14 Říj 2014 Šetřím, šetříš, šetříme….do kasičky
 |  Rubrika: Obchody  | Štítky:

Od dob, kdy člověk vymyslel a začal používat peníze jakožto platidlo, vznikla i jakási potřeba šetření. Lidé si peníze schovávali pod matrace, do podlahy, ale i do hrníčků. A zde je právě prvopočátek kasiček. Spoření peněz se v dnešní době svěřuje stále více bankám, které nabízejí úroky a další výhodné podmínky. Větší obnosy peněz je jistě lepší bankám svěřit, ale i přesto se mnoha v domácnostech objevují stále klasické kasičky na drobné mince.

Do kasičky často lidé vhazují pár drobných, které dostali nazpět v obchodě při nákupu. Pokud se ale budete snažit do kasičky házet mince s vyšší hodnotou často, vězte, že si za pár měsíců můžete obnos přidat třeba na lepší dovolenou. Výjimkou nejsou ani kasičky plné kovových padesítikorun. Také si za ušetřené „kasičkové“ penízky můžete koupit třeba nové boty, které máte tak dlouho vyhlídnuté a na které jednoduše z rodinného rozpočtu nezbývají peníze. Vždyť možností je mnoho.

Pokladničky by měly být také prvním způsobem, jak se snažit naučit ušetřit pár drobných i vaše děti. Díky tomu, že si z kapesného nebo příspěvků od babiček či dědečků dítě dokáže ušetřit na hračku, kterou mu vy jako rodič jen tak nekoupíte, začne si dítě uvědomovat hodnotu peněz již v brzkém věku.

Darujte kasičku

Kasička je tedy třeba i skvělým dárkem pro děti, kamaráda či kamarádku, ale i pro rodiče. Skvělým místem, kde můžete jednoduše z pohodlí domova pořídit krásné, ručně vyráběné, keramické kasičky je Keramika Andreas. Ať je vaše představa všelijaká, typická kasička prase, ryba nebo slon, zde si ji můžete z pohodlí domova pomocí e-shopu objednat. Například kasa sova, která je symbolem moudrosti ve vás bude vyvolávat pocit, že děláte správnou věc, když ji budete plnit cinkajícími mincemi. V pěkné kasičce, která prošla rukama zkušenému keramikovi, se jistě budou peníze množit skoro samy.

Sledovaní komentářů přes RSS 2.0 kanál. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.
Zanechte komentář

XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>