Archiv rubriky ◊ Bydlení ◊

02 Čer 2015 Družstevní bydlení je stále populární. Jaké jsou jeho výhody?
 |  Rubrika: Bydlení  | Štítky:  | Zanechte komentář

Pohráváte si s myšlenkou na vlastní bydlení? A co byste řekli na družstevní byt? V určitých situacích jsou družstevní byty výhodnější než bytové jednotky v osobním vlastnictví. Historie družstevního bydlení má v hlavním městě a potažmo i celé České republice dlouhou historii. V současnosti se naše země řadí mezi evropské státy s největším podílem tohoto typu bydlení. Ale proč by mohl být družstevní byt vhodný i pro vás?

Historie družstevního bydlení ve zkratce

První družstevní byty vznikly již v 19. století a k rozšíření došlo za první republiky. V této době byl pro družstva charakteristický profesní charakter a navíc se angažovaly společensky a kulturně. Rozvoj družstev narušil příchod druhé světové války, ale hned poté byla obnovena a značný rozkvět zaznamenala v 50. letech minulého století. Díky finanční výpomoci státu bylo postaveno spoustu nových bytů a v 80. a 90. letech tvořily družstevní byty téměř polovinu všech nově postavených panelových domů.

byty nove

Jak to vypadá s družstevními byty dnes?

V současné době působí stovky bytových družstev a bytové jednotky realizují také známí developeři. Za zmínku stojí družstevní byty od společnosti FINEP. Konkrétně v lokalitách Prahy 9 – Prosek a Prahy 5 – Stodůlky.

Družstevní novostavby v Praze vynikají finanční dostupností – není zapotřebí složitě řešit vyřízení hypotéční úvěr s bankami. Není divu, že se první pilotní projekt na Proseku s názvem Habr setkal s tak dobrou odezvou. Ceny jsou velmi nízké a byty lze převést do osobního vlastnictví. Na věku zájemce nezáleží, ale musí se jednat o fyzickou osobu.

byty nove 02

Tip na závěr

Rozhodnutí je pouze na vás, a pokud shledáte, že byt v družstevním vlastnictví není tím „pravým ořechovým“, mohl by vás zajímat prodej rodinných domů. Výše zmíněný developer FINEP aktuálně nabízí desítky rodinných domků v rezidenčních projektech v Praze 5 a v Praze 10.

07 Kvě 2015 Jak naplno využít skleníky z polykarbonátu
 |  Rubrika: Bydlení  | Štítky:  | Zanechte komentář

Hledáte na svou zahradu skleník, díky kterému byste mohli pěstovat i takové plodiny, které vyžadují hlavně vyšší vlhkost a teplotu? Pokud ano, jsou dobrou volbou levné skleníky z polykarbonátu. Ty dnes téměř stoprocentně nahradily běžné skleněné varianty, a to především pro svá pozitiva, která tyto zahradní skleníky mají. Pojďme se tedy podívat na to, jak jejich přednosti využít skutečně stoprocentně.

Větších velikostí se nebojte

Jelikož cena daného řešení je skutečně příznivá, rozhodně doporučujeme vsadit hlavně na větší varianty daného zboží. Takto levné skleníky vám umožní bez problémů pěstovat o mnoho více plodin, než menší varianty. Navíc skleníky z polykarbonátu nadchnou svou pevností a odolností, takže ani v tomto směru se není třeba ničeho obávat a bát se, že by koupě takového skleníku nebyla dlouhodobou investicí.

Zautomatizujte proces větrání

Co je u daných skleníků také důležité, to je udržování té správné teploty. V tomto ohledu to může fungovat i bez vašeho přičinění. A to proto, že zahradní skleník může nabídnout systém automatického otevírání oken. Ten je už buď součástí dané nabídky, nebo je možné ho samozřejmě bez problémů dokoupit také zvlášť. A to za příznivé ceny. Díky tomu se tak větrání bude regulovat s ohledem na požadovanou vnitřní teplotu.

polykar sklenik

Zvyšte kapacitu

Většina lidí, která prodej skleníků využije a poté ho postaví na své zahradě, ho nedokáže využít na sto procent. A to z toho důvodu, že nejčastěji pěstují pouze na zemi a vrchní část tak může zůstat nevyužitá. V tomto ohledu doporučujeme zvýšit kapacitu, jakou má právě váš skleník. Polykarbonát, ale i samotná konstrukce totiž umožní umístit praktické police, díky kterým můžete rostliny pěstovat třeba i v několika patrech. Díky tomu tak budete v potřebním klimatu moci pěstovat mnohem více druhů, než jste si dříve mysleli.

25 Led 2015 Topte uhlím jednoduše
 |  Rubrika: Bydlení  | Štítky: ,  | Zanechte komentář

Pytlované uhlí V dnešním článku si vezmeme pod lupu topení fosilními palivy. Není tomu tak dávno, kdy byly i menší vesničky plynofikovány. Po obrovském zdražení plynu, ale také elektrické energie, se lidé pomalu, ale jistě k topení tuhými palivy vracejí. Ušetřit totiž mohou nemalé sumy.

Pokud jediné, co vás od nákupu kotle na tuhá paliva odrazuje je, že si nemůžete překontrolovat množství dodaného sypaného uhlí, následná práce s ním a samozřejmě všudypřítomný jemný prach, pak zbystřete. My jsme totiž narazili na prodej pytlovaného uhlí, které má nejednu výhodu.

Uhlí je dodáváno ve velmi praktických pětadvacetikilogramových pytlech. Už se tedy nemusíte obávat zašpiněného sklepu a vdechování jemného uhelného prachu. Největší výhodou ale bezesporu je kvalita dodávaného uhlí. Jedním z hlavních parametrů, kterým se kvalita uhlí měří, je jeho výhřevnost. Pokud tedy koupíte levné uhlí, ušetříte pouze zdánlivě. O něco dražší balené uhlí má o mnoho vyšší výhřevnost, než uhlí sypané, ve kterém jsou v mnoha případech nemalá procenta příměsí a nečistot. To vše ovlivňuje právě výhřevnost.

Stejně jako je to u mnoha vychytávek, je pytlované uhlí oblíbené zejména u našich západních sousedů. Ti si totiž velmi rychle spočítali, že balené uhlí není oproti tomu klasickému, které vám na dvorek vysype nákladní auto, o mnoho dražší. Když do ceny navíc zakalkulujete fakt, že již od jedné palety baleného uhlí je doprava v rámci celé České republiky zdarma, jistě se do tohoto produktu zamilujete stejně, jako my. Na výběr navíc máte hnědé i černé uhlí. Sami vyzkoušejte, jaký typ bude vyhovovat právě vám. Možná jste si ani nedokázali představit, že existuje čistý způsob vytápění uhlím. Snad vás o tom dnešní článek alespoň trochu přesvědčil. Teď už jen vybrat nízkoúdržbový kotel a vytápění už nebude černou můrou vaší peněženky.

17 Led 2015 Půdní byty a prostory v Praze s luxusním výhledem
 |  Rubrika: Bydlení  | Štítky:  | Zanechte komentář

Pokud milujete městský ruch a chcete bydlet ve velkoměstě, jako je Praha, neměli byste podceňovat bydlení. Skutečně krásné byty v obyčejných nabídkách a inzerátech nenajdete. Sháníte opravdu luxusní bydlení, kde se budete cítit jako doma? Potrpíte si na krásné výhledy? Udělejte si domov z prostorů, které jsou vysoko. A to na půdě!

Je až k neuvěření kolik krásných půdních bytů se v Praze nachází. Bohužel nejsou tolik v povědomí lidí, kteří shánějí bydlení. Smutnou realitou je také fakt, že tyto rozlehlé prostory se stále používají k sušení prádla, hromadění všemožného harampádí nebo v nich zkrátka žijí holubi. Přitom jsou to tak krásná místa, která jsou snem snad každého. Majitelé těchto půd samozřejmě vědí, jaké skvosty se jim pod střechou nachází. Problém je v tom, že neví, jak začít tyto prostory využívat a především, jak vyřešit finanční otázku. Přeci jen kapitál nutný k obnově není nízký. Proto je důležité, začít pátrat po tom, jak z těchto prostorů vykouzlit krásné byty a zvýšit si tak příjmy. Není na tom nic složitého. Stačí vědět, na koho se obrátit a kdo vám může pomoci. Nebudete na to tak sami a vše půjde mnohem snadněji.

Firma Půdy Praha nabízí výhodnou spolupráci. Stačí jim nabídnout své půdní prostory k odkupu a firma už pak zařídí stavební práce, které vylepší váš dům. Vše se bude řídit v rámci nefinančního plnění. Byty vám pak budou vydělávat peníze například do fondu oprav.

Jedná se o kvalitní stavební práce firmy Půdy realizace s.r.o. Po celou dobu prací za vše firma ručí a nese zodpovědnost. Nemusíte se tak strachovat, že by vás forma odkázala na někoho dalšího a zřekla se tak veškeré práce. Férové jednání a spokojenost zákazníka jsou zde na prvním místě. Nebudete se prakticky o nic starat. Firma za váš zařídí veškerá potřebná povolení, projektovou dokumentaci, revize a samozřejmě i úklid, který je nezbytnou součástí jakékoliv přestavby a oprav. Skvělou zprávou také je, že úpravy půdních prostorů zahrnují i realizace přestavby společných prostorů domu, výměny a opravy oken, střechy, dveří, výtahů, fasády, rozvodů vody, plynu, elektriky a dalšího. Jak velké a časové náročné práce se budou odvádět, závisí samozřejmě na případ od případu. Vězte, že budete překvapeni, jak se ze staré, zašlé půdy vykouzlí útulné a moderní byty i pro ty nejnáročnější klienty.

Pokud vás zajímá více informací, neváhejte a navštivte webové stránky firmy, kde se dozvíte veškeré informace, které vás budou zajímat. Najdete tam složku současných projektů, kde se na vlastní oči můžete přesvědčit, jakou práci firma odvádí. Fotografie, popisy bytů a lokality, ceník, financování a smlouvy a samozřejmě kontakt, kde se dozvíte odpovědi na vaše otázky.

V kolonce dokončených projektů se můžete kochat krásami prostorů, které odhalily svou pravou tvář. Nádherné byty, které jsou v nabídce nebo které už mají své šťastné majitele. Veškeré popisky bytů a domů jsou vám k dispozici. Rozhodování, zda je takový byt pro vás, bude hned jednodušší. Ve složce byty k prodeji, tak třeba najdete nejen krásný půdní prostor, ale také místo, kterému budete říkat domoc. Na webu kromě dalších užitečných informací, najdete i možnost virtuální prohlídky několika bytů.

Půdní byty tak mohou být přesně to, co hledáte pro vaši rodinu. Nebuďte všední a mrkněte na nabídku. Třeba právě tam najdete to, co hledáte. Mějte Prahu na dlani! Jste majitelem domu, který přesně takové prostory, které mají předpoklady, že z nich vznikne místo pro život, nabízí? Neváhejte ani vteřinu a přilepšete nejen vašemu domu, ale i vaší peněžence! Realizace těchto prostorů pro vás nemůže být jednodušší.

07 Led 2015 Výhody nákupu uhlí v pytlích
 |  Rubrika: Bydlení  | Štítky:  | Zanechte komentář

Ekologické vytápění je sice hitem moderní doby, ale mnoho z nás nemůže smýšlet ekologicky, pokud to jeho ekonomika nedovolí. Jinými slovy řečeno, je u nás stále nejlevnější topit uhlím. Přesto uhlí ustupuje. Díky plynofikaci i menších osad a vesnic už nevidíme auta plná uhlí, jak před domek složí hromadu a jeho obyvatelé pak tráví půl víkendu skládáním do sklepa. Nyní ale už nemusíte uhlí složitě skládat, ani pokud ho stále používáte. Pokud už vás také nebaví nejen manuální práce, ale také nekonečná špína a prach a v neposlední řadě také nemožnost překontrolovat, kolik uhlí vlastně bylo vysypáno z nákladního auta na váš dvorek, máme pro vás řešení v podobě pytlovaného vysoce kvalitního uhlí.

Pytlované uhlí pro každého

My jsme narazili na prodejce velmi kvalitního pytlovaného uhlí. Pokud se chcete dozvědět více, podívejte se na web optimtop.cz, kde najdete všechno dostupné zboží. Web je velmi přehledný, zboží je opatřeno autentickými fotografiemi a samozřejmě také nezbytným popiskem. Krom přívětivé ceny nás zaujala také možnost nechat si uhlí přivést až domů zcela zdarma. Společnost totiž nabízí rozvoz zdarma –a to už od jedné palety (čtyřicet pytlů).

Je na vás, jestli si vyberete uhlí černé nebo hnědé. Hnědé je levnější, protože je jeho dobývání mnohem snažší (většinou se jedná o povrchové doly) a je také méně kvalitnější oproti uhlí černému, které ve větších hloubkách vznikalo mnohem déle. Cena uhlí je tedy bez pardonu velmi důležitým faktorem. Pozor ale na podezřele levné uhlí, které může být velmi nekvalitní, s příměsemi a jeho výhřevnost může být natolik nízká, že ve skutečnosti protopíte mnohem více. Navíc si můžete nevratně poškodit nebo zanést drahý kotel.

U pytlovaného uhlí se o kvalitu obávat nemusíte, stejně jako o množství, které jednoduše překontroluje spočítáním pytlů.

20 Pro 2014 Kam pro novou kuchyň v Brně?
 |  Rubrika: Bydlení  | Štítky:  | Zanechte komentář

Účelně řešená a designově propracovaná kuchyň je snem nejen každé ženy, ale každého, kdo rád vaří a připravuje jídla pro své blízké. Každému člověku však vyhovuje něco jiného, proto je důležité výběr kuchyně důkladně promyslet a pokusit se pracovat se všemi možnostmi. Pokud jste obyvateli Brna nebo jeho blízkého okolí, dnes přinášíme článek určený přesně pro vás. Srovnání dodavatelů a výrobců kuchyní v Brně, vám může pomoci se rozhodnout, kam zamířit, když už je starou potřeba vyměnit.

Jak sami posléze zjistíte v Brně je mnoho kuchyňských studií, které mají v nabídce nespočet nabídek realizací v oblasti kuchyňských linek. Široká nabídka mnoha typů a materiálů použitých na výrobu kuchyně je důležitá, abyste měli z čeho vybírat. Proto není nejlepším nápadem je obracet na truhlářství, jež vám vyrobí kuchyň pouze ze dřeva jako například DUDA truhlářství.

Dále existuje mnoho firem, které mají pobočky po celé České republice a tedy i v Brně, jako Kuchyně Hanák nebo studio Schmidt. Pokud ale chcete vlastnit originální, ale ne předraženou kuchyň je lepší se obrátit na menší kuchyňské studio, nabízející mnoho variant, díky kterým nová kuchyň skvěle zapadne do vaší domácnosti. Tou pravou volbou by mohla být společnost GABON, sídlící v Brně Bohunicích.

Tyto kuchyně Brno mají ve své nabídce, jak kousky nadčasové, jež se vám ani za několik let neokoukají, tak designově propracované, moderní typy a nechybí zde ani rustikální kuchyně, kde je převládajícím materiálem samozřejmě dřevo. Lidé ze společnosti Gabon vám poradí i při výběru kuchyně do podkrovní místnosti, bytu panelového domu a dokonce není problém dodat kuchyň pro handicapované, což nabízí opravdu málo dodavatelů.

Nebojte se rekonstrukce kuchyně, je to místo, kde trávíte mnoho času, tak si ho zařiďte podle svých představ. Myslete hlavně na dostatečný úložný prostor, praktičnost při vaření a v neposlední řadě je důležitý i styl, jež by měl ladit se zbytkem celého bytu či domu.


15 Pro 2014 Ušetřete díky bydlení v nízkoenergetických domech
 |  Rubrika: Bydlení  | Štítky:  | Zanechte komentář

Asi každý z nás touží být pánem svého domu. Nejprve ale musíme nějaký dům vlastnit. Nejlépe, aby se nám líbil, po všech stránkách nám vyhovoval a aby provozní náklady byly co nejnižší. Slyšeli jste už o nízkoenergetických domech? Čtěte dále a dozvíte se více.

Společnost ALFAHAUS je jedničkou na trhu ve výrobě nízkoenergetických a pasivních dřevostaveb. To znamená, že svým klientům nabízí výstavbu rodinných domů, montovaných domů, bytových domů, komerčních staveb a nástaveb. Prioritou firmy je, vyjít vstříc přáním zákazníka. Jeho spokojenost je zde na prvním místě. Tudíž individuální požadavky zákazníka a stavba na míru jsou tu na pravém místě. Výsledkem je kvalitní dům a příznivá cena.

Montované domy jsou vyráběny tou nejmodernější technikou prefabrikace dřeva. Tyto domy se mohou pochlubit těmi nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi. Jejich nízké náklady na spotřebu energie své majitele a jejich peněženky vždy mile potěší.

ALFAHAUS je skutečným profesionálem. Vlastní certifikát od státní nezávislé zkušebny VVUD Praha. Tato organizace pravidelně kontroluje výrobu montovaných domů. Firma je také členem Asociace dodavatelů montovaných domů. Ta mimo jiné zabezpečuje kvalitu dřevěných staveb. Do této asociace se dostanou pouze firmy, která splní přísné parametry během svých výstaveb. Proto budete mít jistotu, že domy od ALFAHAUS jsou vysoce kvalitní a mají dlouhou životnost. Budete si tak svůj dům užívat po dlouhé generace. Důkazem, že je firma skutečně odborníkem za slovo vzaté, je fakt, že se stala vítězem soutěže Dřevostavba roku 2011!

Pro jakékoliv další informace, fotografie, kontakty a další, se neváhejte odkázat na webové stránky společnosti, kde se vše další dozvíte. Chcete bydlet moderně a po finanční stránce i výhodně? Tak to je montovaný dům přesně to právé pro vás!

12 Pro 2014 Pergoly-jednoduše, kvalitně, levně
 |  Rubrika: Bydlení  | Štítky:  | Zanechte komentář

Přemýšlíte, jak vyřešit zahradní posezení a zpříjemnit si tak čas strávený na zahradě? Ideálním řešením jsou zahradní pergoly, které mohou být otevřené nebo zastřešené. Pergoly mohou být i z různých materiálů. Nejčastějším materiálem je dřevo, kámen, cihly.

Pergola s krbem se stává velmi populární, nejen že jsou praktické, ale krb v pergole působí i velmi estetickým dojmem. Krb se může využít na přípravu pokrmů jak přes den, tak i po setmění. Krb v pergole může být s pergolou spojen, nebo se může volně postavit do prostoru pergoly. V dnešní době jsou moderní krby s vestavěnou udírnou. Kde můžete vyzkoušet všechny své kulinářské experimenty. Na delší trávení času na zahradě je dobré mít pergolu zděnou, kterou využijete i v zimních měsících. Krb umisťujte na pevné podloží a v závětří. Nezapomeňte na odkládací prostor u krbu, který využijete na přípravu pokrmů. Krby si můžete dovybavit krbovým příslušenstvím jako je dmychadlo, vysavač na popel, koš na dřevo, atd.

Protože nejvíce pergoly využíváme v létě, chceme si je i náležitě ozdobit a k tomu jsou nejvhodnější rostliny na pergoly-popínavé rostliny. Nejprve je nutné si promyslet, jaké rostliny k naší pergole chceme, rozhodujeme se podle barevnosti rostlin a nároků na stanoviště, trvalku či jednoletku. Trvalky vydrží 5-10 let jednoletky musíte rok co rok obměňovat. Pokud máte pergolu umístěnou tak, že okolo nemáte žádné místo, můžete využít truhlíky. Mezi vhodné popínavé rostliny patří šeřík, levandule, trubače, chryzantémy, hortenzie, ibyšek, zimolez a břečťan. Velmi pěkně také působí rododendron, třezalka nebo růže.

Pokud chcete sedět v pergole i za deště, je vhodným řešením pergolu zasklít. Zabráníte tak nejen dešti, ale i hluku a prachu. Zasklení pergoly se provádí dvěma způsoby, bezrámově a zasklení s rámy, kde se na kolejnicích pohybují skleněná křídla. Tento systém napomáhá k větrání během letního období. Na zasklení se používá tvrzené sklo a polykarbonátové desky. Kvůli bezpečnosti se provádí zasklení se zámkem ze vnitř.

Rozhodli jste se pro stavbu pergoly, ale nemáte řemeslníka? Stačí udělat jen jednoduchý krok a to zadat si poptávku na nejlepsipoptavka.cz a pak si vybrat z nejlepších nabídek. Tak jednoduché to je.

07 Pro 2014 Oblečte plochou střechu vašeho domu do nového
 |  Rubrika: Bydlení  | Štítky:  | Zanechte komentář

Populárnost plochých střech u rodinných domů se vrací hlavně díky moderní architektuře. Jednu dobu se říkalo, že plochá střecha není tou nejlepší volbou, to ale není pravda. Její kvalita může být úplně stejná jako u střechy šikmé. Záleží pouze na kvalitě materiálu a zručnosti řemeslníků, kteří jí staví. Dnes jsou ploché střechy asi nejvíce viděny u bytových domů na sídlištích, u sportovních hal či jiných neobydlených budov a nesmíme zapomenout ani na rodinné domy, u nichž byla při výstavbě plochá střecha také zvolena.

Pokud obýváte dům s plochou střechou a nejste s ní spokojeni z důvodu toho, že vám skrze ni zatéká dešťová voda nebo pociťujete výrazné úniky tepla, neváhejte a střechu si nechte opravit. Rekonstrukce ploché střechy je bez pochyb výhodnou investicí, která se vám postupem času vrátí.

Na koho se ale obrátit? Pokud jste obyvateli Prahy nebo jeho okolí do 150 km, zkuste kontaktovat společnost AHF STAVBY. Tato společnost zabývající se stavebními pracemi Praha si získala popularitu hlavně díky vstřícnosti při komunikaci se zákazníkem, snaze vyhovět přání a nalézt pro každého nejlepší řešení. Samozřejmě nesmíme zapomenout na kvalitně odvedenou práci.

Je několik způsobů, kterými se rekonstrukce těchto střech provádí. Tím prvním je použití hydroizolačních fólií, vyráběných z mnoha materiálů. Během fungování firmy získali pracovníci zkušenosti s pokládáním mPVC, TPO, EVA, EPDM a dalšími druhy fólií, díky kterým se dají velmi snadno a kvalitně zpracovat detaily. Druhým a velmi často používaným materiálem jsou asfaltové pásy. Více elastických kusů pásů vyrobených z kaučuku a asfaltu vytvoří vrstvy zajišťující také skvělou hydroizolaci. Vždy je na zákazníkovi, jaký materiál chce při rekonstrukci střechy použít. Pokud ale nastane situace, že si nebudete jisti, společnost vám vytvoří nejvhodnější návrh, který tento problém bude řešit a vyhoví přesně vašim požadavkům.

12 Lis 2014 Robotický vysavač Clebo Arte
 |  Rubrika: Bydlení  | Štítky:  | Jeden komentář

V dnešním článku se zaměříme na výběr domácích spotřebičů. Jistě mi dáte za pravdu, že se nejedná o lehký úkol. Každý výrobce samozřejmě vychválí to svoje, v obchodě nám také jen těžko poradí. Spoléhat bychom měli na nezávislé testy, ale samozřejmě také spotřebitelské recenze a doporučení kamarádů, známých a rodiny.

Je úplně jedno, zda vybíráte velké spotřebiče, nebo jen něco malého, jako je rychlovarná konvice, toastovač a podobně. Hitem letošních Vánoc ale podle mnoha ukazatelů budou robotické vysavače. Ostatně vysávání je jedna z domácích prací, které většina z nás nesnáší. Právě proto byly vynalezeny robotické vysavače, které vysají interiér kdykoliv si budete přát, klidně několikrát denně, v době kdy jste v práci, v noci, prostě pracují za vás. Stejně jako spousta jiných užitečných pomocníků v domácnosti nám mají především ulehčit od domácích prací. Ovšem rozhodnout se musíte pro kvalitní vysavače.

Jaký vybrat robotický vysavač?

robo vysavacZde více než kde jinde platí, že nejsme tak bohatí, abychom mohli kupovat levné věci. Velmi levné spotřebiče podobného typu mají baterku, která nevydrží déle než několik měsíců, ale hlavně nemají takový sací výkon, aby byly vaše koberce, plovoucí či masivní podlahy jako ze škatulky

Pokročilý model robotického vysavače iClebo Arte

Nás zaujal robotický vysavač  iClebo Arte, který je výborným poměrem ceny a kvality. Velmi výkonný stroj je speciálně nastavený tak, aby místnost vysál důkladně, ale při tom nezajížděl na jedno místo dvakrát nebo dokonce vícekrát. Tím se zajistí, že provozní doba 3 hodin, po kterou jsou baterky spotřebiče schopny pracovat, vysaje i opravdu rozlehlý interiér.

Rovněž se nemusíte bát, že by vám tento typ robota nějak poškrábal nebo dokonce jinak zničil nábytek. Na rozdíl od levných modelů nenaráží do nábytku a jiných překážek.

Za cenu asi 12,500 Kč tedy dostanete kvalitní vysavač, který je bezesporu i vhodným vánočním dárkem.