02 Čer 2015 Družstevní bydlení je stále populární. Jaké jsou jeho výhody?
 |  Rubrika: Bydlení  | Štítky:

Pohráváte si s myšlenkou na vlastní bydlení? A co byste řekli na družstevní byt? V určitých situacích jsou družstevní byty výhodnější než bytové jednotky v osobním vlastnictví. Historie družstevního bydlení má v hlavním městě a potažmo i celé České republice dlouhou historii. V současnosti se naše země řadí mezi evropské státy s největším podílem tohoto typu bydlení. Ale proč by mohl být družstevní byt vhodný i pro vás?

Historie družstevního bydlení ve zkratce

První družstevní byty vznikly již v 19. století a k rozšíření došlo za první republiky. V této době byl pro družstva charakteristický profesní charakter a navíc se angažovaly společensky a kulturně. Rozvoj družstev narušil příchod druhé světové války, ale hned poté byla obnovena a značný rozkvět zaznamenala v 50. letech minulého století. Díky finanční výpomoci státu bylo postaveno spoustu nových bytů a v 80. a 90. letech tvořily družstevní byty téměř polovinu všech nově postavených panelových domů.

byty nove

Jak to vypadá s družstevními byty dnes?

V současné době působí stovky bytových družstev a bytové jednotky realizují také známí developeři. Za zmínku stojí družstevní byty od společnosti FINEP. Konkrétně v lokalitách Prahy 9 – Prosek a Prahy 5 – Stodůlky.

Družstevní novostavby v Praze vynikají finanční dostupností – není zapotřebí složitě řešit vyřízení hypotéční úvěr s bankami. Není divu, že se první pilotní projekt na Proseku s názvem Habr setkal s tak dobrou odezvou. Ceny jsou velmi nízké a byty lze převést do osobního vlastnictví. Na věku zájemce nezáleží, ale musí se jednat o fyzickou osobu.

byty nove 02

Tip na závěr

Rozhodnutí je pouze na vás, a pokud shledáte, že byt v družstevním vlastnictví není tím „pravým ořechovým“, mohl by vás zajímat prodej rodinných domů. Výše zmíněný developer FINEP aktuálně nabízí desítky rodinných domků v rezidenčních projektech v Praze 5 a v Praze 10.

Sledovaní komentářů přes RSS 2.0 kanál. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.
Zanechte komentář

XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>