sebe sama Vám přeje Sage.

30 Pro 2011 Matka Tereza řekla…
 |  Rubrika: Citáty, Zajímavosti  | Zanechte komentář

„ Nikdy nepůjdu na pochod proti válce. Až uspořádáte pochod za mír, pak mě pozvěte“. Matka Tereza věděla, jak velký je rozdíl mezi tím, co na první pohled vypadá jako stejná situace, ale není – neposílí svou přítomností boj, ale posílí svou energií mír.

cestaTento výrok přesně vysvětluje větu, kterou jsem uvedla v předchozím příspěvku, a to: NEMYSLETE NA TO, CO NECHCETE PROŽÍVAT. Doufám, že se podle ní budeme řídit i v příchozím roce 2012. Hlídejme si své myšlenky, protože mají obrovskou sílu.

Vždy se nám nakonec jako realita projeví v našich životech to, na co myslíme-ať už si něco přejeme, nebo se něčeho obáváme. Tento ZÁKON PŘITAŽLIVOSTI, který platí od počátku věků, je teprve v současné době možné dokázat vědecky. A proto začíná být zajímavý i pro západní svět.

Nebudu tu uvádět výzkumy a důkazy, které už dává např. kvantová fyzika, protože věřím, že VĚDOMÍ POZNÁ PRAVDU, JAKMILE JI SLYŠÍ. Buďto tomuto zákonu uvěříte, nebo / zatím / ne.

Takže nám všem přeji do nového roku, abychom v něm prožívali jen to dobré. Jen to dobré, co máme prožít, i kdyby to na první pohled jako dobré nevypadalo.

Protože VŽDY ZNÁME JEN JEDNU STRÁNKU KNIHY, ALE NEZNÁME CELÝ PŘÍBĚH. V situaci, která se nám právě děje, neznáme pokračování, nevíme, kam nás tento prožitek směruje. Takže nic neodmítejme, ŘÍKEJME VŠEMU ANO a prožijme to. Ať rok 2012 přinese dobro všem lidem, zvířatům, přírodě a celé Zemi.

Je to rok velikého obratu, jak vypočítali už staří Mayové. Moderní vědci jejich teorie potvrzují. Tak ať jím projdeme se ctí.

30 Lis 2011 Citát týdne
 |  Rubrika: Citáty, Zajímavosti  | Zanechte komentář

“Naše mysl je neustále činná a neustále dopředu zařizuje všechno buď dobře, nebo špatně.

Svými myšlenkami doslova vysíláme před sebou na cestu síly, které vše připraví a zařídí tak, jak si představujeme, jak očekáváme. Sami si tvoříme svůj život.”

Prentice Mufford

Dnes už tuto informaci lze vědecky dokázat a tím se konečně stává zajímavou i pro “ moderní “ západní civilizaci. Dovolila bych si parafrázovat tento citát a zjednodušit ho na jednu větu. A ta jedna jediná věta podle mého názoru přesně vyjadřuje to, čemu říkáme pozitivní myšlení:

NEMYSLETE NA TO, CO NECHCETE PROŽÍVAT.

26 Lis 2011 Drauzio Varella
 |  Rubrika: Citáty, Zajímavosti  | Zanechte komentář

D. VarellaDrauzio Varella se narodil 1.1.1943 v Brazilském São Paulu, kde také vystudoval medicínu. Jedná se o jednoho z mála lékařů, kteří dostali Nobelovu cenu. Krom lékařské praxe je považován za propagátora lékařství a vědce a jednoho z nejprodávanějších spisovatelů. U nás je ale známý především jedním citátem.

Citát roku 2011

„V dnešním světě se investuje pětkrát více do léků na mužskou potenci a do silikonu pro ženy, než do léčení pacientů trpících Alzheimerovou chorobou.
Proto budeme mít za pár let stařeny s velkými prsy a starce s tvrdým penisem, ale nikdo z nich si nebude pamatovat, k čemu to je…“
Tak ať žijeme!!!
Drauzio Varella (nositel NC, brazilský onkolog)

20 Lis 2011 Křivda a nespravedlnost

V jedné knize (nevím už jaké, ale to je u mě běžné, to už jste si asi všimli – je to proto, že to mám nastavené tak: když přečtu něco, co mě hluboce osloví, tak se mi uloží do duše a je to tam navěky, není už pro mě pak podstatné kdo, kde, kdy a proč to řekl) jsem našla tuto větu:

DOBRÁ.    STALO  SE.    UŽ  V TOM  NEŽIJI.    MÁ  CESTA  JE  NYNÍ  VOLNÁ.    JSEM  V POLI  VŠECH  MOŽNOSTÍ.

Nabízím ji do oběhu, protože podle mého názoru má obrovskou sílu. Ano, všem se nám v životě staly „ křivdy “ a „ nespravedlnosti “ a zažili jsme „ podrazy “ a „ zrady “. Uvozovky užívám proto, že by se dalo velmi dlouze hovořit o tom, že nic jako křivda a nespravedlnost vlastně ve skutečnosti neexistuje a vše se nám stalo proto, abychom se posunuli dál.  Ale víc než všechno, co se nám stalo, nám ublíží naše setrvání v těchto pocitech křivdy, v těchto energiích ublížení a oběti.

Nebudu tu obšírně mluvit o nutnosti odpuštění těm, kdo nám to „ udělali “, místo toho nabízím tuto větu jako pomoc, abychom to alespoň opustili. Nedošli – li jsme zatím k ODPUŠTĚNÍ, volme alespoň OPUŠTĚNÍ.

Ano, stalo se. A je to pryč. Nesetrvávejme v tom, brzdí nás to v životě, vysiluje nás to. Už v tom nežijme, posuňme se alespoň o jeden – ten  první -  krok dál. Tím se uvolní a znovu otevře naše cesta. A vstoupíme do prostoru, kde na nás čekají další a další možnosti, příležitosti, výzvy a šance. Ale jistě není třeba mého tlumočení. Přečtěte si tu větu sami a sami si ji prociťte a rozkódujte. A opakujte tak dlouho, dokud bude třeba:

DOBRÁ.    STALO  SE.    UŽ  V TOM  NEŽIJI.    MÁ  CESTA  JE  NYNÍ  VOLNÁ.    JSEM  V POLI  VŠECH  MOŽNOSTÍ.

Hodně štěstí! Milena

03 Říj 2011 Chalíl Džibrán: Prorok
 |  Rubrika: Citáty, Doporučená literatura  | Štítky:  | Zanechte komentář

Nabízím k přečtení a k zamyšlení jednu z nejhezčích básní o lásce, jakou znám.

O lásce:

Když vám pokyne láska, následujte ji,
i když jsou její cesty tvrdé a strmé.
A ovanou-li vás její křídla, vzdejte se jí,
i když vás může zranit meč, skrytý mezi jejími
perutěmi.
A když k vám promluví, uvěřte v ni,
i když její hlas může rozmetat vaše sny jako severák,
pustošící zahradu.

Neboť láska vás nejen korunuje, ale také přibíjí
na kříž.
Láska vám dává růst, láska však u vás dělá také
průklest.
Neboť jak vystupuje k vašemu vrcholu a laská vaše
nejněžnější větévky, chvějící se v slunci,
tak také sestupuje k vašim kořenům, lnoucím
k zemi, a otřásá jimi.
Svazuje vás jako snopy obilí.
Vymlacuje vás, aby vás obnažila.
Prosívá vás, aby vás zbavila plev.
Vymílá vás doběla.
Hněte vás, dokud nezvláčníte.
A pak vás postoupí svému svatému ohni,
abyste se stali svatým chlebem pro svatou hostinu Boha.
To vše má láska s vámi učinit, abyste mohli
poznat tajemství svého srdce a v tomto poznání se
stali zlomkem srdce života.
Ale kdybyste snad ze strachu hledali jen pohodu
a rozkoš lásky,
pak by bylo pro vás lépe, kdybyste přikryli svoji
nahotu a odešli z mlatu lásky
do jednotvárného světa bez střídání ročních dob,
kde se budete smát, ne však celým svým smíchem,
a kde budete plakat, ale ne všemi svými slzami.
Láska dává jen sebe a bere jen ze sebe.
Láska neovládá, ani nechce být ovládána.
Neboť lásce postačuje láska.
Milujete-li, neměli byste říkat: „V mém srdci je
Bůh“, ale spíše byste měli říci: „Jsem v srdci Boha!“
A nedomnívejte se, že můžete usměrňovat běh
lásky, neboť láska, uzná-li vás toho hodnými, bude
sama řídit váš běh.
Láska nemá jiné přání než naplnit sebe samu.
Ale milujete-li a musíte-li nezbytně mít nějaká
přání, pak ať jsou to tato přání:
Roztát a být jako horská bystřina, zpívající svou
píseň noci.
Poznat bolest z přemíry něhy.
Být poraněn svým vlastním pochopením lásky,
a krvácet dobrovolně a radostně.
Probouzet se za úsvitu s okřídleným srdcem
a vzdávat díky za další den lásky;
odpočívat v poledne a rozjímat o extázi lásky;
vracet se večer domů s vděčností
a pak usínat s modlitbou za milovanou bytost
v srdci a s písní chvály na rtech.

25 Dub 2011 Přijmout dobré rady vyžaduje víc moudrosti než je rozdávat…
 |  Rubrika: Citáty  | Zanechte komentář

Přijmout dobré rady vyžaduje víc moudrosti než je rozdávat.

Autor: Johnson Samuel

Štěstí je bacil, buď jeho nositelem.

Autor: Franklin Benjamin

Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.

Autor: Werich Jan

Je velmi nesnadné nalézt štěstí v sobě. A najít je jinde je nemožné.

Autor: Chamfort Sebestian Roch

Většina lidí je tak šťastná, jak šťastná se rozhodla být.

Autor: Lincoln Abraham

Plakat nad minulým neštěstím, to je nejjistější prostředek, jak si přivolat další.

Autor: Shakespeare William

Štěstí náleží těm, kdo sami sobě dostačí.

Autor: Aristoteles

Moudří lidé mluví, protože mají co říci; hlupáci mluví, aby něco řekli.

Autor: Platón

Myšlení je nejtěžší práce, jaká existuje. To je pravděpodobně důvod, proč tak málo lidí myslí.

Autor: Ford Henry

Nejpozoruhodnější na člověku je jeho schopnost myslet.

Autor: Aristoteles

Rozumný člověk usiluje o život bez bolesti, ne o život příjemný.

Autor: Aristoteles

Postranní myšlenky, s nimiž přijímáš zlo, nejsou tvé, nýbrž náležejí zlu. Jakmile jednou přijmeme zlo, nežádá už, abychom mu věřili.

Autor: Kafka Franz

Člověk, který zlé hovoří, liší se od toho, který zlé koná, jen nedostatkem odvahy.

Autor: Quintilianus Marcus Fabius