30 Čer 2012 Maminky, zkuste jednorázové pleny z kukuřičného škrobu

Dnešní článek bude pro všechny mladé maminky jako vyšitý. Mrkneme se totiž „na zoubek“ ekologickým, tedy biologicky rozložitelným dětským plenkám. V Evropě se totiž podle odhadů ročně spotřebovávají tuny dětských plenek a to znamená také tuny odpadu, který je velmi těžko rozložitelný. Právě proto se hodně ekologicky smýšlejících maminek soustředí a eko plenky. Ale i zde musíme být při výběru obezřetní.

Není eko jako eko

Výrobci většiny ekologických jednorázových plen správně tvrdí, že jejich pleny jsou částečně biodegradabilní, nebo že jsou při výrobě použity z větší či menší části obnovitelné zdroje. Bohužel stává se, že ke konečným zákazníkům se už dostane informace zdeformovaná a mezi maminkami jsou pak za ekologické pleny, brány pleny, které jsou ekologické jen v porovnání s klasickými jednorázovými. Tedy ekologičtější.  A to ještě většinou proto, že obsahují menší procento polyetylenu nebo polypropylenu. V žádném případě však nejsou 100% biodegradabilní neboli kompostovatelné.  Většina ekologických jednorázových plen je, v závislosti na použitých materiálech a technologiích, rozložitelná z 50-85%.

Pleny KIKKO ECO

KIKKO ECOPleny KIKKO ECO jsou certifikovány jako 100% biodegradabilní podle standardů N13432 a ASTM6400

A za běžných podmínek se v zemi rozloží za 90 dní. Výrobci použitých materiálů deklarují, že k jejich výrobě nebyly použité geneticky modifikované rostlinné materiály a k výrobě se zásadně používají odpady z osiva, které není použitelné na lidskou nebo zvířecí spotřebu.

Pleny KIKKO ECO nezpůsobují žádné alergické reakce a co bude pro maminky hodně důležité, nejsou nijak parfémovány. Základem 100% biodegradabilních plen KIKKO ECO je speciální netkaná textilie Ingeo ™ Fibre, jejíž výchozí surovinou je kukuřičný škrob. Tato textilie se vyrábí v USA. Pleny jsou dále složeny z biodegradabilního biofilmu, který zaručuje prodyšnost a zároveň nepropouští vlhkost a jádro pleny je tvořeno celulosou s minimálním přídavkem superabsobčního biopolymeru. Pleny jsou navíc baleny v rozložitelných sáčcích z biofilmu PBAT+PLA  a papírových krabicích.

Všechny tyto materiály jsou certifikované a jejich výrobce garantuje, že celá plena je po odstranění lepítek biodegradabilní a kompostovatelná.

Více na kikko.cz

Sledovaní komentářů přes RSS 2.0 kanál. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.
Zanechte komentář

XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>